Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V streleckých pretekoch o jediný gól úspešnejší Borský Sv. Jur

Líder tabuľky Stráže hostili v 10. kole majstrovstiev oblasti II. triedy susedné Čáry a presadili sa až po prestávke, keď nepremenili ešte ani penaltu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

Podľa dopisovateľa Rybára sa hral v Borskom Svätom Jure vynikajúci zápas druhého s tretím, v ktorom strelci prekonali brankárov deväťkrát. V nepresvedčivých výkonoch pokračoval Trnovec a na domácom trávniku aj Radimov, ktorý väčšinu zo svojich bodov získal na ihriskách súperov.

Výsledky 10. kola

Stráže - Čáry 3:1 (1:1)

Góly: T. Uhrinec, M. Herda, M. Bíly - J. Vizváry.

Domáci sa ujali vedenia po štandartnej situácii z pravej strany gólom Tomáša Uhrinca. Hostia po peknej kombinačnej akcii vyrovnali Vizvárym na 1:1. Po prestávke dávali góly už len domáci. Najskôr využil chybu v obrane hostí Matúš Herda - 2:1. Ten istý hráč o chvíľu nepremenil penaltu. Hostia od 70. min. dohrávali bez vylúčeného M. Daniela. Gólovú poistku domácich dal v závere M. Bíly. R Bednár, Lapoš.

Rohov - Vrádište 2:4 (1:1)

Góly: Peter Ivánek, S. Hološka - Janeček, Smaženka, Janáč, Palkovič.

Domáci sa hneď na začiatku ujali vedenia hlavičkou Petra Ivánka. Hostia odpovedali v 21. min. Janečkom. I keď mali domáci ešte do prestávky niekoľko šancí, ani jednu nepremenili. Po prestávke sa ujali vedenia hostia, keď strelu Smaženku tečoval T. Ďurica a tá skončila v opačnom rohu, ako reagoval brankár Ravas. Rohov ešte vyrovnal Hološkom a mal aj hernú prevahu, no hostia trestali z protiútokov. Hráči hostí tak urobili radosť svojmu dopisovateľovi Vladovi Vlkovi staršiemu, ktorý v deň zápasu oslavoval 65. narodeniny. R Rusinko, Hercegh. (Pavol Ivánek)

Prietrž - Smrdáky 0:2 (0:0)

Góly: Vacula, Danihel.

Domáci začali aktívne, no z dvoch šancí nevyužili ani jednu. Po prestávke si však vytvorili šance aj hostia a Vacula po samostatnom úniku dal ich vedúci gól - 0:1. V 65. min. unikol opäť Vacula a jeho prihrávku poslal do prázdnej brány Tomáš Danihel - 0:2. Snaha domácich o zvrat už nebola úspešná. (Lukáš Ventura)

Bor. Sv. Jur - Hradište 5:4 (1:0)

Góly: Hladík 2, Šimkovič, Hrnek, Ožvoldík - Michalička, Fukna, Š. Sadloň, Kršteník.

Obidve mužstvá potvrdili svoje postavenie na vrchu tabuľky. Diváci videli krásny a slušný zápas s množstvom gólov. Hostia znížili v 85. min. na 5:4, no ich záverečná snaha o vyrovnanie už úspech nepriniesla. Domáci o ten jeden gól boli lepší a zaslúžene vyhrali. R Thao. (Frant. Rybár)

Radimov - Chropov 1:1 (1:1)

Góly: B. Križánek - P. Špaček.

Domáci hrávajú v jesennej časti lepšie vonku ako na domácom trávniku., kde získali iba štyri body. Skóre otvoril už v 7. min. Križánek hlavičkou ponad brankára. V 32. min. vyrovnal peknou strelou do vinkla Peter Špaček. Domáci zahodili ešte množstvo šancí, keď ich veľkou prekážkou bol brankár hostí Milan Drgon. Po prestávke sa hral už slabý futbal s množstvom chýb a skóre sa už nemenilo. R Martinovský ml., Karnoš. (Jozef Žilínek)

Trnovec - Unín 0:2 (0:1)

Góly: M. Mach, M. Drinka.

Vo vyrovnanom zápase domáci hodový zápas nezvládli. Obidve mužstvá si vypracovali niekoľko sľubných šancí, hostia však o niečo viac, z nich dve využili a zaslúžene vyhrali. R Blažek, Pekarovič. (J. Šesták, M. Ovečka)

Letničie - Holíč B 3:0 (2:0)

Góly: Marián Valla 2, Lánik.

Domáci mali zo začiatku prevahu, ale šance nepremieňali až do 24. min., keď bol úspešný Lánik. Ďalšie šance Lánik ani Valla nevyužili, ale Valla predsa len v 44. min. zvýšil gólom „do šatne" na 2:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci diktovali tempo, čoho výsledkom bolo zvýšenie stavu v 64. min. opäť Vallom na 3:0. Záver sa už len dohrával, domáce víťazstvo mohlo byť oveľa vyššie. Rozhodovali Kršteník, Polakovič. (Jaroslav Vaculka)

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.

Pre špecifické skupiny obyvateľstva vytvorili v Stupave ďalšie odberné miesto

Primárne bude určené pre testovanie pracovníkov zabezpečujúcich plnenie základných funkcií mesta a jeho mestských organizácií.

Testovanie na nový koronavírus.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.