Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Spodok tabuľky okupuje trojica mužstiev zo Záhoria

Mužstvám zo Záhoria sa v 5. lige Západ akosi prestáva dariť. Aj v desiatom kole vyhralo iba jedno z nich. Z troch bodov sa tešil iba Slovan Šaštín, za súpera mal však ďalších Záhorákov z Moravského Svätého Jána.

Na archívnej fotografii v zápase Bor. Mikuláš - Šaštín s loptou Havlíček (Šaštín), prenasleduje ho domáci René Wallner. Vpravo rozhodca Hurbánek.Na archívnej fotografii v zápase Bor. Mikuláš - Šaštín s loptou Havlíček (Šaštín), prenasleduje ho domáci René Wallner. Vpravo rozhodca Hurbánek. (Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Potom sa netreba čudovať, že na samom spodku tabuľky sa pekne za sebou „naukládali" Borský Mikuláš, Kúty a Petrova Ves. Bor. Mikuláš má s tým už svoje skúsenosti, keď v minulom ročníku si vydýchol až po poslednom kole. Paradoxne najvyššie je nováčik zo Šaštína, ktorý je druhý za suverénom súťaže Šúrovcami, ktoré zrejme s viacerými bývalými hráčmi Spartaka Trnava majú tie najvyššie ambície.

Mor. Sv. Ján - Šaštín 2:3 (1:2)

Góly: 33. Hrica, 81. Zajíc - 38. Mošaď, 40. Strapko, 53. Šúrek.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - D. Bolf, Vrábel, Zajíc, Vávra, Kudlička, Stupavský, Ježek, Emrich, Hrica, Cagáň (Krajčír, T. Salay).

Šaštín: Saksun - Šedivý, Tomiš, Ožvoldík, Ďuriš, Havlíček, Smolinský, Kovár, Mošaď, Šúrek, Strapko (Snoha, Bulka).

Vyhrať sa dá aj s desiatimi hráčmi. Potvrdili to v derby stretnutí hráči nováčika zo Šaštína. Ich brankár zahral v 18. min rukou za čiarou šestnástky, dostal červenú kartu, do brány nastúpil Klokočka a mužstvo za bezgólového stavu teda začalo hrať o jedného menej. Vedenia sa ujali v 33. min domáci zásluhou Hricu, ktorý zužitkoval prihrávku D. Bolfa. Ešte do polčasu najprv v 38. min Mošaď vyrovnal strelou z trestného kopu - 1:1, potom v 40. min po rýchlom protiútoku Strapko dostal hostí do vedenia - 1:2. Od začiatku druhého polčasu sa snažili domáci vyrovnať, ale ďalší rýchly protiútok vedený Strapkom sal Šúrekovi príležitosť v 53. min zvýšiť na 1:3. V 81. min domáci Zajícom znížili na 2:3, ale ich následný tlak už gólový efekt nepriniesol.

Kúty - Prašice 1:2 (1:2)

Góly: 44. Michal Valla - 30. Streďanský, 37. Krasula.

Kúty: Škoda - Pavlák, Šefčovič, Valúšek, M. Smolinský, Kubina, Michal Valla, Mráz, Dominik, Antálek, Marek Valla (Vávra, Hyránek, Filípek).

Prašice: Sláma - Čakajda, Janček, Delič, Krasula, Ondruška, Lacika, Halo, Bajtala, Streďanský, Ďurík (Paluš, Irša).

Diváci videli stretnutie dvoch vyrovnaných súperov, v ktorom boli hostia úspešnejší. Domáci nevyužili úvodný tlak a vytvorené šance (v 13. min strieľal Mich. Valla po zemi vedľa, v 14. min Antálek iba tesne nad) nevyužili. Boli to potom hostia, čo v 30. min po kope z rohu Streďanským sa dostali do vedenia 0:1, aby v 37. min Krasula po zemi zvýšil na 0:2. Ešte do polčasu znižovali domáci Michalom Vallom peknou a presnou strelou spoza múru na 1:2. V 58. min Mráz strieľal z päťky, namiesto vyrovnania však prekopol a stav sa nezmenil, a to ani po následnom tlaku mužstva domácich, ktorý bol neúčinný.

Smolenice - Bor. Mikuláš 3:0 (2:0)

Góly: 10. a 53. Augustín, 5. Kulíšek.

Smolenice: Kosnáč - Haberl, Pobjecký, Neitz, Bednár, Petrovič, Pluhár, Kulíšek, Augustín, Štibraný, Srdoš (Fedor, Jánošík, Galgóci).

B. Mikuláš: Komorník - Stašek, Kassay, Wallner, Drápal, Obuch, Černý, Líška, Ondriska, T. Vanek, Sekáč (Morávek, M. Vanek).

Stretnutie prinieslo vcelku kvalitný, aj keď už hádam aj tradične, tvrdší futbal, no bez zákrokov, ktoré by boli proti pravidlám. Diváci boli spokojní najmä s úvodom stretnutia, kedy si Smolenice zabezpečili vcelku rýchle Kulíškom a Augustínom dvojgólové vedenie. Ich tretí gól pridal po polčase opäť Augustín. Ako na góly, tak aj na šance boli domáci lepší a body zaslúžene zostali v Smoleniciach.

Dvorníky - Holíč 2:1 (0:1)

Góly: 67. Cabadaj, 83. Bališ - 11. Kňazovič.

Dvorníky: Kovačik - Káčer, Herceg, Macejka, Horváth, Ďarfáš (Tóth), Bališ, Brestovanský, Hrudík, Cabadaj, Jurenka.

Holíč: Buzay - Kubinec, Studenič, Lorenc, Mráz, Brožek, Nečas, Blatnický, Ličko (Gergel), Kňazovič (Václavík), Uher (Bradáč).

Stretnutie ovplyvnil silný vietor, ktorý v prvom polčase pomáhal hosťom, v druhom zasa jeho energiu využili domáci. Hostia svoj gól strelili už úvode, v 11. min Kňazovičom, aby naďalej útočili, no meniť výsledok vo svoj prospech už nedokázali. V druhom polčase pre zmenu podpora vetra patrila domácim, ktorí v 67. min vyrovnali z priameho kopu Cabadajom, hostia potom síce nastrelili tyč, ale z gólu sa radovali opäť domáci, ktorí podávali bojovný výkon. Potešil ich Bališ, ten v 83. min strelil vedúci a zároveň aj víťazný gól - 2:1.

Jacovce - Petr. Ves 2:0 (1:0)

Góly: 24. P. Švec, 66. Okša.

Jacovce: Čulaga - Martinček, Bukvay, Jankeje, Toman, Bajzík, Bracho, Okša, Zigo, Lovička,P. Švec, (Naštický, Lacena).

Petrova Ves: Lánik - Ovečka, Vanek, Kumpán, Juriga, Krbica, Matula st., Matula ml., D. Krchnavý, Huťťa, L. Krchnavý (Pochylý, Morvay, Macek).

Domáci konečne po sérii prehier zabrali naplno a v zápase zaslúžene vyhrali. Po celý zápas mali jasne navrch a svoju prevahu dokázali využiť vždy po jednom góle v každom polčase.

H. Obdokovce - Senica B 0:0

H. Obdokovce: Valent - Zelíska, Pavlovič, Uhrík, Krajčír, Chobot, Martiška, Fráter, Junas, (Kovačik, Bazala, Fulier).

Senica B: Šulla - Smíkal, Hrubša, Hlavenka, Kováč, R. Velický, Mrva, Ružička, Šimo, Vach, Chocholáček (Halabrín, Štora).

V tomto zápase sa zrodilo málo šancí a strelcom na jednej i druhej strane nepomohol ani nadstavený čas. Zápas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Ďalšie výsledky 10. kola: Šurovce - Krakovany 5:1 (3:0), Trebatice - Hlohovec 3:0 (2:0).

1. Šúrovce 10 9 0 1 35:7 27

2. Šaštín 10 6 2 2 23:10 20

3. Hlohovec 10 6 2 2 17:10 20

4. Krakovany 10 6 1 3 26:19 19

5. Trebatice 10 5 2 3 16:14 17

6. Senica B 10 5 2 3 16:17 17

7. H. Obdokovce 10 5 2 3 15:22 17

8. Mor. Sv. Ján 10 5 0 5 21:20 15