Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Už aj futbalisti Cerovej spoznali, ako chutí vysoká prehra

Zrejme najzaujímavejší výsledok v 9. kole majstrovstiev oblasti sa zrodil v Koválove, kde dostala Cerová poltuctový „výprask".

Podobné výsledky nie sú vzácnosťou, tento je zaujímavý preto, lebo doteraz práve Cerová svojim súperom nadeľovala. V 1. kole Š Humenciam (7:2), v 3. kole Lakš. N. Vsi (8:1), v 4. kole Kopčanomm (6:0) a v 6. kole Brodskému (7:0). Teraz aj jej obrana na vlastnej koži pocítila, ako je to vysoko prehrať.

V tomto kole vyhrali domáci štyri zápasy, tri skončili rovnakou remízou 1:1 a iba Rybky dokázali vyhrať vonku na ihrisku v Popudínskych Močidlanoch. Asi najviac sklamali svojich priaznivcov futbalisti Smolinského, ktorí po víťazstve v minulom kole v Cerovej doma iba remizovali s Kopčanmi. Mokrý Háj ostal verný svojej povesti remízového kráľa z minulého ročníka, keď v Hlbokom zaznamenal už svoju šiestu tohtoročnú remízu.

Hlboké - Mokrý Háj

1:1 (0:0)

Góly: Mindek - Štepanovský.

Hostia začali svižnejšie a už v 1. min. mal šancu Štepanovský, no zblízka netrafil. Domácu postupne hru vyrovnali, no v 11. min. hrozili opäť hostia po akcii Szantaia, Štepanovský opäť nedal. Po samostatnej akcii neuspel ani domáci Mindek a chybu Trylča nepotrestal Jurčík. Po prestávke domáci začali aktívnejšie. V 47. min. oslávenec Kováč (30 rokov) sám pred Jankovičom netrafil a v 50. min. po Baranovom centri trestuhodne spálil šancu. Postupne sa hra vyrovnala, v 60. min. Szantai z tr. kopu dal tesne vedľa. Hosťom vyšiel v 83. min. protiútok a prihrávku Jurčíka premenil Štepanovský na gól do prázdnej brány- 0:1. Snahu domácich o bod korunoval v nadstavenom čase Mindek strelou od tyče - 1:1. Remíza je spravodlivá, i keď úroveň divákov príliš nepotešila. R Vachula, Baláž. (Jozef Macek)

Brodské - Lakš. N. Ves

1:1 (1:0)

Góly: Fábio Gomés - Vanek.

V prvom polčase bolo stretnutie vyrovnané, príležitosti boli na obidvoch stranách. Domáci už v 1. min. viedli 1:0 gólom Fábia Gomésa (bývalý hráč Trnavy a Slovana). V 15. min. nepremenil hosťujúci Ján Filuš jedenástku. Po zmene strán hostia túžili po vyrovnaní, ba aj po víťazstve, ale podarilo sa im hlavičkou Vaneka v 87. min. zachrániť remízu. Hosťujúci brankár Michal Kubeňák mužstvo podržal, keď zneškodnil minimálne tri príležitosti domácich. Od 80. min. dohrávali hostia bez vylúčeného hráča. Veľmi dobre rozhodovali Srnec, Martinovský ml. (Tibor Velický)

Pop. Močidlany - Rybky

1:2 (1:1)

Góly: Foriška - Mach, vlastný.

Futbalový Pánboh sa priklonil na stranu hostí. Domáci viedli od 10. min. gólom Forišku, ktorý v 15. min. nepremenil samostatný nájazd. To hostia potrestali vyrovnaním - vlastným gólom po odrazenej strele. V 50. min. dostal Rybky znova do vedenia Mach. Záverečný nápor domácich už vyrovnanie nepriniesol. Domáci vyhrali aspoň na šance, ich najväčšiu po hlavičke Slobodu v 25. min. vykopli hostia z prázdnej brány. Rozhodovali Thao, Bošák. (Marián Kocák)

Smolinské - Kopčany

1:1 (0:1)

Góly: Michal Stanický - Zubálik.

Hostia sa v 5. min. ujali vedenia Zubálikom a od tohoto momentu sa sústredili na obranu. Domáci Maderič v prvom polčase nepremenil jedenástku a tak hostia v prvom polčase výsledok ubránili. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať v 75. min. Stanickým, ale to bolo z ich strany gólovo všetko, pričom hostí podržal aj brankár. Rozhodovali Blažek, Daniš. (Jozef Došek)

Koválov - Cerová

6:0 (2:0)

Góly: P. Tokoš a L. Slezák 2, Maca, M. Veselý.

Domáci Koválov si po prvom polčase vedenie 2:0 zaslúžil, lebo to bola jeho jednoznačná záležitosť a konečne zabral. Ale hostia majú ťažké srdce na rozhodcu, ktorý za tohoto stavu neuznal (podľa nich) regulárny gól, keď po centri hlavičkoval do siete Tomek. Rozdával žlté i jednu červenú kartu. Domáci v druhom polčase zvýšili svoje víťazstvo na poltucet. Rozhodovali Zabadal, Macháček. (František Kubík, Ľuboš Pavlík)

Jablonica - Dubovce

3:1 (1:1)

Góly: Búran, Harasník, Černák - Negrean.

V hodovom zápase, ktorý priniesol 250 divákom pekný futbal, viedli domáci v 7. min. zásluhou Búrana a hostia vyrovnali v 39. min. Hráči Jablonice strhli v druhom polčase víťazstvo na svoju stranu po góloch Harasníka po krásnej akcii v 75. min. a v 76. min. po peknej strele Pavla Černáka z 30 metrov do šibenice. Rozhodovali Hurbánek, Polakovič (Vladimír Ďuriš)

Sekule - Š. Humence

2:1 (1:0)

Góly: Majzún, E. Húšťava - Matula.

Hostia stratili tri body najmä preto, že prišli na zápas s malým počtom hráčov a nastúpiť musel aj náhradný brankár. A to preto, že už v 8. min. sa im zranil najlepší hráč Tomáš Velický. V stretnutí plnom šancí na obidvoch stranách boli lepší hlavne v druhom polčase hostia, vyrovnať mohli v 89. min. Tománkom. Rozhodovali Lapoš, Dung. (Anton Šimek)

Radošovce - Oreské

2:0 (1:0)

Góly: Polák, Vašíček.

Vo vyrovnanom zápase získali tri body šťastnejší domáci. Skóre otvoril v 45. min. po faule z jedenástky Polák a v druhom polčase pridal druhý gól po samostatnom nájazde v 86. min. Vašíček. Dve vyložené šance ešte zahodil sám pred brankárom Ondráš. Hostia nie sú spokojní s výkonom rozhodcu. Rozhodovali Kahún, Holenka. (E. Baumgartner, P. Bulka)

1. Rybky 9 6 2 1 19:14 20

2. Oreské 9 6 0 3 26:10 18

3. Smolinské 9 5 2 2 19:10 17

4. Radošovce 9 5 2 2 19:12 17

5. Cerová 9 5 0 4 32:15 15

6. Dubovce 9 4 2 3 16:10 14

7. Jablonica 9 4 1 4 14:20 13

8. Mokrý Háj 9 2 6 1 20:18 12