Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Nik z domácich sa v záhoráckom derby neradoval

V deviatom kole 5. ligy skupiny Západ sa hrali až tri záhorácke derby a ani v jenom z nich sa netešili domáci. Len Šaštín získal bod za remízu 1:1 s Kútami.

Moravský Svätý Ján zastavil sériu štyroch prehier v Čáčove, kde hráva svoje zápasy rezerva Senice, ktorá na domácom trávniku nepotvrdila predchádzajúce víťazstvo z Kútov. Nepríjemne prekvapili hráči Borského Mikuláša, ktorí prehrali doma s poslednými Jacovcami 2:4. Úspešné kolo z pohľadu hostí potvrdili hráči Holíča víťazstvom 2:0 v Petrovej Vsi.

Senica B - Mor. Sv. Ján 0:3 (0:2)

Góly: 38. J. Bolf, 40. Zajíc, 56. Kudlička.

Senica B: Druxa - Smíkal, Štora, Hrebíček, Kováč, Velický, Krošlák (Karas), Ružička (Hlavenka), Šimo (Hrubša), Vach, Mrva.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - D. Bolf, Vrábel, Zajíc (Cagáň), Vávra, Kudlička, Stupavský, Ježek, F. Salay (Hrica), Emrich, J. Bolf (T. Salay).

Domáci hráči, ktorí štyri kolá neprehrali, hostia priam zrkadlovo štyri kolá nevyhrali, si tentoraz vymenili úlohy i výsledky. Už úvod veľa napovedal, keď na futbalovú ľahostajnosť domácich odpovedali hostia futbalovou aktivitou a aspoň z časti využité šance mohli pre domácich znamenať katastrofu. Už v 1. min mal príležitosť J. Bolf, dal do brankára, v 19. min Zajíc do brvna, v 20. min šiel na domácu bránu sám Kudlička, hneď v 21. min unikol J. Bolf, no Zajíc sám sa netrafil. Prišla však 38. min, J. Bolf z priameho kopu trafil tyč, od ktorej sa lopta dostala do brány - 0:1. Potom v 40. min po kope z rohu Zajíc hlavou poistil vedenie na dva góly. Domáci kontrovali iba sporadicky, ale i tak v 44. min mohol domáci Šimo znížiť, no nevyšlo to. V 56. min prišla hrúbka domáceho brankára a Kudlička zvýšil na 0:3. Ďalšiu príležitosť Zajíc nevyužil, no ani domáci Štora nie, a keď v 69. min Šimo po peknom útoku dal iba do rúk brankára hosti, prišli títo opäť k slovu. V 78. min J. Bolf trafil z priameho kopu brvno, Vrábel po rohovom kope nechal vyniknúť domáceho brankára, už len Hrubša v 90. min mohol čosi urobiť s výsledkom. Nestalo sa tak a domáci mohli byť radi, že toto zaslúžené víťazstvo hostí nebolo výraznejšie.

Petr. Ves - Holíč 0:2 (0:2)

Góly: 2. Ličko, 21. Mráz (11).

Petr. Ves: Lánik - Ovečka, Vanek, Kumpan, J. Juriga, Krbica (Matula st.), L. Krchnavý (Macek), Matula ml., D. Krchnavý (Morvay), Huťťa, P. Pochylý st.

Holíč: Buzay - Kubinec, Studenič, Václavik, Mráz, Brúžek (Bradáč), Nečas, Blatnický, Ličko (Dermek), Singhofer (Gergel), Uher.

Derby stretnutie sa hralo pred 200 divákmi, ktorých spolu s domácimi hráčmi zaskočil rýchly gól v sieti Jozefa Lánika, brankára Petrovej Vsi. Už na začiatku 2. min. dal vedúci gól hostí Michal Ličko, ku ktorému po domácom faule v pokutovom území pridal v 21. min Mráz z pokutového kopu druhý gól. Domáci však nerezignovali, zmobilizovali svoje sily, bojovali, kombinácia však viazla, herne sa nedarilo a nemali ani šťastie v koncovke. Všetky tri body si tak odnášali hostia.

Bor. Mikuláš - Jacovce 2:4 (0:3)

Góly: 63. Stašek, 89. Líška - 10. P. Švec (11), 18. M. Švec, 42. Bajzík, 66. Zigo (11).

Bor. Mikuláš: Komorník - Stašek, Kassay, Wallner, Sokol (Drápal), Fuksa, Morávek (Macek), Líška, Ondriska, T. Vanek, Sekáč.

Jacovce: Čulaga - Naštický (Zigo), Bukvay, Jankeje (Lacena), Toman, Bajzík, BNracho, Jančovič (Bokša), M. Švec, Lovička, P. Švec.

Domáci nepochopiteľne vypustili úvodnú časť stretnutia, keď okrem šance Fuksu z 2. minúty, prenechali iniciatívu hosťom. Tí okrem gólov P. Šveca, M. Šveca a Bajzíka v prvom polčase ešte v 30. min. nastrelili brvno. V druhom polčase už boli domáci o poznanie iniciatívnejší, v 63. min. kopali Líškom pokutový kop a loptu vyrazenú Čulagom vrátil do brány Stašek a znížil na 1:3. Hostia však v 66. min. premenili už svoj druhý pokutový kop na 1:4 a tak gól domáceho Líšku z 89. minúty bol len kozmetickou úpravou výsledku - 2:4.

Šaštín - Kúty 1:1 (1:0)

Góly: 40. Havlíček (11) - 80. Antálek.

Šaštín: Klokočka - Šedivý, Stanický, Ožvoldík, Ďuriš, Havlíček, Smolinský, Kovár, Mošaď, Šúrek, Strapko, (Bulka, Snoha).

Kúty: Vávra - Pavlák, Šefčovič, Valúšek, Smolinský, Kubina, Michal Valla, Mráz, Hyránek, Antálek, Dominik (Marek Valla).

V prvom polčase mali domáci územnú prevahu a vypracovali si viacero gólových príležitostí. V 12. min. strelou z 30 m nastrelil žrď Marián Stanický, delovky Miroslava Šúrka brankár hostí iba s námahou vyrážal, keď hostia si výraznejšiu šancu nevytvorili. V závere prvého polčasu bol faulovaný David Strapko a Oto Havlíček premenil pokutový kop vo vedúci gól - 1:0. Snaživí hostia však hneď od začiatku druhého polčasu zvýšili bojovnosť, ale bránu u domácich neohrozili. Tri spálené šance (Havlíček, Strapko, Šúrek) domácich môžu mrzieť, pretože Kúty v 80. min z rýchleho protiútoku dorážkou zblízka, ktorá síce zaváňalo postavením mimo hru, Antálkom vyrovnali - 1:1. Šaštín tak v závere zbytočne prišiel o dva body. (Peter Vrtalík)

Ďalšie výsledky: Šúrovce - Dvorníky 4:0 (3:0), Krakovany - Trebatice 1:1 (1:1), Hlohovec - Horné Obdokovce 2:2 (0:1), Prašice - Smolenice 3:1 (0:0).

1. Šúrovce 9 8 0 1 30:6 24

2. Hlohovec 9 6 2 1 17:7 20

3. Krakovany 9 6 1 2 25:14 19

4. Šaštín 9 5 2 2 20:8 17

5. Senica B 9 5 1 3 16:17 16

6. H. Obdokovce 9 5 1 3 15:22 16

7. Mor. Sv. Ján 9 5 0 4 19:17 15

8. Trebatice 9 4 2 3 13:14 14