Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Futbalisti Dojča stále čakajú na svoje prvé body

V najnižšej súťaži majstrovstiev oblasti v 8. kole vyhrali takmer všetci favoriti. Najviac prekvapilo pomerne presvedčivé víťazstvo Družstevníka Osuské v Kátove.

Bolo to víťazstvo po dlhom čase, keď v minulej sezóne vyhrali „normálne" iba s postupujúcimi Smrdákmi 29. septembra 2:1. Ďalšie víťazstvo bolo kontumačné so Štefanovom a 8:0 s rozpadávajúcim sa mužstvom OZR Osuské. Mali ešte tri remízy 3:3, s Podbrančom, Dojčom a OZR Osuské.

Kandidáta na postupujúce miesto možno hľadať medzi vedúcim kvartetom, ďalšie mužstvá už majú pomerne väčší odstup, no do konca súťaže je veľmi ďaleko a stať sa môže hocičo.

Kúty B - Kunov

5:1 (2:1)

Góly: Vávra 2, Miki Štiftner, Pavlovič, L. Ralbovský - P. Mareček.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí hrali už od 5. min. „presilovku" o jedného hráča a od 85. min. dokonca o dvoch. ČK 0:2 (J. Predmeský, R. Černek). (Jozef Fekete)

Častkov - Čáčov

1:2 (0:2)

Góly: Surový - Šurik 2.

V prvom polčase získali hostia dvojgólové vedenie, keď Šurik dvakrát pohotovo dorazil vyrazenú strelu brankárom. Po prestávke domáci prestriedali, dostali hostí pod tlak, no až v 85. min. dal Surový krásnou strelou kontaktný gól, keď už predtým rozhodca neuznal regulárny gól Práskača. R Durkoš, Lapoš. (Emil Brňa)

Štefanov - Dojč

2:1 (1:0)

Góly: Pavelka, - R. Tomašovič.

V susedskom derby sa hral vyrovnaný zápas. Domáci sa ujali vedenia, keď Pavelka z tr. kopu potrestal dve nevyužité šance Tomašoviča. Po prestávke domáci zvýšili na 2:0, no R. Tomašovič znížil na 2:1. Hostia zlepšenou hrou aj vyrovnali Čechom, no gól nepochopiteľne neplatil. R Thao. (Peter Adamkovič)

Kátov - Osuské

1:4 (1:2)

Góly: Kerhát - Červeňák, R. Herák, Ján Olšovský, Jaro Olšovský.

Domáci, hoci v nekompletnej zostave, sa ujali v 5. min. vednia Kerhátom, no potom dávali góly už iba hostia. V 25. min. vyrovnal Červeňák na 1:1. Potom zahodil tutovku domáci Štefanvič a hostia do šatne trestali gólom R. Heráka. Po prestávke poistilo Osuské vedenie gólmi Jána a Jara Olšovských už na 1:4, navyše Červeňák trafil aj tyč. R Lapoš, Durkoš. (Michal Podhájsky)

Podbranč- Šaštín B

2:4 (0:1)

Góly: Filka 2 - B. Suchánek 3. T. Patka.

Hostia zo zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych protiútokov a v 8. min. sa ujali Suchánkom vedenia. Vyrovnať mohol Liška, no trafil iba žrď a tesne pred prestávkou prestrelil z dvoch krokov L. Jankových. V 60. min. nekrytý Patka po rohu hlavou zvýšil na 0:2 a dielo skazy pre domácich dokonal v 70. a 86. min. Suchánek po rýchlych brejkoch. Tí bojovali až do konca a v samom závere po centroch dvakrát presne hlavičkoval stopér Filka. R Daniš. (Martin Kadlečík)

Sobotište - Rovensko

0:1 (0:0)

Gól: V. Krátky.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas s minimom šanci. Po prestávke sa hostia zlepšili a jednu zo štyroch šancí využili Krátkym. R Hercegh, Rusinko. (Jozef Surový)

1. Rovensko 8 7 1 0 22:6 22

2. 1933 Čáčov 8 6 1 1 29:7 19

3. Kúty B 8 6 1 1 20:9 19

4. Štefanov 8 5 2 1 15:10 17

5. Kunov 8 4 1 3 20:18 13

6. Šaštín B 8 4 1 3 18:18 13

7. Sobotište 8 3 1 4 13:15 10

8. Osuské 8 2 1 5 12:16 7