Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Vedúca trojica v šesťbodovom trháku

Tri prvé mužstvá MO II. triedy v 8. kole vyhrali a ich náskok sa pred prenasledovateľmi zvýšil na šesť bodov.

Borský Sv. Jur i Stráže vyhrali doma, Hradišťu sa to podarili v Radimove, keď mu prekazilo sériu troch víťazstiev v rade. Hetrikom zaujal Tomáš Ďurica z Rohova a gólovo sa opäť presadil brankár Čárov Adam Kollár, ktorý premenil penaltu aj v Chropove. Hodové body získala Prietrž, ktorá tak utiekla Trnovcu o tri body, pretože ten prehral doma s rezervou Holíča.

Bor. Sv. Jur - Vrádište 5:1 (2:1)

Góly: Norbert Ožvoldík 2, Valla, Majzún, Hladík - Valúch.

V kvalitnom zápase domáci svojho súpera prevyšovali po každej stránke. Hostia v prvom polčase ešte dokázali odpovedať na prvý gól domácich Valúchom, no domáci ešte do polčasu získali opäť vedenie. Po prestávke sa hralo už na jednu branku a bolo to len otázkou výšky skóre, koľko domáci vyhrajú. Výborne hral Norbert Ožvoldík, ktorý dva góly dal a na ďalšie dva nezištne prihral. R Polakovič, Kršteník. (František Rybár)

Stráže - Unín 2:0 (1:0)

Góly: Igor Letko, Matúš Herda.

V súboji lídra tabuľky s minuloročným účastníkom vyššej súťaže to bol vyrovnaný zápas, v ktorom sa nakoniec zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí mali o trošku viac šancí. R Pekarovič, Holenka. (Igor Letko st.)

Rohov - Smrdáky 5:1 (1:0)

Góly: T. Ďurica 3, Sabo (11), Peter Ivánek - Škojec (11).

Domáci sa ujali vedenia z penalty za ruku. Hostia zvýšenou snahou sa snažili o vyrovnanie, no nedarilo sa im. Hneď po prestávke domáci zvýšili hlavičkou Ivánka. Smrdáky boli nútené otvoriť hru, no domáci im pridali ďalšie dva góly Ďuricom. Po faule na Danihela znížil z penalty Škojec, no posledné slovo mal Tomáš Ďurica, ktorý tak zavŕšil svoj hetrik. R Daniš, Hurbánek. (Lukáš Ventura)

Trnovec - Holíč B 0:2 (0:1)

Góly: Filip Richman, Singhofer.

Úvod patril domácim, no vďaka brankárovi hostia ich tlak ustáli a do kabíny sa gólom Richmana ujali vedenia - 0:1. Po prestávke domácim ubúdali sily, hostia priamo z rohu zvýšili v 71. min. Singhoferom na 0:2, no stálo pri nich aj šťastie, keď domáci trafili brvno ich brány. (Ľuboš Nečas)

Prietrž - Letničie 5:2 (4:0)
Góly
: Tulák, Záškvara, Klein, Chropovský, Polakovič - Rehák, Valla.

Vyše 400 divákov videlo v hodovom zápase presvedčivé víťazstvo domáceho mužstva, ktoré svoj dobrý výkon korunovalo už v prvom polčase štyrmi gólmi. Hostia korigovali výsledok až za stavu 5:0, keď využili poľavenie domácich. Rozhodovali Blažek, Mlčúch. (Ján Svatík)

Chropov - Čáry 2:2 (1:1)
Góly
: O. Orth 2 - A. Kolár (11), J. Flajžík.

V prvom polčase mali viac z hry domáci, aj keď vedenia sa ujali hostia svojim brankárom Adamom Kollárom z nariadenej jedenástky. Domáci Ondrej Orth pred vyrovnávajúcim gólom nastrelil žrď. V druhom polčase ten istý hráč pridal aj druhý gól Chropova, ale v 80. min. hostia z ojedinelého protiútoku vyrovnali a tento stav zostal v platnosti až do konca. Rozhodoval Thao. (Peter Špaček)

Radimov - Hradište 1:3 (1:1)

Góly: Miča - Fukna, Kutlák, Drahoš.

Domáci po sérii troch víťazstiev a bez inkasovaného gólu nastúpili proti ambicióznemu súperovi bez piatich hráčov základu a ich absencia bola cítiť. Po vyrovnanom prvom polčase síce zatlačili hostí na ich polovicu, no ich jediné dve strely v 65. a 90. min. znamenali dva rozhodujúce góly. R Macháček, Zabadal. (Jozef Žilínek)

1. Stráže 8 7 0 1 29:10 21

2. Bor. Sv. Jur 8 6 1 1 24:10 19

3. Hradište 8 6 1 1 20:6 19

4. Holíč B 8 4 1 3 11:12 13

5. Chropov 8 3 3 2 19:19 12

6. Radimov 8 4 0 4 13:14 12

7. Unín 8 4 0 4 15:17 12

8. Čáry 8 3 2 3 14:12 11