Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Gólmi Vaška otočila Skalica v Bošanoch, Brezová doma so Stankovcami

V zápasoch 8. kola 4. ligy Severozápad si mužstvá nášho regiónu pripísali na svoje konto spolu šesť bodov, keď iba Gbely vyšli naprázdno.

Brankár Skalice Tomáš Kocák zachraňuje v stretnutí Skalica - Nová Ves.Brankár Skalice Tomáš Kocák zachraňuje v stretnutí Skalica - Nová Ves. (Zdroj: MIROSLAV MINĎAŠ)

Skalica v Bošanoch odčinila stratu domácich dvoch bodov s predchádzajúceho kola s Novou Vsou. Brezová hrala druhýkrát v rade doma a po prehre s V. Kostoľanmi bola na pokraji prehry aj s Tr. Stankovcami. Zlepšenou hrou po prestávke otočila nepriaznivé skóre a pripísala si tretie víťazstvo. O jedno menej majú Gbely, keďže po domácej remíze so Solčanmi vyšli naprázdno v Novej Dubnici, kde za trinásť minút dostali tri góly.

Bošany - Skalica 2:3 (2:1)

Góly: 12. Husár, 19. Jamrich - 30. Pavlačka, 57. a 75. Vaško.

R Gábel, 150 divákov.

Skalica: Kocák - Kucharič, Šefčík, Kaprálik, Vaško, Kišac (64. Jánošík), Bellay, Šenk, Ovečka (64. Brezina), Pavlačka, Kubík, tréner Jozef Mrva.

Domáci mali zápas výborne rozohraný, keď už v 19. min. vyhrávali 2:0. Do polčasu však hostia zabrali a znížili na 2:1. V druhom polčase strelil v 57. min. vyrovnávajúci gól Vaško a tento hráč zvýšil na 2:3 v 75. minúte stretnutia. Na konci domáci nepremenili niekoľko šancí, a tak prehrali.

N. Dubnica - Gbely 3:1 (3:1)

Góly: 5. Ranuša, 11. Ďuriš, 18. Maník - 41. Macánek.

Gbely: Drinka - Mihál, Mackura, Trčka (Daniel), Mihok, Karas, Bolebruch (Šebesta), Križan, Májek, Gál, Macánek, tréner Jozef Eisner.

Domáci začali aktívne a v 5. min po Adamčíkovej prihrávke Ranuša otvoril skóre. V 10. min Burdej poslal šesťdesiatmetrový pas na Maníka, ktorý volejom zakončoval vedľa. O minútu aktívny Ranuša prihral Ďurišovi, ktorý zvýšil na 2:0. V tej istej minúte hostia z 25 metrov vystrašili Múčku, ktorý loptu vyrazil na roj. V 18. min Beňo nezištne prihral Maníkovi, a ten zvýšil už na 3:0. Od tohto momentu mali domáci hru pod kontrolou, ale ojedinelá strela hostí v 41. min z kopačky Macánka skončila v Múčkovej sieti. Do druhého polčasu nastúpili domáci uspokojení s výsledkom a v 46. min mali šťastie pri strele Májeka. Od 55. min domáci prebrali taktovku a zápas dohrali do úspešného konca.

Brezová - Trenč. Stankovce 2:1 (0:1)

Góly: 49. S. Šarudi, 90. J. Beňa (11) - 13. M. Sedláček.

Brezová: Michálek - Hílek (90. Starych), Zubálik, Miča, Šimko (77. J. Potúček), Šarudi, Poláčik, Šebo, Kubisa, Šefčík (46. F. Hubek), Beňa, tréner Štefan Potúček.

Rozhodovali: Studený - Jančok, Šima, delegát Sloboda. ŽK 2:3. 150 divákov.

Hostia patria zatiaľ k najlepším mužstvám 4. ligy SZ, no domáci sa do nich s chuťou pustili a už v 3. min. musel hosťujúci brankár Kvasnica vyrážať peknú strelu Beňu z priameho kopu na roh. Ale v 13. min. po chybe domácich na polovici ihriska T. Stankovce zaútočili, strelu Královiča domáci Michálek len vyrazil pred Sedláčka, ktorý otvoril skóre - 0:1. Od gólu prevzali iniciatívu nachvíľu hostia, potom zase domáci, ale všetko bez výraznejšej šance až do 35. min., keď strelu Stankovčana Navrátila z uhla vyrazil na rohový kop Michálek. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom a zaslúžene po prvom polčase viedli. Domáci si vytvorili iba niekoľko štandardných situácií, ale nevyužili ich. No mali dobrý nástup do druhej časti, keď v 49. min. sprava centrovanú loptu využil kapitán Šarudi - 1:1. Zápas bol otvorený, no hostia boli herne lepším mužstvom a vypracovali si aj viac príležitostí, trafili aj ľavú žrď. V 81. min. v najväčšej šanci hlavička Sedláčka skončila „koníčkom" nad. Stankovce v závere ovládli hru, ale to, že futbal nemá logiku, sa potvrdilo v 90. min., keď po faule na Beňu sám faulovaný zabezpečil v priemernom zápase tri body domácemu Bradlanu - 2:1.

ĽUBOŠ BARBÍRIK

Ďalšie výsledky: V. Kostoľany - Hrnčiarovce 2:0, Lehota p/Vt. - D. Vestenice 2:4, V. Kostoľany - Hrnčiarovce 2:0, Partizánske - Nitr. Pravno 0:1, Solčany - Kanianka 0:0, Nová Ves n/V. - Častkovce 3:1.

1. D. Vestenice 8 7 0 1 17:6 21

2. Nová Ves 8 5 2 1 19:11 17

3. Tr. Stankovce 8 5 1 2 25:8 16

4. Častkovce 8 5 1 2 23:10 16

5. N. Dubnica 8 5 1 2 16:12 16

6. Skalica 8 4 3 1 18:10 15

7. Brezová 8 4 2 2 15:11 14

8. N. Pravno 8 4 2 2 12:8 14