Smolinské zosadilo Cerovú z čela tabuľky

V stretnutí Majstrovstiev oblasti 8. kola pútal najväčšiu pozornosť zápas v Cerovej. Fanúšikovia si dávali otázku, či Cerová aj tomuto súperovi nasúka množstvo gólov, alebo či nováčik zo Smolinského opäť prekvapí favorita.

Počas uplynulého víkendu sa hrali zápasy 8. kola MO.Počas uplynulého víkendu sa hrali zápasy 8. kola MO. (Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Prišlo na druhú variantu a Cerová padla na 4. miesto, jej súper sa dostal na 3. miesto. Do čela sa vyhuplo Oreské, ktoré si doma hladko poradilo z Hlbokým, ďalšou domácou prehrou sa na spodok tabuľky prepadla Lakšárska Nová Ves. Raritou súťaže bol štart Brazílčana Ferreiru v drese Brodského v Rybkách, kde bol aj strelcom jediného gólu hostí.

Š. Humence - Jablonica 2:1 (0:0)

Góly: D. Hlavenka, I. Václavek - Winter.

Domáci vedomí si nelichotivej postavenia v tabuľka, začali aktívnejšie a šance mali Červenka, J. Burian, Vajda a opäť Červenka. Hostia mohli dať gól keď Benekovú strelu obrana domácich zrazila a Malíková dorážka išla vedľa. V závere polčasu neuspel v šanci ani domáci Búzek. Domáci pokračovali v tlaku i po prestávke. Velický a Vajda v šanci neuspeli a tak sa vedenia ujali v 50. min. hostia Winterom po zaváhaní brankára Fidermáka. Domáci pridali a v 66. min. po rohu J. Buriana dal hlavičkou Hlavenka vyrovnávajúci gól. V 81. min. dali domáci aj víťazný gól, keď z tr. kopu presne trafil Ivan Václavek. Hlavičku Martina Búrana v závere Fidermak vyrazil a napravil tak svoju chybu pri góle. R Lapoš, Durkoš. (KV)

Lakš. N. Ves - Radošovce 2:3 (1:0)
Góly
: Filuš (11), Jablonický - Kubík 2, Vašíček.
Domáci vyhrali prvý polčas, keď ešte nepremenili štyri vyložené gólové šance. V druhom polčase nastal obrat vo vývoji hry. Domáci robili chyby v obrane i v zálohe a hostia sa dostali do vedenia 1:3. Na tento stav domáci dokázali odpovedať len jedným gólom a hostia si odvážajú víťazstvo. Rozhodoval Mráz, ktorý hosťom vylúčil troch hráčov. (Tibor Velický)

Oreské - Hlboké 4:0 (1:0)
Góly
: Rampáček 2, P. Mikúš, M. Baláž.

Domáci, vedomí si dobrej formy z posledných zápasov, zo začiatku stagnovali, ale aj tak sa ujali vedenia v 26. min. V druhom polčase v priebehu 75. až 85. min. ďalšími tromi gólmi rozhodli o osude zápasu a ich vysoké víťazstvo je zaslúžené. Rozhodoval Srnec. (Štefan Štefka)

Mokrý Háj - Sekule 5:3 (3:1)
Góly
: Jurčík 2, Štepanovský 2, Polach - Trajlínek, Vávra, Kunštek.
Futbalisti domáceho mužstva si vytvorili v stretnutí územnú prevahu, ktorú vyjadrili aj strelecky a v 60. min. už viedli 5:1. Potom sa uspokojili, čo využili hostia v závere na zníženie stavu. Rozhodoval Pišoja, Holenka. (Peter Pobuda)

Dubovce - Koválov 4:0 (3:0)
Góly
: R. Pollák 2, Gregúrek, Mário Mikula.

Hostia začali zápas lepšie, ale v priebehu prvých 15 minút nevyužili dve nebezpečné gólové situácie. Domáci postupne hru vyrovnali a za 20 minút strelili tri góly, čím rozhodli v podstate o víťazstve. V druhom polčase pridali ešte jeden zásah a už len kontrolovali priebeh stretnutia. (Ivan Beneš)

Cerová - Smolinské 1:2 (1:0)
Góly
: S. Malý (11) - Dávid Riška 2.
Líder tabuľky nepodal očakávaný výkon. Jeho hráči narobili množstvo chýb a hostia ich nepripustili k tradičnej hre. Domáci sa ujali vedenia v 29. min. z penalty S. Malým. Hostia zo svojich brejkových možností dve využili zásluhou Rišku v 49. a 70. min. a výsledok otočili vo svoj prospech. A tak sa zápas skončil nešťastnou prehrou domáceho mužstva. Rozhodovali Daniel, Cabadaj. (Ľuboš Pavlík)

Kopčany - P. Močidlany 2:2 (1:1)
Góly
: Marek Veselý, Stančiak - Foriška, Opálek.
Zo začiatku aktívne hrajúci domáci nevyužili niekoľko sľubných situácií, čo potrestali hostia v 12. min. na 0:1. V 32. min. nastrelili hostia žrď a v 45. min. vyrovnal na 1:1 domáci Marek Veselý. V 53. min. hostia znova viedli 1:2 a v 65. a v 70. min. ich zachránila žrď. Domáci predsa len vyrovnali Stančiakom v 72. min. na 2:2. V závere stretnutia boli ešte šance na obidvoch stranách, ale bez gólového efektu. Rozhodovali Otočka, Tománková. (Jozef Bitala)

Rybky - Brodské 5:1 (3:0)
Góly
: Martin Petrúfka 3, Mach, Miroslav Petrúfka (11) - Ferreira.

Zaslúžené víťazstvo domácich sa začalo rodiť už v prvom polčase, keď okrem gólov nevyužili svoje šance Mach, Miro Petrúfka ani Rado Šefčík. Domáci brankár Martiš chytil šancu Šefčoviča. V druhom polčase mali domáci možnosti (Obuch, Mach, Miro Šefčík, Martin Petrúfka), ale ich vychytal brankár Hrdlička. Ešte Dušan Mrázek nastrelil brvno a hosťujúci Richtárik žrď. Paradoxom zápasu bolo okrem štartu Brazílčana Ferreiru aj to, že v domácom drese nastúpili tri bratské dvojice - Petrúfkovci, Mrázkovci a Šefčíkovci. Rozhodovali Hurbánek, Dung. (Milan Blažek)

1. Oreské 8 6 0 2 26:8 18

2. Rybky 8 5 2 1 17:13 17

3. Smolinské 8 5 1 2 18:9 16

4. Cerová 8 5 0 3 32:9 15

5. Dubovce 8 4 2 2 15:7 14

6. Radošovce 8 4 2 2 17:12 14

7. M. Háj 8 2 5 1 19:17 11

8. Jablonica 8 3 1 4 11:19 10