Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Po hodoch bolo bolenie brucha

V predchádzajúcom kole vyhrali všetky tri naše mužstvá na ihriskách súperov, no o týždeň ani jedno na vlastnom trávniku. Skalica i Gbely hrali zhodne 1:1, Brezová dokonca prehrala.

4. liga Severozápad - 7. kolo

Skalica - Nová Ves n/V. 1:1 (0:0)

Prvý polčas bol pre divákov nezaujímavý. Hralo sa len od 16 tky po 16 tku. V druhom dejstve domáci pritlačili súpera. V 52. min. Pavlačka vybojoval loptu, ale Brezina preloboval brankára, ale aj bránu. V 54. min. Šenk centroval z ľavej strany, no Pavlačka mieril vedľa. Po hodine hry sa domáci ujali vedenia, keď Vaško našiel na ľavej strane Šenka, ktorý popod brankára rozvlnil sieť. O deväť minút Pavlačka potiahol útok po ľavej strane, ale Kubíkovu strelu brankár vyrazil. V 71. min. Vaško našiel na 16 tke Kaprálika, ale brankár jeho strelu chytil. V 81. min. Hanko potiahol akciu po pravej strane, ale jeho center z rohu päťky neusmernil Jambor hlavou do brány. Dve minúty pred koncom vyrovnali hostia. Roh pretiahli na zadnú tyč, kde Šupka hlavou vyrovnal.

Góly: 60. Šenk - 88. Šupka, R Pintér.

Skalica: Kocák - Kucharič (65. I. Šefčík), B. Šefčík, Kaprálik (55. Kubík), Vaško, Jánošík, Bellay, Šenk, Pavlačka (83. Míša), Brezina, Bucha. (Peter Martinovský

Gbely - Solčany 1:1 (0:1)

Domáci mali miernu prevahu, ale v 38. min. inkasovali od Kľačanského po skrumáži vo vlastnej šestnástke po rohu. V druhom polčase zahadzovali domáci jednu príležitosť za druhou. Gól sa nepodarilo dať Gálovi, Rozborilovi, Šebestovi, ani Májkovi. Vo všetkých momentoch podržal hostí brankár. Vyrovnávajúci gól vsietil z penalty Križan, keď hostia v šestnástke faulovali Šebestu.

Góly: 82. Križan (11) - 38. L. Kľačanský.

R Lešš, ŽK 1:0 (Rozboril), ČK 1:1 (Rozboril po 2 ŽK - 47. L. Ducký), 200 divákov.

Gbely: Drinka - Mackura (56. Mihál), Kollár (68. Bolebruch), Trčka, Mihok, R. Daniel (46. Šebesta), Rozboril, Križan, Májek, Macánek, Gál. (Vladimír Ružička)

Brezová p/Br. - V. Kostolany 2:4 (1:2)

Už v 4. min. zaskočil domácich divákov a najmä brankára Michálka peknou strelou z priameho kopu pod brvno hosťujúci hráč Emil Sliva - 0:1. O sedem minút kapituloval Michálek druhýkrát, keď ho strelou spoza šestnástky prekonal Miroslav Urban - 0:2. V 16. min. po stiahnutí hráča hostí v šestnástke mohol Bradlan celkom zlomiť Lukáš Kadlíček, ale jedenástku mu Michálek vyrazil a ani jeho druhý pokus nebol úspešný. Ten istý hráč strieľal v 28. min. prudko tesne nad. Domáci sa prebrali z akejsi úvodnej letargie, získali územnú prevahu, ale Hílkovo zakončenie v 29. min. z prázdnej brány obrana hostí odvrátila na roh. Až v 38. min. center Miču sprava úspešne zakončil Daniel Koprda - 1:2. Tento hráč v 40. min. vo vyloženej šanci prestrelil bránu. V 45. min. bol vylúčený po 2 ŽK hráč Brezovej Hyža. Domáci vyrovnali v 51. min., keď druhý milimetrový center nestarnúceho Dušana Miču využil presnou hlavičkou Jozef Beňa - 2:2. V 56. min. išiel sám na domácu bránu kapitán Hnilka, ale strelil vedľa. V 60. min. brankár hostí Kúdela neudržal strelu, ktorú Šebo poslal vzápätí do siete, ale asistent rozhodcu odmával ofsajd... V 67. min. udreli znova hostia, keď trafil nekompromisne zvnútra šestnástky Kadlíček - 2:3. V 85. min. kiks v obrane domácich zúžitkoval sám pred brankárom Hnilka - 2:4. Hnilka o tri minúty nevyužil stopercentnú šancu sám pred domácim brankárom. Zápas bol pomerne vyrovnaný, bojovný, dramatický, no veľa futbalovej kvality nepriniesol. Domáci nepodali očakávaný výkon a hostia si odniesli zaslúžené víťazstvo.

Góly: 38. Koprda, 51. Beňa - 4. Slivka, 11. Urban, 67. Kadlíček, 85. Hnilka.

R Hagara, ŽK 2:4, ČK 1:0, 200 divákov.

Brezová:Michálek - Hílek (64. Šefčík), Zubálik, Miča, Čmela (46. Hubek), Šarudi, Hyža, Šebo (84. Šimko), Kubisa, Koprda, Beňa. Tréner Štefan Potúček. (Ľuboš Barbírik)

Ďalšie výsledky: D. Vestenice - N. Dubnica 2:1, Nitr. Pravno - Hrnčiarovce 4:1, Kanianka - Partizánske 7:1, Častkovce - Lehota p/Vt. 5:1, Tr. Stankovce - Bošany 5:1.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 316

Do telocvične strednej školy sa vlámal 25-ročný miestny muž.

2 h

V Trnavskom kraji odhalili 210 nových prípadov.

5 h
Testovanie Bojnice.

Personál do odberných pracovísk zabezpečilo mesto.

6 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.