Proces vytýčili na stredu a štvrtok.
PEZINOK. Naposledy sa v tejto kauze malo pojednávať koncom júla. Súd sa však odročil
pre práceneschopnosť jedného z obhajcov. Pred súd vtedy z väzby nepredviedli ani údajného šéfa skupiny - bývalého kukláča Miroslava Š., ktorý má závažné zdravotné problémy už dlhodobo. Predseda senátu vtedy avizoval, že jeho zdravotný stav dá preveriť.
Podobne ako pojednávania v iných prípadoch, aj to posledné v kauze vydieračskej skupiny sa nezaobišlo bez námietky zaujatosti v súvislosti s pridelením sudcov na špecializovaný súd.
Obhajcom prekáža, sudcovia neboli na nový súd pridelení Súdnou radou SR, ako káže ústava, ale zákonom o zriadení špecializovaných súdoch. Špecializovaný súd podľa spomínaného zákona plynulo nadviazal na činnosť zaniknutého Špeciálneho súdu.
Obžalobe v kauze vydieračskej skupiny čelí 18 osôb. Pri viac ako 20 skutkoch sa mali dopustiť viacerých trestných činov zosnovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa, vydierania či hrubého nátlaku. Podľa obžaloby Miroslav Š. v roku 2001
v Senici postupne vytváral zločineckú skupinu, ktorá na území Trnavského a Bratislavského kraja páchala zločiny tak, aby získala finančný prospech najmä pomocou vydierania, podvodmi, vyhrážkami, ujmou na zdraví. Mal spolupracovať aj s príslušníkmi Policajného
zboru, ktorí ich informovali o pripravovaných policajných akciách. Skupina mala zastrašovať podnikateľov a nútiť ich pravidelne odvádzať finančné prostriedky.
Na jej čele údajne stál Miroslav Š., ktorý v minulosti pracoval ako príslušník pohotovostného policajného útvaru. Kontakty získané počas pôsobenia v Policajnom zbore mal využívať na zastrašovanie svojich obetí. Hovoril im, že všetky podania voči nemu budú zahladené. Ten však obvinenia odmieta a považuje ich za vykonštruované. Skupina pod vedením Miroslava Š. údajne tvrdila, že peniaze vyberá pre gang piťovcov. Finančné prostriedky však podľa zistení polície mali pripadnúť Záhorákom a prepojenie na piťovcov bolo len fiktívne.