Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Senici kraľoval volejbal

Volejbal zavládol na senických antukových ihriskách za Mestskou športovou halou. Na medzinárodnom turnaji mužov Impromat Ricoh Cup okrem troch družstiev zo Slovenska štartoval aj nemecký VC Coburg.

Volejbalisti VK Stojár Malacky.Volejbalisti VK Stojár Malacky. (Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

SENICA - Družstva hrali uplynulú sobotu každé s každým na tri sety (nie víťazné). Tretí set sa hral aj za stavu 2:0 pre jedného zo súperov, výsledok mohol byť teda 3:0 alebo 2:1. Za každý vyhraný set získalo družstvo jeden bod. Poradie v tabuľke po odohraní všetkých zápasov určilo zápasy o konečné umiestnenie. Tretí so štvrtým hrali o celkové 3. miesto a prví dvaja sa stretli vo finále. Na turnaji zo Záhoria štartoval Strojár Malacky, ktorý v konečnom poradí obsadil 3. miesto po víťazstve s VC Coburg 2:1. Po tesnej prehre s STU Bratislava, za ktorú hrali aj bývalí hráči Malaciek Fiala a Janík, rovnako tesne vyhrali s Coburgom. V poslednom zápase v skupine podľahli suverénnej Nitre hladko 0:3. Nitra v skupine nestratila ani set a rovnako aj vo finále s STU Bratislava zopakovala výsledok 3:0 s STU Bratislava.

Priaznivci volejbalu sa môžu ešte tešiť na ďaľšie turnaje. Na antuke budú hrať žiačky 29.augusta, Pohár Záhoria junioriek bude 12. a 13. septembra. V Mestskej športovej hale v Senici zase Veľká cena Senice žien 19. a 20. septembra a o týždeň 26. a 27. septembra Festival mládeže v kategórii žiačok.