Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Ladislav Hudec: Pre nás sú to fantastické tri body

Pohárová eufória Košičanom rýchlo vyprchala. Proti nováčikovi zo Senice sa "žlto-modrí" trápili celých 90 minút.

Senica porazila Košice.Senica porazila Košice. (Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

KOŠICE. SENICA. Záhoráci začali svižne, hrali otvorený futbal, no vážnejšie šance boli pred brankárom Kameschom. V 3. min išla Novákova strela tesne mimo, rovnako i hlavička o čosi neskôr. V 11. min mieril vo veľkej šanci Viazanko tesne vedľa. V 19. min po Janičovej prihrávke trafil Novák konštrukciu Kameschovej svätyne. Už o minútu zahrmelo na druhej strane. Priamy kop hostí preletel až na zadnú žrď, loptu si spracoval Velický a technickou strelou do šibenice otvoril skóre - 0:1. V 29. min mohol zvýšiť Faldyna, ale po rohu zblízka trafil len do brankára Schrenga. Tesne pred odchodom do šatní vytiahol Kamesch Matičov kop zo šibenice.

Po prestávke si domáci vytvorili tlak, prakticky celý polčas sa hralo na polovici Senice, no Košičania si nevypracovali ani jednu vyloženú príležitosť. Naopak, v 61. min Faldynovu tečovanú strelu Schreng s námahou vyškriabal spod brvna. V 66. min Serečinova prudká strela z diaľky opečiatkovala žrď hosťujúcej bránky. To bolo zo zaujímavých akcíí v druhom polčase všetko. Futbalisti MFK sa už len trápili a v pohode hrajúci nováčik zo Senice si bez problémov uhájil cenné víťazstvo. Košičania si pripísali tretiu domácu prehru v sérii. MFK Košice - FK Senica 0:1 (0:1)
Povedali po zápase: Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): „Ťažko sa mi hľadajú slová. Opäť sme nedokázali doma zvíťaziť. Veril som, že po štvrtku rýchlo zregenerujeme, no nestalo sa tak. Nedokázali sme streliť prvý gól a ani neskôr sa nám nepodarilo skórovať. Sme z toho veľmi sklamaní."

Ladislav Hudec (tréner Senice): „Pre nás sú to fantastické tri body a najmä po prehre doma s Dunajskou Stredou. V prvom polčase sme ešte hrali dobrý futbal, no po prestávke vidina víťazstva spôsobila, že sme sa báli. Dávali sme si veľký pozor na Nováka. Napokon sme tri body uhájili a veľmi sa z toho tešíme."

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku