Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Kúty sa s Búranmi rozišli bez gólov

1. Gbely 24 16 4 4 75:29 52 (+16) 2. V. Kostoľany 24 15 3 6 49:26 48 (+12) 3. Trebatice 24 14 1 9 38:38 43 (+7) 4. Prašice 24 11 4 9 40:36 37 (+1) 5. Krakovany 24 10 7 7 32:28 37 (+1) 6. Mor. Sv. Ján 24 11 4 9 41:42 37 (+1) 7. Smolenice 24 11 4 9 39:50 37 (+1) 8. Hlohovec 24 11 3 10 51:41 36 (0) 9. Senica B 24 11 3 10 34:33 36 (0) 10. Petrova Ves 24 8 9 7 39:40 33 (-3) 11. Jacovce 24 9 3 12 38:42 30 (-6) 12. Holíč 24 8 5 11 32:37 29 (-7) 13. Kúty 24 7 6 11 38:41 27 (-9) 14. Dvorníky 24 6 4 14 40:51 22 (-14) 15. B. Mikuláš 24 5 6 13 34:55 21 (-15) 16. Radošina 24 5 2 17 25:56 17 (-19) Senica B - Prašice 3:1 (1:0) Hostia, ktorí prišli na Záhorie iba s jedenástimi hráčmi, teda bez možnosti striedať, zohrali z domácimi vyrovnanú partiu a toto možné oslabenie na ich hre nebolo poznať. Hneď v úvode sa dobre prezentoval ich brankár, keď v 4. min likvidoval čistú pozíciu Mikulu. Bez práce nebol ani domáci brankár, v 32. min po centri Ďurík pekne vystrelil, no Drinka likvidoval. V 38. min došlo ku skrumáži pred prašickou bránkou, najlepšie sa zorientoval Šimo a bolo polčasových 1:0, keď v 40. min domáci brankár úspešne zasiahol po strele Krašulu. V úvode druhého polčasu nevyužil čistú šancu Vach a tak slovu prišli domáci. Bežala 49. min, Surový presne našiel Mikulu a bol 2:0. Hostia sa však nevzdali a v 55. min po nedorozumení domácich znížili na 2:1. Tí po inkasovanom góle zneisteli a hostia prevzali hernú iniciatívu. Na ich smolu príležitosti v 57., 59. a brvno v 65. min zostali nevyužité. Ba v 75. min obrana hostí vyprodukovala chybu, ktorú využil Procházka a zvýšil na 3:1. Následné príležitosti Mikulu a Rácika zostali nevyužité. Tešili sa teda domáci, no hostia zanechali dobrý dojem, keď behali a hrali po celé stretnutie. Góly: 38. Šimo, 49. Mikula, 75. Procházka – 55. V. Ďurík Senica B/Čáčov: Drinka - Smíkal (Hlavenka), Karas, Hrebíček, Mihok, Surový, Rácik, Mikula, Procházka, Vach (Kováč), Šimo (Chocholáček) Prašice: Sláma - Paluš, Režo, Železník, Kračula, V. Ďurík, Lacika, Halo, Grznár, Streďanský, E. Ďurík Kúty - Borský Mikuláš 0:0 V slušnom a pohľadnom zápase videli diváci zo strany domácich, ale aj hostí, ktorí si na túto skutočnosť už dlhšie ťažkajú, množstvo nepremenených šancí z pozícií, kedy nepremeniť nešlo (už v 10. min Valla sám nedal, v 20. min Hyránek, v 25. min opäť Valla nepremenil, v 30. a 43. min nezvládol Puškáč súboj s brankárom hostí, v 55. a 61, opäť Valla sám neumiestnil presne a tak by sme mohli pokračovať až po 83. min, kedy všetko korunoval Jakubec, idúci 30 m sám na brankára a netrafil). Kúty: Škoda - Pavlák, Šefčovič, Puškáč, M. Smolinský, Kubina, Hyránek, A. Smolinský, Jakubec, Antálek, Valla (Bobák) B. Mikuláš: Komorník - Cák, Kassay, M. Wallner, Sokol, Juračka, M. Vanek, R. Wallner, Jankovič, Morávek, Sekáč (Janík, Liška, T. Vanek). Smolenice - Holíč 3:2 (0:0) V prvom polčase videli diváci pod Smolenickým zámkom iba futbalový odvar, keď herne nepresvedčilo ani jedno mužstvo. V druhom polčase obe strany pridali, hra sa skvalitnila a začali padať aj góly. Zatiaľ čo hostia tie svoje dva zaznamenali po strelách z diaľky, domáci skórovali po vypracovaných akciách. Hralo sa slušne, iba s jednou žltou kartou. Góly: 74. a 80. Hlúch, 52. Kulíšek - 58. Mráz, 78. Blatnický. Smolenice: Kvapil - Hlúch, Pobjecký, Srdoš, Kubiš, Petrovič, Pluhár, Kulíšek, Štibraný, Vajsábel, Augustín Holíč: Tolla - Irša, Palkovič, Lorenc, Mráz, Gergel, M. Nečas, Blatnický, Kubinec, Blaho, Jaborník (J. Nečas, Singhofer) Petr. Ves - Mor. Sv. Ján 4:0 (2:0) Vyše 160 divákov videlo v derby pekný futbal. Domáci sa Krchňavým ujali rýchlo, už v 2. min vedenia strelou spoza 16 - ky. Druhý gól pridal Krchňavý v 21. min keď si obhodil aj brankára hostí a bolo 2:0. Ešte v prvok polčase svorne Huťťa na jednej a Hrica na druhej strane dávali vedľa, resp. mimo. Druhý polčas zaznamenal Jurigovu hlavičku tesne nad i Matulovu strelu do brvna. V 70. min J. Juriga po nepriamom kope dal na 3:0 a v 80. min sa v osobnom súboji dobre presadil Ovečka, aby svoju húževnatosť premenil vo štvrtý gól domácich. Góly: 2. a 21. Krchňavý, 70. J. Juriga, 80. Ovečka. Petr. Ves: Lánik – Ovečka, Vanek, Kumpan, J. Juriga, Krchňavý (M. Pochylý), M. Matula st., M. Matula ml., Huťťa (Jančík), Krbica, P. Pochylý st. (L. Božek) Mor. Sv. Ján: Hajdin - Denis Bolf, Kánsky, Zajíc, Vávra, Kudlička (Varga), Stupavský, Ježek, Emrich, Hrica, Jar. Bolf Radošina - Gbely 2:2 (1:2) Hostia sa už v 5. minúte ujali vedenia, no domáci dokázali vyrovnať. Neskôr sa po náhodnom protiútoku hostí zrodil druhý gól, a tak domáci prehrávali do polčasu 1:2. V druhom polčase dokázali vyrovnať, avšak nepremieňali ďalšie šance, a tak sa zápas skončil za vyrovnaného stavu 2:2. Góly: Varga, Rosíval - Májek 2- Radošina: Grežo - Straka, Varga (Krajčír), Ďaďan, Rybnikár, Geschwantner (Pavlovič), Rosíval, Greguš, S. Kováčik, Turčan, P. Bartošek st. Gbely: Janík - Mihál, Kollár, Trčka (Karas), Mackura, Zajíček (Eisner), Rozboril, Križan, Májek, Daniel, Macánek (Bolebruch) Trebatice - Jacovce 5:0 (2:0) Góly: 15. a 75. Bondra, 12. Kazík, 80. Horváth, 87. Seitler Dvorníky - Krakovany 2:2 (1:0) Góly: 44. Javor, 84. Kiss – 63. Ilenčík, 87. Kikta V. Kostoľany - Hlohovec 5:1 (3:1) Góly: 3. Hnilka, 12. Kadlíček, 44. Števík, 64. Velšic, 81. Vavrinec(JDK)