Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Premiér si schuti zakopal

l Stredajší podvečer patril oficiálnemu otváraniu multifunkčného ihriska za účasti premiéra. Počasie akcii neprialo, no Róbert Fico odohral futbalový zápas aj napriek dažďu.

MALACKY. Návšteva premiéra záujem verejnosti nevzbudila. Pritom bola zo strany mesta kvalitne spropagovaná, dokonca aj mestským rozhlasom. Okrem funkcionárov z okresu tvorila divácku kulisu k exhibičnému zápasu len hŕstka ľudí, zväčša mládežníkov. Prišli politické špičky Po nevyhnutnej ceremónii, keď primátor obdaroval premiéra kyticou a knihou s fotografiami Malaciek, Róbert Fico predstavil svoj sprievod zložený z členov politickej strany Smer. Do Malaciek v stredu zavítal napríklad aj minister vnútra Róbert Kaliňák, nechýbal ani kandidát do Európskeho parlamentu Boris Zala. Zápas mal úroveň Nasledoval zápas vo futbale, organizátorov podujatia začal trápiť dážď. Premiér Fico však už vopred avizoval, že hrajú v každom počasí. Proti výberu premiéra, v ktorom sa predstavili aj viacerí bývalí aj súčasní profesionáli, nastúpil miestny výber starých pánov. Zápas mal od začiatku vyrovnaný priebeh, hralo sa s nasadením. Pozornosť pútal premiér, jeho spoluhráči mu z času na čas vytvárali ideálne šance na skórovanie, avšak obrana Malačanov nechcela prominentovi nič darovať. Róbert Fico v zápase ukázal, že má dobrú fyzickú kondíciu, neskôr aj viackrát skóroval. Tvrdou strelou sa párkrát blysol aj minister Kaliňák. V druhom polčase, keď postupne hráčom z politiky zákonite ubúdali sily, začali dominovať Malačania. Voči obrane a kvalitnému brankárovi si dovolili aj jednu skutočnú parádičku v zakončení. Napokon zápas s prehľadom vyhrali 14:9. Zrejme pre útechu súpera sa ešte konal penaltový rozstrel. Ten vďaka skúsenému brankárovi vyhral premiérov tím, nie je však vylúčené, že im to Malačania dobromyseľne „pustili“. MAREKBRNA

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Na Slovensku pribudlo 2 573 infikovaných, zomrelo ďalších sedem pacientov

Z ochorenia COVID-19 sa za piatok vyliečilo ďalších 109 ľudí.

Väčšina nemocníc má dostatok lôžok. Avšak hlavne tým na severe Slovenska začínajú akútne chýbať zdravotníci.

Počasie ľudí neodradilo

Občania čakali na testovanie v Senici, Skalici i Holíči už od šiestej ráno.

Rady sa tvoria v celom kraji, najväčšie sú v Trnave

Počas celého víkendu hliadkuje v Trnavskom kraji viac policajtov.

Koronavírus Trnavský kraj: V Trnave sú všetky odberné miesta preťažené, tvoria sa rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trnava, Senica, Skalica, Piešťany a ostatných okresoch TT kraja.