Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Moravský Sv. Ján pomohol Bor. Mikulášu

1.Gbely 23 16 3 4 73:27 51 (+15) 2.V. Kostoľany 23 14 3 6 44:25 45 (+12) 3.Trebatice 23 13 1 9 33:38 40 (+7) 4.Prašice 23 11 4 8 39:33 37 (+1) 5.Mor. Sv. Ján 23 11 4 8 41:38 37 (+1) 6.Hlohovec 23 11 3 9 50:36 36 (0) 7.Krakovany 23 10 6 7 30:26 36 (0) 8.Smolenice 23 10 4 9 36:48 34 (+1) 9.Senica B 23 10 3 10 31:32 33 (0) 10.Jacovce 23 9 3 11 38:37 30 (-6) 11.Petrova Ves 23 7 9 7 35:40 30 (-3) 12.Holíč 23 8 5 10 30:34 29 (-7) 13.Kúty 23 7 5 11 38:41 26 (-7) 14.Dvorníky 23 6 3 14 38:49 21 (-12) 15.B. Mikuláš 23 5 5 13 34:55 20 (-16) 16.Radošina 23 5 1 17 23:54 16 (-17) Mor. Sv. Ján - Radošina 5:1 (2:0) Domáci mali v tomto stretnutí prakticky trvalú prevahu. Hostia mali iba minimálnu príležitosť na skórovanie a hoci ju aj využili, na víťazstve domácich to nič nemenilo. Tí sa ujali vedenia už v 5. min stretnutia veteránom Jaroslavom Bolfom, ktorého hlavička bola nechytateľná – 1:0. Ďalší gól, ešte v závere prvej štvrťhodiny pridal v 14. min Varga. Domáci boli pri streleckej chuti aj v druhom polčase a už v 50. min Kudlička zvýšil na 5:0. Potom prišla prakticky jediná príležitosť hostí a v 57. min zo skrumáže Krajčír znížil na 3:1. Potom prišla strelecká dvojminútovka Jaroslava Bolfa a v 83. min opäť hlavou a v 85. min strelou zo šestnástky najprv do žrde a od nej do brány upravil na 5:1. Góly: 5., 83. a 85. Jaroslav Bolf, 14. Varga, 50. Kudlička – 57. Krajčír Mor. Sv. Ján: I. Hajdin - Denis Bolf, Ľ. Hajdin, Zajíc, Vávra, Varga, Stupavský, Ježek, Emrich, Hrica, Jaroslav Bolf (Kudlička, Krajčír) Radošina: Gražo - Čierňava, Krajčír, Straka, Rybnikár, Geschwantner, Rosíval, Greguš, Kováčik, Turčan, Halo (Motola) Holíč - Senica B 1:0 (0:0) V Holíči došlo k zmene trénera a ten nový „naordinoval“ proti hosťom, posilneným o hráčov áčka opatrnú taktiku. Základom bola zabezpečená obrana, ktorá dobre fungovala po celé stretnutie. Nezabudali však ani na útočenie, no dávali akurát vyniknúť brankárovi hostí, ako už v 8. min Mráz, či v 14. min M. Nečas. Hostia pohrozili v 20. min, ich pokus Tolla likvidoval. Po zmene strán v 56. min Bobek hlavou minul bránu a v 66. min Mrázov priamy kop vytlačil brankár hostí na roh. V zápase, ktorý sa hral rýchlo a kombinačne prišli chvíle Gergela. Ten najprv v 73. min iba tesne minul bránu hostí, no v 83. min využil zaváhanie brankára hostí a otvoril skóre. Hostia sa potom už do závažnejšej príležitosti nedostali a odišli bez bodu. Gól: 83. Gergel Holíč: Tolla - Toráč, Bobek, Lorenc, Mráz, Gergel, M. Nečas, Blatnícký, Múčka, Blaha, Jaborník (Kubinec, Irša, Palkovič) Senica B: Drinka - Smíkal, Karas, Hrabíček, Mihok, Surový, Stašek, Mikula, Procházka, Fach, Mihál Hlohovec - Kúty 3:1 (2:1) Za ideálneho počasia hral sa v Hlohovci iba priemerný futbal, poznačený nervozitou na oboch stranách. V prvom polčase mali viac z hry domáci, čo sa odrazilo aj na jednogólovom vedení. V druhom polčase bola hra viac menej obojstranne vyrovnaná, hostia však gól dať nedokázali a naopak domáci po faule z pokutového kopu v závere stretnutia strelili tretí gól. Góly: 14. Srnka, 43. Habán, 90. Taraba (11) – 41. Antálek Hlohovec: Machovič - Šudy, Machač, Páleník, Hudek, Krajčo st., Taraba, Čagánek, Habán, Krajčo ml., Srnka (P. Blinka) Kúty: Škoda - Pavlák, Šefčovič, Valúšek, M. Smolinský, Kubina, Hyránek, A. Smolinský, Macejka, Antálek, Valla (Libuša, Jakubec) Bor. Mikuláš - Smolenice 2:2 (1:1) Vyrovnané stretnutie na Záhorí prinieslo vedenie hosťom už v úvode stretnutia, keď v 7. min skóroval Augustín. Domáci však vyrovnávali R. Walnerom, aby hostia v úvode druhého polčasu v 54. min sa Vajsáblom opäť dostali do vedenia. Domáci však opäť vyrovnali, tentoraz M. Walnerom na 2:2. Týmto stavom aj stretnutie skončilo. Góly: R. Wallner, M. Wallner - Augustín, Vajsábel. Prašice - Petr. Ves 1:0 (0:0) Domáci išli do stretnutia veľmi odhodlane, keď v prvom polčase niekoľkokrát ohrozili bránu hostí, no neúspešne. Neskôr sa hra vyrovnala až do prestávky. V druhom polčase dokázal Železník premeniť pokutový kop, a tak sa domáci ujali vedenia. Záver zápasu sa niesol vo vyrovnanom tempe, a tak domáci nakoniec doviedli zápas do víťazného konca. Gól: Železník (11) Petr. Ves: Lánik - Ovečka, Černý (Jančik), Pochylý (Novák), Juriga, Krbica, Matula, Vanek, Hutťa, Morvay, Božek Gbely - Dvorníky 2:0 (1:0) Domáci hneď od samotného začiatku zatlačili hostí na ich vlastnú polovicu, výsledkom čoho bol aj ich vedúci gól v 3. min z kopačky Péčiho, ktorý pohotovo vsietil loptu, ktorú po trestnom kope Péčiho brankár hostí neudržal v rukách. Tlak naftárov síce pokračoval, ale s ním aj zahadzovanie šancí. V druhom polčase sa v 55. min dobre zorientoval v 16-ke súpera Križan a zvýšil na 2:0. Aj tentoraz sa situácia opakovala: domáci tlačili a zahadzovali, takže ďalší gólový efekt neprišiel. Hoci mohol. V 85. min trafil Križan do tyče a v 85. min Daniel poslal loptu iba do náručia brankára Navrátila. No i tento výsledok stačil Gbelom, aby posilnili svoje postavenie na čele tabuľky. Góly: 3. Gál, 55. Križan Gbely: Janík - Mihal, Kollár, Trčka, Karas (Bolebruch). Péči (Daniel). Rozboril, Križan, Zajíček, Macánek, Gál (Eisner) Dvorníky: Navrátil - Káčer, Herceg, Svitek, Horváth, Javor, Daniš, Bališ, Jurenka, Cabadaj, Macejka Jacovce - V. Kostoľany 1:1 (0:0) Góly: 66. Švec – 56. Kadlíček. Krakovany - Trebatice 0:1 (0:0) Gól: 51. Michálek.(JDK)