Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Úspešný víkend Záhorákov

1.Gbely 22 15 3 4 71:27 48 (+15) 2.V. Kostoľany 22 14 2 6 43:24 44 (+11) 3.Trebatice 22 12 1 9 32:38 37 (+4) 4.Krakovany 22 10 6 6 30:25 36 (+3) 5.Prašice 22 10 4 8 38:33 34 (+1) 6.Mor. Sv. Ján 22 10 4 8 36:37 34 (+1) 7.Hlohovec 22 10 3 9 47:35 33 (0) 8.Senica B 22 10 3 9 31:31 33 (0) 9.Smolenice 22 10 3 9 34:46 33 (0) 10.Petr. Ves 22 7 9 6 35:39 30 (-3) 11.Jacovce 22 9 2 11 37:36 29 (-4) 12.Kúty 22 7 5 10 37:38 26 (-7) 13.Holíč 22 7 5 10 29:34 26 (-7) 14.Dvorníky 22 6 3 13 38:47 21 (-12) 15.B. Mikuláš 22 5 4 13 32:53 19 (-14) 16.Radošina 22 5 1 16 22:49 16 (-17) Senica B – Borský Mikuláš 2:1 (0:1) Hostia prišli do Čáčova v snahe získať body a posilniť svoju nádej v boji o záchranu. Skórovať mohli už v úvode, kedy Sekáč, teraz na hosťovaní v B. Mikuláši, nepremenil čistú gólovú šancu. Domáci odpovedali v 16. min, kedy pre zmenu domáci Šimo nedal do prázdnej brány. V 26. min sa pochybe Chocholáčka ocitol v gólovej šanci Sekáč, Hrebíček ho fauloval a sám poškodený potom z nariadeného pokutového kopu dostal hostí do vedenia – 0:1.Tlak hostí potom pokračoval, domáci brankár bol ale na svojom mieste a v 37. min Procházka mieril iba do rúk brankára Drinku. Sporný moment nastal v 39. min, kedy jeden z hráčov hostí zahral rukou, píšťalka rozhodcu sa však neozvala. Do druhého polčasu obe mužstvá nastúpili akoby zmenené, hostia povolili, domáci naopak spresnili hru a zvýšili hernú aktivitu. Dlho však predvádzali iba festival zahodených šancí: už v 46. min Surový v dobrom streleckom postavení nespracoval loptu, v 60. min z čistej pozície nedal Karas, v 65. min ho napodobnil Šimo a úspešná pre domácich bola až 72. min. Po presne zahranom rohovom kope sa trafil Chocholáček, v 83. min prihrávku Surového premenil v druhý gól Šimo. Hostia môžu ľutovať nevýrazný druhopolčasový výkon, víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Góly: 72. Chocholáček, 83. Šimo – 25. Sekáč (11). Senica B: Drinka - Smíkal, Karas (Velický), Hrebíček, Mihok, Surový, Stašek, Mikula, Šimo (Hlavenka), Procházka, Ondruš (Chocholáček) B. Mikuláš: Komorník - Cák, Jankovič (Vanek), M. Walner, Sokol, Fuksa, Šedivý, R. Walner, Macek, Morávek, Sekáč Petr. Ves - Holíč 1:0 (0:0) Derba, ktoré sledovalo 150 divákov malo najväčšieho súpera v silnom vetre. Domáci v I. polčase síce hrali proti nemu, no hostia túto výhodu nevyužili a ich jedinú príležitosť v 38. min Mrázovi zlikvidoval brankár Lánik. U domácich v 41. min mieril z trestného kopu Pochylý st. vedľa. V II. polčase mal Mráz ďalšiu príležitosť v 50. min, mieril však nepresne, Lánik si poradil aj 52. min z priamym kopom hostí a ani Pochylý st. v 76. min nebol úspešnejší. Potom prišli chvíle domácich – Morvay v 86. min mieril hlavou nad no v 88. min sa po Vanekovom priamom kope už trafil – 1:0. Gól: 88. Morvay Petr. Ves: Lánik - Vanek, Černý, Kumpan, Juriga, Krchňavý (Krbica), Matula st., Matula ml., Huťťa, Morvay (M. Pochylý), Pochylý st. Holíč: Brožek (Tolla) - Gründling (Blatnický), Bobek, Lorenc, Mráz, Gergel, Nečas, Irša, Kňazovič (Toráč), Blaha, Jaborník. Trebatice - Gbely 1:3 (0:1) Aj v Trebaticiach vietor predstavoval pre obe strany najväčšieho súpera. Domáci navyše ešte „nerozchodili“ nečakanú prehru z predchádzajúceho kola a tak nečudo, že hostia sa presadili už v úvode, keď po chybe domácej obrany Gál vydarenou strelou ich dostal do vedenia 0:1. V II. polčase domáci ožili a evidentne mali snahu vyrovnať. Pribrzdil ich však v 70. min gól Péčiho na 0:2. V 80. min síce Bogora znížil na 1:2, ale góĺ Rozborila v 88. min znamenal definitívu. Góly: 80. Bogora – 12. Gál, 70. Péči, 88. Rozboril Trebatice: Suchánek - Horanský, Palkech, Surovčík, Bílek, Kazík, Koprna (Seitler), Bondra, Horváth, Bogora, Michálek (Kurinec) Gbely: Šteflík - Mihal, Kolár, Trčka, Mackura, Péči, Rozboril, Križan, Májek, Šebesta, Gál (Macánek) Kúty - Jacovce 1:0 (0:0) Celý zápas ovplyvnil silný vietor. V I. polčase si ani jedna strana nevytvorila žiadne šance a o konečnom výsledku sa rozhodlo v II. polčase, keď v 59. min po skrumáži strelou vedľa brankára hostí zaznamenal Michal Valla jediný gól stretnutia. Gól: 59. Michal Valla. Kútý: Vašek - Pavlák, M. Šefčovič, Macejka, M. Smolinský, Kubins, Mich. Valla, A. Smolinský, Hyránek, Antálek, Marek Valla (Jakubec, Valášek) Mor. Sv. Ján - Prašice 3:0 (1:0) Domáci mali v tomto slušne a v takmer priateľskej atmosfére hranom stretnutí územnú prevahu, ktorú dokázali vyjadriť aj gólmi. Dva góly domácich zaznamenal takmer veterán J. Bolf, ktorý sa v mužstve stretol aj so synom a ten mu dokonca nahral v 58. min aj na jeden z dvojice gólov stretnutia. Ten úvodný strelil ešte v závere prvého polčasu Stupavský. Góly: 58. a 83. J. Bolf, 43. Stupavský. Mor. Sv. Ján: I. Hajdin - Denis Bolf. Ľ. Hajdin, Zajíc, Vávra, Kudlička, Stupavský, Ježek, Emrich, Hrica, J. Bolf (Varga). Prašice: Sláma - Paluš, Janček, Železník, Martinček, Vl. Ďurík, Zachar, Halo, Grznár, Streďanský, E. Ďurík. Radošina - Dvorníky 0:1 (0:1) Gól: Jurenka V. Kostoľany – Krakovany 2:0 (2:0) Góly: 12. Kadlíček, 43. Horváth Smolenice - Hlohovec 2:1 (1:0) Góly: Augustín, Kulíšek – Habán.(JDK)