Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Jubilejnou medailou je bronz

Vdoterajšej histórii senického volejbalu získali ženy deväť medailí.Vstredu 22. apríla získali teda jubilejnú desiatu medailu z domáceho šampionátu a tou bola medaila bronzová.

K trom zlatým a piatim strieborným pridali teda druhú bronzovú. Cestu za jubilejnou medailou im však poriadne sťažili hráčky Žiliny. Po dvoch hladkých trojsetových víťazstvách sa v stredu 22. apríla očakával v treťom stretnutí série o bronzové medaily jednoznačné víťazstvo senických volejbalistiek. Opak bol však pravdou. Skúsený tréner hostí Jaroslav Vlk dokázal svoje zverenkyne riadne „nabudiť“ a tie prichystali prítomným divákom poriadnu drámu. 3. zápas VKSenica - Žilina 3:2 (20, -21, 15, -23, 12) Konečný stav série 3:0. l Senica: Jelínková, Rosenbergerová, Murčinková, Krajčová, Skalová, Baďurová, libero Drexlerová (Podová, Orthová, Krišková, Jonášová, Bujdošová), tréner Michal Mašek. l Pred 300 divákmi rozhodovali rozhodovali M. Sarka, Bajči. Hralo sa 123 minút. V prvom sete si od začiatku udržiavali domáce hráčky tesné vedenie. Žilina dokázala otočiť na 10:11 a chvíľu aj viedla, no v závere setu domáce dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu a tesne získať set pre seba. V druhom sete prekvapujúco od začiatku viedla Žilina a set bez problémov získala. Tretí začali domáce už zodpovednejšie a postupne viedli 3:0, 9:2 i 15:5. Stačila však chvíľková nekoncentrovanosť a zrazu bolo 16:12, no dve úspešné ulievky Skalovej hostky „umravnili“. Aj štvrtý set začali domáce dobre a za stavu 7:2 sa zdalo, že viac setov sa hrať nebude. Opak však bol pravdou. O chvíľu bolo už 10:11 a za stavu 23:24 využila Žilina hneď prvý setbal. A tak prišiel na radu tie bareak. V ňom získali Záhoračky hneď dvojbodový náskok, no o chvíľu bolo už 2:3 i 4:6. V pravý čas však zabrali opory družstva a domáce družstvo otočilo na 10:7. Žilina sa však nevzdávala a vyrovnala na 10:10. To bol však z ich strany všetko. Senica zvýšila až na 13:11 a za tohto stavu všatko zobrala do svojich rúk najmladšia Radka Skalová. Najskôr úspešným smečom získala mečbal a hoci ďalší pokazila, aj do tretice našla odvahu a tvrdým útokom ukončila toto stretnutie. Domáce volejbalistky tak po roku čakania získali opäť medailu, vo svojej histórii jubilejnú desiatu. JOZEFKOMORNÝ Strojár napokon ôsmy Strojár Malacky po štvrťfinálovej sérii s Humenným nevyužili výborne rozohranú sériu v skupine o 5. – 8. miesto, keď na domácej palubovke nepotvrdili prekvapujúce víťazstvo zo Zvolena 3:1 a prehral hladko 0:3, čo ho posunulo k zápasom o 7.- 8. miesto s Púchovom. V odvetnom zápase so Zvolenom začali hostia lepšie ako doma, s prehľadom vyhrali prvý set a domáci tréner Sládeček bol nútený poslať do hry aj nedoliečeného Petroviča spolu so skúseným Kuračkom. Táto zmena priniesla ovocie v podobe sľubného náskoku 16:11. Potom však Strojári začali produkovať viac chýb a dovolili Zvolenčanom získať aj druhý set. V treťom dejstve išiel nahrávať opäť po niekoľkých zápasoch Kobza. Súperi sa ťahali takmer bod po bode až do stavu 21:18 pre Zvolen. Potom prišiel na podanie Janík a Malacky zrazu viedli 22:21. O pár okamihov mali hostia prvý mečbal (24:23), Malačanom sa podarilo zápas zdramatizovať, ale nakoniec sa radovali hráči Zvolena. Záhorákov tak čakala séria o 7. miesto s Púchovom a Zvolenčania si zmerajú sily v sérii o 5. miesto so Svidníkom. V sérii o 7. miesto začali lepšie Záhoráci, vyhrali s prehľadom prvé dejstvo, no v druhom im odišli všetky herné činnosti a nevedeli sa presadiť. Potom poslal tréner Sládeček do hry Petroviča a na nahrávku sa vrátil Kobza, ďalšie 2 sety boli vyrovnané, ale v koncovkách mali viac šťastia domáci, ktorí si tak vytvorili dobrú pozíciu do odvety. Znamenalo to, že ak by chceli Malačania skončiť na 7. mieste, nezostáva im nič iné len vyhrať 3:0 na sety. Víťazstvo 3:1 nemusí stačiť vzhľadom na zlý pomer lôpt z prvého zápasu. Ani táto prognóza sa napokon nenaplnila a po pomerne hladkej prehre 0:3 v domácom odvetnom zápase obsadil Strojár Malacky napokon konečné 8. miesto v sezóne 2008/09. DUŠANRUSŇÁK