Čelo MO II. triedy sa vzácne vyrovnalo

MO 21. kolo Radošovce - Jablonica 3:1 (2:0) Góly: Pekar, Huliman, Sprušanský - Harasník. Radošovce: Václav - Kudláč,ml., Tokoš, M. Huťťa, Sprušanský, J. Mikula, Polák, Sloboda, Pekar, P. Kudláč st., Huliman, (Bartal, F. Mikula, Kubík), tréner M. Guček. Jablonica: Steiner - Zajonc, Winter, Ďuriš, Černák, Beňa, Drahoš, Klásek, Hamerlík, Búran, Harasník (Malík), tréner S. Nestarec. Za ideálneho počasia pred 120 divákmi mali domáci miernu prevahu, ktorú však nedokázali využiť, hoci Polák, Kudláč st. a Pekar šance mali. Až v 23. min. po ideálnej prihrávke Poláka otvoril hlavou skóre zápasu - 1:0. Hostia ohrozili domácu bránku až v 32. min. Búranom. Gól však dali v 40. min. domáci, keď umiestnenou strelou do pravého rohu zvýšil Huliman na 2:0. Jablonica mohla znížiť Beňom, no brankár Václav bol namieste. Po prestávke boli opäť aktívnejší domáci a v 73. min. prekonal Steinera Sprušanský - 3:0. Až potom mali hostia dve šance Beňom, pri prvej pomohla Václavovi tyč, druhú s námahou vyrazil na roh. V 90. min. sa dočkala aj Jablonica, keď Búranov center premenil Harasník umiestnenou strelou na konečných 3:1. R Otočka, Otručák. (Karol Vajda) Oreské - Šaštín 2:4 (0:1) Góly: Rampáček, Regásek – Ožvoldík 2, Stanický, Kovár V prvom polčase, ktorý mal vyrovnaný priebeh, nevyužili domáci hráči tri „tutovky“ a Šaštín to potrestal v 40. min. Ožvoldíkom – 0:1. V druhom polčase boli hostia lepším mužstvom a ďalšími troma gólmi sa dostali do výrazného vedenia. Potom poľavili, čo Oreské využilo na skorigovanie výsledku. Rozhodovali Lapoš, Macháček. (Štefan Štefka) Dubovce - Kopčany 2:0 (0:0) Góly: Gregúrek, Mikula. V prvej časti hry mali Dubovce hernú prevahu, ale chýbala im výraznejšia gólová koncovka, hlavne kľud v zakončení. Po prestávke sa upokojili a dvakrát skórovali. V 60. min. Michal Gregúrek a v 80. min. Mário Mikula im zabezpečili zaslúženú výhru. Aj hostia sa snažili, ale výraznejšiu gólovú príležitosť si nevypracovali. Rozhodovali Hurbánek, Bednár. (Ivan Beneš) Mokrý Háj - Sekule 3:2 (2:1) Góly: Štepanovský 2, Kaprálik - Markovič, Hujsa. Domáci vstúpili do stretnutia tlakom a už v 6. min. po centri Nemca skóroval Štepanovský, ktorý zakončil gólom aj následnú akciu v 8. min. po prihrávke Novosada. Hra sa postupne vyrovnala a hostia po chybe obrany znížili v 35. min. Markovičom. V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal s príležitosťami na obidvoch stranách. V 55. min. po faule na Ambrúza premenil jedenástku Kaprálik na 3:1. Hostia v 60. min. znova znížili Hujsom na 3:2. V závere domácich pritlačili, ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Rozhodovali Mlčúch, Bilka. (Peter Pobuda) Rybky - Cerová 0:0 Slnečné počasie prinieslo dobrý futbal, no bez gólového efektu. V prvom polčase Martin Petrúfka hlavou nastrelil brvno, potom Cyril Mach najskôr hlavou a potom nohou mieril vedľa a Mrázek trafil len do rúk brankára. Hostia v prvej časti tiež mohli skórovať, ale proti bolo brvno Martišovej brány. V druhom polčase sa domáci snažili vybojovať tri body, ale hostia im to svojím dôsledným forčekingom nedovolili. Rozhodovali Thao, Polakovič. (Milan Blažek) Koválov - Hlboké 0:4 (0:1) Góly: Mindek, Kováč, Dujka, Šulc. Už v 3. min. domáci prehrávali po chybe obrany aj brankára 0:1, keď skóroval hlavou Mindek. V druhom polčase hostia svoj dobrý výkon vystupňovali a pridali ďalšie góly. V 58. min. dal druhý gól po samostatnej akcii Kováč, v 75. min. Dujka a v 80. min. Šulc zaslúžené víťazstvo Hlbokého ešte zvýraznili. Rozhodovali Pekarovič, Karnoš. (František Kubík) Pop. Močidlany - Š. Humence 1:2 (0:0) Góly: Bellay - Matula 2. Trápenie domácich pokračovalo aj v tomto zápase. Svoje šance, ktoré mali Foriška a Lukáč, nevyužili. V druhom polčase sa po hrúbkach domácej obrany dvakrát presadil striedajúci Matula. Najskôr v 75. min. dostal hostí do vedenia. Na tento gól ešte domáci stihli odpovedať o tri minúty, ale opäť Matula strhol víťazstvo na stranu hostí. Rozhodovali Prelec, Daniš. (Marián Kocák) Unín - Brodské 5:1 (1:0) Góly: Drinka 2, Drúžek, Rehák, Krempa - Chovanec. Unínčania vyhrávali od 10. min. gólom Drúžeka po peknom vysunutí od Malíka. Prvý polčas sa väčšinou odohrával medzi šestnástkami. Hostia vyrovnali v 55. min peknou hlavičkou Chovanca. Lenže asi 25 minút pred koncom sa spustila kanonáda domácich, ktorí hostí prevyšovali najmä kondične. Okrem gólov nastrelili ešte aj žrď a Petrov Rehákov gól nebol uznaný pre údajný ofsajd. Rozhodovali Petráš, Dzindzík st.. (Marián Ovečka) 1. Šaštín 19 12 5 2 53:16 41 (+14) 2. Hlboké 19 13 1 5 41:25 40 (+10) 3. Radošovce 18 10 4 4 32:22 34 (+4) 4. Koválov 19 10 2 7 37:28 32 (-1) 5. P.Močidlany 19 8 6 5 32:20 30 (0) 6. Rybky 19 7 8 4 26:17 29 (+2) 7. Mokrý Háj 19 5 8 6 18:23 26 (-1) 8. Sekule 19 7 4 8 24:23 25 (-2) 9. Š.Humence 19 6 6 7 39:37 24 (-3) 10. Dubovce 19 7 3 9 24:24 24 (-3) 11. Cerová 19 6 4 9 24:29 22 (-5) 12. Unín 19 6 3 10 31:40 21 (-9) 13. Oreské 18 5 5 8 24:32 20 (-7) 14. Brodské 19 6 1 12 32:61 19 (-8) 15. Jablonica 19 4 5 10 25:46 17 (-10) 16. Kopčany 19 4 3 12 24:45 15 (-12) lOdpočet 3 bodov: Mokrý Háj, Brodské. lDohrávka: Oreské - Radošovce. MO II. trieda 17. kolo Hradište - Radimov 2:0 (0:0) Góly: Fukna, M. Kršteník. V nervóznom stretnutí si obe mužstvá vypracovali niekoľko skvelých gólových príležitostí, no obaja brankári si dlho udržovali čisté konto. Hostia pôsobili o niečo futbalovejšie, no gól sa im nepodarilo dať. Domácich dostal do vedenia v 70. min. Braňo Fukna. V 80. min. po nebezpečnom zákroku na domáceho brankára videl Vaško ČK a do brány namiesto Fuliera prišiel hráč Sadloň, no ani jeho hostia neprekonali. V sedemminútovom nastavení za ošetrovanie Fuliera poistil domáce víťazstvo Michal Kršteník - 2:0. R Cabadaj, Herceg. (Stano Sopúch) Trnovec - Vrádište 2:0 (1:0) Góly: R. Hlaváč, Patrik Tokoš. V dobrom stretnutí si obidve mužstvá dokázali vypracovať niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no najmä hostia ich nedokázali využiť. Domáci boli v tomto ohľade efektívnejší a po góle Hlaváča v prvom polčase definitívne rozhodol v 62. min. Patrik Tokoš. R Karnoš, Pekarovič. Jozef Šesták) Rohov - Kúty B 4:1 (0:1) nedohrané Góly: Lukáš Blanárik 2, Ľ. Smetana, J. Španka -M. Polák. Rezerva Kútov sa ujala vedenia krásnym gólom Martina Poláka. Po prestávke začal v domácom drese úradovať Lukáš Blanárik, ktorý doma dovolenkuje z prác v Anglicku. Vyrovnávajúci gól vypracoval pre Ľ. Smetanu, na 2:1 zvýšil J. Španka a ďalšie dva góly už pridal Lukáš Blanárik. V 86. min. odišli Kúty z ihriska na nesúhlas s výkonom rozhodcu. Ten bol k ich správaniu ešte benevolentný, keď sotenie Vávru do neho mohol kľudne posúdiť ako inzultáciu. V 86. min. po súboji domáceho Válka s Filípkom žiadali hostia ČK pre domáceho hráča, keď ju však rozhodca neudeli, odišli z ihriska. R Bednár, Hurbánek. (Juraj Králiček) Letničie - Lakš. N. Ves 1:4 (1:2) Góly: D. Konečný - Vanek, Malík, Winkler, Filuš. Lepšie začali hostia, ktorí od 10. min. viedli 0:1. V 30. min. domáci M. Konečný nastrelil žrď a v 40. min. bol stav 1:1. Hostia sa však ešte do prestávky Malíkom v 43. min. dostali do vedenia. V druhom polčase sa hráči Letničia snažili vyrovnať, ale nedarilo sa im to. Naopak, hostia v 68. min. vedenie zvýšili a keďže domáci sa stále nedokázali vzchopiť, hostia svoje zaslúžené víťazstvo ešte poistili v 88. min. Rozhodovali Pišoja, Petránek. (Jaro Vaculka) Čáry - Chropov 3:2 (0:2) Góly: J. Flajžík 2, A. Kollár (11) - P. Orth 2. Hostia v prvom polčase získali dvomi gólmi Petra Ortha zaslúžene do vedenia, ba ich vedenie mohlo byť ešte vyššie, no ďalšie gólové príležitosti nevyužili. Hneď po prestávke znížil z penalty brankár Adam Kollár. Na 2:2 vyrovnal Ján Flajžík a ten istý hráč po prihrávke striedajúceho Morávka dal v 87. min. aj víťazný gól domácich - 3:2. R Cabadaj, Herceg. (Pavol Morávek) Prietrž - Smolinské 0:0 Na domácich bola ešte cítiť únava z piatkovej dohrávky s Chropovom. V takticky vedenom a vyrovnanom stretnutí sa body spravodlivo delili. Rozhodovali Mikuš, Obeda. (Ján Svatík) Stráže - Holíč B 4:1 (3:0) O víťazstve rozhodli domáci už v prvom polčase, keď súperovi nastrieľali tri góly. Hostia do prestávky ani neohrozili bránu Hladkého. R Daniš, Prelec. Dohrávka 15. kolo Prietrž - Chropov 4:1 (2:0) Góly: Bôžik 2, Chropovský, Havel - Anton Stúpal. Pred 100 divákmi rozh. Pekarovič, Srnec. Prietrž: Koprla - Sládek, P. Tulák, Polakovič, M. Chropovský, Karas (L. Tulák), Klein, Havel, Bôžik, Ľ. Mikulka (Tomek), P. Mikulka, tréner V. Mĺkvy. Chropov: Drgoň - Kudláč, O. Orth, J. Špaček, Bartal (Vávra), Zaňát, Kocian, M. Stúpal, A. Stúpal, P. Špaček, Černek (Liška), tréner P. Mrázek. Dohrávané stretnutie malo v Prietrži dobrú úroveň, o čo sa zaslúžili najmä domáci. Prietrž začala tlakom, ktorému ale hostia odolávali. V 12. min. vystrelil svoju prvú strelu domácich Peter Mikulka, no lopta šla tesne vedľa. V 22. min. podnikli hostia rýchly protiútok, no Zaňát ani Kocian nenašli úplne voľného Černeka pred Koprlom a ich šanca vyšla nazmar. Chropov sa mohol dostať do vedenia po rohu Černeka, no nikým neobsadený Miroslav Stúpal hlavičkoval tesne vedľa. Potom prišla 30. min., kedy domáci Bôžik potiahol loptu k šestnástke hostí, ľavačkou vystrelil, Drgoň túto strelu podcenil a lopta skončila v jeho bráne - 1:0. Gól hostí zaskočil, a už v 32. min. trafil Peter Mikulka brvno. Keď sa zdalo, že domáci pôjdu do kabín s jednogólovým vedením, po nevinnej akcii znova Bôžik špicom zabezpečil domácim dvojgólové vedenie - 2:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci v snahe zvýšiť svoje vedenie. V 54. min. brankár Drgoň fauloval za 16 - kou. Nariadený priamy kop zahrával Ľubo Mikulka, jeho strelu Drgoň neudržal, loptu poslal do siete Miro Chropovský a bolo vymaľované - 3:0. V 60. min. bolo už 4:0, keď sa lopty zmocnil domáci Havel a nechytateľnou strelou z takmer 30 m pridal štvrtý gól domácich - 4:0. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo, náznaky šancí boli aj na strane hostí ako aj domácich, no hosťom sa podarilo znížiť po chybe domáceho brankára, keď sa lopty zmocnil Orth, prihral Antonovi Stúpalovi a pre toho už nebol problém loptu dopraviť do siete - 4:1. Už v nastavenom čase mohli hostia pridať aj ďalší gól, keď po Kudláčovej strele zazvonilo brvno domácej brány. Marián Mesíček 1. Smolinské 16 9 5 2 35:11 32 2. Letničie 17 9 4 4 48:26 31 3. L.N.Ves 17 9 3 5 54:24 30 4. Prietrž 17 9 3 5 31:27 30 5. Vrádište 17 8 5 4 38:26 29 6. Chropov 16 9 2 5 40:29 29 7. Stráže 17 9 1 7 39:26 28 8. Čáry 17 7 5 5 31:29 26 9. Hradište 17 8 1 8 34:39 25 10. Rohov 16 7 3 6 23:34 24 11. Radimov 17 4 1 12 32:45 13 12. Trnovec 17 4 1 12 23:47 13 13. Holíč B 17 4 1 12 22:57 13 14. Kúty B 16 2 3 11 22:52 9 MO III. trieda 13. kolo Častkov - Bor. Sv. Jur 2:4 (0:1) Góly: Surový (11), Vančík - Ožvoldík 2, Hrnek, Majzún. Obojstranne vynikajúci zápas, ktorý musel prítomných divákov potešiť. Hostia sa ujali vedenia už v 11. min., kedy vnikol do 16 - ky Hrnek a prekonal domáceho brankára - 0:1. Snaha domácich priniesla ovocie v 60. min., kedy z penalty za ruku vyrovnal Surový na 1:1. Lenže o chvíľu po zaváhaní domáceho brankára dával Ožvoldík do prázdnej brány na 1:2 a v 74. min. z vyše 30 m ho prekvapil aj Majzún už na 1:3. Kontaktný gól domácich dal krásnou strelou do vinkla Vančík. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, v 90. min. poistil víťazstvo hostí Ožvoldík- 2:4. Toto stretnutie zásluhou obidvoch mužstiev by znieslo aj kritéria vyššej súťaže. Hostia boli o niečo futbalovejší a ich víťazstvo je zaslúžené. R Thao, Polakovič. (Emil Brňa) Podbranč -OZROsuské 1:0 (0:0) Gól: M. Filka. Úvod zápasu bol obojstrane vyrovnaný bez vypracovaných šancí. Po prestávke domáci začali aktívnejšie, zatlačili pred ich bránu a roztočili kolotoč nevyužitých šancí. Hostia mohli vyťažiť z minima maximum, keď jedinú strelu Pavelku brankár Marko zneškodnil. Rozhodlo sa v 87. min., kedy po trestnom kope P. Jankovýcha tečoval pred vybiehajúcim brankárom hlavou Filka, čím zabezpečil domácim tri body. Rozh. dom. laik Praženka. (Kadlečík) Smrdáky - Štefanov 1:0 (0:0) Gól: Rasťo Škojec. Domáci do prestávky ovládli hru, no bola to neplodná prevaha bez šancí. Naopak, dve mal hosťujúci J. Šarközy, raz tesne minul bránu, druhú mu zmaril brankár Labaš. Po prestávke sa domaáci zlepšili a hostí do ničoho. Rozhodujúci gól dal po faule brankra z trestného kopu Horváth. Hostia potom otvorili hru, čím ponúkli domácim šance na protiútoky, no Danihel dve šance zahodil. R Polakovič, Thao. (Lukáš Ventura) Kátov - Sobotište 4:3 (2:1) Góly: Held 2 (11), Rehák, R. Zongor - R. Jankových 2, R. Hanzlíček. Vyrovnané stretnutie s miernou prevahou domácich, ktorí získali jednogólove vedenie. Po prestávke zvýšil Kátov už na 3:1, no v ich radoch po tomto góle zavládlo uspokojenie, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov a zrazu bolo 3:3. V 80. min. však bola za faul penalta a z nej rozhodol o troch bodoch Held - 4:3. R Lapoš, Srnec. (Milan Podhájsky) TJ Osuské - Kunov 0:1 (0:1) Gól: R. Kollár (11). V prvom polčase využili hostia svoju miernu prevahu na víťazný gól. Keď po faule premenil nariadenú penaltu Rado Kollár. Po prestávke domáci pridali, no vyrovnať sa im nepodarilo. R Srnec. (Ján Klvač) Rovensko - Dojč 1:1 (0:1) Góly: M. Šefčík - P. Rehák. Hostia sa ujali vedenia do prestávky peknou strelou P. Reháka z diaľky. Domáci potom v snahe vyrovnať neustále dobýjali bránku hostí, no podarilo sa im vyrovnať až v 80. min. Šefčíkom, keď predtým zahodili viacero výborných príležitostí. Výborne rozhodoval domáci laik Miro Kubina. (Jozef Surový) 1. Bor. Sv. Jur 13 11 1 1 42:9 34 2. Rovensko 13 8 1 4 38:19 25 3. Smrdáky 13 7 3 3 23:16 24 4. Častkov 13 6 3 4 37:19 21 5. Sobotište 13 6 3 4 32:24 21 6. Kunov 13 6 2 5 28:19 20 7. Dojč 13 6 2 5 28:23 20 8. Kátov 13 6 0 7 29:38 18 9. Štefanov 13 5 2 6 25:23 17 10. Podbranč 13 4 2 7 22:37 14 11. TJ Osuské 13 1 2 10 15:41 5 12.OZROsuské 13 1 1 11 21:71 4ĽUBOŠBARBÍRIK