Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
SKALICA DOMA REMIZOVALA, BRADLANA BREZOVÁ DOKONCA PREHRAL

Senickú ofenzívu Partizánske nezastavilo

1.Senica 20 18 0 2 61:7 54 (+24) 2.Bánovce 20 14 2 4 37:14 44 (+14) 3.Piešťany 20 13 3 4 43:12 42 (+12) 4.Častkovce 20 12 4 4 39:15 40 (+10) 5.Tr. Stankovce 20 12 3 5 29:17 39 (+9) 6.Borčice 20 9 5 6 39:29 32 (+2) 7.Bošany 20 9 3 8 32:32 30 (0) 8.Brezová p/B. 20 9 2 9 37:26 29 (-1) 9.Solčany 20 7 3 10 29:38 24 (-6) 10.N. Dubnica 20 6 4 10 32:36 22 (-8) 11.Hrnčiarovce 20 5 7 8 30:41 22 (-8) 12.Kanianka 20 6 4 10 29:40 22 (-8) 13.Skalica 20 6 3 11 26:30 21 (-9) 14.N. Pravno 20 5 1 14 15:42 16 (-14) 15.Partizánske 20 3 3 14 18:50 12 (-18) 16.Chynorany 20 2 1 17 15:82 7 (-23) Partizánske - Senica 1:4 (1:1) Po spoznávacom úvode a náznakoch šancí na oboch stranách, v 12. min Čangel od pravej žrde vytlačil Hejčíkove nedôrazné, ale gólové zakončenie. V 24. min domácim vyleteli ruky nad hlavy, keď na Křapkovu štandardku do šestnástky najvyššie vyskočil Stručka, ktorý hlavou preloboval Fišana. Lídra inkasovaný gól naštartoval a o minútu už mohlo byť vyrovnané, no Hejčík z paťky mieril nad. V 29. min sa vrútil do domáceho veľkého vápna Juhász, v súboji s Čangelom išiel k zemi a z nariadeného pokutového kopu s prehľadom vyrovnal Bajan. V 53. min Pospíšilov polovysoký center našiel hlavu Ricarda, ktorý z piatich metrov v páde napol sieť. V 59. min Dojčan z dobrej pozície pálil nad, no v 74. min Pospíšil z dobrých tridsiatich metrov prekvapil Holičku a hostia viedli dvojgólovým rozdielom. A v 82. min Ricardo krížnou technickou strelou z hranice šestnástky do pravého dolného kúta stanovil na konečných a pre domácich krutých 1:4. Góly: 24. Stručka – 30. Bajan (11 m), 53. a 82. Ricardo, 74. Pospíšil. R Mlinkovics, 300 divákov. TEMPO: Čangel (46. Holička) - Smolinský (68. Jambor), Pinďura, Macega, Dermek, Křapka, Kaplán, Norocký , Stručka, Badinský (56. Kollár), L. Svorad, tréner: M. Janega. * FK: A. Fišan - Ferík, Juhász, Bíly, Dojčan, Číž, Bončo, Pospíšil (81. Mihál), Ricardo da Silva (84. M. Závaterník), Bajan, Hejčík (84. Joniak), tréner: L. Hudec. Skalica - Bošany 3:3 (1:1) V 9. minúte nebezpečne zaútočili hostia, ale vo vyloženej šanci domáci brankár chytil. V 18. minúte dostal na šestnástke prihrávku Kubík, uvoľnil sa cez brániacich hráčov, ale trafil brankára. O dve minúty zahral priamy kop Papranec, obstrelil múr, ale lopta skončila na ľavej tyči. V 26. min. po rýchlom protiútoku otvoril skóre Grznár. O desať minút sa na pravej strane šestnástky vyslal Urbánek strieľaný center a Kubík nohou vyrovnal. V druhom polčase chybila pravá strana domácich a Husár po centri zvýšil pre hostí na rozdiel gólu. Hneď z protiútoku si na center z ľavej strany nabehol kubík a vyrovnal. Následne B. Šefčík poslal prudkú loptu pred bránu a Pavlačka netrafil bránu. O minútu sa však opäť radovali hostia, keď Grznár po chybe obrany skóroval. V 90. min. vyvinuli domáci enormný tlak, hostia faulovali na pravej strane 16 tky. Vašíček odcentroval a na rohu 5 tky Šefčík hlavou posunul loptu Jurcíkovi, ktorý zariadil pre domácich remízu. Góly: 36., 56. Kubík, 90. Jurcsik - 26. 60. Grznár, 55. Husár. Rozhodoval Baňár, ŽK: I. Šefčík, Vašíček – Mikloš, Kuna, 90 divákov. Skalica: Kocák - Lašák, (45. Vašíček), B. Šefčík, I. Šefčík, Urbánek, Liťko, Bellay, Šenk, Ondráš, Brezina (45. Pavlačka), Kubík Bošany: Bulák - P. Kapusta (89. I. Kapusta), Hodál (45. Šesták), Mikloš (79. Sroka), Jamrich, Grznár, Kotolný, Kuna, Papranec, Husár, Murko PETERMARTINOVSKÝ Brezová - Piešťany 1:2 (1:0) Góly: 15. Petráš - 67. Gajarský, 78. Vyskoč. „Malé“ derby stretnutie sa začalo v dobrom tempe a diváci sa mali od začiatku na čo pozerať. V 10. min. preveril hosťujúceho brankára z priameho kopu Pavlovič a hneď z protiútoku sa ocitol v stopercentnej šanci J. Krajčovič, ale domáci brankár Michálek vynikajúco zasiahol. Ale v 15. min. centroval zľava Pavlík, hosťujúci obranca urobil chybu a pre Petráša už nebolo problémom z päťky skórovať – 1:0. Piešťany postupne preberali iniciatívu a domácej obrane robila rýchlosť ich útočníkov značné problémy. Brezovčania kontrovali v 26. min., keď po peknej prihrávke Potúčka ďalšiu delovku Pavloviča z 25 metrov Krajčovič vyrazil na rohový kop. V 37. min. Pavlíkov center tesne nad ľavú šibenicu hlavičkoval Petráš. Druhú časť hry už tradične v domácom prostredí začala iniciatívnejšie Brezová, ale do vážnejšej príležitosti sa jej hráči nedostali. Naopak, Piešťany mali ďalšiu vyloženú šancu v 60. min., ale Bábsky zblízka trestuhodne prekopol domácu bránu. V 66. min. nebezpečne strieľal striedajúci Janošík, ale Michálek loptu kontroloval. Hráči Piešťan sa však dočkali zaslúženého vyrovnania v 67. min., keď centrovanú loptu z pravej strany zasunul do siete Gajarský - 1:1. V 74. min. Pavlovič z veľkej diaľky síce preloboval hosťujúceho brankára, ale aj bránu. Tempo hry oproti prvému polčasu výrazne opadlo najmä zo strany domácich, čo Piešťanci využili v 78. min. na strelenie druhého gólu, keď vyrazenú strelu Horúcku poslal do domácej siete Vyskoč – 1:2. Vzápätí nedovolil Koprdovi skórovať brankár hostí. V 88. min. sa pohral Piešťanec Gajarský s domácou obranou, ale tá mu druhýkrát skórovať nedovolila. Zachrániť domácim aspoň bod mohol v samom závere Poláčik, ale jeho hlavička z vyloženej pozície minula bránu. Piešťany si za zlepšený výkon v druhom polčase bodovať zaslúžili. Brezová: Michálek - Nosko, Marík, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Petráš (77. Poláčik), Hílek (87. Beňa), Koprda, J. Potúček (68. Starych). Tréner Jaroslav Potúček st. Piešťany: Krajčovič Miroslav – Ekhardt, Vyskoč, Kardoš, Krajčovič Martin (59. Janošík), Bábsky, Žamba, Krajčovič Jaroslav, Horúcka (85. Fabiano Lemes), Gajarský, Kukuč (90. Beitl). Tréner Marián Černý. Rozhodovali: Chlebo - Majer, Barcík (všetci z Levíc). ŽK: 1 – 3, 300 divákov. ĽUBOŠBARBÍRIK Hrnčiarovce – Solčany 1:1 (1:1) Mierna prevaha domácich znamenala šancu v úvodnej minúte, keď vystrelil Gašparík a jeho dorážku brankár bravúrne chytil. Hostia sa snažili hrať na brejky, nedostávali sa do šancí. Domáci viedli zásluhou Guniša, ktorý sa v šestnástke po rohu najlepšie zorientoval v skrumáži. Následne o dve minúty domáci faulovali pri autovej čiare. Na center si najlepšie nabehol Kľačanský a po chybe obrany vyrovnal – 1:1. Druhý polčas hostia trochu ožili, no vypracovali si len jednu šancu, keď musel domáci Hlinka odkopávať loptu z bránkovej čiary. V 70. minúte domáci dali gól, ale pre ofsajd ho rozhodcovia neuznali.Domáci sa po prestriedaní zlepšili, vytvorili si tlak. Kvetan uvoľnil Kurinca, ale ten v najväčšej šanci zápasu nedal. Góly: 31. Guniš - 33. Kľačanský. Rozhodoval Janus, ŽK: L. Ducký, Mančík, 200 divákov. Hrnčiarovce: Danišovič -Hrubý, Hlinka, Stacho (75. Kvetan), Novanský, Poláček, Kurinec, Klinovský (60. Pilíšek), Gašparík (85. Nižňan), Minčič, Guniš Solčany: Lauko – P. Ducký, Kľačanský, L. Ducký, Mihálik, Soboňa, Maruna (80. Iláš), I. Hula, Mančík, Michalík 75. Biely), Bulák (T. Hula) Bánovce - Borčice 5:1 (2:0) V uplynulom týždni sa títo súperi stretli už po druhýkrát. Cez týždeň v Západoslovenskom pohári sa v Borčiciach zrodila remíza 0:0, doma už však mali Bánovce jasne navrch. V prvom polčase strelili domáce Bánovce iba dva góly, hoci si vypracovali oveľa viac šancí. Po zmene strán mali hru pevne pod kontrolou domáci, ktorí sa predbehovali v zahadzovaní šancí. Bánovce v zápase zaslúžene vyhrali, keď hostia strelili jediný gól po zaváhaní obrany. Bánovce mohli v zápase vyhrať aj vyšším rozdielom. Góly: 28. Masarovič, 36. a 67. Kaňa, 73. Mezovský, 89. Greguška - 78. Palasiewicz. R Lérint, 200 divákov. Bánovce: Bohunský – Valach, Štrbák, Škultéty, Filin, Mezovský, Čakajík, Kaňa, Greguška, Masarovič, Pavlovič, striedali Božik, Malina, Poštrk. Ďalšie výsledky Nitr. Pravno – Častkovce 1:0 (0:0) Chynorany - Kanianka 1:0 (0:0) N. Dubnica – Tr. Stankovce 1:2(1:1)