Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
SKALICA DOMA REMIZOVALA, BRADLANA BREZOVÁ DOKONCA PREHRAL

Senickú ofenzívu Partizánske nezastavilo

1.Senica 20 18 0 2 61:7 54 (+24) 2.Bánovce 20 14 2 4 37:14 44 (+14) 3.Piešťany 20 13 3 4 43:12 42 (+12) 4.Častkovce 20 12 4 4 39:15 40 (+10) 5.Tr. Stankovce 20 12 3 5 29:17 39 (+9) 6.Borčice 20 9 5 6 39:29 32 (+2) 7.Bošany 20 9 3 8 32:32 30 (0) 8.Brezová p/B. 20 9 2 9 37:26 29 (-1) 9.Solčany 20 7 3 10 29:38 24 (-6) 10.N. Dubnica 20 6 4 10 32:36 22 (-8) 11.Hrnčiarovce 20 5 7 8 30:41 22 (-8) 12.Kanianka 20 6 4 10 29:40 22 (-8) 13.Skalica 20 6 3 11 26:30 21 (-9) 14.N. Pravno 20 5 1 14 15:42 16 (-14) 15.Partizánske 20 3 3 14 18:50 12 (-18) 16.Chynorany 20 2 1 17 15:82 7 (-23) Partizánske - Senica 1:4 (1:1) Po spoznávacom úvode a náznakoch šancí na oboch stranách, v 12. min Čangel od pravej žrde vytlačil Hejčíkove nedôrazné, ale gólové zakončenie. V 24. min domácim vyleteli ruky nad hlavy, keď na Křapkovu štandardku do šestnástky najvyššie vyskočil Stručka, ktorý hlavou preloboval Fišana. Lídra inkasovaný gól naštartoval a o minútu už mohlo byť vyrovnané, no Hejčík z paťky mieril nad. V 29. min sa vrútil do domáceho veľkého vápna Juhász, v súboji s Čangelom išiel k zemi a z nariadeného pokutového kopu s prehľadom vyrovnal Bajan. V 53. min Pospíšilov polovysoký center našiel hlavu Ricarda, ktorý z piatich metrov v páde napol sieť. V 59. min Dojčan z dobrej pozície pálil nad, no v 74. min Pospíšil z dobrých tridsiatich metrov prekvapil Holičku a hostia viedli dvojgólovým rozdielom. A v 82. min Ricardo krížnou technickou strelou z hranice šestnástky do pravého dolného kúta stanovil na konečných a pre domácich krutých 1:4. Góly: 24. Stručka – 30. Bajan (11 m), 53. a 82. Ricardo, 74. Pospíšil. R Mlinkovics, 300 divákov. TEMPO: Čangel (46. Holička) - Smolinský (68. Jambor), Pinďura, Macega, Dermek, Křapka, Kaplán, Norocký , Stručka, Badinský (56. Kollár), L. Svorad, tréner: M. Janega. * FK: A. Fišan - Ferík, Juhász, Bíly, Dojčan, Číž, Bončo, Pospíšil (81. Mihál), Ricardo da Silva (84. M. Závaterník), Bajan, Hejčík (84. Joniak), tréner: L. Hudec. Skalica - Bošany 3:3 (1:1) V 9. minúte nebezpečne zaútočili hostia, ale vo vyloženej šanci domáci brankár chytil. V 18. minúte dostal na šestnástke prihrávku Kubík, uvoľnil sa cez brániacich hráčov, ale trafil brankára. O dve minúty zahral priamy kop Papranec, obstrelil múr, ale lopta skončila na ľavej tyči. V 26. min. po rýchlom protiútoku otvoril skóre Grznár. O desať minút sa na pravej strane šestnástky vyslal Urbánek strieľaný center a Kubík nohou vyrovnal. V druhom polčase chybila pravá strana domácich a Husár po centri zvýšil pre hostí na rozdiel gólu. Hneď z protiútoku si na center z ľavej strany nabehol kubík a vyrovnal. Následne B. Šefčík poslal prudkú loptu pred bránu a Pavlačka netrafil bránu. O minútu sa však opäť radovali hostia, keď Grznár po chybe obrany skóroval. V 90. min. vyvinuli domáci enormný tlak, hostia faulovali na pravej strane 16 tky. Vašíček odcentroval a na rohu 5 tky Šefčík hlavou posunul loptu Jurcíkovi, ktorý zariadil pre domácich remízu. Góly: 36., 56. Kubík, 90. Jurcsik - 26. 60. Grznár, 55. Husár. Rozhodoval Baňár, ŽK: I. Šefčík, Vašíček – Mikloš, Kuna, 90 divákov. Skalica: Kocák - Lašák, (45. Vašíček), B. Šefčík, I. Šefčík, Urbánek, Liťko, Bellay, Šenk, Ondráš, Brezina (45. Pavlačka), Kubík Bošany: Bulák - P. Kapusta (89. I. Kapusta), Hodál (45. Šesták), Mikloš (79. Sroka), Jamrich, Grznár, Kotolný, Kuna, Papranec, Husár, Murko PETERMARTINOVSKÝ Brezová - Piešťany 1:2 (1:0) Góly: 15. Petráš - 67. Gajarský, 78. Vyskoč. „Malé“ derby stretnutie sa začalo v dobrom tempe a diváci sa mali od začiatku na čo pozerať. V 10. min. preveril hosťujúceho brankára z priameho kopu Pavlovič a hneď z protiútoku sa ocitol v stopercentnej šanci J. Krajčovič, ale domáci brankár Michálek vynikajúco zasiahol. Ale v 15. min. centroval zľava Pavlík, hosťujúci obranca urobil chybu a pre Petráša už nebolo problémom z päťky skórovať – 1:0. Piešťany postupne preberali iniciatívu a domácej obrane robila rýchlosť ich útočníkov značné problémy. Brezovčania kontrovali v 26. min., keď po peknej prihrávke Potúčka ďalšiu delovku Pavloviča z 25 metrov Krajčovič vyrazil na rohový kop. V 37. min. Pavlíkov center tesne nad ľavú šibenicu hlavičkoval Petráš. Druhú časť hry už tradične v domácom prostredí začala iniciatívnejšie Brezová, ale do vážnejšej príležitosti sa jej hráči nedostali. Naopak, Piešťany mali ďalšiu vyloženú šancu v 60. min., ale Bábsky zblízka trestuhodne prekopol domácu bránu. V 66. min. nebezpečne strieľal striedajúci Janošík, ale Michálek loptu kontroloval. Hráči Piešťan sa však dočkali zaslúženého vyrovnania v 67. min., keď centrovanú loptu z pravej strany zasunul do siete Gajarský - 1:1. V 74. min. Pavlovič z veľkej diaľky síce preloboval hosťujúceho brankára, ale aj bránu. Tempo hry oproti prvému polčasu výrazne opadlo najmä zo strany domácich, čo Piešťanci využili v 78. min. na strelenie druhého gólu, keď vyrazenú strelu Horúcku poslal do domácej siete Vyskoč – 1:2. Vzápätí nedovolil Koprdovi skórovať brankár hostí. V 88. min. sa pohral Piešťanec Gajarský s domácou obranou, ale tá mu druhýkrát skórovať nedovolila. Zachrániť domácim aspoň bod mohol v samom závere Poláčik, ale jeho hlavička z vyloženej pozície minula bránu. Piešťany si za zlepšený výkon v druhom polčase bodovať zaslúžili. Brezová: Michálek - Nosko, Marík, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Petráš (77. Poláčik), Hílek (87. Beňa), Koprda, J. Potúček (68. Starych). Tréner Jaroslav Potúček st. Piešťany: Krajčovič Miroslav – Ekhardt, Vyskoč, Kardoš, Krajčovič Martin (59. Janošík), Bábsky, Žamba, Krajčovič Jaroslav, Horúcka (85. Fabiano Lemes), Gajarský, Kukuč (90. Beitl). Tréner Marián Černý. Rozhodovali: Chlebo - Majer, Barcík (všetci z Levíc). ŽK: 1 – 3, 300 divákov. ĽUBOŠBARBÍRIK Hrnčiarovce – Solčany 1:1 (1:1) Mierna prevaha domácich znamenala šancu v úvodnej minúte, keď vystrelil Gašparík a jeho dorážku brankár bravúrne chytil. Hostia sa snažili hrať na brejky, nedostávali sa do šancí. Domáci viedli zásluhou Guniša, ktorý sa v šestnástke po rohu najlepšie zorientoval v skrumáži. Následne o dve minúty domáci faulovali pri autovej čiare. Na center si najlepšie nabehol Kľačanský a po chybe obrany vyrovnal – 1:1. Druhý polčas hostia trochu ožili, no vypracovali si len jednu šancu, keď musel domáci Hlinka odkopávať loptu z bránkovej čiary. V 70. minúte domáci dali gól, ale pre ofsajd ho rozhodcovia neuznali.Domáci sa po prestriedaní zlepšili, vytvorili si tlak. Kvetan uvoľnil Kurinca, ale ten v najväčšej šanci zápasu nedal. Góly: 31. Guniš - 33. Kľačanský. Rozhodoval Janus, ŽK: L. Ducký, Mančík, 200 divákov. Hrnčiarovce: Danišovič -Hrubý, Hlinka, Stacho (75. Kvetan), Novanský, Poláček, Kurinec, Klinovský (60. Pilíšek), Gašparík (85. Nižňan), Minčič, Guniš Solčany: Lauko – P. Ducký, Kľačanský, L. Ducký, Mihálik, Soboňa, Maruna (80. Iláš), I. Hula, Mančík, Michalík 75. Biely), Bulák (T. Hula) Bánovce - Borčice 5:1 (2:0) V uplynulom týždni sa títo súperi stretli už po druhýkrát. Cez týždeň v Západoslovenskom pohári sa v Borčiciach zrodila remíza 0:0, doma už však mali Bánovce jasne navrch. V prvom polčase strelili domáce Bánovce iba dva góly, hoci si vypracovali oveľa viac šancí. Po zmene strán mali hru pevne pod kontrolou domáci, ktorí sa predbehovali v zahadzovaní šancí. Bánovce v zápase zaslúžene vyhrali, keď hostia strelili jediný gól po zaváhaní obrany. Bánovce mohli v zápase vyhrať aj vyšším rozdielom. Góly: 28. Masarovič, 36. a 67. Kaňa, 73. Mezovský, 89. Greguška - 78. Palasiewicz. R Lérint, 200 divákov. Bánovce: Bohunský – Valach, Štrbák, Škultéty, Filin, Mezovský, Čakajík, Kaňa, Greguška, Masarovič, Pavlovič, striedali Božik, Malina, Poštrk. Ďalšie výsledky Nitr. Pravno – Častkovce 1:0 (0:0) Chynorany - Kanianka 1:0 (0:0) N. Dubnica – Tr. Stankovce 1:2(1:1)

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vinárske búdy zostanú zatvorené

Vinohradníci vyzývajú ľudí, aby si kupovali slovenské víno.

Skalický vinár Srholec

V najnovšom čísle sa dočítate

MY Týždenník pre Záhorie vám opäť prináša viaceré zaujímavé témy.

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.