Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
SENICA NADELILA HRNČIAROVCIAM PÄŤKU

Skalica vyhrala v Solčanoch

1.Senica 19 17 0 2 57:6 51 (+21) 2.Častkovce 19 12 4 3 39:14 40 (+10) 3.Piešťany 19 12 3 4 41:11 39 (+9) 4.Bánovce 19 12 3 4 31:13 39 (+12) 5.Tr. Stankovce 19 11 3 5 27:16 36 (+6) 6.Borčice 19 9 5 5 38:24 32 (+2) 7.Brezová p/B. 19 9 2 8 36:24 29 (+2) 8.Bošany 19 9 2 8 29:29 29 (-1) 9.Solčany 19 7 2 10 28:37 23 (-7) 10.N. Dubnica 19 6 4 9 31:34 22 (-5) 11.Kanianka 19 6 4 9 29:39 22 (-8) 12.Skalica 19 6 3 10 23:26 21 (-6) 13.Hrnčiarovce 19 5 6 8 29:40 21 (-6) 14.N. Pravno 19 4 1 14 14:42 13 (-14) 15.Partizánske 19 3 3 13 17:46 12 (-15) 16.Chynorany 19 1 1 17 14:82 4 (-23) Senica - Hrnčiarovce 5:0 (2:0) Podľa očakávania sa domáci hráči od samého začiatku usadili na polovici Hrnčiaroviec a ani na prvý gól sa nemuselo dlho čakať. V 10. min. po peknom centri Pospíšila predskočil hosťujúceho stopéra Richard Hejčík a hlavičkou zaznamenal úvodný gól zápasu - 1:0. O chvíľu sa v šanci ocitol Bajan, brankár hostí Kuzma len včasným vybehnutím šancu zmaril a poradil si aj s trestným kopom Bonča. Domáci sa uspokojili a v 22. min. ich súper takmer ohrozil bránu Fišana, všetko však vyriešil odkopom Ferík. V 32. min. unikol Ricardo, jeho center do pokutového územia si spracoval Martin Pospíšil a strelou k pravej žrdi zvýšil domáce vedenie na 2:0. Ďalší únik a strelu brazílskeho legionára Ricarda zneškodnil brankár Kuzma nohami a v 41. min. mu po spätnej prihrávke Hejčíka a strele Pospíšila pomohla ľavá tyč. V poslednej minúte prvého polčasu po milimetrovej prihrávke Pospíšila obišiel Hejčík aj brankára, no prestrelil. Zato úvod druhého dejstva bol gólový. Už v 46. min. pomerne slabá strela Richarda Hejčíka z hranice 16 - ky prekvapila brankára Kuzmu a skončila v sieti - 3:0. Po krídelnej akcii Ricarda a centri Bonča mieril Hejčíka hlavou vedľa. V 53. min. bol v ďalšej čistej šanci Ricardo, no súperovu bránku minul a o chvíľu netrafil ani Hejčík. Zápas pokračoval v pokojnom tempe, loptu mali takmer stále v moci domáci hráči, hostia sa pred Fišanovu bránu dostávali veľmi sporadicky. Po následných dvoch strelách domácich sa otriasala konštrukcia brány Hrnčiaroviec. Najskôr trafil v 62. min. ľavú tyč Ricardo a o minútu z trestného kopu Juhász zase brvno. V 65. min. prišiel na ihrisko Mihál a hneď jeho prvú akciu úspešne zakončil Richard Hejčík - 4:0. V 70. min. sa na ihrisko dostal aj brankár Braňo Valjent, ktorý v piatok 3. apríla oslávil svoju 40 - ku. Strelu Pospíšila Kuz-ma vyrazil, dve gólové hlavičky Číža i jedna Dojčana si cestu do jeho siete nenašli a pri tutovke Hejčíka zasiahol opäť nohami. V 87. min. sa konečne dočkal aj dobre hrajúci Ricardo da Silva, ktorý jemný center Juhásza poslal hlavou do siete na konečných 5:0. V samom závere mali hostia výhodu štandartky, no Valjent si so strelou Hrubého bez problémov poradil. l Góly: 10., 46. a 65. Hejčík, 32. Pospíšil, 87. Ricardo da Silva. lPred 300 div. rozh. Golha. ŽK i ČK 0:0. Senica: Fišan (70. Valjent) - Ferík, Dojčan, Bíly, Číž - Bajan (65. Mihál), Juhász, Bončo - Ricardo da Silva, Hejčík (83. Joniak), Pospíšil. IVAN TOBIÁŠ Kanianka - Brezová 3:2 (2:1) Domáci už v 5. min. viedli 2:0, keď im vyšlo takmer takmer všetko, na čo siahli. Hostia dvakrát nezareagovali na rýchleho Groma, ktorý obidva samostatné nájazdy premenil. Hostia potom vložili všetky sily do útoku, čo im stačilo len na zníženie v 20. min., keď úspešným strelcom bol Peter Hílek. Po polčase hostia nepokračovali v takej útočnej snahe, aj keď boli častejšie na domácej polovičke. Vyrovnať sa im však podarilo v 78. min z priameho kopu. Domácich to nezlomilo a v 88. min striedajúci Líška strhol víťazstvo na domácu stranu. l Góly: 3. a 5. Grom, 88. Líška - 20. Hílek, 78. Pavlovič. lPred 250 divákmi rozh. Titurus. lBradlan: Chodúr - Nosko, Marík, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Starých, Hílek, Koprda, Beňa (Potuček). J.KOBULDA Solčany - Skalica 0:1 (0:1) Za pekného slnečného počasia a na veľmi dobrom teréne začali z počiatku viac tlačiť domáci, no hostia z protiútoku v 29. minúte v prvom dejstve vstrelili prvý aj jediný gól zápasu. V druhom polčase po nepremenených šanciach domácich sa už stretnutie dohralo v kľudnom tempe, a tak Skalica pokorila Solčany najtesnejším rozdielom. lGól: 29. Šenk lPred 200 divákmi rozh. Jančok. l Skalica: Kocák - Kucharič, B. Šefčík, I. Šefčík, Urbánek, Jánošík, Bellay, Šenk (90. Jurčík), Ondráš, Ličko, Kubík (84. Brezina). Ďalšie výsledky lPiešťany - Partizánske 3:1, Borčice - N. Pravno 6:0, Bošany - Bánovce 0:1, Častkovce-

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?