Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
IVAN JAKEŠ DO CIEĽA NEPRIŠIEL

Na piesku dominoval Štefan Svitko

Aj v tomto roku motocyklová sezóna odštartovala v Borskom Mikuláši.Hneď prvý štart v tejto sezóne sa omeškal o celú hodinu, najmä vďaka veľkému záujmu zo strany jazdcov, ktorí si predĺžili preberanie motocyklov. 278 nadšencov sa zišlo pomerať si svoje sily po zimnej prestávke. Organizátori z Rallye Cross klub Borský Mikuláš "objednali" na sobotu krásne slnečné jarné počasie. Samotná trať neprešla výraznými zmenami. Profil trate nebol náročný, no jazdcom dal zabrať najmä všadeprítomný piesok. S týmito podmienkami sa najlepšie vysporiadal Štefan Svitko, keď nenašiel v celom štartovom poli premožiteľa. Iba piati jazdci dokázali odjazdiť plný počet 11 kôl, tak ako Svitko. Medzi veteránmi si víťazstvo vybojoval Emil Čunderlík. V kategórii dorastu vyhral Lukáš Rosina. Úctyhodnú jazdu predviedol Juraj Popovicz, ktorý aj napriek nevydarenému štartu vyhral kategóriu Hobby 125. Počas sobotňajšej časti preteku nebol potrebný zásah rýchlej zdravotnej pomoci. Až po dojazdení náročného preteku potreboval pomoc jeden z „hobíkov“, ktorému prišlo nevoľno z úplného vyčerpania. V nedeľu to bolo v Borskom Mikuláši úplne o niečom inom ako v sobotu. Opačný smer, ale aj opačné počasie. Sobotňajšie slnko bolo iba zbožným prianím jazdcov, organizátorov a divákov. Nepríjemný dážď privítal v cieli ako prvého absolútneho víťaza Štefana Svitka nasledovaného Kapajčíkom, Haviarom a Novosadom. Domáci priaznivci boli najviac zvedaví na účastníka Dakaru Ivana Jakeša. Tan však po piatkovej kolízii na tréningu v sobotu po troch kolách odstúpil z pretekov a v nedeľu ani nejazdil. Výsledky Dorast: obidve jazdy (v sobotu i v nedeľu) vyhral Lukáš Rosina (Visolaje) na Yamahe. Kat.MMSR E1: V sobotu i v nedeľu bol úspešný Marek Haviar na KTM. Kat.MMSR E2: V sobotu i v nedeľu vyhral Róbert Kapajčík z SC Enduro na KTM, ktorý vyhral aj kat. Junior. Ivan Jakeš prvú jazdu nedokončil a v nedeľu ani nenastúpil. Kat. MM SR E3: Suverénom v štartovom poli bol po obidva dni Štefan Svitko na KTM. Kat. SP E1: Obidve jazdy vyhral Lukáš Holub (ČR). Marek Ružička z Eunduro Malacky prišiel v sobotu na 11. mieste, nedeľnú jazdu nedokončil. Kat. SP E2: V tejto kategóriimal zastúpenie aj domáci Rally cross B. Mikuláš. Ladislav Bolebruch v prvý deň prišiel na 4. mieste (vyhral Z. Cyprián na KTM), no v nedeľu už L. Bolebruch nikoho pred seba nepustil a vyhral. V súčte obidvoch kôl obsadil 2. miesto so ziskom 43 bodov za Cypriánom (47). Kat. SP E3: Obidve jazdy vyhral M. Krátky na KTM. Kat. MM SR veterán: Víťazom sa stal Emil Čunderlík na KTM. Kat. Hobby 125: Po obidva dni triumfoval Juraj Popowicz na Honde. Kat. Hobby 250: Obidve jazdy vyhral Michal Zahustel z PB Trans na KTM. Kat. Hobby 4T: Obidve jazdy vyhral Ondrej Vážny z Albert tímu na KTM. Radoslav Ďuriš z Dere Berezová bol prvý deň siedmy, druhý deň piaty. Jeho oddielový kolega Ján Gergel bol 35., druhý deň nebol klasifikovaný. Kat. Jednolicenční: V sobotu vyhral Milan Jung z Malaciek na Suzuki, v nedeľu už neštartoval a vyhral P. Šroler na Yamahe.JOZEFKOMORNÝ