Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Napriek prehre ostali Gbely v čele

1. Gbely 17 12 1 4 58:22 37 (+10) 2. V. Kostoľany 18 11 2 5 34:19 35 (+8) 3. Trebatice 18 11 1 6 27:27 34 (+7) 4. Prašice 18 9 3 6 33:28 30 (+3) 5. Hlohovec 17 9 2 6 37:24 29 (+2) 6. Krakovany 18 8 5 5 25:22 29 (+2) 7. Smolenice 18 9 2 7 30:37 29 (+2) 8. Senica B 18 8 3 7 25:24 27 (0) 9. Jacovce 18 7 2 9 32:30 23 (-4) 10. Mor. Sv. Ján 17 7 2 8 27:33 23 (-1) 11. Holíč 18 6 4 8 26:31 22 (-5) 12. Petrova Ves 17 4 9 4 26:32 21 (-3) 13. Kúty 18 5 4 9 33:34 19 (-8) 14. Radošina 18 5 1 12 21:40 16 (-11) 15. Dvorníky 17 4 3 10 31:38 15 (-12) 16. B. Mikuláš 17 2 4 11 20:44 10 (-14) Senica B - Gbely 1:0 (1:0) Hostia prišli s úmyslom poistiť si vedenie v ligovej tabuľke, čomu prispôsobili svoju hru. Všetko avízovala už v 1. min strela Májka, v 12. min neprešla šanca Gála, priamy kop v 18. min kryl domáci brankár. Postupne sa hra vyrovnala v 27. min faulovala obrana hostí pred šestnástkou domáceho hráča a Mikula krásnou strelou dostal domácich do vedenia. V 29. min sa pokúsili podobnú situáciu domáci zopakovať, ale už bez gólového efektu. V 39. min Daniel mieril tesne vedľa, v 41. min skončila lopta naftárov na brvne domácej brány. Po prestávke sa na ihrisku nič nemenilo, domáci vyvinuli silný tlak, ale v 67. a ani 75. min nedokázali príležitosti využiť. Hostia sa snažili v týchto minútach aspoň vyrovnať, ale domáci výsledok udržali. Gól: 27. Mikula. Senica B: Drinka - Smíkal, Karas (Velický), Hrubša, Mihok, Surový, Procháska (Hlavenka), Mikula, Hrebíček, Chocholáček (Kováč), Šimo. Gbely: Šteflík - M. Mihál, Kollár, Trčka (Bolebruch), Daniel, Péči, Rozboril (Machálek), Križan, Májek, Zajíček, Gál. Petrova Ves - Krakovany 1:1 (0:0) Za stáleho dažďa domáci v prvom polčase nevyužili viacero príležitostí, keď za zmienku stojí strela Jurigu nad v 25. min, potom trestný kop Pochylého st. v 36. min, potom Bondra likvidoval šancu Ovečkovi, aby v 55. min Balcír po kope z rohu hlavou posla hostí do vedenia – 0:1. V 73. min bolo vyrovnané, aj keď troška kuriózne, keď hlavička Jurigu sa nakoniec od hráča súpera odrazila do brány hostí – 1:1. Za daných okolností, kedy terén dominoval hre to bolo zaslúžené. Góly: 73. Juriga – 55. Balcír Petr. Ves: Lánik – Ovečka, Černý, Kumpan, Juriga, Krchňavý (Vanek), M. Matula st., M. Matula ml., Huťťa, Morvay, Pet. Pochylý st. Krakovany: Bondra – Ďuračka, Duchoň (Pavlovič), Ondrejka, Kikta, Feranec (Tomiš), Ivančík, Sedlák, Kališ, Balcír, Kusý Kúty - Trebatice 1:2 (0:1) Hostia si na Záhorie chodia pre body. Po Senici B vyhrali aj v Kútoch, keď po prestávke viedli už 0:2. Domáci znížili v 70. min. Michalom Macejkom na 1:2. Po góle videl brankár hostí ČK, no domáci už aj napriek veľkému tlaku a niekoľkým dobrým príležitostiam nevyrovnali. Mor. Sv. Ján - Jacovce 3:2 (1:1) Na silne premočenom teréne nedokázalo ani jedno mužstvo získať výraznejšiu prevahu. Hostia sa síce Brachom v 23. min dostali do vedenia, no už v nasledujúcej minúte Barkóci vyrovnal na 1:1. Po prestávka to bol opäť Barkóci, ktorý pridal spoza hranice 16-ky ďalší gól – 2:1. Potom sa presadil hlavou Hrica a bolo 3:1, aby pri tlaku si domáci dali v 60. min vlastný gól. Hoci sa hra prelínala na obe strany, žiadna šanca ani v jednej bránke neskončila. Góly: 24. a 53. Barkóci, 57. Hrica - 23. Bracho, 60. vlastný. Mor. Sv. Ján: Darius Bolf - Varga, Hajdin, Zajíc, Vávra, Kánsky, Stupavský, Ježek, Denis Bolf, Hrica, Barkóci (Mračna, Krajčír). Jacovce: Božík - Lacena, Ladický, Martinček, Uhrík, Oravec, Bracho, M. Švec, Jančovič, Junas, P. Švec (Zigo, Toman) Holíč - Bor. Mikuláš 4:0 (2:0) Za stáleho dažďa sa hralo na teréne, ktorý už od začiatku bol na pokraji regulérnosti. Bola to bojovnosť, ktorá tentoraz v stretnutí rozhodovala. Domácim už od úvodných minút likvidoval ich šance brankár hostí, resp strely šli nad. Až v 34. min stretnutia premenil Blatnický svoj únik vo vedúci gól domácich. V 39. po faule na Blatnického nariadený pokutový kop premenil na 2.0 Mráz, aby po obrátke sa domáci natrvalo usadili na polovičke hostí. Tí sa vzhľadom na vylúčenie Vaneka za faul i zhoršený terén do gólovej šance nedostali a tak to boli domáci, čo zužitkovali svoj tlak najprv 55. min Jaborníkom a potom v 85. min striedajúcim Toráčom, ktorý dorazil strelu Mráza na 4:0. Domáci mohli ešte v závere zvýšiť, no čisté šance Nečasa a Mráza v 86., resp. 87. min obaja strelci nepremenili. Góly: Blatnický, Mráz (11m), Jaborník, Toráč ČK: Vanek (B. Mikuláš, za faul) Holíč: Brožek - Gründling, Bobek, Bolek, Mráz, Gergel, M. Nečas, Blatnický, Kňazovič, Vala, Jaborník (Kubinec, Toráč, Špaček) Bor. Mikuláš: Komorník - Cák, Kassay, Walner, Sokol, Fuksa, Vanek, Liška, Macek, Morávek, Šedivý. Smolenice - Dvorníky 3:1 (0:1) Aj stretnutie pod Smolenickým hradom patrilo medzi tie, kde dominoval ťažký terén. Ten v prvom polčase pomohol hostím, ktorí z ojedinelého útoku v 42. min sa Cabadajom dostali do vedenia. V II. polčase sa však dokázali domáci presadiť, najprv vyrovnali v 55. min Srdošom, potom v 68. min pridali druhý gól z pokutového kopu Štibraným a skóre stretnutia uzavrel v 74. min gól Kissa do vlastnej bránky. Góly: 55. Srdoš, 68. Štibraný (11.m), 74. vlastný (Kiss) – 42. Cabadaj Smolenice: Kvapil - Hebrl, Pobjecký, Hlúch, Srdoš, Augustín, Pluhár, Kulíšek, T. Štibraný, Vajsábel, Znamenák (Neitz, Cisár) Dvorníky: Navrátil - Káčer, Herceg, Svitek, Horváth, Jurenka, Kiss, Bališ, Daniš, Cabadaj, Macejka Prašice - Hlohovec 4:4 (2:2) Domáci vstúpili agresívne do stretnutia, no hostia odpovedali taktiež pekným futbalom. V druhom dejstve sa pokračovalo v tomto krásnom a vyrovnanom futbale, kde útok prevyšoval obranu na jednej i druhej strane. Za stavu 3:4 ešte stále domáci bojovali, a tak v 86. minúte gólom Streďanského vyrovnali na konečných 4:4. Góly: 4. Grznár, 26. Bajtala, 49. Železník, 86. Streďanský – 7., 58. a 65. P. Blinka, 8. Kramoliš Prašice: Slama - Paluš, Bajtala (84. Krasula), Delič (78. Janček), Martinček, V. Ďurík, Železník, Halo, Grznár, Streďanský, E. Ďurík. Hlohovec: Machovič - I. Blinka (Krajčo), Macháč, Páleník, Hudek, Knižat (Šudy), Taraba, Kollár, Kramoliš (Surka), P. Blinka, Čagánek Radošina -V. Kostoľany 2:0 (0:0) Zápas sa hral na veľmi zlom teréne. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom tempe bez šancí. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci a zaslúžene dvakrát skórovali. Hostia prakticky za celý zápas si nevypracovali ani jednu gólovú šancu, a tak zaslúžene zostali všetky tri body doma. Góly: Turčan (11m), T. Kováčik Radošina: Grežo - Varga, P. Bartošek (M. Kováčik), Ďaďan, Rybnikár, Urban (Geschvantner), Rosíval, Greguš, T. Kováčik, Turčan, Beňovič (L. Krajčír) V. Kostoľany: Kúdela - Čuzi (Durdy), Bžoch, Modrovič (Pányik), Šupa, Urban, Velšic, Chvílka, Vavrinec, Števík, Kadlíček (Gajarský).(JDK)

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  4. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  5. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  6. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  7. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  8. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  9. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  10. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  1. Vyberáme správny názov firmy
  2. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  3. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  4. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  5. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Výberové konanie na riaditeľku polikliniky spochybnil neúspešný kandidát

Neúspešný kandidát na pozíciu riaditeľa neziskovej organizácie Poliklinika Senica spochybnil výsledky výberového konania.

Župan sa stretol s verejnou ochrankyňou práv

Jednou z tém stretnutia v Trnave bola aj kauza zariadenia Čistý deň, n.o., Galanta.