Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír
DOMÁCE ZAVÁHANIA SKALICE I BRADLANA BREZOVÁ

Senický poltucet v Solčanoch

1. Senica 18 16 0 2 52:6 48 (+21) 2. Častkovce 18 11 4 3 37:13 37 (+10) 3. Piešťany 18 11 3 4 38:10 36 (+9) 4. Bánovce 18 11 3 4 30:13 36 (+9) 5. Tr. Stankovce 18 10 3 5 25:16 33 (+6) 6. Brezová p/B. 18 9 2 7 34:21 29 (+2) 7. Borčice 18 8 5 5 32:24 29 (+2) 8. Bošany 18 9 2 7 29:28 29 (+2) 9. Solčany 18 7 2 9 28:36 23 (-4) 10. N. Dubnica 18 6 4 8 30:32 22 (-5) 11. Hrnčiarovce 18 5 6 7 29:35 21 (-6) 12. Kanianka 18 5 4 9 26:37 19 (-8) 13. Skalica 18 5 3 10 22:26 18 (-9) 14. N. Pravno 18 4 1 13 14:36 13 (-14) 15. Partizánske 18 3 3 12 16:43 12 (-15) 16. Chynorany 18 1 1 16 14:80 4 (-23) Solčany - Senica 1:6 (0:3) Favorizovaným hosťom aj za stáleho dažďa na mokrom a ťažkom teréne stačila jediná minúta k tomu, aby sa ujali vedenia. Po Bončovom priamom kope sa hlavou presadil kapitán Rudolf Bíly - 0:1. Domáci na gól odpovedali možnosťou Illáša, s jeho strelou spoza 16 - ky si však Fišan poradil. Na druhej strane bol v dobrej šanci po Pospíšilovom centri Lukáš Bajan, no lopta z jeho hlavy letela vedľa. V 29. min. pridali hostia druhý gól, keď po krásnom vysunutí Ricarda si nabehol do 16 - ky domácich Ondrej Číž a s doslova prestrelil domáceho brankára - 0:2. Bol to prvý gól Číža v senickom drese. Ani druhá Bajanova hlavička po Pospíšilovom centri nemierila medzi žrde. Potom po Bajanovej prihrávke bol v šanci Ricardo, jeho strele len tesne minula domácu bránu. V 42. min. po krásnom vysunutí Bonča išiel sám na brankár Richard Hejčík a svoju šancu s prehľadom premenil - 0:3. Hneď po prestávke sa dočkali aj domáci, keď v 47. min. po rohu hlavou prekonal Fišana Ondrej Hroššo - 1:3. Senica odpovedala v 60. min., kedy center Bíleho hlavou vrátil pred Ondreja Číža a ten ju rybičkou poslal do siete - 1:4. V 66. min. vybojoval loptu Hejčík, narazil si s Bončom opäť s istotou skóroval - 1:5. Potom sa zápas už iba dohrával. V 86. min. bol ešte faulovaný Joniak a nariadenú penaltu s istotou premenil Lukáš Bajan - 1:6. Prikrášliť výsledok mohol ešte Ricardo, jeho strela opäčiatkovala iba žrď. Góly: 47. Hroššo - 1. Bíly, 29. a 60. Číž, 42.a 66. Hejčík, 86. Bajan (11). Pred 200 divákmi rozhodovali Šeller - Ľ. Monček, A. Gádoši. ŽK 2:2 (P. Ducký, Klačanský - Bončo, Pospíšil). Solčany: Ambroz - P. Ducký, Klačanský, Hroššo, Mihálik, Soboňa, Maruna (60. Michalík), Illáš, Hula, L. Ducký, Bulák. Senica: Fišan - Ferík (80. Zavaterník), Bíly, Dojčan, Číž - Bajan, Juhász, Bončo (76. Mihál), Pospíšil - Hejčík (74. Joniak), Ricardo da Silva, tréner Ladislav Hudec. IVAN TOBIÁŠ Brezová - Trenč. Stankovce 1:1 (0:0) Domácim chýbali v tomto stretnutí tri opory – Petráš, Šebo a brankár Chodúr, čo sa prejavilo aj na ich výkone. V prvom polčase za stáleho dažďa mali síce viac z hry, ale jedinú väčšiu príležitosť si vypracovali až tesne pred odchodom do kabín. Pavlíkov pokus vyrazil hosťujúci brankár Haško. Hostia si výraznejšiu gólovú príležitosť v prvej časti zápasu nevytvorili. Druhý polčas mal spočiatku vyrovnaný priebeh, ale do vedenia sa dostali dobre hrajúci Stankovčania.V 60. min. sa odhodlal k strele Oto Záhumenský, domáci brankár Michálek klzkú loptu neudržal, prepadla mu cez ruky a skončila v bráne - 0:1. Brezová po góle zvýšila iniciatívu, ale spočiatku iba vysokými loptami sa v šestnástke hostí nedokázala presadiť. Stankovce sa smerom dopredu veľmi neponáhľali, ale snažili sa využívať každú príležitosť na útok do čoraz otvorenejšej obrany domácich. Zaslúženého vyrovnania sa však hráči Brezovej dočkali v 76. min., keď po faule na Potúčka centroval do šestnástky Koprda a na loptu najvyššie vyskočil vzrastom nevysoký, ale veľmi pružný Vlastimil Benko. Hlavou ponad brankára Haška vyrovnal - 1:1. Už v nastavenom čase sa ešte mohlo dvakrát skóre meniť, ale ani domáci, no najmä hostia svoje šance nevyužili. Remíza je asi spravodlivým vyjadrením priebehu stretnutia. Terén prekážkou nebol, lebo sa hralo na umelej hracej ploche. Góly: 76. Benko - 60. Záhumenský. ŽK 0:1. Brezová: Michálek - Benko, Marík, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Starych, Hílek (62. J. Potúček), Koprda, Beňa, tréner J. Potúček st Tr. Stankovce: Haško - Záhumenský, Barčiak, P. Bulko, Novák, Basila, Sedláček (88. Benovič), Koprivňanský, Tomašák (69. Havier), Minaroviech, Breznický (83. R. Bulko), tréner R. Pevný. ĽUBOŠBARBÍRIK Skalica – Bánovce 0:1 (0:1) Hralo sa na ťažkom rozbahnenom teréne za neustáleho dažďa. V úvodnej minúte išiel z ľavej strany center do šestnástky domácich, hráč sa pošmykol a zahral rukou, no Čakajík na dvakrát neprekonal brankára. Druhú strelu vyslali domáci až v 20. minúte, no Kubík zakončil nepresne. V 24. minúte zahral rohový kop Greguška, ktorý presne našiel hlavu Masaroviča a ten k tyči namieril presne. Do druhého polčasu poslal domáci tréner rýchlonohého Ondráša, ktorý robil prievan v hosťujúcej obrane. V 55. minúte ho vysunul Jánošík, no Ondráš netrafil bránu. O desať minút neskôr ten istý hráč vystrelil, brankár jeho pokus vyrazil a Kubík z dorážky nemieril do brány. V 77. minúte sa opäť Ondráš dostal do protiútoku, vystrelil, ale brankár to vyrazil na roh. Záverečnú desaťminútovku sa hralo na bránu hostí, ale tí výsledok ubránili a odviezli si všetky body. Gól: 24. A. Masarovič. Pred 50 divákmi rozhodoval Dohál, ŽK 2:2 (Jánošík, Ličko - Valach, Greguška). Skalica: Kocák - Urbánek, B. Šefčík, I. Šefčík, Kucharič, Jánošík, Bellay, Šenk, Vašíček (46. Ondráš), Brezina (46. Ličko), Kubík. Bánovce: Bohunský - Valach, Štrbák, Škultéty, Greguška (89. Boško), Malina, Čakajík, Kaňa (75. Filip), Madera, A. Masarovič, Pavlovič (82. Božik). PETERMARTINOVSKÝ Ďalšie výsledky lNitr. Pravno - Bošany 1:0 (0:0), Partizánske - Kanianka 2:0 (2:0), Chynorany - Častkovce 0:5 (0:4), N. Dubnica - Borčice 2:1 (0:1), Hrnčiarovce - Piešťany 2:3(1:1).

1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu