Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Hokej

Skalica má historické finále O VŠETKOM SA ROZHODLO V POSLEDNEJ MINÚTE Semifinále play off 6. zápas l Góly: 4. Mikúš (Pálffy, Hartmann), 34. Višňovský (Zálešák, Ďurák), 38. Pálffy (Hranáč) - 12. Döme. lPred 4100 divákmi rozhodovali Kubuš, J. Konc - Novák, Mášik. Vylúčení 5:9 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. l Skalica: Rybár - Gründling, Hranáč, Pálffy, Mikúš, Hartmann - Škápik, Ďurák, Školiak, Zálešák, Pašek - Škadra, Jendek, Višňovský, Kocák, Šátek - Beňa, Gula, Kutálek, F. Novák, Malík. Slovan sa ako prvé mužstvo mohol stať prvým finalistom Slovnaft extraligy. Stačilomu „iba“ vyhrať šieste stretnutie v Skalici. Domáci však mali na toto stretnutie úplne iný pohľad a dokazovali to od úvodných minút. Po Lipianského chybe sa v prvej šanci ocitol Zálešák a už v 4. min. domáci viedli, keď Hartmann výborne našiel Mikúša, ktorý rozjasal domáce publikum, keď pohotovo zakončil medzi betóny Hoviho - 1:0. Hovi si ani nesiahol na puk a už lovil zo svojej siete. Vylúčenie Kotašku domáci nepotrestali, hoci Pálffy a Višňovský príležitosti mali. Aj v ďalšom priebehu sa hralo viac pred Hovim, no gól padol do siete Rybára. Našťastie pre domácich ho rozhodcovia po porade s videorozhodcom neuznali, nakoľko bol dosiahnutý korčuľou. Döme sa však gólu predsa len dočkal v 12. min., kedy v presilovke zrovnal stav na 1:1. Tento stav sa v prvej tretine už nezmenil, hoci šance sa zrodili, najmä pred Hovim, no Mikúš, Školiak, Zálešák ani Pašek úspešní neboli. Obracať sa však musel aj Rybár pred Dömem a Kukumbergom. V samom závere dostal dve minúty aj Döm, domáci však v početnej výhode neuspeli. V druhej časti v presilovke Lipianskú sa nepresadil proti Rybárovi. Lepšie zvládla presilovku Skalica pri vylúčení Hujsu. V nej samotnej síce gól nepadol, no len čo sa Hujsa vrátil na ľad, dostal domácich do vedenia Tibor Višňovský - 2:1. O chvíľu mala Skalica 90 sekúnd výhodu presilovky o dvoch hráčov, no nevyužila ju. V 38. min. však Slovanisti spravili obrovskú chybu, keď celá päťka išla striedať, Hránač našiel na útočnej modrej zabudnutého Pálffyho ktorý si s blafákom hravo poradil - 3:1. Slovan sa musel snažiť o kontaktný gól, ak chcel ešte tento zápas zachrániť. Skaličania sa však poriadne poučili zo štvrtého zápasu, ktorý doma prehrali 3:6 keď takisto viedli 3:1. S Rybárom hrala aj tyčka po strele Kukumberga. V záverečnej tretine hrala Skalica veľmi zodpovedne v obrane. Výhodou obrannej hry obidvoch mužstiev bol fakt, že v záverečnej tretine sa už vyvarovali zbytočných faulov a väčšinou sa hralo pri plnom počte hráčov. Na záverečných 99 sekúnd sa hostia odhodlali k hre bez brankára, no vážnejšie domácu bránu neohrozili a neujali sa ani tri pokusy domácich o zvýšenie vedenia strelou do prázdnej brány. Zápas skončil víťazstvom Skalice ktorá tak vyrovnala stav série na 3:3. O finalistovi z tejto vzácne vyrovnanej dvojice sa tak rozhodne v sobotu 28. marca v bratislavskej SamsungAréne. JOZEFKOMORNÝ l Góly: 47. Kropáč (Lažo, Vaic), 58. Kuľha (Lipiansky) - 44. Višňovský (Mikúš, Hranáč), 57. Pašek (Zálešák, Škadra), 70. Pálffy (Mikúš). l Rozhodcovia Ország, D. Konc - M. Novák, Gajan, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Už po pár sekundách aktívne naštartovaného Mikúša faulovali a hoci hostia presilovku nevyužili, pokračovali v nečakane silnom tlaku. Kým sa Slovan stačil zorientovať, obrovské šance mali Pašek i Školiak. Takmer v celej prvej tretine hrýzli rovnako všetky tri skalické formácie a súper preto zvolil vyčkávací i opatrný štýl rozohrávky. Útočníci Slovana príliš nevynikli ani v sériovej presilovke, až v 12. minúte Hujsov skvelý prienik zastavila červená na Rybárovom semafore a vzápätí mal veľkú príležitosť Kropáč. Záverečné minúty dejstva boli mimoriadne akčné - dovtedy najväčšie tutovky tretiny nevyužili Uram a D”me a medzi ne sa zmestilo trestné strieľanie na druhej strane. Po faule na Zálešáka ho realizoval Pálffy a jeho utešený bekhendový blafák excelentne kryl v lapačke Hovi. Do druhej časti domáci vykorčuľovali s nápaditejšou ofenzívou a bolo cítiť, že sa snažia uchopiť opraty vývoja. Ako na bežiacom páse si vytvárali sľubné strelecké pozície a zopár tutoviek malo najmä s Kukumbergom skvele kooperujúce duo D”me-Uram. Aj zásluhou presiloviek, pričom sa ale mužstvo priam ukážkovo vyvarovalo trestov. Aj preto sa skalický útok čoraz viac vytrácal a tento trend nezmenila ani Mikúšova akcia na hranici gólu. Iba jeho formácia totiž dokázala udržať tempo z prvej časti, ostatné dve sa dostávali pod tlak súpera. Až po zhruba 12 minútach sa Skaličania dostali dvakrát k dlhšiemu pobytu v pásme, najprv Pálffy pokazil tri rozohrávky v presilovke, išiel si oddýchnuť a potom dvoma unikátnymi kolotočmi vyzvŕtal celú formáciu súpera. Slovan mal šťastie, že pasy extraligovej hviezdy jej spoluhráči v čistých šanciach zahodili. Podobne so svojou pozíciou naložil v 37. minúte Školiak a na Pálffyho komplexe ďalej pracoval fínsky brankár, ktorý chytil jeho mimoriadne jedovatý príklep. Slovan do tretieho dejstva nevyrukoval zhurta, nepomohla mu ani rýchla početná výhoda. Pol minúty pred jej vypršaním sa snažil uniknúť Mikúš a po faule na neho sa karty obrátili. Najvýraznejší center celej série potom v presilovke nečakane zasóloval a jeho vtipný bekhendový krížny ťuk ponad ležiaceho Hoviho zavesil na 0:1 Višňovský. Onedlho na tabuli svietila aj domáca jednotka. Dôsledný Vaic využil Rybárovo zaváhanie pri vyrazení málo nebezpečnej strely, z dorážky dal do žŕdky a odrazený puk v bránkoviskovej trme-vrme zasunul do vytúženého priestoru Kropáč. Ten mal aj ďalšiu šancu, ale od 55. minúty v oslabení tŕpli domáci. Skaličania hrali v početnej výhode nátlakovo, dynamicky, nebezpečne a v jej závere po sérii šancí ich dostal do vedenia Pašek po šikovnej prihrávke Zálešáka. Lenže kanonier Kuľha ešte stihol vyrovnať a parádna série šla na samom vrchole do predĺženia. V ňom o čosi odvážnejšie kombinoval Slovan, agresívne vytváral závary v tesnej blízkosti Rybára. Postupne hrozili, najmä tečovanými pokusmi, aj hostia a napokon 56 sekúnd pre koncom nadstavenej 10-minútovky rozhodli dvaja vyčnievajúci borci v celej play off. Mikúš vybojoval puk, zaviezol ho do rohu pásma, telom oklamal protihráča, neunáhlil sa a pred bránku poslal milimetrový pas. Pálffy ho, hoci tiesnený, z prvej zasunul do siete Hoviho. Slovan - Skalica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), stav série 3:2 Lepšie začínať doma Hokejová eufória na Záhorí budemaťpokračovanie. Päťdesiatšesť sekúnd pred koncompredĺženia rozhodujúceho siedmeho semifinále na ľade Slovana Bratislava poslal Žigmund Pálffy svoju Skalicu do finále. HK 36 čaká premiérový boj o titul v najvyššej súťaži, doteraz bol klub dvakrát tretí. „Bola to vynikajúca séria. Dôležité bolo, že sme vyhrali vonku dva zápasy. Rovnako dôležitý bol pre nás aj šiesty duel na domácom ľade, po ktorom prišla do kabíny pohoda,“ vravel spokojný Žigmund Pálffy. Najproduktívnejší hráč extraligy presným zásahom natiahol svoju sériu s minimálne bodom v jednom zápase už na 24. duelov. Svoju šnúru začal 13. januára v súboji s Košicami (3:1), odvtedy sa tešil z 22 presných zásahov a rovnaký počet asistencií. Doteraz žiaden hráč v slovenskej najvyššej súťaži nemal obdobnú sériu. Pred rozhodujúcim siedmym súbojom na bratislavskom ľade panovala v skalickej kabíne pohoda. „Z určitého hľadiska sa lepšie hrá vonku, kde je tlak na domácich. Dôležité bolo, že sme dali prvý gól. Potom sme síce inkasovali, ale nedostali sme zbytočné ďalšie góly. Ukázala sa sila kolektívu,“ tvrdí Pálffy, ktorý si pamätá vlaňajšie sklamanie po siedmom semifinále v Košiciach. Skalica vtedy viedla v druhej tretine 4:2, napokon prehrala 4:5. „Vlani sme prehrali, teraz sa tím z toho poučil, a to bolo dôležité. V predĺžení sa hrá desať minút o úspech alebo vypadnutie. Vtedy to treba všetko hádzať na bránku a nejako to tam padne,“ tvrdí Pálffy, ktorý nakoniec rozhodol zápas i sériu bekhendovou strelou. Po zápase zavládla v skalickej šatni veľká radosť, veď mužstvo dosiahlo historický úspech. „Ani neviem, koľko vlastne bolo do konca zápasu. Ten puk tam ledva vošiel, to mi potvrdil aj Sasu Hovi. Ak by som to trafil lepšie, asi by to chytil,“ tvrdí skalická hviezda. Pálffy počas sezóny ako kapitán vyburcoval tím k zlepšenej hre. Skaličania sa neuspokojili aj vďaka jeho slovu v kabíne iba s 3. miestom po základnej časti a bojovali do poslednej chvíle. Odmenou im bol napokon zaslúžený postup. „Je jedno, kde hrám, vždy chcem hrať naplno. Po mojom príchode tu bola nejaká pohodička, čo ja neuznávam. Musíme drieť na sto percent. Všetko je tímová práca, aj rozhodujúci gól by bez pomoci spoluhráčov určite nepadol. Za to im ďakujem,“ pochválil svojich spoluhráčov Žigo. V historickom finále čakajú Skalicu buď Košice alebo Zvolen. O druhom finalistovi sa rozhodne v nedeľu v Steel Aréne v metropole východu Slovenska. Hráči HK 36 budú duel určite sledovať na televíznych obrazovkách, ich tréner Ján Faith bude priamo v hale. Finále sa začína v stredu, Záhoráci majú pred jeho začiatkom tri dni na oddych. Pálffy si súpera nevyberá. „Čaká nás ďalšia ťažká séria, všetci si musíme oddýchnuť. Ak by sme dostali Košice, začínali by sme vonku. Určite je lepšie začínať doma, pozrieme si však zápasy nášho súpera a všetko ide opäť od nuly. Košice majú vyrovnanejší káder ako Zvolen. Verím, že finále bude zaujímavé pre divákov,“ dodal Pálffy. SITA Skalica - Slovan 3:1 (1:1, 2:0, 0:0), stav série 3:3 Slovan - Skalica 2:2 p. p. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1), konečný stav série 3:4 Záhorácky súboj Pálffyho s Dömem Súboj Pálffyho s odchovancom Senice Dömem. Z pohľadu družstiev bol po 6. zápase vyrovnaný, z pohľadu individuálneho je na tom lepšie Žigo. Semifinále play off 5. zápas lGóly: 32. Kukumberg, 38., 41. a 57. Kuľha - 40. Hranáč (Mikúš, Pálffy), 60. Novák (Mikúš, Hartmann). l Pred 8025 divákmi rozhodovali Lokšík, Ország - Gašparík, Valach. Vylúčení 4:5, presilovky a oslabenia 0:0. l Skalica: Rybár - Gründling, Hranáč, Škápik, Ďurák, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Mikúš, Hartmann - Višňovský, Zálešák, Školiak - Kutálek, Pašek, Šátek - F. Novák, Mikušovič, Malík. Obe mužstvá nasadili na dlhý čas opatrnejšie systémy, ale hokej neponúkli o nič horší, ako v predchádzajúcich súbojoch. Dostatočne ofenzívny, dynamický a najmä systematicky vyrovnaný. Sprvoti mala šance najmä Skalica, v 6. min. najväčšiu Šátek, potom oba tímy predovšetkým v presilovkách. Druhú tretinu rozbehli tlakom dve hosťujúce formácie s Hranáčovou šancou, ale čoskoro sa hra dostala do bežných koľají a v 6. min. v presilovke Slovana zazvonila Rybárova žŕdka. Neustále a čoraz viac hrozila Mikúšova formácia, ktorá si vytvárala početné príležitosti. Hral sa nespútaný hokej podobný prvému zápasu, lenže Hovi exceloval, spoľahlivý bol aj Rybár. Skóre zápasu otvoril dorážkou Kukumberg, potom Hovi na dvakrát chytil superšancu Pálffymu, podobne na druhej strane stroskotal Kropáč a ďalšiu jedovku ponúkli Pálffy s Mikúšom. Obrana Skalice potom ponúkla Lipianskemu rýchlodráhu a ten okorčuľoval bránu Rybára a poslal puk presne na hokejku Kuľhu - 2:0. Prvá formácia zo Záhoria neustále hrozila a po Mikúšovej perfektnej prihrávke vydarenou strelou znížil Ján Hranáč na 2:1. Skaličania v treťom dejstve naznačiť svoje chúťky na zvrat, no dostali tretí gól po peknej akcii Hujsu. Potom sa šance striedali na oboch stranách, ale vyčerpaní hostia postupne strácali pôdu pod nohami. Domáci už vývoj na ľade kontrolovali a svoju prevahu v tretej časti napokon vyjadrili gólom Kuľhu na 4:1. Nováková odpoveď bola už len formalitou. Povedali po zápase Róbert Pukalovič tréner Slovana V prvej tretine sa nám nedarilo, hrali sme bez nasadenia, bez myšlienky a podržal nás brankár. Neskôr sa to zlepšilo, podarilo sa nám dať góly a odkontrolovať zápas. Ten druhý gól v našej sieti v samom závere bol zbytočný, ale je to play off a ráta sa víťazstvo v zápase. Peter Oremus tréner Skalice Uvedomovali sme si dôležitosť zápasu a tak sme k nemu aj pristúpili. Vytvorili sme si dostatok šancí, ale s jedným gólom sa vyhrať nedá. Potom rozhodli naše hrubé chyby, ktoré vie skúsené mužstvo ako Slovan využiť. Pevne verím, že sa vzchopíme a že sa séria neskončí unás.

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  4. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  5. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  6. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  7. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  8. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  9. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  10. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  1. Vyberáme správny názov firmy
  2. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  3. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  4. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  5. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Výberové konanie na riaditeľku polikliniky spochybnil neúspešný kandidát

Neúspešný kandidát na pozíciu riaditeľa neziskovej organizácie Poliklinika Senica spochybnil výsledky výberového konania.

Župan sa stretol s verejnou ochrankyňou práv

Jednou z tém stretnutia v Trnave bola aj kauza zariadenia Čistý deň, n.o., Galanta.