Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Hokej

HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) l Góly: 6. Ščurko, 19. Húževka, 20. Jenčík, 33. Rudolf Huna, 54. Petričko, 54. J. Kopecký - 30. Zálešák (Škápik). l Pred 8096 divákmi rozhodovali Krpelec - Smrek, M. Grečko. Vylúčení 5:4 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 1:0. l Skalica: Kotvan - Beňa, Škápik, Škadra, Jendek, Gründling, Gula, Levarsky - Školiak, Zálešák, Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek - Mikušovič, Mikúš, Malík - Grunner, E. Novák, Markulinec. Hneď prvá vážnejšia príležitosť Košičanov sa skončila gólom. Huna našiel Ščurka a ten mieril pod hornú žŕdku - 1:0. Skalický brankár Kotvan musel potom zasahovať pri pokusoch Šimurdu a Hunu. Na opačnej strane Hudáček Novákovu strelu bez problémov kryl. V polovici I. tretiny pálil spomedzi kruhov Huna, no minul súperovu bránku a Bartošova tvrdá strela našla len Kotvanovu lapačku. Pokus Ščerbáka od modrej takisto ešte nebol gólový, ale v 19. min. prihral Kmiť pred bránku Húževkovi a bolo 2:0. O 63 sekúnd neskôr našiel Huna spoza bránky Jenčíka a Kotvan kapituloval po tretí raz. V 25. min. sa v oslabení ocitol Huna v nájazde, ale minul bránku. V polovici stretnutia pri presilovke hostí spravil chybu Špelda, Škápik zachytil jeho rozohrávku a Miro Zálešák pohodlne skóroval - 3:1. V 33. min. hrali Košičania v oslabení, napriek tomu došlo k prečísleniu troch na jedného a na jeho konci bola exportná gólová strela Hunu - 4:1. Pokus Malíka v presilovke Hudáček vyrazil, na druhej strane v závere druhej časti hry musel Kotvan zasahovať po Jenčíkovej akcii a v oslabení ho vyskúšal aj Bartoš. V psychickej pohode hrajúci Košičania v tretej tretine kontrolovali zápas. Nepremenili viacero príležitostí, ale vyšla im 54. min., keď najskôr Petričko tečoval Deylovu strelu a o ďalších 28 sekúnd po Kmiťovej prihrávke pridal nekompromisne šiesty gól Kopecký. Povedali po zápase Anton Tomko, tréner Košíc - Do zápasu sme išli s dvoma cieľmi. Zvíťaziť a dohrať ho tak, aby sa nik nezranil. Počas stretnutia odišiel do kabíny Rudo Huna, ale bude v poriadku. V prvej tretine sme strelili tri góly, potom sme museli hráčov nabádať k lepšiemu pohybu, v závere sme si vytvorili po pekných akciách veľa šancí, ale góly už z toho neboli. Peter Oremus, tréner Skalice - Striedali sme slabšie chvíle s lepšími. Košičania vyhrali zaslúžene, gratulujem im. Obe mužstvá dnes chceli stretnutie odohrať tak, aby sa nikto pred play off nezranil.

Skalica - Trenčín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), séria 1:0 lGóly: 17. Ďurák, 19. Pálffy. l Skalica: Rybár - Gründling, Hranáč - Pálffy, Mikuš, Hartmann - Beňa, Ďurák - Školiak, Zálešák, Pašek - Škadra, Jendek, Kutálek, Kocák, Šátek - Škápik, Gula, F. Novák, Mikušovič, Malík. l Pred vyše 3800 divákmi rozhodovali D. Konc, Rudý - Horínek, Tvrdoň. Domáci končili nadstavbovú časť na domácom ľade práve s Duklou Trenčín (7:2), kedy už vedeli, že bude ich súperom v play off. Preto si ho mohli poriadne „otestovať“ a tréneri na súpera vymyslieť tú správnu taktiku. Podľa predpokladom domáci začali náporom, no hostia zrejme prišli z jasným úmyslom z dvoch zápasov aspoň jeden vyhrať, najlepšie pre nich by bol hneď ten prvý. V poslednej dobe produktívny Kutálek skúšal pozornosť brankára Kováča, ktorý túto, ale aj niekoľko ďalších domácich príležitostí, ktoré sa však gólovými nazvať nedali, zneškodnil. V polovici úvodnej tretiny mohol meniť skóre Pašek, no ani on neuspel. Obrany hrali pozorne a dalo sa očakávať, že veľa gólov v tomto zápase diváci neuvidia. Domácim pomohli napokon svojimi priestupkami samotní hráči hostí. V 17. min. sedel na trestnej Fatyka a Žigovu prihrávku trafil tvrdo od modrej Miroslav Ďurák - 1:0. Žigo týmto bodom pokoril hranicu 100 bodov a po Plavuchovi poslal definitívne do archívu aj Demitru. Domáci v eufórii využili aj druhú presilovku, keď štvorminútový trest Gábriša potrestal za 43 sekúnd po peknej akcii prvého domáceho útoku Žigo Pálffy - 2:0. Z pokračujúcej presilovky domáci už nič nevyťažili. Od druhej tretiny sa dala očakávať snaha hostí o zvrat v tomto stretnutí, no nebezpečie z ich strany pred Rybárom dlho nehrozilo. Naopak, Kováč musel ukázať svoje umenie po strelách Kutálka i Zálešáka. Až v 34. min. musel Rybár riešiť nebezpečnú situáciu, no skóre sa nemenilo ani po nebezpečnej situácii pred jeho bránou v poslednej minúte tretej tretiny. Tretia tretina začala evidentnou snahou hostí a zvrat, pomohol im k tomu dokonca sám Žigo Pálffy, ktorý dostal dve minúty za hákovanie. Domáci však oslabenie hrali pozorne a hosťom takmer nič nedovolili. A ak sa aj dostali na dostrel, v domácej bráne stál výborný Paľo Rybár. Aj domáci mali niekoľko príležitostí, no ich prioritou bola skôr gól nedostať, ako ho dať. Aj pri poslednej presilovke v závere zápasu sa zamerali skôr na udržanie puku, ako dobíjanie Kováčovej svätyne. Domáci sa ujali v sérii vedenia 1:0, zajtra, v nedeľu je v MAX Aréne odveta. Budú sa opäť tešiť domáci, či sa Trenčanom vydarí odveta? JOZEFKOMORNÝ

Skalica - Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1), séria 2:0 l Góly: 16. Hranáč (Pálffy, Mikúš), 25. Školiak (Jendek, Ďurák), 30. Hranáč (Pálffy) - 41. Kútny. l Pred 3727 divákmi rozhodovali P. Grečko, J. Konc - Mášik, Stano. Vylúčení 7:10 na 2 min., Škadra a Kocák 5 + DKZ, Kutálek (všetci SK) 10 minút OT + DKZ, Gábriš, Paroulek 5 + DKZ, Kudělka 10 minút OT + DKZ, Nedorost (všetci TN) 10 min. OT. Presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Domáci mali už v 3. minúte možnosť presilovej hry, no nevyužili ju. Mužstvá sa snažili brániť už v strednom pásme, na útočné kombinácie pred oboma bránkami nebol dostatočný priestor. Peknú akciu potiahol Kutálek, Jendekova tvrdá strela však skóre nemenila. Vzápätí mali šance aj hostia, no Rybár bol na mieste. Neujala sa ani strela Pálffyho zblízka. Ťažké chvíle nastali pre domácich, keď bol v 14. minúte vylúčený na 2+2 Kocák. Homerovu strelu od modrej Rybár kryl, vzápätí bol vylúčení Markovič a hralo sa 4:4. Keď išiel na trestnú lavicu Trenčan Kútny, Hranáč od modrej prestrelil Kováča na 1:0, po peknej kombinácii Mikúša s Pálffym. Druhá časť zápasu priniesla rušnejší hokej. Trochta v 24. minúte fauloval Školiaka, keď predtým bekhendom Kováča nezaskočil Pašek. Školiakov nekompromisný prienik znamenal druhý gól domácich, keď bol Kováč proti jeho strele pod hornú žŕďku bezmocný. V 28. minúte sa pokúsil Urban o likvidačný faul na Pálffyho, presilovku domáci pretavili na tretí gól, keď opätovne uspel Hranáč po Pálffyho prihrávke. Hostia odpovedali zvýšenou tvrdosťou, čo vyústilo po šanci Kocáka do šarvátky, v ktorej sa realizoval Kúdelka na domácom hráčovi Kutálkovi, do seba sa pustili aj ďalší hráči. Dovtedy férový zápas stratil na športovej úrovni, rozhodcovia vylúčili všetkých aktérov šarvátky na vyššie tresty, Kúdelka a Kutálek dostali trest v hre. Domácim takýto vývoj zápasu ublížil viac ako hosťom, ktorí pokračovali v snahe vyvolať ďalšie šarvátky. Skóre sa však už v tejto tretine nemenilo. Tretiu časť hry začal Trenčín presilovkou pri vylúčení Hranáča, dvaja Trenčania v Rybárovom bránkovisku pretlačili puk na 1:3. Využili tak možnosť zdramatizovať zápas aj gólovo, skóroval Kútny. Trenčín sa vrhol do útoku, no bez presnosti v zakončovaní. Obrana Skalice a najmä Rybár boli pri ich šanciach na mieste. Hra bola v tejto časti značne rozháraná, domáci držali hostí na dištanc pozorným bránením. V 58. minúte fauloval Nedorost, čím uľahčil domácim udržať priaznivý stav skóre. Skaličania tak v náročnom súboji zaslúžene vyhrali aj druhé stretnutie série.

Extraligové štatistiky doménou Skaličanov Žigmund Pálffy je po výnimočnej uplynulej sezóne najväčšou osobnosťou slovenskej extraligy aj v aktuálnom ročníku 2008/09. Stal sa najproduktívnejším hráčom dlhodobej časti súťaže, keď nazbieral spolu 99 bodov za 52 gólov a47 asistencií. Aj pred rokom sa stal Pálffy najproduktívnejším hráčom a to isté sa mu podarilo ešte vo federálnej lige v drese Dukly Trenčín aj v sezónach 1991/92 a 1992/93. Kanadské bodovanie slovenskej dlhodobej súťaže vyhral už tretí rok po sebe hokejista Skalice. Pred dvoma rokmi triumfoval René Školiak so 70 bodmi, pred rokom Pálffy dosiahol o päť bodov viac. Na konci uplynulej sezóny 2007/08 mal najviac bodov tiež Pálffy, ktorý v súčte s play off nazbieral presne 99 bodov. Pálffy v tomto ročníku už jeden Demitrov rekord prekonal, keď získal najviac bodov v dlhodobej časti extraligy. Doteraz tento zápis vlastnil Demitra z lockoutovej sezóny 2004/05, v ktorej nazbieral 82 bodov. Ďalších 17 potom pridal v play off. Žigmund Pálffy, ktorý získal priemerne 1.87 bodu za zápas, nazbieral v dlhodobej súťaži o 9 bodov viac ako druhý v kanadskom bodovaní jeho spoluhráč Juraj Mikúš a aj ich zásluhou vstupuje Skalica do play off z 3. miesta. Tretia priečka v tabuľke produktivity patrí Rudolfovi Hunovi z HC Košice so 72 bodmi. Pálffy sa stal aj najlepším strelcom, s 52 gólmi vytvoril rekord súťaže a na svojom konte mal o neuveriteľných 21 presných zásahov viac ako dvojica Juraj Mikúš a Rudolf Huna (po 31). V počte asistencií Pálffyho predstihol Juraj Mikúš s 59 prihrávkami. 22 - ročný skalický center mal bodovo najlepšiu základnú časť v kariére. Skalica mala vo svojom mužstve aj druhého najproduktívnejšieho obrancu dlhodobej súťaže, českého legionára Jana Hranáča s 37 bodmi (6+31), ktorý sezónu začal v Nitre. Rovnaký počet bodov nazbieral aj Jiří Heš z Lipt. Mikuláša, ktorý však strelil o 4 góly viac ako Hranáč. Ani jednému hráčovi sa nepodarilo pokoriť v sezóne hranicu 200 trestných minút. Smutným lídrom tejto štatistiky je rovnako ako pred rokom slovanista Miroslav Lažo so 198 minútami na trestnej lavici, o 8 minút menej si na lavici hanby posedel Igor Bobček z Nitry, ktorý ročník začal v Trenčíne. Najviac dvojminútových trestov dostal Bobček (40), o jedno vylúčenie menej mal Lažo. Najviac desaťminútových trestov (7) inkasoval tretí najtrestanejší muž Lukáš Říha z Martina. V presilovkách strelil najviac gólov Juraj Mikúš zo Skalice, na svojom konte mal v početnej výhode dvanásť úspešných zásahov. Pálffy zaznamenal v presilovkách 35 bodov (9+26), čo je najviac zo všetkých hráčov. Najväčším počtom gólov v oslabeniach sa môže pochváliť rovnako Pálffy, ktorý sa v početnej nevýhode radoval osemkrát. Fenomenálny „Žigo“ sa môže pochváliť aj najväčším počtom víťazných gólov (11). Brankárskej štatistike úspešnosti zákrokov dominuje Fín Sasu Hovi z Slovana Bratislava (92.99%), ktorý mal o 0.28% lepšiu úspešnosť ako Ján Laco zo Zvolena. Najviac minút na ľade strávil Imrich Petrík z B. Bystrice, ktorý odchytal viac ako 3788 minút. O viac ako 700 minút zaostal Miroslav Šimonovič z Popradu. Na Petríka smerovalo aj najviac striel (1719), najčastejšie vyťahoval puk zo svojej siete Martin Klempa z Kežmarku (155). Najviac zápasov s nulou mal Martin Falter z L. Mikuláša (5). Hokejisti víťaza základnej časti Slovnaft extraligy HC Košice sa môžu pochváliť aj najlepším útokom, keď dali spolu 232 gólov. Na súperove bránky vyslali Košičania 1967 striel, čo je o 65 menej ako v súťaži najčastejšie strieľajúci Nitrania, ktorí však dali iba 150 gólov. Víťaz dlhodobej časti Slovnaft extraligy 2008/09 mal aj najlepšiu obranu, keď inkasoval dovedna 131 - krát. V doterajších 357 stretnutiach padlo celkovo 2223 gólov. Najvyššie víťazstvo dosiahli Zvolenčania, keď 7. decembra zdolali Kežmarok 10:1. Zároveň to bol jediný dvojciferný počet gólov jedného mužstva v zápase v tomto ročníku. Najrýchlejším gólom v dueli sa môže pochváliť Skaličan Richard Hartmann, ktorý v súboji 45. kola so Slovanom v januári rozvlnil sieť už po 25 sekundách hry. Za 29 sekúnd sa to podarilo Jánovi Pardavému z B. Bystrice (15. kolo proti Nitre) a Skaličanovi Janovi Hranáčovi ešte v drese Nitry (14. kolo proti Žiline). Najviac gólov v jednom zápase strelili rekordér Žigmund Pálffy a Ivan Dornič z Martina, ktorí v januári zaznamenali proti Žiline, resp. B. Bystrici po 4 góly. Diváci na štadiónoch videli aj dvadsaťtri ďalších hetrikov. Pálffymu patrí aj bodové maximum z jedného duelu - proti Nitre i Žiline zaznamenal po šesť kanadských bodov.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  10. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  2. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  3. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  4. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  5. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  6. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

Vo výške päť centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.