Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka
VO ŠTVRŤFINÁLE PIEŠŤANY POSTUP PO FANTASTICKEJ DRUHEJ TRETINE

Hokej

Senica - Detva 9:0 (1:0, 6:0, 2:0), séria 3:1

l Góly: 18. Krajčovič, 27. Rusňák, 28. B. Ružička, 32. Lobotka, 34. a 39. Šimek, 40. Ďuriš, 43. Štefka, 59. Čobrda. l Pred 854 divákmi rozhodovali P. Jonák - Bednarič, Čavojský. Vylúčení 5:7 na 2 min. Presilovky 3:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 38:22. l Dukla: Müller (Kučera) - Salajka, Vrána, Čobrda, Šúrek, Lobotka - Rusňák, Haršáni, Mikolášek, Šimek, Krajčovič - Jarábek, Reissmüller, Rehuš, Hladký, Kovačič - B. Ružička, Štefka, Klamo, Slušný, Penák. Domáci Ritieri, ak nechceli na rozhodojúce stretnutie cestovať pod Poľanu do Detvy, museli v tomto stretnutí vyhrať. To im spočiatku aj zväzovalo trochu ruky a hostia akoby chceli pokračovať v stretnutí z predchádzajúceho dňa, keď ich poriadne potrápili. Najmä pri vylúčeniach Haršániho a Čobrdu, kedy hrali i 9 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, mali príležitosti Gažúr i Pohorelec, no najmä po strele Kozelnického musela „čarovať“ Müllerova lapačka. Až v 15. min. mali domáci náznak prvej šance, v ktorej sa ocitol Čobrda. Vedenia sa ujali v 18. min., kedy strelu Eda Šimeka tečoval Marek Krajčovič - 1:0. Aj druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, ktorí jednoducho so zápasom museli niečo robiť, ak nechceli, aby sezóna pre nich skončila. Iba Haršániho obetavý zákrok, keď na neho korčuľovala trojica hostí, zabránil najhoršiemu, rovnako i pravá tyč Müllerovej brány v 26. min. po úniku Pohorelca vo vlastnom oslabení. Z protiútoku po Rehušovej prihrávke pálil B. Ružička a pred bránou stojaci Erik Rusňák mal v presilovke hokejku na správnom mieste - 2:0. O chvíľu Rusňák po samostatnom únik takmer opäť trafil, no podarilo sa to ešte v tej istej minúte Borisovi Ružičkovi - 3:0. V 29. min. únik Mikoláška zneškodnil fantastickou lapačkou Šimko. V 32. min. peknú kombinačnú akciu zakončil do prázdnej brány Branislav Lobotka - 4:0. V 34. min. sa v presilovke Jarábkova strela odrazila od zadného mantinelu pred prázdnou bránou stojacemu Edovi Šimkovi - 5:0. Hostia brali oddychový čas a do brány prišiel Trebula. V 39. min. ho po skvelej individuálnej akcii Krajčoviča strelou do prázdnej brány prekonal Edo Šimek - 6:0 a v 40. min. ho po Hladkého prihrávke prekonal aj Oliver Ďuriš - 7:0. V tretej tretine prišiel do brány hostí opäť Šimko. Domáci gólostroj sa už zastavil a divákmi požadovaná „desiatka“ sa napokon nekonala. Úspešní boli ešte Ján Štefka, keď tečoval strelu Kovačiča a v 59. min. uzavrel skóre po Reissmüllerovej prihrávke Peter Čo-brda - 9:0. Diváci v Senici sa tak môžu tešiť na Piešťany vo štvrťfinálovej sérii play off. Povedali po zápase Roman Straka, tréner Senice: „Bolo to víťazstvo celého kolektívu, ten výsledok je pre nich ocenením za snahu v celej sérii. Musím vyzdvihnúť korektnú hru súpera, ktorý bol počas týchto zápasov veľmi silný a ukázal svoje kvality.“ Ján Podkonický, tréner Detvy: „Prvá tretina sa nám ešte ako tak ešte. V druhej sme dvakrát inkasovali a potom sme fyzicky odpadli. Mali sme veľa chorých a zranených hráčov. Ďakujem Senici za dôstojnú atmosféru v obidvoch zápasoch a želám im veľa úspechov v ďalších bojoch play-off.“ JOZEFKOMORNÝ,(PM)

Piešťany - Senica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), stav série 1:0

lGóly: 18. Bučka, 57. Románek - 59. Krajčovič l Pred 1407 divákmi rozhodovali Jakubec - Hronský, Zvrškovec. Vylúčení 4:7 na 2 min., Šúrek (SE) 10 min. OT. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. l Dukla: Müller - Vrána, Salajka, Vaškovič, Šúrek, Čobrda - Rusňák, Haršáni, Mikolášek, Šimek, Krajčovič - Reissmüller, Ondrovič, Rehuš, Hladký, Hrnčirík - Štefka, Kovačič, Slušný, Penák. Výborná atmosféra z hľadiska, kde sa stretli dva početné tábory fanúšikov, sa preniesla aj na ľad, oba tímy predvádzali výborný hokej. Hostia sa favorita nezľakli a napriek prevahe domácich stále hrozili protiútokmi. Skvelú príležitosť pri vlastnom oslabení mal Rybárika, blafák však nedotiahol. Prvý gól padol až v závere tretiny, keď v presilovke na dvakrát dorazil za veľmi dobre chytajúceho Müllera obranca Bučka. A práve tento gól bol dlho víťazným. V druhej tretine sa síce domáci dostávali k streľbe častejšie, ale hlavne druhá formácia domácich si dokázala vytvoriť tlak, z ktorého viackrát mal príležitosti Otčenáš, no bez efektu. Posledná tretina bola v znamení tlaku piešťanského tímu. Úspešný bol však len Románek po skvelej akcii s Haringom a Otčenášom v 47. minúte. Náznak zdramatizovania záveru prišiel po góle v sieti Petra Kuba, keďmupuk prepadol popod rameno po strele Krajčoviča. Domáci hráči si však už prvé, zaslúžené víťazstvo v play-off, nenechali ujsť. Povedali po zápase Milan Klement - tréner Piešťan - Toto bude asi ťažká séria, pretože Senica sa predstavila vo veľmi dobrom svetle. My sme hrali tiež veľmi dobre. Dá sa povedať, že tých šancí z našej strany bolo viacej, ale výkony brankárov na oboch stranách boli veľmi dobré. V obrane hrali obidve mužstvá veľmi dobre, neotvárali hru a z toho sa celý zápas odvíjal. Problém bol v tom, že nepadali góly. Roman Straka, tréner Senice - Myslím, že dnes videli diváci kvalitný play - off zápas, v ktorom sa bojovalo o každý meter ľadu. Nám bolo jasné, že Piešťany nehrali dlhšie súťažný zápas a tešia sa na nás. Už pred zápasom som hráčov upozornil, že budú chcieť na nás vletieť a my musíme hrať pozorne a nedať sa vylučovať. V druhej tretine sa hra vyrovnala a získavali sme prevahu, škoda, že sme nedali gól. Ten prišiel neskoro a mali sme málo času, aby si tak skúsený mančaft ako sú Piešťany neustrážil výsledok. Domáci sú veľký favorit a povedal som to viackrát, že majú najlepšie mužstvo v súťaži a hrajú najkrajší hokej. V nedeľu ideme zabojovať ďalej, začína sa od 0:0. JAROSLAVLAIFER

V druhom zápase prišiel výprask Piešťany - Senica 9:1 (4:0, 4:0, 1:1), stav série 2:0

l Góly: 3. Sýkora, 4. Otčenáš, 10. Peško, 14. Klučár, 27. Bučka, 28. Rosa, 37. Hanka, 40. Učeň, 47. Rybárik - 49. Salajka. l Rozhodovali: Jonák - Neuzer, Štefík, vylúčení: 5:6, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 1309 divákov. lNa zápasy 2:0. Druhý duel diametrálne odlišný od prvého stretnutia, keď hráči Piešťan prevýšili súpera po všetkých stránkach. Darilo sa im vo využívaní presilových hier, spoľahlivo zachytal opäť brankár Kubo. Seničania bojovali, ale na disciplinovaný výkon domácich nenašli recept počas celého stretnutia. Za zmienku stojí efektné premenenie trestného strieľania Piešťanca Rybárika, ktorý efektnou otočkou oklamal brankára Kučeru. Hostia sa dali čestný úspech za stavu 9:0 Salajkom.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Skaličania prvýkrát doma stratili body, nestačili na Pohronie

Predzápasové oslavy v Skalici nemali pozápasovú odozvu.

Seničania inkasovali v Žiline päť gólov

Futbalisti FK Senica inkasovali v deviatom kole pod Dubňom až päť gólov a stále sa im nepodarilo odlepiť sa zo spodných priečok tabuľky.