Aj líder zo Záhoria s prehrou

Nadstavba o 1. - 6. miesto Dukla Trenčín -HK36 Skalica 3:8 (2:4, 1:2, 0:2) lGóly: 3. Trefný, 17. Radulay, 37. Paroulek - 8. Mikúš (Hartmann), 11. Školiak (Zálešák, Pálffy), 12. Školiak (Zálešák, Višňovský), 20. Zálešák (Višňovský, Školiak), 24. Kutálek, 25. Mikúš (Hartmann, Hranáč), 47. Ďurák (Zálešák), 52. Školiak (Zálešák, F. Novák). lPred 2770 divákmi rozhodovali D. Konc - Horínek, Tvrdoň. Vylúčení 7:6 na 2 min., presilovky 2:2, oslabenia 0:0. Strely na bránu 26:24. l HK 36: Rybár - Gula, Hranáč, Pálffy, Mikúš, Hartmann - Beňa, Ďurák, Školiak, Zálešák, Višňovský - Škadra, Jendek, Kutálek, Kocák, Šátek - Škápik, F. Novák, Mikušovič, Malík. lĎalšie výsledky: Slovan - Zvolen 4:0, Košice - Lipt. Mikuláš 3:1 (gól hostí Ľuboš Vaškovič). Už v úvodných sekundách sa rútil na domácu bránku Zálešák, ale Kováč tento, ako i zopár ďalších nájazdov hostí zneškodnil. Keď navyše v 3. min. Trefný od modrej využil presilovku, zdalo sa, že Trenčín bude mať v zápase navrch. No Skaličania sa otriasli a súpera v ďalšom priebehu dokonale „osprchovali“ poriadne mrazivou nádielkou. V 8. min. vyrovnal po nakorčuľovaní si až pred brankára bekhendom Juraj Mikúš, o tri minúty zakončil bleskovú presilovkovú kombináciu na jeden dotyk René Školiak a o ďalšiu poldruha minútu ten istý hráč znovu v presilovke po skrumáži prehodil domáceho brankára - 1:3. Tento zvrat museli Trenčania rozdýchať počas oddychového času a zdalo sa, že aj šťastie im pomôže k návratu do hry, keď v 17. min. puk odrazený od bočného mantinelu pred bránku pohotovo poslal do siete Radulay. Štyridsať sekúnd pred prvou sirénou však zle pokrytý Miro Zálešák pred bránkou tečom zvýšil skalický náskok. Domácim nepomohla ani výmena brankárov pred druhou tretinou, pretože gólostroj Záhorákov sa nezasekol. V 24. min. stratil domáci obranca puk na vlastnej modrej čiare a Tibor Kutálek nemal problém so zakončením nájazdu. O 30 sekúnd Juraj Mikúš exportným švihom od modrej zavesil pod hornú žŕdku a zvýšil na 2:6. V 27. min. mal výhodu trestného strieľania Pálffy, Hálu však neprekonal. Trenčania v závere prostrednej časti aspoň skorigovali hrozivé skóre, keď presilovku využil Paroulek. O víťazovi duelu však už bolo rozhodnuté, navyše v 47. min. Miro Ďurák pridal siedmy gól a v 52. min. René Školiak strelou do odkrytej časti bránky zavŕšil svoj hetrik a uzavrel skóre jednoznačného duelu na 3:8. Ján Faith, tréner Skalice „Po takomto výsledku i predvedenej hre sa mi hodnotí veľmi dobre. Všetky tri päťky, s ktorými sme nastúpili, zahrali veľmi dobre, takže s týmto zápasom môžeme byť naozaj spokojní.“ Skalica - Košice 4:4 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0) l Góly: 5. Pašek, 28. a 31. Pálffy, 34. Kutálek - 16. Kmiť, 36. Grman, 48. Húževka a 60. Húževka. Rozh. nájazd premenil Kutálek. l Pred 3500 divákmi rozhodovali Baluška - Horínek, Tvrdoň. l Skalica: Rybár - Gula, Hranáč, Pálffy, Mikuš, Hartmann - Beňa, Ďurák, Školiak, Zálešák, Pašek - Škadra, Jendek, Kutálek, Kocák, Šátek - Škápik, Grundling, Novák, Mikušovič, Malík. l Ďalšie výsledky: Zvolen - Trenčín 4:1, Košice - Lipt. Mikuláš - Slovan 5:4. Na Záhorí sa predstavil líder extraligovej tabuľky a tak diváci očakávali kvalitný šport. Do prvej šance sa v zápase dostal už v 2. min. v Trenčíne tojgólový Školiak, Lipovského však neprekonal. V 4. min. hrali domáci už druhú presilovku a tentoraz úspešne. Najskôr Hartmann nezúžitkoval perfektnú prihrávku Pálffyho, no v 5. min. už štadión vypukol v gólové oslavy, keď prihrávku Zálešáka poslal za Lipovského Dušan Pašek - 1:0. Ani hostia nedokázali využiť vylúčenie domáceho hráča, s Bartošovou strelou si Rybár dokázal poradiť. Stále aktívnejší domáci nevyužili niekoľko možností na zvýšenie, až v 16. min. inkasovali, dokonca pri presilovej hre, keď chybu v domácej obrane potrestal Kmiť - 1:1. Aktivita domácich už v prvej tretine zmenu v skóre nepriniesla. Aj po prvej prestávke začali aktívnejšie domáci, no Pašek ani Zálešák svoje príležitosti nevyužili. Z hráčov hostí bol najnebezpečnejší Bartoš, no Rybár sa prekvapiť nedal. V 28. min. sa predviedla najúdernejšia extraligová dvojica a po Mikúšovej excelentnej prihrávke Žigo Pálffy konečne trafil a svoj gólový apetít potvrdil aj o tri minúty, keď svojim druhým gólom zvýšil na 3:1. Presne päť minút po treťom domácom góle sa radovali aj hostia, keď Ščurko s výraznou pomocou domáceho obrancu Ďuráka prekonal Rybára - 3:2. Húževnatým košičanom sa v prvej polovici tretej tretiny podarilo dokonca aj vyrovnať Húževkom, no v 54. min. vyšla akcia domácej tretej formácii a Tibor Kutálek dostal domácich opäť do vedenia. Hostia z východu sa však tomu nepoddali a v poslednej minúte základnej časti poslal zápas do predĺženia svojim druhým gólom Húževka - 4:4. V predĺžení už gól nepadol a v samostatných nájazdoch boli úspešnejší domáci, keď najskôr Zálešák s Pálffym neuspeli, no tretí pokus Kutálka už bol úspešný - 5:4. Rybár zlikvidoval všetky tri pokusy hostí, Kmiťovi, Hunovi i Húževkovi. HK36 Skalica - Slovan 2:5 (1:1, 1:2, 0:2) l Góly: 19. Hartmann, 29. Pálffy - 6. Lažo, 22. Kropáč, 33. Döme, 45. Hujsa, 53. Kukumberg. l Pred 4000 divákmi rozhodovali D. Konc - Stano a P. Ševčík. Vylúčení 4:7 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. l Ďalšie výsledky: Trenčín - Košice 2:4, L. Mikuláš - Zvolen 2:4. Zaplnená Max aréna v Skalici privítala favorizovaný Slovan. Domáci sa do súpera pustili so snahou streliť prvý gól, ale boli to hostia, ktorí rýchlou kombinačnou hrou prevzali taktovku a v 6. minúte ich Lažo dostal do vedenia. V 16. minúte obrana domácich nechala Kukumberga prekorčuľovať až pred bránu Rybára, ale ten to s prehľadom vyriešil. V závere tretiny išiel Lažo na trestnú lavicu a v klasickej presilovkovej zostave po Pálffyho prihrávke Hartmann vyrovnal na 1:1. Na začiatku 2. tretiny po ukážkovej kombinácii prvého bratislavského útoku skóroval Kropáč. Ale keď hostia mali hernú prevahu, pozabudli na Pálffyho a ten po Zálešákovej prihrávke vyrovnal. V ďalších minútach nasledovala séria vylúčení, ale gól v nej nepadol. Až v 33. minúte sa pred Rybárom najlepšie zorientoval Döme a dorazil puk za jeho chrbát. V 37. minúte mali gól na hokejkách Zálešák so Školiakom, ale Hovi zázračne kryl. Úvod 3. tretiny patril Slovanu a svoju prevahu v 45. minúate premenil na strelenie 4. gólu, keď Hujsa zužitkoval presnú prihrávku Kuľhu. V tejto časti hostia kontrolovali hru a v 53. minúte Kukumberg ich vedenie zvýšil na 5:2. V 54. minúte mali domáci výhodu presilovky, ale ich zdrvujúci kolotoč pred Hoviho bránkou vyšiel tentoraz naprázdno. Potom už hostia dotiahli zápas s prehľadom až do víťazného konca. 1. Košice 52 34 6 2 10 217:122 116 2. Slovan 52 28 10 3 11 202:134 107 3. Skalica 52 25 7 3 17 184:155 92 4. Zvolen 52 27 2 5 18 169:146 90 5. L. Mikuláš 52 26 4 3 19 165:154 89 6. Trenčín 52 21 5 5 21 145:14778