Utorok, 13. november, 2018 | Meniny má Stanislav

Hokej 2

Slovan - Skalica 3:4 p.p. (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1) l Góly: 18. Kukumberg, 47. Lipiansky (Hujsa), 51. Hujsa - 17. Pálffy, 24. Višňovský (Šátek, Jendek), 35. F. Novák (Višňovský, Zálešák), 61. Zálešák (Višňovský, Mikúš). l Pred 4463 divákmi rozhodovali Lokšík - Müllner, Bundil. Vylúčení 4:4 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Skalica začala súboj lepšie, najmä jej prvý útok si vypracoval viaceré šance. Pálffy s Mikúšom robili domácej obrane neustále problémy, Slovan ustál aj presilovku pri vylúčení Hreusa, keď trikrát od modrej tvrdo pálil Hranáč. Skalica bola aktívnejšia, Slovan sa pred Rybára nevedel dostať. V 17. min urobil fatálnu chybu pri presilovke Hovi, keď vyhodený puk prihral rovno Pálffymu, ktorý mal pred sebou iba odkrytú bránku a tú nemohol netrafiť - 0:1. O 73 sekúnd sa pred Rybára v pokračujúcej presilovke natlačil Kukumberg a bekhendom vyrovnal. Už po 20 sekundách druhej časti hry sa rútil na Hoviho Pálffy, bratislavský brankár svoju chybu odčinil. V 24. min po naskočení z trestnej lavice dobiedzal pred domácou bránkou Višňovský a napokon puk pretlačil do siete - 1:2. Slovan potom pridal na úsilí, Lažova či Vaicova šanca sa však skončili na pozornom Rybárovi. V 35. min sa po skrumáži presadil aj Filip Novák a po jeho prvom presnom zásahu v sezóne hostia viedli o dva góly. Slovanu sa hra nedarila a jeho hráči sa dopúšťali množstva chýb. Na nohy majstra postavil Lipiansky, ktorý v 47. min zužitkoval presnú prihrávku do jazdy od Hujsu a dal stretnutiu nový náboj. Domáci zatlačili hostí do defenzívy, v 51. min trafil Kováčik len do žŕdky, aby z ďalšieho protiútoku pretlačil puk cez Rybára vyrovnávajúcim gólom Hujsa. Slovan zrazu totálne ožil a hráči HK 36 mali veľké problémy. Lipiansky potom v 56. min opečiatkoval len žŕdku. Slovan už výsledok nedokázal do tretej sirény otočiť a nasledovalo predĺženie, ktoré začali hráči Skalice v početnej výhode. Presilovku ešte nevyužili, avšak po 59 sekundách nadstaveného času sa po akcii Mikúša dostal k odrazenému puku Zálešák a ukončil 15 zápasovú víťaznú šnúru Slovana.

Po skvelej prvej tretine HK 36 Skalica - Zvolen 5:2 (4:1, 1:1, 0:0) lGóly: 1. Pálffy (Mikúš), 4. F. Novák (Zálešák, Šmach), 9. F. Novák (Višňovský), 18. Kutálek (Gründling, Pašek), 28. Kutálek (Kocák, Šátek) - 5. a 39. Gálik. l Pred 3194 divákmi rozhodovali Rudý - Bundil, Novák. Vylúčení 8:6 na 2 min., Gálik (ZV) 10 min. OZ. Oresilovky 2:1, oslabenia 0:0. l Skalica: Rybár - Gründling, Hranáč, Pálffy, Mikúš, Pašek - Ďurák, Šmach, F. Novák, Zálešák, Višňovský - Škadra, Jendek, Kutálek, Kocák, Šátek - Beňa, Gula, E. Novák, Hollý, Malík. Skalica chcela v súboji so Zvolenom potvrdiť svoje víťazstvo na Slovane a ich túžba sa začala napĺňať už od úvodnej minúty. Na ukazovateli času svietila iba 51. sekunda a posila Zvolena v bráne, bývalý reprezentačný brankár Igor Murín lovil puk po strele top kanoniera Žigmunda Pálffyho v presilovke - 1:0. O chvíľu hrali domáci ďalšiu presilovku, najskôr neuspeli Pálffy s Mikúšom, no po prestriedaní Filip Novák (potešený svojim prvým gólom sezóny na Slovane) prekonal Murína po druhýkrát - 2:0. Ešte v tej istej minúte však fauloval domáci Šátek a aj tretí gól padol z presilovky, tentoraz do siete Rybára. Jeho autorom bol Gálik - 2:1. Novákové vylúčenie „zmazal“ svojim faulom Hvíla a hralo sa 4 na 4. Novák chvíľu po návrate z trestnej lavice odčinil svoj pobyt na lavici hanby tretím gólom v sieti Murína - 3:1. V 33 zápasoch dal Filip Novák jediný gól, Murínovi hneď dva. A všetky tri v jednom týždni. Skvelá bilancia. Po tomto domácom uragáne sa hra postupne vyrovnala a vzruchu bolo dosť pred obidvoma bránami. Domáci sa predsa ešte raz radovali, keď v 18. min. strelu Gründlinga tečoval Tibor Kutálek - 4:1. V druhej časti čakali diváci na gól iba do 28. min. a dal ho opäť Tibor Kutálek - 5:1. Murínovi sa návrat do Slovenskej extraligy príliš nevydaril a po piatom góle prepustil miesto v bráne Kristínovi. Zvolen nevyužil takmer 80 sekundovú presilovku o dvoch hráčov no až keď sa druhý vylúčený Gründling vrátil z trestnej lavice Gálik napodobnil obidvoch domácich dvojgólových strelcov a znížil na 5:2. Aj po druhej prestávke tak bol v skóre trojgólový rozdiel. A ten sa nezmenil ani v záverečnej tretine, hoci domáci sa v jej úvode až trikrát v rýchlom slede museli brániť presilovej hre hostí. Zeleno-biely si tak pripísali ďalšie dôležité víťazstvo s mužstvom, ktoré môže byť ich možným súperom v play off.

Prvé víťazstvo s Liptákmi Lipt. Mikuláš - HK 36 Skalica 1:4 (O:2, 0:1, 1:1) l Góly: 43. Kumstát - 6. Zálešák (Višňovský), 16. Pálffy (Mikúš, Pašek), 37. Mikúš (Pálffy), 60. Pašek (Pálffy). l Pred 1850 divákmi rozhodovali Rudý - Horínek, Gašparík. Vylúčení 5:9 na 2 min., Halaj, Richard Huna, Kumstát (všetci LM) na 10 min. OT. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. l Skalica: Rybár - Gründling, Hranáč, Ďurák, Šmach, Škadra, Jendek, Gula - Pálffy, Mikúš, Pašek - F. Novák, Zálešák, Višňovský - Kutálek, Kocák, Šátek - Hollý, Malík. Televízna predohrávka tretieho kola nadstavby od začiatku lepšie vychádzala Záhorákom. V šiestej minúte otvoril skóre Zálešák, jeho nevinné krížne polonahodenie- polostrela prekĺzlo do siete. Mikulášania sa po dvoch cenných víťazstvách vo Zvolene a v Trenčíne doma akosi nevedeli dostať do tempa. V 16. minúte zle pri Pálffyho strele vykorčuľoval Falter, ale dobre ho zastúpil obranca Petran. V pokračujúcej útočnej akcii hostí sa najproduktívnejší hráč extraligy predsa len presadil (0:2). Skaličania jasne si vedomí náskoku kontrolovali priebeh hry aj v druhom dejstve. Na ľad sa dostala prílišná nervozita, z ktorej pramenili vylúčenia na obidvoch stranách a hra sa rozkúskovala. V 37. minúte Pálffy s Mikúšom zužitkovali presilovku, keď presne trafil druhý menovaný - 0:3. Liptáci začali záverečnú tretinu dvojnásobnou presilovkou piatich proti trom. Nedokázali ju využiť, ale vzápätí obranca Kumstát nekompromisne prestrelil Rybára. Mikulášania zacítili šancu na zvrat, tlačili sa do útoku, no nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. V závere začali hrať power play, no 27 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil prvú tohtosezónnu výhru Záhorákov nad Liptákmi po Pálffyho akcii Dušan Pašek -1:4.

9. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  10. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!