Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
NOVÝM MAJSTROM JE MUŽSTVO EISSMANNU

Holíčska liga pozná víťazov

Vsobotu 17. januára v telocvični športovej haly na Kollárovej v Holíči vyvrcholil zápasmi záverečného 9. kola 3. ročník sálového turnaja vo futbale.

Šlágrom kola boli vzájomné súboje štyroch aktuálne najlepších tímov. Traja z nich mali reálnu šancu stať sa celkovým víťazom tohtoročnej súťaže. V prvom z rozhodujúcich zápasov líder súťaže, Eissmann, nastúpil proti obhajcovi titulu Mirexu. V 13. minúte otvoril skóre Erik Daniel a Mirex musel zmobilizovať sily na zvrátenie nepriaznivého stavu. I napriek hráčskemu nasadeniu oboch tímov sa skóre dlho nemenilo. Stretnutie sa zdramatizovalo až päť minút pred koncom, keď z penalty vyrovnal na 1:1 Jaborník. Už o dve minúty však Eissmann zužitkoval stupňujúci sa tlak a Tomáš Bradáč presnou strelou zvýšil na 2:1. Vedenie lídra súťaže poistil o minútu Dermek. Hoci Mirex pol minúty pred záverom stačil ešte gólom Holeša z penalty prekonať brankára Čermáka, na tomto stave sa už nič nezmenilo a Eissman vyhral 3:2. Stal sa tak celkovým víťazom turnaja a minimálne na rok novým držiteľom putovného pohára primátora mesta Holíč. O poradí na ďalších miestach rozhodol nasledujúci duel, v ktorom si zmerali sily tretí a štvrtý tím tabuľky. Klub AZ, vzhľadom na počet bodov už na žiadne z prvých troch miest siahnuť nemohol, Lunes všal bol stále v hre o druhú priečku. Dvojnásobný držiteľ putovného pohára si túto príležitosť nenechal ujsť a po výhre 9:7 si zabezpečil konečné druhé miesto. Hoci získal rovnaký počet bodov ako Eissmann, prvenstvo mu ušlo kvôli prehre zo vzájomného zápasu a horšiemu skóre. Víťaz minuloročného turnaja, celok Mirex, sa tentoraz musel uspokojiť s treťou priečkou. Z rúk organizátorov si ocenenia v podobe tradičných pohárov prevzali zástupcovia trojice najúspešnejších mužstiev. Cennú trofej pre najlepšieho strelca si za 26 vsietených gólov odniesol Tomáš Bradáč z víťazného celku. Nad duchom futbalových pravidiel dohliadali počas celého ročníka rozhodcovia Pavol Richman, Miroslav Jobek, Vladimír Váňa a Peter Petrovič. Úlohy zapisovateľov sa ochotne zhostila dvojica mladých holíčskych futbalových nádejí Patrik Petrovič a Viktor Oliva. Holíčska liga Posledné 9. kolo l Dubovce - Depo 9:5, Eissmann - Mirex 3:2, Lunes - Klub AZ 9:7, Oreske - Iskra B 10:1, Bily Balet - Iskra A 11:0. 1. Eissmann 9 8 0 1 79:32 24 2. Lunes 9 8 0 1 68:33 24 3. Mirex 9 7 0 2 38:17 21 4. Bílý balet 9 6 0 3 62:38 18 5. Dubovce 9 5 0 4 52:31 15 6. Club AZ 9 5 0 4 62:40 15 7. Oreské 9 3 0 6 34:57 9 8. Depo 9 2 0 7 24:39 6 9. Iskra B 9 1 0 8 13:76 3 10. IskraA 9 0 0 9 12:78 0 (LAK)