Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

HK 36 Skalica - HK Nitra 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

l Góly: 9. Mikúš (Hartmann, Hranáč), 15. Pálffy (Mikúš, Ďurák) - 26. T. Chrenko, 28. Bobček, 41. Podstavek, 54. Kmeč). l Pred 3332 divákmi rozhodovali Rudý - Horínek, M. Orolin. Vylúčení 8:12 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. l Skalica: Kotvan - Ďurák, Hranáč, Gründling, Šmach, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Mikúš, Hartmann - Višňovský, Zálešák, Kutálek - Kocák, Pašek, Šátek - F. Novák, Hollý, Malík. V prvom dejstve sa úroveň zápasu podobala nedeľňajšej sieste. Hostia sa snažili kombinovaním mariť šance v pokojnom tempe hrajúcich domácich hráčov. Zo strany Nitranov stoja za spomenutie iba príležitosti Slováka zo 7. a Rumpela zo 14. min, inak sa do zakončenia nedostali. To Skaličania bojovali najmä s brankárom Šúrekom, ktorý zlikvidoval šance Beňu, Hranáča, Juraja Mikúša, Filipa Nováka či Višňovského. Nestačil iba na milimetrovú strelu zápästím od Juraja Mikúša a na zakončenie Pálffyho, ktorému počas avizovaného vylúčenia ako na podnose pripravil puk s chuťou hrajúci Mikúš. Do druhej tretiny sa pustili hostia odvážnejšie. Odmenou za skvalitnenie výkonu im bol gól z hokejky Tomáša Chrenka, ktorý si krátko po skončení trestu domácich vykorčuľoval nikým nevšímaný spoza bránky a rutinérsky zavesil puk ponad Kotvanove rameno. Pre domácich to nebola dostatočná výstraha. V krátkom slede si išli sadnúť na trestnú lavicu Filip Novák s Gründlingom a Bobček za 12 sekúnd využil presilovku piatich proti trom na vyrovnanie. V 33. min sa naskytla výhoda presilovky aj domácim. Nenaložili s ňou však dobre. Do konca tretiny sa hra zrýchlila a zdramatizovala. Brankári oboch mužstiev privádzali strelcov do zúfalstva, preto sa išlo do kabín za nerozhodného stavu. V 19. sek. tretej tretiny prekvapil Kotvana strelou spoza obrancu Podstavek a dostal hostí do nečakaného vedenia. Skaličania po tomto momente znervózneli až na toľko, že neboli schopní výborne chytajúceho Šúreka prekonať ani z najvyloženejších šancí. V 54. min Kmeč zavesil prihrávku Mertela pod hornú žŕdku Kotvanovej bránky a stanovil tak prekvapujúci rezultát zápasu na2:4.