Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma

Dočkali sa

Po dlhom čakaní na víťazstvo sa hokejisti Dukly Senica konečne dočkali.Ato na ľade súpera, kde sa to od nich ani veľmi nedalo očakávať. Dolný Kubín totiž v prvom vzájomnom stretnutí v Senici vyhral a to isté sa dalo očakávať aj na Orave. Tri body však napokon putovali na Záhorie a hokejisti tak ukončili vyše dvadsať zápasovú sériu bez víťazstva v riadnom hracom čase. Už bolo veru načase. Dolný Kubín - Dukla Senica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) Góly: 3. M. Smolka (Mach, Hyben) - 33. a 44. Rehuš (Legerský, Baron), 49. Legerský (Baron, Mikolášek). Strely na bránu: 29:25, vylúčenia: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, divákov: 250. Umiestnenie Senice v tabuľke velilo hostiteľom bodovať. Avšak zaujímavá situácia nastala už na začiatku, keď sa na stretnutie nedostavil hlavný rozhodca. Zodpovednosť za jeho priebeh tak bola na pleciach dvoch mladých asistentov. Úvodné minúty patrili domácim, ktorí dostali súpera pod veľký tlak a v 3. min sa ujali vedenia. Obranca Michal Smolka sa presadil v presilovke po strele od modrej čiary. Zakrátko mohol puk opäť skončiť za chrbtom brankára Müllera, ale sólové nájazdy Jurča a Dzuriaka neboli úspešné. Tieto okamihy zmobilizovali hosťujúcu Duklu. Tá pravdepodobne zmenila taktiku a začala agresívne, často až na hranici únosnosti napádať súpera. Dolnokubínski obrancovia nemali možnosť poriadne rozohrať. Postupne Záhoráci čoraz viac hrali nedovolene, predovšetkým hákovali. Arbitri ale za tieto priestupky nevylučovali, čím im pomohli vytvoriť si prevahu. Po jednom zúfalom vyhodení, kedy oba celky striedali, sa puk v 33. min odrazil od rozhodcu do stredu ihriska. Tam si rýchlo nabehol Juraj Rehuš a vyrovnal. V tretej tretine sa na ľade objavovali už len tri domáce útoky. Ubehli len štyri minúty z nej a Seničania prvý raz v zápase viedli. Obranca domácich zle vyhodil puk. Ten zachytil protihráč už na modrej čiare a do Pračkovej brány ho dopravil opäť J. Rehuš. Tretí poisťovací gól hostí vsietil v 49. min Denis Legerský. V konečnom dôsledku sa pod výsledok podpísali výkon rozhodcov a hráčska skúsenosť i väčšia bojovnosť na strane Senice. RADOGRÍGER Gladiátori Trnava - Dukla Senica 4:2 (0:1, 1:1, 3:0) Trnava: M. Stacho – T. Stacho, Poláček, Klčovanský, Krajčík, Pravda, Škápik, Reho, Novák - Hlavna, Holovic, M. Ďuriš - Feranec, Čunderlík, Stupka - Hutár, Tarnóczy, Joanidis - Galko, Benedik Senica: Muller – Salajka, Vrána, Rusňák, Haršáni, B. Ružička, Reissmüller, Štefka - Lobotka, M. Šúrek, Hrnčiřík - Mikolášek, Šimek, Čobrda - Retuš, E. Hartmann, Hladký - Kovačič, Krajčovič. Domáci začali krajské derby s veľkým náporom a hostí zavreli do ich obranného pásma. Napriek tomu sa vedenia ujali hosťujúci hráči. V 16. minúte prekonal trnavského brankára Hartmann. Hostia mohli viesť aj dvogólovým rozdielom, ale rozhodca Mihálik neuznal gól Lobotkovi, pretože bol dosiahnutý korčulou. V druhej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie, ale stroskotávali na výbornom Millerovi v bráne hostí. Podarilo sa im to až v 34. minúte, keď sa strelecky presadil Stupka. Avšak, hostia sa vzápäti opäť ujali vedenia druhým gólom Hartmanna. Do tretej tretiny nastúpili domáci s chuťou strhnúť vítazstvo na svoju stranu. Hosťujúceho brankára prekonali v 54. minúte, keď presilovku využil Feranec. V nervóznom závere sa nechal vylúčiť hosťujúci Vrána. Domáci presilovú hru o divoch hráčov využili a prvýkrát v zápase sa ujali vedenia. Hostia sa pokúsili v závere o zvrat, ale v hre bez brankára unikol domáci Stupka a napriek tomu, že jeho strelecký pokus išiel mimo bránu hostí, hlavný rozhodca musel priznať v prospech domácich technický gól, jeďte hosťujúci hráč hodil po puku svoju hokejku. Domáci v záverečnej třetině prestrieľali Seničanov v pomere striel 20:5. Prvoligové štatistiky l 36. kolo: Trnava - Senica 4:2, Ružinov - Piešťany 3:1, Michalovce - Prešov 1:4, Sp. N. Ves - D. Kubín 5:0, Trebišov - HKM Lučenec 5:3, N. Zámky - P. Bystrica 7:6, HC 07 Detva - Bardejov 4:3, Topoľčany - Prievidza 4:3 s.n. l 37. kolo: D. Kubín - Senica 1:3, Prievidza - Trnava 0:2, P. Bystrica - Ružinov 0:1, Detva - Piešťany 0:3, Lučenec - Prešov 3:5, Trebišov - Bardejov 2:3, Sp. N. Ves - Michalovce 7:0, N. Zámky - Topoľčany 4:3 p.p. 1. Sp. Nová Ves 37 28 4 0 5 167:60 92 2. Piešťany 37 27 2 2 6 142:69 87 3. Trnava 37 23 4 3 7 141:90 80 4. D. Kubín 37 19 2 2 14 101:93 63 5. Prešov 37 19 1 3 14 121:97 62 6. Trebišov 37 18 2 3 14 151:135 61 7. Ružinov 37 15 1 8 13 123:129 55 8. Prievidza 37 13 5 4 15 123:122 53 9.HC07 Detva 37 16 2 1 18 117:125 53 10. Bardejov 37 12 4 2 19 98:126 46 11. Topoľčany 37 10 5 5 17 100:143 45 12. Senica 37 9 4 9 15 103:122 44 13. Michalovce 37 10 5 4 18 110:137 44 14. P. Bystrica 37 11 4 2 20 107:133 43 15.HKMLučenec 376 6 6 19 103:146 36 16. N. Zámky 37 5 4 1 27 98:178 24 lLučencu po súťaži odrátajú 60bodov.

1. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  8. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  9. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!
  10. 8 vecí, ktoré môžu ohroziť úspešné podnikanie
  1. Európska investičná banka a EXIMBANKA SR spája svoje sily
  2. Rektorom Ekonomickej univerzity v Bratislave bude opäť F. Daňo
  3. Kúpa založenej s.r.o. s históriou
  4. 5. ročník súťaže Equitone – originálne odvetrané fasády
  5. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Objavte silu Q10 a zredukujte vrásky počas 4 týždňov 4 241

Bývalý župan Mikuš na pojednávanie o odmenách v letiskovej spoločnosti neprišiel

Súd pojednávanie odročil na január, bývalí členovia vedenia piešťanského letiska naň budú predvolaní pod hrozbou pokuty.

Autá zrazili chodcov a cyklistov, v nemocnici skončil aj 11-ročný chlapec

Za dva dni sa v okresoch Senica a Skalica stali tri dopravné nehody s účasťou chodcov a cyklistov. Skončili ťažkými zraneniami, polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli obozretní.

Trnavský samosprávny kraj otvorí dvere úradu pre verejnosť

V sobotu 17. novembra je pripravená prehliadka úradu, vrátane kancelárie Jozefa Viskupiča a rokovacej sály krajských poslancov.

Päť cirkevných pamiatok Záhoria, ktoré lákajú domácich i zahraničných turistov

Záhorie je atraktívne pre turistov, ale i domácich. Obľúbeným miestom je i pre pútnikov.

Absolventka senického gymnázia získala zlato na astronomickej olympiáde v Číne

V utorok sa z Číny vrátila úspešná reprezentantka Slovenska Jana Švrčková, ktorá z medzinárodnej olympiády z astronómie a astrofyziky priniesla zlatú medailu.