Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta
ŠESŤBODOVÁ ÚRODA NA IHRISKÁCH SÚPEROV

Skalica v tabuľke stúpa

Aquacity Poprad - HK 36 Skalica 1:4 (0:0, 1:1, 0:3) l Góly: 25. Lapšanský - 36. Zálešák (Višňovský, Beňa), 53. Pálffy (Hranáč), 53. Šátek (Kocák, Pašek), 58. Višňovský (Zálešák, Kutálek). l Pred 2017 divákmi rozhodovali Lokšík - Korba, Kalina. Vylúčení 4:3 na 2 min., Rataj (PO) 10 min. OT. Presilovky i oslabenia 0:0. l Skalica: Rybár - Ďurák, Hranáč, Beňa, Šmach, Gründling, Jendek, Škadra, Gula - Pálffy, Mikúš, Hartmann - Višňovský, Zálešák, Kutálek - Kocák, Pašek, Šátek - Novák, Mikušovič, Hollý. Stretnutie sa už od úvodu nieslo v pokojnom duchu a obidva tímy sa len zastreľovali. Skalica zahrozila v 9. min., keď po Zálešákovom zakončení Šimonovič chvíľu nevedel, kde má puk. Onedlho našiel Šmach v presilovke Višňovského, no puk z jeho hokejky mieril len do popradského brankára. Domáci v druhej časti zlepšili pohyb a výsledkom boli viaceré nebezpečné šance pred Rybárom. Prvého gólu sa pod Tatrami diváci dočkali v 25. min, keď sa tvrdou strelou presadil Lapšanský. Hostia mohli vyrovnať v presilovej hre, ale boli to Popradčania, ktorí Koluszom takmer zvýšili skóre. Šimonovič po prvý raz kapituloval v 36. min, keď presne namieril spomedzi kruhov Zálešák - 1:1. Podtatranci sa mohli dostať späť do vedenia po útočnej akcii dvojice Fabian - Rataj, no Rybár si puk postrážil. Šachová partia pokračovala i v tretej dvadsaťminútovke, oba kolektívy vyčkávali na chybu súpera. Skaličania však boli o niečo aktívnejší, za zmienku stojí najmä Pašekov individuálny prienik v 45. min. Na druhej strane chytil Rybár pokusy Kasíka i Holečka. O osude stretnutia sa rozhodlo sedem minút pred koncom riadneho hracieho času. V priebehu 25 sekúnd si najskôr „dobrý deň“ z popradskej obrany urobil kapitán Pálffy a z následnej akcie skóroval i Šátek - 1:3. Herný systém domácich sa rozpadol ako domček z karát, čo dokumentoval aj štvrtý gól Višňovského, ktorým uzavrel skóre stretnutia na 1:4. Peter Oremus, tréner Skalice - Cieľ, ktorý sme si stanovili pred zápasom, a to naplno bodovať v Poprade, sme do bodky splnili. Za predvedenú hru si chlapci víťazstvo zaslúžili, splnili naše pokyny. Som veľmi rád, že všetky päťky sa gólovo presadili.

Garmin Žilina - HK 36 Skalica 3:7 (0:0, 2:4, 1:3) l Góly: 24. Stantien, 33. Škoda, 48. Koložváry - 29., 37., 38. a 58. Pálffy, 35. a 51. Hartmann, 50. Mikúš. l Pred 1289 divákmi rozhodovali Baluška - Horínek, Tvrdoň. Vylúčení 3:5 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:2. l Skalica: Rybár - Ďurák, Hranáč, Beňa, Šmach, Gründling, Jendek - Pálffy, Mikúš, Hartmann - Višňovský, Zálešák, Kutálek - Kocák, Pašek, Šátek. Zápas sa začal vo vlažnom tempe. Strelecky boli v úvode aktívnejší domáci, ktorí mohli v 5. minúte otvoriť skóre, ale hákovaný Kokavec zoči-voči Rybárovi neuspel. Ani hostia sa však veľmi nečinili, vo svojej prvej presilovke dokonca ani raz nevystrelili. Najviac sa žilinský brankár Láníček zapotil v 10. minúte, keď nepustil za svoj chrbát ani dve dorážky prvej presilovkovej formácie Skaličanov. Diváci v Garmin aréne sa mali na čo pozerať až v 2. časti hry. Na jej začiatku Skaličania doslova vleteli na súpera a úvodné 2 minúty sa prakticky odohrali v ich útočnom pásme. Do vedenia však išli ako prví domáci, keď v 24. minúte Droppov nahodený puk skončil po teči Stantiena za chrbtom bezmocného Rybára. V 29. minúte dal o sebe prvýkrát vedieť aj )Zigmund Pálffy. Najskôr obkrúžil bránku, ale nezasunul puk, akcia pokračovala ďalej a z ideálnej pozície medzi kruhmi Pálffy nezaváhal. Potom prišiel v presilovke veľký tlak Žilinčanov a zužitkoval ho Škoda. Onedlho však bolo opäť vyrovnané. Pálffy svojím neopakovateľným ťahom na bránu zaviezol puk do útočnej tretiny, Mikúš nabil Hartmanovi a ten opät vyrovnal. Skvelé predstavenie Pálffyho pokračovalo ďalej. Jeho nekompromisná strela do šibenice pri vlastnom oslabení dostala hostí prvýkrát do vedenia. Klasický hetrik dosiahol Pálffy v 38. minúte, keď po strele Hrnáča prekonal bezmocného Láníčka. Tretia tretina sa vyznačovala veľkým tlakom Vlkov. Viackrát to pred Rybárom horelo, ale ujala sa až strela Koložváryho po peknej akcii celého útoku. Onedlho však opäť zažiaril Pállfy. Na jeho sťahovačku bol obranca prikrátky a Mikúš už nemal problém vsietiť do odkrytej brány. Navyše Hartmann pri vlastnom oslabení po akcii s Pálffym zvýšil náskok hostí na 3 góly. Do konca zápasu pridal ešte jeden presný zápas skalický kapitán, a tak si 3 body zo Žiliny odviezli Záhoráci. Ján Faith, tréner Skalice - Sme spokojní s výsledkom aj hrou. Mrzí ma, že sme boli pribrzdení vylúčeniami. Som rád, že sa presadila prvá päťka, ktorá rozhodla o zápase. Tieto body sú pre nás veľmi cenné

Skalica - B. Bystrica 6:2 (3:0, 1:2, 2:0) l Góly: 2. Pašek, 8. Kutálek, 16. Ďurák, 30. Višňovský, 41. Hartmann, 55. Hranáč - 24. Tománek, 34. Sabol. l Pred 2949 divákmi rozhodovali Krpelec - M. Novák, Stano. Vylúčení 4:7 na 2 min., Mocek (BB) 5 + 10 + DKZ. Presilovky 2:0, oslabenia 0:0. l Skalica: Rybár - Ďurák, Hranáč, Beňa, Šmach, Jendek, Gründling - Pálffy, Mikúš, Hartmann - Višňovský, Zálešák, Kutálek - Kocák, Pašek, Šátek - F. Novák. Domáci mohli v prípade víťazstva v tabuľke preskočiť svojho súpera, ktorý prišiel do Skalice s jasným úmyslom ustrážiť najmä prvý úderný útok domácich. Už v druhej minúte strela od modrej čiary zaskočila Petríka, keď sa do streleckej listiny zapísal obranca Gründling. V ďalšom závare pred Petríkom čistú šancu spálil Višňovský, vzápätí nevyužili domáci presilovku. Na 2:0 zvýšili zásluhou dôrazu Kutálka pred Petríkom v 8. mi. Po tomto góle si hostia zobrali oddychový čas. Snažili sa domácim kontrovať v útočnej snahe, no obrana domácich si s ich šancami poradila. V 10. min. neuspel sám pred Petríkom Zálešák, no v 16. min. sa podarilo zvýšiť na 3:0 Ďurákovi, ktorému spoza brány ideálne prihral Hartmann. Bystričania za tohto stavu znervózneli a priostrili hru. V závere tretiny Škvaridlovu šancu zlikvidoval Rybár. Druhú časť hry začali domáci presilovkou, ktorá však ostala nevyužitá. Hostia sa snažili narúšať útočné kombinácie domácich v strednej tretine a šancí pred Petríkom ubudlo. V 24. min. na 1:3 znížil Tománek. O minútu nato spálil tutovku Pálffy. V 30. min. využili domáci presilovú hru Višňovským - 4:1. Hostia znížili na 2:4 z ojediného útoku, keď nestarnúci Jánoš pripravil gólovú šancu Sabolovi. V závere tretiny nevyužili domáci viaceré šance, či Višňovský alebo dvakrát Pálffy a skóre sa už nemenilo ani po vynikajúcej individuálnej akcii Kutálka v 40. min. Tretiu tretinu začala Skalica excelentne, keď po vyšachovaní obrany už po 15 - tich sekundách na 5:2 zvýšil Hartmann a ešte v tej istej minúte Kutálek už tretíkrát trafil žŕdku. V 53. min. Mocek hrubo fauloval domáci klenot Pálffyho po prerušení hry, čo nemohlo ostať nepovšimnuté. Potrestať to išiel Mikúš, no Bystričan zhodil rukavice a bol vylúčený DKZ. To bol zo strany hostí jediný moment, ktorým sa snažili v tejto časti hry zdramatizovať vývin zápasu. Domácim ešte vyšla presilovka 4:3, keď Hranáč trafil presne od modrej čiary po skvelej prihrávke Hartmanna. Domáci tak doviedli zápas do úspešného konca a splnili svoj zámer preskočiť v tabuľke svojho súpera. Skalica v tabuľke stúpa ŠESŤBODOVÁ ÚRODA NA IHRISKÁCH SÚPEROV l Výsledky 40. kola: Poprad - Skalica 1:4, Zvolen - L. Mikuláš 5:3, Nitra - Žilina 4:2, Kežmarok - B.Bystrica 2:5, Trenčín - Martin 4:3, Slovan - Košice 3:2. l Výsledky 41. kola: Žilina - Skalica 3:7, B. Bystrica - Nitra 3:0, Martin - Kežmarok 6:1, Poprad - L. Mikuláš 3:4, Slovan - Zvolen 5:1, Košice - Trenčín 5:2. l Výsledky 42. kola: Skalica - B. Bystrica 6:2, Trenčín - Slovan 3:4 p.p., Nitra - Martin 3:5, L. Mikuláš - Žilina 6:1, Kežmarok - Košice 2:3, Zvolen - Poprad 3:1. 1. Košice 42 25 5 1 10 173:99 89 2. Slovan 40 21 8 2 9 150:100 81 3. Zvolen 40 23 2 4 11 139:107 77 4. L. Mikuláš 41 22 3 3 13 136:113 75 5. B. Bystrica 42 19 5 2 16 140:123 69 6. Martin 42 19 2 7 14 140:130 68 7. Skalica 40 18 5 3 14 136:121 67 8. Trenčín 40 17 4 4 15 107:104 63 9. Nitra 40 16 1 3 20 106:137 53 10. Žilina 42 12 3 6 20 119:145 48 11. Poprad 41 13 3 2 23 93:117 47 12. Kežmarok 40 5 0 4 31 85:171 19 13. SR 20 24 3 1 1 19 46:104 12

Skalica už bez Martina Ivičiča Martin Ivičič, bývalý kapitán zeleno-bielych, sa s vedením klubu dohodol na ukončení spolupráce. Martin v doterajšom priebehu aktuálneho ročníka extraligy odohral tridsaťsedem zápasov, v ktorých zaznamenal dvadsaťdva bodov za štyri góly a osemnásť asistencií. Podstatnú časť svojej doterajšej kariéry odohral Martin v Skalici. Na prelome tisícročia si na dve sezóny odskočil do prvej českej ligy, kde nastupoval drese medveďov z Berouna a v sezóne 2004/2005 nastúpil okrem Skalice aj za Duklu Trenčín. Ešte hrával v Senici, Martine a Piešťanoch. V skalickom drese odohral od svojho vstupu do seniorského hokeja v sezóne 1995/1996, štyristoosemdesiatpäť zápasov s bilanciou 63 gólov, 144 asistencií, 93 plusových bodov a 579 trestných minút. - Po vzájomnej dohode sme sa s Martinom dohodli na rozviazaní kontraktu. Debata prebiehala na úrovni a s hráčom sa lúčime v dobrom. Martin bol dlhé roky našou oporou a stále patrí ku kvalitným hráčom. Momentálne si v spolupráci s naším klubom hľadá nový angažmán. V mene celého klubu mu želám veľa úspechov v jeho novom pôsobisku,“ komentoval odchod Martina Ivičiča zo Skalicegenerálny

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  4. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  5. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  6. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  7. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  8. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  9. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  10. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  1. Vyberáme správny názov firmy
  2. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  3. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  4. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  5. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Výberové konanie na riaditeľku polikliniky spochybnil neúspešný kandidát

Neúspešný kandidát na pozíciu riaditeľa neziskovej organizácie Poliklinika Senica spochybnil výsledky výberového konania.

Župan sa stretol s verejnou ochrankyňou práv

Jednou z tém stretnutia v Trnave bola aj kauza zariadenia Čistý deň, n.o., Galanta.