Majstrovstiev sa zúčastnilo vyše
30 hráčov z ôsmych oddielov (Stavoimpex
Holíč, Kúty, Bor. Sv. Jur,
BC Senica, Sokol Skalica, Studienka,
Rohožník a Štefanov). Hráči
boli rozdelení do 8 skupín, z ktorých
postupovali dvaja najlepší.
Výsledky dvojhry
l A - skupina: 1. L. Mádel (Holíč), 2. M. Biksadský
(Studienka), 3. P. Ozábal (Bor. Sv. Jur).
lB - skupina: 1. J. Bednár (Holíč), 2. Chanečka
(Skalica), 3. M. Bartal (Kúty), 4. J. Štvrtecký
(Bor. Sv. Jur).
l C - skupina: 1. B. Baláž (Kúty), 2. M. Štvrtecký
(Bor. Sv. Jur), 3. F. Biksadský (Studienka), 4.
Karnoš (Holíč).
lD - skupina: 1.V. Šimek st. (Kúty), 2. I. Blaha
(Senica), 3. T. Štvrtecký (Bor. Sv. Jur), 4. Hallon
(Rohožník).
lE - skupina: 1. T. Valla (Kúty), 2. S. Zloch (Holíč),
3. J. Lazorčák (Senica), 4. Š. Kadlic (Bor. Sv.
Jur).
lF - skupina: 1. J. Skala (Holíč), 2. J. Uher (Bor.
Sv. Jur), 3. V. Šimek ml. (Kúty).
l G - skupina: 1. B. Vépy (Holíč), 2. Mračna
(Bor. Sv. Jur), 3. Bača (Studienka), 4. Šimkovič
(Bor. Sv. Jur).
l H - skupina: 1. Kuba (Skalica), 2. T. Daniš
(Senica), 3. J. Petrovič (Štefanov), 4. T. Ozábal
(Bor. Sv. Jur).
l Osemfinále: Mádel - Chanečka 3:0, Kuba -
Mračna 2:3, Valla - Uher 3:0, Baláž - Blaha 3:0,
V. Šimek st. - M. Štvrtecký 3:0, Skala - Zloch
3:0, Vépy - Daniš 3:0, Bednár - M. Biksadský
3:0, štvrťfinále: Mádel - Mračna 3:0, Baláž -
Valla 3:1, Skala - V. Šimek st. 3:2, Bednár - Vépy
3:0, semifinále: Mádel - Baláž 3:0, Bednár -
Skala 3:1, finále: Mádel - Bednár 3:2.
l Umiestnenie : 1. Ladislav Mádel (Holíč), 2.
Ján Bednár (Holíč), 3. Branislav Baláž (Kúty), 4.
Ján Skala (Holíč).
Výsledky štvorhra
l Semifinále: Mádel, Skala - Valla, V. Šimek
ml. 3:2, Baláž, V. Šimek st. - Bednár, Vépy 3:0,
finále: Baláž, V. Šimek st. - Mádel, Skala 3:2 (3,
-9 ,-10 , 11, 9). Na 3. mieste skončili J. Bednár, B.
Vépy (Holíč), štvrtí T. Valla, V. Šimek ml. (Kúty).
Štartovalo 12 dvojíc.
Predseda ZSTZ Ján Lazorčák
odovzdal diplomy a ceny najlepším,
poďakoval im za účasť na
turnaji a takisto poďakoval členom
STK Bor. Sv. Jur za perfektnú
organizáciu turnaja.
PAVOLOZÁBAL
SOKOLSKÝ TURNAJ 2008
Viac ako päťdesiat priaznivcov celuloidovej
loptičky z troch sokolských
žúp (Bratislavskej, Považskej
a Hodonínskej) hralo v sobotu
22. marca v telocvičniach ZŠ Skalica
na Strážnickej ul. v štyroch kategóriach
Sokolského turnaja.
Najviac hráčov štartovalo v kategórii
registrovaných mužov.
Najviac sa tu darilo domácim hráčom,
ktorí obsadili prvé tri miesta.
V dramatickom finále plnom
zvratov vyhral Martin Tomša 3:2
s Tiborom Pekarom, ktorý tak
neobhájil nielen minuloročné prvenstvo,
ale ani víťazstvo v domácom
oddielovom prebore TOP
8. Putovný pohár za túto celosezónnu
súťaž získal Martin Tomša.
Finálové víťazstvo preňho znamenalo
zisk oboch cenných trofejí.
Na 3. mieste skončil Dušan
Rybár, štvrtý Jiří Křápek z Hodonína.
Ceny útechy získali Vladimír
Breznický zo Sokola Chocholná
a Marek Kubiš zo Skalice.
V kategórii neregistrovaných
mužov vyhral Jaroslav Kopeček
z Gurmánu Skalica pred Richardom
Vlkom z Gbelov a Karlom
Řepom z Gurmánu Skalica.
Kategóriu žiakov vyhral Dušan
Rybár ml. z Hodonína pred Denisom
Pekarom zo Skalice a Filipom
Lukjanovom z Hodonína,
medzi ženami vyhrala Lucie
Hotařová pred Romanou Tlachačovou
a Natáliou Barákovou,
všetky zo Skalice.
Aj keď tento turnaj je prvým z
kvarteta tohtoročných turnajov,
dal symbolickú bodu za stolnotenisovou
sezónou 2007/08. A že to
bola sezóna nadmieru vydarená,
svedčia výsledky. Muži Skalice
ako nováčik 4. ligy skončili na 2.
mieste s reálnou možnosťou postupu
do 3. ligy. B - muži Skalice
bez straty bodu vyhrali 5. ligu a
majú všetky predpoklady uspieť
aj v kvalifikácii o postup do 4. ligy.
Veľa turnajových víťazstiev v
tejto sezóne získali aj žiaci David
Metelička a Denis Pekar, ktorí
skončili v 2. lige žiakov na štvrtom
mieste. Treba dúfať, že táto
sezóna bude tou správnou motiváciou
pre všetkých hráčov nášho
oddielu pre minimálne udržanie
dosiahnutého štandardu.
TIBORPEKAR