Na pôde Strednej zdravotníckej
školy v Skalici sa v uplynulých
dňoch uskutočnili okresné kolá
Olympiády stredných škôl v
nemeckom (10.1.) a anglickom
(17.1.) jazyku okresov Skalica
a Senica. Súťaže sa konali pod
záštitou Krajského školského
úradu v Trnave. Do Skalice prišli
súťažiť víťazi školských kôl
a všetkých privítala a popriala
veľa šťastia v olympiáde i v štúdiu
cudzích jazykov riaditeľka
Strednej zdravotníckej školy v
Skalici Emília Potúčková.
Porota nemeckej olympiády
bola v zložení Mária Chorvátiková
(SZŠ Skalica), Mária
Polláková, Martina Sulíková a
predsedníčka poroty Katarína
Cupáková (Gymnázium F.V.Sasinka
Skalica) a rozhodla o
tomto poradí: okres Senica - kategória
2A – 1. Simona Koprlová
(Obchodná akadémia Senica),
2. David Baláž (Gymnázium Senica),
3. Lukáš Lauko (Súkromná
stredná škola podnikania
Senica); kategória 2B – 1. Erich
Szabó (Gymnázium Senica), 2.
Jakub Štefík (Súkromná stredná
škola podnikania Senica), 3.
Miroslava Bačková (Obchodná
akadémia Senica); kategória
2C – 1. Lukáš Sirvoň (Súkromná
stredná škola podnikania
Senica).
Výsledky za okres Skalica:
kategória 2A – 1. Nina Petrovičová
(Gymnázium Skalica); kategória
2B – 1. Petra Zajíčková
(Gymnázium Skalica); kategória
2D – 1. Jakub Kozánek (Via
Humana Skalica), 2. Martin
Valúšek (SOŠ Holíč), 3. Adela
Ardanová (Stredná zdravotnícka
škola Skalica); kategória
2E – Rastislav Čermák (Gymnázium
Skalica).
Porotu anglickej olympiády
tvorili Ľudmila Radočáková
(Gymnázium Senica), Lenka
Fáberová (Obchodná akadémia
Senica), Antónia Hartmannová
(Súkromná stredná škola
podnikania Senica), Monika
Šimonová, Michal Lipka (obaja
Stredná zdravotnícka škola
Skalica), Vladimír Janíček
(Stredná odborná škola Holíč).
Aj tu sa súťažilo vo viacerých
kategóriách a takéto boli výsledky:
okres Senica – kategória
2A – 1. Lýdia Rosová (Gymnázium
L. Novomestského Senica),
2. Roman Mach (Súkromná
stredná škola podnikania
Senica), 3. Martin Naď (Gymnázium
J. Bosca Šaštín Stráže), 4.
Lukáš Kaltenbach (Obchodná
akadémia Senica); kategória
2B – 1. Monika Mikušová (Gymnázium
L. Novomestského Senica),
Peter Bako (Gamnázium
J. Bosca Šaštín Stráže), 3. Soňa
Miklášová (Súkromná stredná
škola podnikania Senica),
Martin Fajnor (Obchodná akadémia
Senica); kategória 2C
– 1. Alena Ulehlová (Súkromná
stredná škola podnikania Senica);
kategória 2E – 1. Katarína
Mihályová (Gymnázium L. Novomestského
Senica).
Výsledky za okres Skalica:
kategória 2A – 1. Simona Remišová
(Gymnázium F. V. Sasinka
Skalica); kategória 2B – 1. Michal
Durkoš (Gymnázium F.
V. Sasinka Skalica); kategória
2D – 1. Gabriela Končitíková
(Stredná zdravotnícka škola
Skalica), 2. Ján Kotvas (Via Humana
Skalica), 3. Klára Caletková
(Stredná odborná škola
Holíč); kategória 2E – 1. Peter
Špak (Gymnázium F. V. Sasinka
Skalica).
Víťazi každej kategórie
oboch olympiád postupujú do
krajskéhokola.
(EM)