Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

MY regionálny futbal

corgoň liga, 1. liga, 2. liga

CORGOŇ LIGA
7. kolo: Košice - Slovan 3:0, B. Bystrica - Žilina 1:3, Ružomberok - Trenčín 4:1, Senec - Z. Moravce 1:1, Trnava - Dubnica 1:1, Nitra - Artmédia :.

1. LIGA
7. kolo: Šaľa - Prievidza 1:1, Humenné - Lučenec 1:1, Prešov - Rim. Sobota 2:0, Podbrezová - Trebišov 3:1, Košice B - Inter 1:0, Michalovce - St. Ľubovňa 4:2.

2. LIGA
4. kolo: ŠKP Dúbravka - Topoľčany 2:2, Nitra B - Vráble 0:1, Púchov - Rača 4:0, Nové Mesto - Pezinok 3:0, SFM Senec - Trnava B 4:1, Moravany - Vrbové 0:0, Slovan B - Artmedia B 1:3, Nemšová - Dun. Streda 3:1.

Góly: Červienka - Gergel.
Začiatok sa niesol v znamení oťukávania sa, keď v 6. min prvá strela hosťujúceho Křapku opečiatkovala brvno domácej brány. Domáci sa snažili ohroziť súperovu bránku najmä zo štandartných situácii vysokými centrami, čo hráči hosti zneškodnili na čele s brankárom. V 17. minúte kapitán Černáček vo vnútri šestnástky nožničkami strelil nad bránu. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu na strane domácich nepremenil v 27. min Kročian, keď kolmú prihrávku dobre chytajúci brankár vyrazil. V 33. udrelo na opačnej strane, keď center z pravej strany domáci hráč nespracoval a hosťujúci Gergel z rohu päťky krížnou strelou prekonal brankára Solničku. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívnejšie, keď v 67. min po rohovom kope Kumančíkovi vykopával hráč hostí loptu na roh. V 74. min sa domáci dočkali, keď center Kumančíka premenil hlavou Červienka na 1:1.
Rozhodoval Škadra, ŽK: Eliáš, Šimončič, 400 divákov.
Myjava: Solnička - Oríšek, Černáček, Pekník, Manák (70. Coufalík), Bruško (46. Buček), Eliáš, Kročian, Kumančík, Červienka, Viselka, tréner R. Madunický.
Partizánske: Ivanka - Macega (42. Kollár), Bezák, Briatka, Kundala, Šimončič, Křapka, Stopka (90. Kompas), Gergel (88. Varga), Mikula, Norocký, tréner M. Ivanka.
Stanislav Malečka
Ďalšie výsledky: N. Zámky - Štúrovo 4:2, ČFK Nitra - Domaniža 0:0, Galanta - Gabčíkovo 1:0, J. Bohunice - Dubnica B 2:0, Neded - D. Vestenice 1:3, Led. Rovne - P. Bystrica 5:1, V. Ludince - Šamorín 3:2.

Góly: 43. Bajan, 73. Jánošík
V prvom polčase mala prevahu Kanianka, no domácich sa vyznamenal a neraz podržal brankár Tolla. Na konci prvého dejstva Bajan po centri Jánošíka umiestnil loptu do siete. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní čo najskôr rozhodnúť stretnutie, čo s im podarilo až v 73. min., kedy Jánošík priamo po zahrávanom rohu zvýšil na 2:0. Od tejto chvíli bolo vidieť na ihrisku len Skaličanov, ktorí v závere stretnutia ešte dvakrát nastrelili žrď.
R Barcík, ŽK: Bajan - Petráš, 200 divákov.
Skalica: Tolla - Urbánek, B. Šefčík, I. Šefčík (20. Janeček), Sprušanský, Jánošík, Bellay, Kubík, Brezina (87. Ritomský), Bajan, Púdelka (64. Šenk), tréner Zdenek Pardubský.
Kanianka: Chlpek - Michal Petráš, Kurbel, Kováč, Drozd, Šnirc (66. Rybiansky), Mečiar, Hvolka, Richter, Jurenka, Marián Petráš (90. Pipíška), tréner V. Líška.
Miroslav Maca

Šimonovany - Senica
1:1 (1:1)
Góly: 30. D. Šulaj - 11. Joniak
Skóre otvoril už v 11. minúte hosťujúci Jozef Joniak. Domácim však netrvalo dlho sa spamätať sa a v 30. min vyrovnal na 1:1 D. Šulaj. V druhom polčase mali domáci prevahu, hostia akoby iba bránili výsledok. Nakoľko do záveru už nepadol žiadny gól, mužstvá sa rozišli s remízou.
R Volf pred 100 divákmi.

Senica: Šraga - Ferík, Hrebíček, Bajan, Starých, Nestarec, Hílek, Truska, Surový, Joniak, Sekáč, tréner Peter Varsík.

Hrnčiarovce - Piešťany
2:1 (1:0)
Góly: 10. Polakovič, 56. Novanský – 50. Kukuč.
Hrnčiarovce mali v prvom polčase prevahu, ktorú korunovali v 10. min gólom. Polakovič si n a pravej strane výborne spracoval cez dvoch hráčov center a poslal loptu do siete. Po zmene strán sa Kukučovi podarilo vyrovnať na tretí pokus. Za nerozhodného stav u sa hra otvorila. V 56. min po chybe brankára Novanský poslal svoj tím do vedenia. Pätnásť minút pred koncom stretnutia nepremenil Boskovič nariadenú penaltu.
R , ŽK: Cíferský, Kvetan - Kukuč, 150 divákov.
Ďalšie výsledky: Borčice - N. Dubnica 3:0 (1:0), Kozík 2, Ilas, Ludanice - Tr. Stankovce 0:1 (0:1), Sedláček, Bánovce n/B. - Častkovce 2:1 (2:1), Filin, Jamrich - Marach, Solčany - Bošany 3:2 (1:1), Kuna, vlastný (Kapusta), Lysý - Husár, Kostolný, Chynorany - N. Pravno 1:0 (0:0), Candrák.

4:1 (1:0)
Góly: L. Bajan 2, Janeček, I. Šefčík - Manák.
V pohárovom derby stretnutí bola Skalica po celý zápas lepším mužstvom. Do vedenia ich dostal najlepší hráč zápasu Lukáš Bajan v 28. min. Chvíľu po prestávke zvýšil daniel Janeček na 2:0, no už o dve minúty dal Manák kontaktný gól na 2:1. Skaličania však žiadnu drámu nepripustili a L. Bajan zvýšil v 72. min. na 3:1. Gólovú poistku v podobe štvrtého gólu dal v 80. min. I. Šefčík. Domáci mali väčšiu chuť hrať a preto zaslúžene postúpili do ďalšieho kola. Hostia, ktorí hrajú o súťaž vyššie, zápas takmer iba „odchodili“.
Ďalšie výsledky: Borčice - Led. Rovne 3:3, na p. k. 2:4. Tr. Stankovce - D. Vestenice 1:1, na p. k. 4:2, Častkovce - Dubnica B 2:1, Piešťany - P. Bystrica 2:1, Hrnčiarovce - J. Bohunice 0:5, N. Pravno - Domaniža 2:0, Ludanice - ČFK Nitra 2:1, ViOn B - Partizánske 3:1, Demandice - V. Ludince 4:5, Pata - Neded 5:5, na p. k 7:6, Sládkovičovo - Šamorín 1:1, na p. k. 2:1, Topoľníky - Gabčíkovo 3:0, Hurbanovo - Štúrovo 2:2, na p. k. 4:5, H. Kráľová - Galanta 1:1, na p. k. 5:4, Kolárovo - N. Zámky 8:2. - komo -

1. liga ženy
1. kolo:
DFK Láb - Slovan 0:6 (0:1)
Láb: Zs. Seresová - G. Matejová, K. Kolandrová, Z. Čmiková, L. Slezáková, B. Baranovičová, K. Paxnerová, V. Rebrešová, P. Chrupková, S. Klučariková, L. Bujdáková, D. Horváthová, S. Habudová, hrajúca trénerka Katarína Paxnerová.
DFK Láb hostil v 1. kole 1. futbalovej ligy žien na domácom ihrisku vicemajstra Slovan Bratislava. Taktika a pokyny trénerky pred zápasom boli jasné, hrať zo zabezpečenej obrany a zbytočne neotvárať stred pola. Prvý polčas skončil nad ich očakávanie, keď prehrávali „iba“ 0:1.V druhom polčase im však sily ubúdali rýchlejšie, čo vyústilo do viacerých chýb, z ktorých Slovan využi na strelenie ďalších piatich gólov. (Helena Rauscherová)
Ďalšie výsledky: Selce - Trnava 1:2, Humenné - Ružomberok 6:0, M. Dvprníky- N. Zámky 1:1, Žilina-Ladies team 11:0, Šaľa - Tr. Teplice odložené, voľno- R. Sobota.
2. kolo
Trenč. Teplice - Láb 2:0 (0:0)
„Oproti zápasu so Slovanom sme podali neporovnateľne lepší výkon. Vypracovali sme si aj štyri vyložené gólové príležitosti, no nepremenili sme ich. Súper mal však tiež šance a myslím, že vyhral zaslúžene,“ povedala vedúca mužstva Lábu H. Rauscherová.
Ďalšie výsledky: Trnava - Humenné 2:1, Ladies Team Ba - N. Zámky 0:6, Slovan - M. Dvorníky 9:0, Ružomberok - R. Sobota 3:0, Žilina - Selce 5:0, voľno - Šaľa.

Góly: 11., 60. a 77. Filuš, 39. Koníček, 82. Šulík
Prvý polčas priniesol ešte pomerne vyrovnaný futbal, no s postupne sa zvyšujúcou prevahou Čáčova. Tú potvrdili domáci v II. polčase najmä zásluhou strelecky disponovaného Filuša, ktorý dosiahol hetrik. Hostia ako keby sa po celý zápas hľadali, pričom bránku domácich vážne neohrozili.
Čáčov: Valjent - M. Hlavenka, Kňazovič (Chocholáček), Koníček, Bobek, Kukliš, Krč, Šurik, Filuš, Velický (Tománek), Michalica (V. Hlavenka)

Mor. Sv. Ján - Jalšové
2:6 (1:1)
Góly: 3. Zajíc, 85. Hájek – 49. a 70. Páleník, 75. a 80. Hesek, 40. Hlinka, 90. Chalány
Domáci síce vstúpili do hra rýchlym gólom, no ďalší vývoj stretnutia už pre nich priaznivý nebol. Do polčasu ešte Hlinka vyrovnal na 1:1, no potom sa presadili hostia strelecky, k čomu im napomohla aj viacerými chybami domáca obrana. Hoci domáci brankár podal dobrý výkon, gólom Páleníka a Heseka zabrániť nedokázal. O navýšenie rekordného skóre sa potom v záverečným minútach zaslúžili domáci Hájek –2:5 a v drese hostí Chalány – 2:6.
Mor. Sv. Ján: Škrabák - Salay, Ježek, Zajíc, Kánsky, Varga, Nemčovič, Hájek, Marek Koporec, Hrica, Kudlička (Michal Mračna).

Bor. Mikuláš - Tovarníky
3:0 (1:0)
Góly: 28. Liška, 65. Morávek, 80.Cák.
Úvodná desaťminútovka patrila síce hosťom, ale ich strelecká efektivita bola, až na nastrelenú tyč, nulová. Potom prevzali iniciatívu domáci, v 20. min Drápal síce ešte nedal, ale Liška v 28. min už zabezpečil domácim zaslúžené vedenie. V II. polčase prišiel dôležitý gól Morávka – 2:0, strelec prvého gólu Liška mohol dať v 68. min gól istoty, no zahodil a tak sa čakalo až do 80. min na gól Cáka – 3:0. V závere ešte mohol na oboch stranách padnúť gól, brankári boli na mieste, strelci nie a tak sa na výsledku už nič nezmenilo.
B. Mikuláš: Michálek - Sokol (Walner), Kassay, Cák, Vanek, Drinka, Morávek (Silv. Černý), Liška (Pat. Hlavenka), Fráter, Háhovský, Žikavský, Macek.
Tovarníky: Múčka - Caránek, Jančovič (Uškovič), Boga, Vaško, Bystransky, Pavlovič (Lipovský), Fráter, Hájovský, Žikavský, Macko.
Petrova Ves - Kúty
0:1 (0:1)
Gól: 39. Marcel Mihál.
Derby zápas sa hral pred peknou návštevou 320 divákov, no spokojnejší nakoniec odchádzali fanúšikovia hostí. Ich hráči totiž už od začiatku predvádzali účelnejší futbal a hoci Antálek i Mihal úvodné šance zahodili, ten druhý sa v 39. min nemýlil a jediný gól nakoniec stačil pohyblivejším hosťom na zaslúžené víťazstvo, najmä ak v 86. min Huťťovu príležitosť hostia zneškodnili.
Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Igor Juriga (Marek Pochylý), Jar. Juriga, Pat. Pochylý, Húšťava, Křižan, Huťťa, Morvay, Krbica (Černý).
Kúty: Pa. Škoda - Marek Mihál (Marek Valla), Ősterreich, Šimek (Mráz), M. Smolinský, Pe. Škoda, Kubo, Hyránek (T. Smolinský), Ralbovský, Antálek, Michal Valla.

Radošina – Gbely
2:1 (1:0)
Góly: 2. Beňovič, 76. Jozef Piršel - 46. Péči (11m)
Učebnicovým spôsobom zahájili stretnutie domáci, keď už z prvého útoku Beňoviča strela skončila v sieti hostí. Hostia hru vyrovnali a 25. min ohrozili domácich nebezpečnou strelou, ktorá skončila na tyči. Domáci nechceli zostať pozadu a v 40. min aj oni trafili tyč hostí. Minútu pred koncom prvého polčasu sa ocitol v šanci Kováčik ale netrafil do odokrytej brány. Na začiatku II polčasu strelil hráč hostí Péči vyrovnávajúci gól z pokutového kopu. Hra sa potom prelínala na obe strany, avšak dominovali výkony brankárov. V 76. min sa podarilo domácim útočníkom prečísliť obranu hostí a Jozef Piršel prekonal brankára hostí nechytateľnou strelou. Hostia síce hru pritvrdili ale už sa stav nezmenil. Medzi divákmi bol aj minister poľnohospodárstva Jureňa, ktorý fandil svojim Gbelanom. Stretnutie sa muselo prítomným divákom páčiť. Rozhodoval Dančar, 235 divákov.
Gbely: Janík - Miroslav Mihal, Kolár, Peter Eisner, Šebesta, Daniel, Rozboril, Májek (Uhrinec), Péči, Peter Mihal, Martin Eisner.

Hlohovec – Prašice
2:1 (1:0)
Góly: 40. Strapko, 60. Loskot – 68. Herda
Hlohovskí futbalisti od začiatku dávali najavo, že sú doma pánom. mali celoplošnú prevahu a hostia neraz bránili až s ôsmimi hráčmi. V 10. min Strapko zahodil gólovú šancu a potom trvalo polhodinu, než prišla premenená, opäť Strapkom – 1:0, kedy dorážal po rohovom kope. Prevaha domácich pokračovala aj po polčase, iba góly neprichádzali. Až v 60. min dal Loskot na 2:0 a s ním prišlo aj určité uspokojenie. Výsledkom bola strela hostí, ktorá skončila v bránke domácich. Tí však dokázali ďalší priebeh kontrolovať a šli jednoznačne za víťazstvom.
Hlohovec: Bališ - Blinka, Strnisko, Kiss, Gregor, Strapko, Loskot, Krajčo, Reho, Magulic, Srnka (Habán, Gula, Latečka).

Trebatice - Dvorníky
1:4 (0:2)
Góly: 89. Hečko (11m) - 33. Knížat, 44. Brestovanský (11m), 56. Krajinčák, 68. Greč
Po predchádzajúcej hodovej prehre nezvládli domáci ani ďalšie majstrovské stretnutie. Na ich ospravedlnenie treba povedať, že ich už dlhšie trápi maródka a navyše v 18. min stretnutia sa zranil aj ich strelec Jakubička, čo bolo na výkone dvojnásobne poznať. Hostia sa predstavili ako kompaktnejšie mužstvo a ich víťazstvo bolo zaslúžené.
Jacovce - V. Kostoľany
4:1 (4:0)
Góly: Ďurček, Švec, Uhrík, Mičina ((11m) – Horváth.
Zápas sa začal na veľmi dobrom teréne vo veľkom tempe. Domáce mužstvo zatlačilo hostí na ich polovicu a už v 2. min. otvoril skóre po krásnej akcii T. Ďurček – 1:0. Potom v 6. min. sólom cez celé ihrisko zakončil gólom akciu P. Švec – 2:0. Nápor domácich pokračoval, v 11. min. strelou z 20 metrov sa nemýlil M. Uhrík – 3:0. V 34. min. premenil M. Mičina penaltu, po ruke v šestnástke. V druhom polčase sa hra vyrovnala, keď domáci poľavili zo svojho tlaku, čo hostia v 63. min. využili na zníženie. Potom domáci opäť prevzali kontrolu nad zápasom a za veľkého potlesku ho skončili prvým zaslúženým víťazstvom. Rozhodoval A. Štrba, 300 divákov.
1. Jalšové 3 3 0 0 12:2 9
2. Kúty 3 3 0 0 5:0 9
3. Hlohovec 3 3 0 0 7:2 9
4. Dvorníky 3 2 1 0 8:3 7
5. Radošina 3 2 1 0 7:3 7
6. Gbely 3 2 0 1 11:5 6
7. Čačov 3 2 0 1 15:9 6
8. B.Mikuláš 3 2 0 1 4:2 6