Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Skaličania po návrate z turnaja v ruskej ufe

Rusko ako veľká výzva pre extraligu Absolvovaný turnaj v Rusku patrične preveril hokejistov Skalice pred štartom ďalšieho ročníka najvyššej slovenskej súťaže. Skaličania si v piatich náročných dueloch zmerali sily s ozajstnou európskou kvalitou. Ruské t

Hoci napokon prehrali všetkých päť turnajových stretnutí ( s Ufou 1:3, s úradujúcim ruským majstrom s Magnitogorskom tiež 1:3, s Ladou Togliatti 1:4, so Spartakom Moskva 3:5 a s Nižnekamskom 0:3), hanbu si medzi vyspelými európskymi ruskými klubmi určite neurobili. Turnaj v Ufe vyhralo domáce mužstvo Salavat Julajev Ufa. Skaličanom sa ušla šiesta priečka, ale s poprednými ruskými tímami zohrali vyrovnané zápasy a z Ufy mohli odísť ako jediný medzinárodný účastník turnaja so vztýčenou hlavou. Zverenci Petra Oremusa a Slavomíra Chlebca rozdelení na dve partie už naplno zaberajú na ľade a v posilňovni. Po tréningu sme sa porozprávali o ich čerstvých dojmoch z ruského turnaja a hoci boli riadne unavení, žiarila z nich z absolvovaného ruského turnaja úsmev spokojnosti.
PETER OREMUS
(tréner)
Tak ako bolo v Rusku?
Určite ten zájazd splnil účel, za ktorým sme tam išli, odohrať päť kvalitných zápasov. Tie sme odohrali, bol sme vyrovnaným súperom. Určite bolo všetko v poriadku.
Ako ste nastupovali do prvého zápasu a ako sa to potom rozbehlo?
Samozrejme domáci boli favoritom turnaja. Boli sme im vyrovnaným súperom a gól na 3:1 me dostali v power - play. Škoda nevyužitých šancí. Atmosféra tam bola dobrá, postarali sa o nás dobre, čiže bolo všetko v poriadku.
A čo ďalšie zápasy?
Bol tam ruský šampión Magnitogorsk, Spartak Moskva, Togliatti a Nižnekamsk, to je naozaj špička ruského hokeja. Mrzí nás, že sme nevyhrali aspoň jeden zápas. Dali sme málo gólov, ale je ešte dosť priestoru, aby sme na tom ešte popracovali.
Ako si si preklepol chlapcov, predsa len, strávili ste tam spolu dosť času.
Samozrejme za tých osem dní sme chlapcov spoznali ešte bližšie. S kolegom už vieme, čo od koho môžeme očakávať v zápasoch či ťažkých situáciách. Aj to nám pomohlo.
Čo ťa osobne zaujalo, máš aj silný zážitok?
Rusi sa vedia naozaj baviť, hlavne v osobnom živote vedia regenerovať, ich mentalita života je troška iná.
Takže už ste doma, čo teraz, ako to ďalej naštartujete?
Do začiatku ligy je ešte mesiac. Treba sa sústrediť na systém, presilovky, oslabovky, aby vstup do sezóny bol dobrý.
TIBOR VIŠŇOVSKÝ
(útočník – kapitán)
Ako si spokojný s týmto turnajom?
Som veľmi spokojný, čo sa týka predvedenej hry celého mužstva, aj hokeja, ktorý sme tam predvádzali, pretože sme hrali vyrovnané partie so špičkovými ruskými mužstvami a pri takom by som povedal aj skúsenosťami, ale aj po hokejovej stránke rozdielom, sme sa dokázali ním vyrovnať a hovorím, som veľmi spokojný s týmto.
Čo ukázal turnaj trénerom a hráčom?
Nešli sme tam s veľkými očami, ale vrátil sme sa s väčším sebavedomím. Chalani si začali veriť, pretože videli, že dokážeme sa vyrovnať aj špičkovým európskym mužstvám. Zdvihlo nám to sebavedomie a len aby nám to ostalo aj do sezóny.
Aké bolo Rusko, čím zaujalo?
Rusko ma ničím neprekvapilo. Úroveň turnaja bola dosť vysoká, pretože tam štartovali fakt špičkové ruské mužstvá a bolo o nás po všetkých stránkach perfektne postarané. Môžem vysloviť spokojnosť s týmto turnajom.
PAVOL RYBÁR
(brankár)
Ako si spokojný s vaším vystúpením?
Bolo tam dobre. Vrátil som sa do známeho prostredia, takže som nebol prekvapený z ničoho. A ako zhodnotiť turnaj? Myslím, že sme obstáli aj keď sme nevyhrali ani jeden zápas. Zanechali dobré meno skalického hokeja.
Ktorí zo súperov bol nájlepší?
Mne sa chytalo dobre, lebo vlastne po sezóne v ruských krajinách som na ten hokej bol zvyknutý, takže s tým som nemal nejaké extrémne problémy.
Ako ťa skalický mančaft prekvapil, bude to dobré aj na tú našu slovenskú extraligu?
Nejaké veci bude treba ešte zlepšiť, dúfam že do začiatku extraligy budeme pripravení.
MARTIN IVIČIČ
(obranca)
Ako bolo v Rusku?
Po všetkých stránkach výborne, či hokejovej alebo zabezpečení.
Čo by si povedal na margo kvality skalického tímu oproti ruským súperom, čo to ukázalo?
Odohrali sme tam dobré zápasy. Bolo aj dosť chýb z dôvodu, že sme veľa faulovali, no tam sa ukázalo, ako sa píska vo svete. Mužstvo nesklamalo a určite je to veľká skúsenosť pre starších i mladších, pretože tam sa tak skoro už nedostanú. Skalické mužstvo bude tento rok hrať určite stred tabuľky.
Aký najsilnejší zážitok si prinášaš?
Pre mňa bol zážitok, že som si zahral proti takým špičkovým tímom, ako Magnitogorsk a Lada Togliatti. Sú to špičkové mančafty, z ktorých sme mali trošku obavy.
TOMÁŠ ŠILLE
(obranca)
Ako si spokojný s turnajom?
Som veľmi spokojný. Napriek tomu, že sme nevyhrali žiaden zo zápasov, tak sme hanbu nespravili. Potvrdilo sa, že toto mužstvo má perspektívu.
ĽUBOMÍR ŠKÁPIK
(obranca)
Prvýkrát si bol v Rusku, s akými dojmami si sa vrátil?
Pre mňa to bol obrovský zážitok. Za dospelých som ešte v zahraničí nehral.
Ako by si zhodnotil samotný turnaj, vaše vystúpenie?
Bol to turnaj, na ktorom hrali mužstvá z ruskej superligy. My sme tam nešli s veľkými očami, ale odohrali sme s nimi vyrovnané zápasy, akurát sa nám nepodarilo zvíťaziť, ale ináč dobre.
A aký zážitok si si priniesol?
Pre mňa to bola obrovská skúsenosť zahrať proti ruským mužstvám.
TOMÁŠ VAŠKO
(útočník)
Ako bolo v Rusku?
Bolo tam super. O všetko bolo po celý turnaj postarané.
Čo ťa zaujalo a prekvapilo na samotnom turnaji?
Prekvapila ma rýchlosť domácich hráčov, ich technická vyzretosť. Oni hrali fakt výborne a my sme sa snažili s nimi držať krok. Veľa sme sa naučili, hlavne mladí chalani. Videli sme kus sveta a nový štýl hokeja, sme radi, že sme tam mohli byť.“
MAREK PRIECHODSKÝ
(obranca)
V Rusku sa ako darilo, ako sa páčilo?
Ja som bol v Rusku prvýkrát v život a myslel som si, že to tam bude divokejšie. Bol som milo prekvapený, bolo tam dobre. Bolo aj voľno na oddych, relax a bol čas aj na hokej, takže z každého trošku tam bolo.
Ako sa ukázala kvalita skalického mužstva?
Kvalita sa ukázala dobre. No je to začiatok prípravy v podstate, takže dedukovať z toho je skoro, ale náznaky tam boli dobré. Samozrejme boli tam aj zlé veci, ktoré treba odstrániť, treba napredovať v tých dobrých, čo tam boli a bolo ich tam veľa a hlavne treba dávať viacej gólov. Ja si myslím, že to bolo o tých góloch, lebo my sme hrali s nimi vyrovnané partie, či to bolo v hre päť na päť, alebo v hre päť na štyri, alebo päť na tri dokonca a hovorím, chýbal nám ten krôčik, chýbal tam ten gól a nejaký ten navyše bodík.“
Čiže dobrý odrazový mostík do sezóny?
Myslím, že áno. Ruský hokej je úplne iná trieda. My sme išli do Ruska na skusy, hanbu sme Skalici rozhodne neurobili. Teraz už nás čakajú domáci súperi, či už české mužstvá, alebo naše z extraligy.
PETER KOCÁK
(útočník)
Aké dojmy máš z ruského turnaja a celkovo pobytu v Rusku?
- „Ja si myslím, že sme tam odohrali veľmi dobrý, kvalitný turnaj, aj keď sa nám nepodarilo vyhrať, ale myslím si, že sme boli vyrovnaným súperom všetkým mužstvám, čo tam boli a nemali sme toľko šťastia, aby sme strelili viac gólov ako jeden. Myslím, že sme tam zanechali dobrý dojem.“
Čo ťa osobne tak zaujalo a oslovilo?
- „Myslím si, že oni tam dobre korčuľujú, nehrá sa tam až tak tela, ale viac korčuľujú, takže myslím si, že nám to vyhovovalo, lebo my sa viac aj zrážame a im to trošku narušovalo ten systém. Takže myslím si, že oni hrajú veľmi dobrý hokej, viac korčuľujú.“
Skalický tím, ako sa prejavila jeho sila a čo to bude znamenať do tej sezóny?
- „Bol to začiatok, tento turnaj nás trošku viac naučil, trošku sme sa tam zcelili, mladí hráči dostali príležitosť, tak dúfam, že to zužitkujeme v tejto sezóne. Uvidíme.“
RICHARD HARTMANN
(útočník)
Ako bolo v Rusku?
Perfektne.
A s akými dojmami si sa vrátil z turnaja?
Bol perfektne zorganizovaný ten turnaj a druhá vec bolo to, že ten hokej bol iný ako u nás, všetko bolo omnoho rýchlejšie, ale to pozitívum je, že aj v takto náročných zápasoch sme sa nestratili ako mužstvo a hrali sme dobre a dokonca by som si dokázal tvrdiť, že v niektorých zápasoch sme mali trošku aj navrch, akurát sme doplatili na to, že nepoznáme ruský hokej a hlavne sme nedávali góly.
Čo teba osobne tak potešilo?
Určite to, že sme v pohode s nimi stíhali korčuľovať, takže to bolo určite pozitívum. Čo sa týka mužstva, mohli sme mať trošku viac šťastia. Mali sme dať viac gólov a tie výsledky mohli byť inakšie.
Ako sa prejavil skalický tím, skĺbil sa kolektív?
Súperi boli na vysokej úrovni. Dobre korčuľovali, perfektne kombinovali a my sme sa dokázali aj medzi takými hráčmi presadiť. Hrali sme perfektne, starší hráči podržali mladých, takže ja si myslím, že skĺbenie kolektívu bolo pozitívum toho turnaja.
Čo dá tento náročný turnaj mužstvu do novej sezóny?
To sa uvidí až v sezóne. Mladí hráči videli, ako sa vo svete hrá. A ďalšia vec je, že sme videli, ako sa píska medzinárodný hokej. Uvidíme, ako sa bude pískať u nás. Ale hovorím, zahrali sme perfektné zápasy, takže nemám strach.“
DUŠAN PAŠEK
(útočník)
Ako bolo v Rusku?
V Rusku bolo pekne, organizácia na vysokej úrovni. Je vidieť, že tam sú veľké peniaze, všetko tam ide hore.“
Čo ukázal tento kvalitný ruský turnaj?
- „Tento kvalitný ruský turnaj ukázal, že ešte musím veľa trénovať (úsmev), aby som mohol s nimi hrať vyrovnanú partiu, ale myslím, že to boli cenné skúsenosti do budúcnosti, lebo fakt to boli špičkové tímy a určite mi to niečo dá do budúcnosti, nielen mne, ale aj všetkým chalanom.“
Čo sa ukázalo, skalický tím na čo môže pomýšľať v extralige, ako ste sa predviedli v Rusku?
- „Ono tie výsledky boli také, že sme poprehrávali tie zápasy, ale tá hra nebola až taká zlá. Ja si myslím, že tento turnaj bol veľmi dobrou prípravou na extraligu, lebo v extralige nás budú čakať tiež ťažké zápasy, ale myslím, že tieto boli ťažšie ako tie, čo nás budú čakať, možno ...“
MARTIN KUČERA
(brankár)
Zachytal si si v Rusku, aká bola atmosféra na turnaji, ako sa vám darilo?
- „Zachytal som si. Atmosféra bola, myslím si, že veľmi dobrá. Čo sa vlastne Ruska týka, štadión bol tak okolo tritisíc ľudí. Na ten náš prvý zápas bolo vypredané a aj na ostatné zápasy sa chodilo pozerať veľa ľudí, takže myslím si, že to bolo veľmi pekné.“
V čom bol tento turnaj náročný, ako vás preveril?
- „Náročný bol, že sme za šesť dní odohrali vlastne päť zápasov a plus ešte časový posun, takže bolo ťažké sa s tým vysporiadať, no a myslím si, že preveril celé mužstvo a odhalil všetky naše slabé aj silné stránky.“
Čo ťa osobne tak prekvapilo a potešilo?
- „Rusko sa vyvíja veľmi rýchlym trendom dopredu a to bolo celkom také prekvapenie, lebo už som v Ufe bol a je to trošku iné ako to bolo pred desiatimi rokmi.“
MARTIN GRüNDLING
(obranca)
Ako by si zhodnotil ruský turnaj, ako sa ti účinkovalo na ňom?
- „Účinkovalo sa mi dobre, bolo tam super. Turnaj bol dobre zabezpečený a všetko prebehlo bez problémov a fakt prebehlo to na výbornú.“
Čo to ukázalo, aká úroveň je v Rusku a v porovnaní so skalickým tímom?
- „Ruská úroveň, tak ten hokej je veľmi rýchly, stále si menia útočníci pozície, keď sú v útočnej tretine, stále korčuľujú. Až tak do tela sa tam nehrá ako som si myslel, že tam budú hrať do tela, ale ruský hokej má vysokú úroveň.“
Ako ste išli do turnaja, na prvý zápas, s akými očakávaniami, aké ste mali pocity, aj ty osobne?
- „Myslím si, že pocity boli zmiešané, lebo sme nevedeli do čoho ideme, bol to prvý zápas proti ruskému tímu. Ale myslím si, že každý sa na tento zápas tešil. Bol to taký turnaj, na ktorom sme nemali čo stratiť, mohli sme len získať, napríklad cenné skúsenosti a nakoniec to aj tak dopadlo, že tento turnaj nám dal veľmi po hokejovej stránke, že nám ukázal nedostatky, na čom máme ešte zapracovať.“
Tvoj najsilnejší zážitok?
Najsilnejší zážitok pre mňa bol prvý zápaspred vypredaným štadiónomproti Ufe. Ufa hrala veľmi rýchly hokej, bol to najlepší tím na turnaji.
PETER SRNEC
(generálny manažér)
Potešila cesta do Ruska a samotný turnaj?
Určite áno. Turnaj bol na veľmi vysokej úrovni a dúfam, že chlapcom to dalo niečo, aby sa pozreli ako sa hrá hokej vlastne v Rusku alebo niekde inde, nielen u nás na Slovensku alebo v Európe.
Ako odrazový mostík pre extraligu kvalitný turnaj? Čo to ukázalo?
Veľmi kvalitný turnaj, lebo všetky mančafty nastúpili proti nášmu mužstvu v plnej sile. Oni samy tvrdili, aj tréneri, aj manažéri, že je to veľká prestíž a výsledok ide do sveta a nemôžu si urobiť nejakú ostudu. Čiže v plnej sile, všetky posily, čo mali, vždy nastúpili, až ďalšie zápasy nechávali odpočívať.
A ty ako generálny manažér ako si si to v Rusku užil, ako si sa cítil, aké zážitky máš?
Ja výborne. My sme mali výlet, kde išli prezidenti, generálni manažéri a tréneri na jednu loď, kde sme mali také posedenie, čisto sami. Tam vlastne som sa zoznámil s generálnymi manažérmi a veľmi dobré styky sme nadviazali so Spartakom Moskva a aj teda so Salavatom Julajev a s každým vlastne, ale hlavne veľmi dobré styky so Spartakom Moskva, s Michailom sme mali, aj z Lady Togliatti. Takže výborná vec aj ďalej pre prácu.
Dalo by sa povedať, že káder po tomto turnaji, je už vyprofilovaný?
Myslím si, že áno, že Peťo ako tréner už má jasnú predstavu.
MONIKA KUŠNIEROVÁ

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Päť chýb pri zateplení strechy
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 630
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 449
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 14 325
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 666
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 912
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 103
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 011
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 569
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 476
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 306
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Rodiny z Kopčian vysadia vzácne stromy

V blízkosti jednej z najstarších sakrálnych stavieb na Slovensku pribudne nová stromová aleja.

Ilustračné foto.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Ilustračné foto

Antigénové testy sú už na Slovensku

Zásielka dorazila v poriadku, lietadlo z kórejského Soulu pristálo na bratislavskom letisku v noci.

Testovanie na nový koronavirus.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Samosprávy finišujú s prípravami na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa začne už zajtra ráno.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Už ste čítali?