Led. Rovne - Myjava
1:1 (0:1)

Góly: 90. Václavík – 27. Černáček (11 m).
Myjava: Solnička - Viselka, Černáček, Žák, Pekník, Červienka, Coufalík, Eliáš, Vanák, Bruško (90. Oríšek), Kumančík. Tréner R. Madunický.
Zápas začal obojstranne opatrne, prvú šancu malo hosťujúci Vanák, ale hlavičkoval vedľa- Priamy kop Martinku vyrazil Solnička a Mišún hlavičkoval tesne vedľa,V 27. min nariadil rozhodca pokutový kop v prospech hostí a Černáček nezaváhal. V 35. min Vanák zdiaľky trafil brvno. Snaha sklárov zmenu skóre nepriniesla. V 50. min Červeného strelu Solnička vyrazil a o chvíľu pokus Ľ. Šeba bol nepresný. Pred Žákom zachránil Minarech a v 88. min Vavruš zblízka mieril do rúk hosťujúceho brankára. O zaslúženú remízu sa po Kristínovej prihrávke zaslúžil Václavík. Sklárom sa ani na tretí domáci pokus nepodarilo zdolať Myjavu. Rozhodoval F. Farkaš, 150 divákov, ŽK: Martinka, Pekník, Červienka.

Ďalšie výsledky: Nové Zámky - Pov. Bystrica 1:1 (1:1), Dolné Vestenice - Jasl. Bohunice 1:1 (0:1), ČFK Nitra - MŠO Štúrovo 5:2 (2:1), Galanta - Partizánske 5:2 (2:0), Neded - Šamorín 0:1 (0:1), V. Ludince - Gabčíkovo 2:0 (1:0), Dubnica B - Domaniža 2:2 (1:2).

4. liga severozápad
Chynorany - Senica
1:4 (1:2)
Góly: 27. Hvišč - 22., 64. a 73. Hílek, 37. Starych.
Senica: Šraga - D. Ferík, Hrebíček, Bajan, Starych (79. Varga), Nestarec, Hílek (84. Ličko), Truska, Surový, Jurcsik, Sekáč, tréner Varsík.
Prvý zápas sa očakával zo strany fanúšikov s určitým očakávaným zlepšenej hry zo strany domácich. Úvod k tomu aj nasvedčoval, keď mali loptu viac na svojich kopačkách. Už v 6. min. Hvišč dostal ideálnu prihrávku z uhla malého vápna strieľa vedľa prázdnej brány do opačnej tyče. Hostia pohrozili v 13. min., hlavičkou stópera T. Bajana. V 15. min. hostia kopali rohový kop a Jurczik hlavičkoval do rúk Mikulu. O minútu nato mal vyloženú šancu domáci Vrábel a zoči-voči brankárovi mu strieľa iba do nôh. V 21. min. opäť pekná akcia domácich, keď z hranice veľkého vápna dáva vedľa brány Hvišč. Z čista jasna sa v 22. min. rútili štyria hosťujúci hráči na dvoch domácich obrancov a Sekáčovu strelu Mikula neudržal a Hílek pohodlne zasunul - 0:1. V 27. min. bolo vyrovnané, keď Hvišč sa oprel do strely a z hranice šestnástky vymietol ľavý kút gólmana Šragu - 1:1. V 36. min. vypálil z uhla Candrák a gólman hostí vytlačil na roh. Na ukazovateli skóre bolo v 37. min. už 1:2, keď po hrúbke domácej obrany Starych nekompromisne dáva druhý gól hostí. Domáci oplácali a robustný brankár hostí sa v 44. min. vyznamenal, keď strelu Hvišča reflexívne vyrazil. Aj po obrátke sa hral otvorený futbal z oboch strán. V 59. min. prudký prízemný center do šestnástky hostí Candrák z voleja dáva nad. Hostia od tohto okamihu vyvinuli väčší tlak a využili ďalšiu hrúbku obrany a Hílek pohodlne po kope z rohu dáva tretí gól hostí. Záver zápasu ovládli hostia a v 73. min. dáva hetrikom opäť Hílek, zvyšuje na 1:4, a tak sa skončil zápas, ktorý sa čakal zo strany domácich fanúšikov, že to nebude také jednoznačne pre hostí. Rozhodoval Németh. ŽK: Parkan - Starych, počet divákov: 260.

Šimonovany - Skalica
0:4 (0:1)
Góly: L. Bajan a Kubík 2.
Skalica: Tolla - Kucharič, B. Šefčík, I. Šefčík, Urbánek, Bellay, M. Brezina, T. Kubík, Sprušanský, L. Bajan, Púdelka ( Ritomský, Janeček).
Domáce Šimonovany nastúpili do novej sezóny z omladeným kádrom a ambíciou uspieť hneď v prvom zápase. Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal v podaní oboch celkov, v koncovke však boli úspešnejší hostia, ktorí v prvom polčase vsietili aj jeden gól. V druhom dejstve ovládli hostia hru a hlavne stred pola. Výsledkom prevahy bolia až tri góly v sieti Šimonovian. Skalica si v prvom kole od svojho súpera odviezla nielen tri body, ale aj aktívne skóre.

Hrnčiarovce - Nitr. Pravno
1:1 (0:0)
Góly: Kurinec - Milo Jamrich.
Domáci mali už v prvom polčase územnú prevahu. V 12. min po rohu minul hlavou Adámek. Po prihrávke Gašparíka trafil Boskovič len do nôh brankára. V 30. min Cíferského strelu vytlačil Pročka na spojnicu. Prvý gól padol v 63. min po centri, na ktorý si najlepšie nabehol Kurinec. Vyrovnávajúci gól prišiel desať minút pred koncom riadneho hracieho času. Po prihrávke Štepana bol presný Miroslav.
Ďalšie výsledky: Bánovce - N. Dubnica 5:3 (2:1), Ludanice - Bošany 4:1 (1:1), Solčany - Kanianka 1:1 (1:0), Častkovce - Piešťany 2:0 (1:0), Borčice - Tr. Stankovce 2:2 (2:0).

Majstrovstvá okresu Trnava
Dospelí
2. kolo: Cífer - Chtelnica 6:2 (3:1), Tibenský 2, Lanák, Kupkovič, Rusnák, Krajčovič - Piešťanský, Gába, Smolenice - Siladice 4:1 (1:0), Nídel, Lančarič (vlast.), Slezák, Kulíšek - Mesároš, Drahovce - Špačince 1:1 (0:1), Brezovský - Mitošinka, Suchá n/P. - Horné Otrokovce 2:1 (1:0), Martišovič, Drahnovský - Kusý, Ostrov - Zavar 5:2 (1:1) Borovský 2, Kabát, Miklovič, Svetovík - Bartovič 2, Ratnovce - Bučany 0:0, Brestovany - Horné Orešany 0:0, Zvončín - Dolná Krupá 1:1 (1:1), Sekely - Kubus.

Dorast
Výsledky 2. kola: Slávia Trnava - Trakovice 2:3, Siladice - Modranka 4:5, Drahovce - Špačince 5:2, Zeleneč - Krakovany 1:2, Križovany - Zavar 1:3, Dechtice - Suchá nad Parnou 2:4, Smolenice - Kátlovce 2:0, Šúrovce - Dolná Krupá 2:8.

Góly: 21., 40., 48, a 49. Koníček, 90+ Kollár, 90+ Filuš – 63. Šišmič
Prvý polčas úvodného ligového stretnutia sa niesol v Čáčove v znamení otvoreného futbalu s peknou kombinačnou hrou, čo vyhovovalo ako domácim , tak aj bývalému štvrtoligistovi. Strelecké kopačky v tomto stretnutí však obul domáci Koníček, ktorý v 21. min po vysunutí Filušom obišiel aj brankára hostí a otvoril skóre stretnutia. Po žrdi Kňazoviča mali dve príležitosti hostia, no boli to opäť domáci, čo v 40. min po akcii Michalicu opäť Koníčkom pridali svoj druhý gól, aby tento hneď po polčase pridal ďalšie dva góly. Malé zaváhanie stálo domácich v 63. min čisté konto a Šišmič dal ich čestný úspech. Záver opäť patril Čáčovu, najprv Kollár a potom Filuš v nadstavenom čase stihli pridať ďalšie dva góly a pričinili sa o výborný vstup domácich do súťaže.
ČÁČOV: B. Valjent – M. Hlavenka, Kňazovič, Koníček, Bobek, Kukliš, Krč (Velický), Chocholáčik (Šurik), Filuš, Kollár, Michalica (Bilka)
TOVÁRNIKY: Fico – Žitavský, Daňovič, Uškovič (Fráter), Vaško, Martinka (Lipovský), Šišmič, Pavlovič (Bystriansky), Hajaský, Faránek, Hacko

Hlohovec - Veľké Kostoľany
2:0 (0:0)
Góly: 59. Srnka, 72. Strapko
Domáci mali pred stretnutím síce problém so zostavou, ale tá sa ukázala ako zbytočná. Domáci mali nakoniec celozápasovú prevahu a to i napriek hustému dažďu v priebehu I. polčasu. Najmä dve šance Srnku a jedna Loskota si pýtali záznam do streleckej agendy. Nakoniec góly prišli v II. polčase, kedy domáci stupňovali tlak a najmä dvadsaťminútovka, počas ktorej padli oba góly, potešila prítomných 350 divákov, ktorí aplaudovali nielen rozhodujúcemu voleju Strapka, ale celkovému výkonu domácich, ktorý bol na úvod súťaže nádejný.
HLOHOVEC: Malý – Moravanský, Šudý, Kiss, Gregor, Strapko, Loskot, Krajčo, Vdovjak, Magulic, Srnka (Bališ, Latečka, Gula)
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Kohút, Maco, Modrovič, Šupa, Michalčík, Kubiš, Horváth, Brezovan, Gula, Kadlíček (Kolár, Hyrák, Žažo)

Petrova Ves - Gbely
0:2 (0:0)
Góly: 83. Švrček, 89. P. Mihal
Tri stovky divákov videli záhorácke derby stretnutie, ktoré po strelecky vyrovnanom I. polčase nakoniec lepšie vyšlo hosťom. Tí na seba upozornili už v 27. min únikom P. Mihala, ktorý bravúrne zneškodnil Lánik i strelou Májeka v 30. min, ktorá trela brvno. Domáci sekundovali hlavičkou M. Pochylého, ale na góly prišiel čas až v II. polčase. Úspešný bol striedajúci Švrček v 83. min, ktorý angličákom dostal hostí do vedenia, aby potom pred koncom prízemnou strelo upravil výsledok P. Mihal. Domáci ľutovali veľkej šance, keď Pivák nedosiahol na center Pat. Pochylého a stretnutie by sa možno vyvíjalo inak.
P. VES: Lánik – Vanek, Kumpan, M. Pochylý, Jar. Juriga, Pat. Pochylý, Húščava, Křižan, Huťťa, Morvay, Pivák (Škápik)
GBELY: Janík – Mir. Mihal, Kollár, Šebesta, Daniel (Križan), Mackura, Rozboril, Májek, Kudláč (M. Eisner), Pet. Mihal, Zajíček, (Švrček)

Mor. Sv. Ján - Krakovany
2:1 (0:0)
Góly: 60. a 68. Varga - 81. Balcír
ČK 1:1 (Vávra - Hlaváč).
Stretnutie, do ktorého domáci nastúpili s novými tvárami, malo dobré tempo. Obe mužstvá striedali protiútoky a už od začiatku mali viac šancí domáci. Lenže strelecky sa prejavili až v II. polčase zásluhou novej akvizície Vargu. Po vedení 2:0 domáci zbytočne pripustili na ihrisko nervozitu, na ktorú najprv doplatil Hlaváč v drese hostí, potom ale aj domáci Vávra a hostia nakoniec znižovali na gólový rozdiel pohotovým Balcírom.
M. Sv. JÁN: Šimek – Salay, M. Ježek, Zajíc, Vávra, Varga, Stupavský, Hájek, Marek Koporec, Hrica, Kánsky (Michal Koporec, Kudlička)
KRAKOVANY: Bondra – Duchoň, Pekarčík, Bejdák, Kikta, Feranec, Žák, Ilenčík, Kališ, Balcír, Strecký (Sedlák, Hlaváč)

Borský Mikuláš – Trebatice
1:0 (0:0)
Gól: 78. Liška (11)
ČK 1:0 (Fuksa)
Nováčik súťaže zohral so skúseným celkom hostí vyrovnané stretnutie, ktorého jediným nedostatkom bolo málo šancí. Domáci sa snažili viac o útočnú hru, ktorá im priniesla výsledok v podobe faulu hostí vo vlastnom trestnom území, z ktorého jediný a víťazný gól zaznamenal Liška. Červená karta domáceho Fuksa prišla po druhej žltej
B. MIKULÁŠ: Michálek - Sokol, Kassay, Fuksa, Vanek, Drinka (Cák), Morávek (Walner), Liška, Macek, Drápal, Malík.
TREBATICE: Valovič – Hečko, Surovčík), Žilka (Ostrenka), Bondra, Seitler, Herceg, Zatovič (Žilka), Jakubička, Kusý (Tokoš)

Jacovce - Kúty
0:2 (0:0)
Góly: 45. M. Smolinský, 75. Valla
Družstvo zaplatilo nováčikovskú daň. Tím mal niekoľko šancí, ktoré zostali nevyužité. Zápas bol dobrý, ihrisko bolo na dobrej úrovni. Taktiež mal zápas dobrú návštevnosť. Prvý gól vsietil v 45. minúte hráč hostí Smolinský. V 75. minúte zvýšil vedenie hostí na 0:2 hráč Valla.
JACOVCE: Božik - Martinček, Ladický, Jankech, Uhrík, Bajzík, Junas, Švec, Naštický, Jančovič, Mičina
KÚTY: Škoda - Kubo, Ősterreich, Mihál, Smolinský, Valko, Valla, Ralbovský, Antálek, Hyránek.

Prašice - Jalšové
0:3 (0:0)
Góly: 54. Páleník, 64. Chaláni, 89. Mário Pavlovič
Domáci sa od úvodu pustili do súpera. Hostia však ukázali svoju kvalitu a držali hru v strede poľa a domácich na dištanc. V závere polčasu sa nepodarilo streliť domácim gól z čistých šancí, čo sa im aj vypomstilo. Hostia sa v 54. minúte ujali vedenia. Domáci zvýšili aktivitu ale napriek tomu sa podarilo hosťujúcemu mužstvu streliť druhý gól. V závere sa už dohrávalo a konečný výsledok upravil Pavlovič na 0:3. Rozhodoval: Majerich, počet divákov:250
PRAŠICE: Sláma - Pikna, E. Ďurík, Delič, Krasula (67. Martinček), Šmatlák (85. Paluš), Janega, Kišac (67. Lacika), Grznár, Streďanský, V. Ďurík
JALŠOVÉ: Gábriš – Martin Pavlovič (Matej Pavlovič), Hnilka (Tomáš Pavlovič), Páleník, Krajčovič, Čagánek, P. Pavlovič, Weselovský, Chaláni, Hesek, Máro Pavlovič.

Radošina - Dvorníky
2:2 (0:1)
Góly: 51. Kováčik, 85. Rosíval - 43. Brestovanský, 80. vlastný (Ďaďan).
Na klzkom teréne sa od začiatku zápasu začalo hrať kvalitné futbalové stretnutie, v ktorom bolo plno zvratov aj vďaka pokutovým kopom a jednom vlastnom góle domáceho Ďaďana.
- jdk -

5. liga sever
2. kolo
Brezová p/B – Nová Ves n/V. 2:1 (1:0)
Góly: Milan Pavlovič 2 – Marcel Némethy
Početná divácka kulisa prišla v očakávaní dobrého zápasu aj vzhľadom k tomu, že obidve mužstvá nastúpili s novými kvalitnými posilami. Domáci sa s chuťou pustili do súpera, výsledkom čoho bol rýchly gól už v 5. min. zásluhou prudkej a presnej hlavičky Pavloviča po rohovom kope. Po góle sa hra čiastočne vyrovnala, ale ďalšie šance mali opäť domáci – dvakrát neprekonal brankára hostí Michalička. Ďalšie šance boli po strele Stanislava Šarudiho, hlavičke Beňu nad, taktiež hlavička Šeba v 44. min. mierila nad bránu. Aj hostia boli nebezpeční a domácich viackrát podržal brankár Andrej Fišan. Domáci mali výrazný tlak celý prvý polčas, ale vyťažili len jeden gól. V druhom polčase po spočiatku pokojnejšom tempe mali príležitosti znovu domáci, ale hostia, ktorí boli stále nebezpečnejší, v 59. min. vyrovnali. Jambor využil chybu domácej obrany a jeho center premenil M. Némethy – 1:1. Potom hostia ožili, Fišan zneškodnil šancu Jambora a vzápätí krásne vyrazil ďalšiu strelu. Potom dvakrát skúšal šťastie z priamych kopov i z hry Pavlovič, ale ešte nedal. V rozpätí 73. až 80. min. rozhodca vylúčil troch hráčov hostí – Stančíka, Gúčika a Rojka. Z priameho kopu po druhom vylúčení sa už Pavlovič nemýlil a prudkou strelou dostal domácich v 78. min. do vedenia. Ale hráči Novej Vsi sa nevzdávali ani v početnom oslabení a až do konca boli nebezpeční. Domáci ale víťazstvo udržali a pripísali si prvé tri body.
Rozhodoval Mráz z Čárov ( Túbl, Sluk ), delegát Kamil Španihel. ŽK 1 – 3, ČK 0 – 3.
Zostava Brezovej: Fišan – Miča, Pavlovič, Dobrovodský, Šido – Michalička, S. Šarudi, Šimek, Pavlík – Šebo, Beňa. Striedali: Beňo, Duška, Nosko.
ĽUBOŠ BARBÍRIK

Ďalšie výsledky: Prečín - Selec 3:0 (1:0), Tr. Jastrabie - Púchov B 5:1 (2:1), Kočovce - Podolie 5:1 (4:1), Z. Kostoľany - H. Poruba 3:1 (2:0), Kamenec p/Vt. - Oslany 0:2 (0:1), V. Bielice - Nováky 1:0 (1:0), V. Uherce - Ladce1:2.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vinárske búdy zostanú zatvorené

Vinohradníci vyzývajú ľudí, aby si kupovali slovenské víno.

Skalický vinár Srholec

V najnovšom čísle sa dočítate

MY Týždenník pre Záhorie vám opäť prináša viaceré zaujímavé témy.

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.