Začali sa majstrovské súťaže Oblastného futbalového zväzu Senica

MO 1. kolo

Brodské - Šaštín
2:1 (0:0)
Góly: O. Hybský, O. Hnát - Michal Stanický
Zápas bol veľmi kvalitný, na čom majú zásluhu obidve mužstvá. Po prvom, veľmi vyrovnanom, ale obojstranne výbornom polčase už v 47. min. Hybský po samostatnej akcii dostal domácich do vedenia a v 25. min. pridal druhý gól Hnát. Hostia dosiahli gól po pekne zahratom priamom kope Mariánom Stanický, ktorý „vymietol pavučinu„ domácej brány. Do priebehu stretnutia prispeli výborným výkonom aj rozhodcovia. R Dzindzík st., Prelec. (Bohuš Hnát)

Letničie - Kopčany
4:1 (1:1)
Góly: Vaculka, M. Rampáček, D. Konečný, L. Lánik - M. Veselý.
V prvom polčase bol zápas vyrovnaný s minimom šancí. Prvý sa radovali hostia, keď Marek Veselý z 25 m nedal dom. brankárovi šancu. Ešte do polčasu však Vaculka vyrovnal. Po prestávke už boli domáci lepší. V 55. min. bola po faule na Vaculku penalta, a z nej dal M. Rampáček na 2:1. V 75. min. zvýšil D. Konečný na 3:1 a o dve minúty už bolo po góle Lánika 4:1. Potom sa už len dohrávalo a na víťazstve domácich sa nič nezmenilo. R Hurbánek, Túbl pred 200 divákmi. (Jaro Vaculka)

Cerová Holíč A 0:0
Stretnutie malo vyrovnaný priebeh, hra priniesla minimum šancí. Možno, že domáci mali o jednu šancu viac, treba spomenúť hlavne strelu domáceho hráča, ktorú obranca hostí hlavou vyrazil na brvno a odtiaľ sa odrazila mimo brány. R Otočka, Patka. (Ľuboš Pavlík)

Rybky - Hlboké
0:3 (0:1)
Góly: Kukliš, Malárik, Sládek.
Rybky: Martiš (Štepanovský) - Červinka, F. Hutta, Vajglan, Polák, J. Mrázek, Einetter, Miro Petrúfka, Gergel, D. Mrázek, Smetana (Harnoš, Pisarovič, Martin Petrúfka, Fábik), tréner J. Šulla.
Hlboké: Hrušecký - Orgoník, Šulc, Palaj, Hradský, Sládek, Baláž, Kováč, M. Rapák, Kukliš, Kovár (Fabián, Malárik, Baran, Kadlečík), tréner Milan Mráz.
V derby stretnutí nastúpili obidve mužstvá oslabené o viacerých hráčov základnej zostavy. Tomu zodpovedala aj hra. Hostia sa už v 8. min. ujali vedenia, keď roh Kováča hlavičkoval do tyče Šulc a Kukliš dorážal do prázdnej brány - 0:1. Domáci svoje tri šance nepremenili a gól hostí pre ofsajd neplatil.
V samom závere Miro Petrúfka nastrelil brvno. Druhý polčas sa domácim nevydaril a po dvoch nevyužitých šanciach, keď sa ponúkali, kto vyrovná, z protiútoku hostia zvýšili striedajúcim Malárikom na 0:2. V samotnom závere pridal ešte tretí gól po samostatnom úniku Sládek - 0:3. R Petránek, Zajíc. (Karol Vajda)
Sekule - Radošovce
4:0 ( 3:0 )
V tomto zápase boli jednoznačne lepší domáci, ktorí si už v prvom polčase vytvorili rozhodujúci náskok. V 2. časti sa hra vyrovnala, ale gól pridali znova domáci, čím výrazne a zaslúžene zvíťazili. R Blažek, Cabadaj. (Edo Baumgartner)

Pop. Močidlany - Koválov
2:3 (2:2)
Góly: Foriška, Krchňavý ( 11m ) - Veselý, Tokoš, Slezák.
Aj keď polčasový výsledok tomu nenasvedčuje, bola to v prvej časti hra na jednu bránu zo strany domácich. Hostia boli efektívni, z dvoch šancí dali dva góly. Domáci nevyužili početnú prevahu, keď v 20. min. bol vylúčený hosťujúci hráč. Možno konštatovať, že futbalový pánboh stál pri hosťoch, ktorí si nakoniec odvážajú všetky tri body. R: Pekarovič, Mikúš. (Marián Kocák)

Unín - Dubovce
2:0 (0:0)
Góly: S. Mach, Drúžek
Domáci futbalisti mohli zápas rozhodnúť už v prvom polčase, ale nepremenili 4 gólové príležitosti. Inak veľmi dobrý rozhodca neodpískal penaltový zákrok na domáceho Macha. Po prestávke hráči Unína vyťažili z troch gólových situácií dva góly. Najskôr Mach v 32. min. a v 88. min. Drúžek dorážali lopty do siete, čím zabezpečili svojmu mužstvu prvé víťazstvo. R: Petráš a Dzindzík ml. (Marián Ovečka)

Oreské - Š. Humence
3:0 (2:0)
Góly: A. Ferík 2, Mikuš.
Oreské: Bernát - Šedivý, Baláž, Boťánek, Bezúch, Bakič, P. Kliment, Mikúš (Kralovič), Šrámek (Štepanovský), M. Kliment, Ferík, tréner Jozef Šrámek.
Š. Humence: Valjent - Kralovič, Stašek, O. Burian, R. Burian, J. Burian, R. Hlavenka, Matula, D. Hlavenka, R. Búzek (Tokoš), Harnoš, tréner Marián Vašíček.
Stretnutie začalo nevyužitou šancou hostí. V 12. min. si krásny center pekne spracoval Mikúš a bolo 1:0. O 2 min. neskôr tak isto po krásnej prihrávke sa nemýlil Ferik 2:0. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, ale ďalšie šance nevyužili. Hostia veľkú šancu na zníženie R. Burianom nevyužili.
Po prestávke prevzali iniciatívu hostia, ale ich hra končila na hranici šestnástky. V 87. min. však vyrobili hrúbku v strede ihriska, čo využil na strelenie svojho druhého gólu A. Ferík, keď nádherne preloboval brankára hostí. Stretnutie sa dohralo už vo vlažnom tempe. R Mlčúch pred 150 divákmi.
Povedali po stretnutí
Jozef Šrámek, tréner Oreského: „V 1. polčase naše mužstvo malo využiť ponúknuté šance, čo sa však nestalo. Potom sme sa strachovali o výsledok, nakoľko hostia prevzali iniciatívu. Som rád, že sme víťazstvo udržali“.
Marián Vašíček: „Vyhralo šťastnejšie mužstvo. Nastúili sme oslabení o dovolenkárov a potrestaných. S týmto kádrom veľa vody mútiť nebudeme. Som pohoršený výkonom rozhodcu.
Maroš Mesíček

MO II. trieda 1. kolo

Lakš. Nová Ves - Prietrž
1:2 (1:0)
Gól domácich: Stano Malík
Domáci nenadviazali na úspešné výsledky z prípravy a doslova „ vybuchli “ . Nevyužili množstvo dobrých príležitostí a víťazný gól hostí si dali domáci sami. R: Zabadal, Macháček( Tibor Velický )

Trnovec - Smolinské
4:1 (3:1)
Góly: Hlaváč 2, Swach, Michal Uher - Michal Smolinský.
V prvom polčase, ktorý bol vcelku vyrovnaný, vyťažili domáci z minima maximum. Po prestávke bol obraz hry podobný, no ďalší gól pridali znova domáci, ktorí za stavu 4:1 ešte nevyužili pokutový kop. R: Lapoš a Daniš podali veľmi dobrý výkon. (Milan Hollý)

Čáry - Jablonica
0:6 ( 0:2 )
Góly: Suchánek 2, M. Beňa, Búran, Škoda, Blažek.
Ako naznačuje výsledok, zápas mal jednoznačný priebeh, keď domáci futbalisti odpadli v druhom polčase najmä kondične. Aj keď treba povedať, že mali aj smolu, keď za stavu 0:3 nastrelili žrď a za stavu 0:4 brvno. To však bolo z ich strany všetko. Hráči Jablonice mohli výsledok aj zvýrazniť, ale ďalšie šance nevyužili. R: Rehák, Otrísal. (Vladimír Masár)

Kúty B – Rohov
5:1 (1:1)
Góly: J. Ralbovský 2, Macejka, Filípek, Dominik - L. Blanárik.

Vrádište - Radimov
3:0 (1:0)
Góly: Jurčík 2, P. Danajka.
Hostia stačili so silami iba s podporou vetra v chrbte. Po prestávke mali domáci veľkú prevahu, ktorú vyjadrili dvomi gólmi a ďalšie štyri zahodili. R Tokoš, Španka. (Vlado Vlk st.)

Chropov - Mokrý Háj
0:2 (0:0)
Góly: Rapant, Rampáček.
Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, aj keď šance mali aj domáci. V prvom polčase Zaňát trafil hosťujúceho brankára a po polčase ten istý hráč nedal z 5 – ky. Hostia dali góly až v závere zápasu – asi 7 min. pred koncom po centri Rampáčka skóroval Rapant a v 88. min. po samostatnej akcii Rampáček upravil na konečných 0:2. R Sládek, Dung. (Peter Špaček, Peter Pobuda)

Straže - Dojč
4:0 (1:0)
Góly: Riška, P. Daniel, Hurban, Herda.
Straže: Hladký - Kozánek, M. Daniel (I. Letko), Kašpar, Danihel, Putera, Riška, Herda, Hurban (Mila), P. Daniel, Majerník (M. Letko), tréner Viktor Buzay.
Dojč: Dolník - M. Krátky, Zich, Stanek (Adamkovič), Rehák, Wolf (Ganzlmár), Chocholáček, Kozánek, P. Hutta, Čech, V. Krátky, tréner Pavol Hutta.
Hostia, nováčik súťaže, začali stretnutie aktívne a už v 8. min. ich šancu brankár Hladký zlikvidoval. Po tomto momente prevzali iniciatívu domáci a ich výsledkom boli dva rohové kopy, ktoré obrana hostí odvrátila. V 17. min. vyrobili hostia v strede ihriska chybu a po krásnom pase otvoril Riška strelecký účet stretnutia - 1:0. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, no hostia odpovedali rýchlymi protiútokmi, z ktorých dva volali po góloch. Po zmene strán sa hostia znova dostávali do šancí, ale ich premieňanie bolo v tomto stretnutí slabinou. V 55. min. ďalšiu chybu hostí využil Pavol Daniel - 2:0. Keď v 65. min. po krásnom centri za obranu hostí zvýšil Hurban na 3:0, bolo o víťazovi rozhodnuté. Konečnú podobu skóre na 4:0 upravil po krásnom centri Matúš Herda. Výsledok mohol prikrášliť v 90. min. domáci brankár Peter Hladký, no nariadenú penaltu nepremenil.
Viktor Buzay, tréner Straží: „Podali sme vynikajúci výkon. Diváci sledovali výborné stretnutie, myslím že mužstvo hostí kruto zaplatili nováčikovskú daň. Škoda našich ďalších nevyužitých šancí.“ MAROŠ MESÍČEK

MO III. trieda 1. kolo

Častkov – Osuské
3:1 (0:0)
Góly: Mazúr (11), Holič, M. Miča - Olšovský.
Častkov: Šimon - Trimel, Mazúr, Filuš, Winter, Miro Otrísal, M. Miča, Krištof, Vančík, Šarabok, Holič, trner I. Štora.
Osuské: A. Černek - R. Černek, I. Černek, M. Černek, Baláž, Baran, Herák, M. Daniel, J. Olšovský, Dado, Zeman (Rehk, J. Černek, P. Daniel), tréner V. Polák.
K prvému stretnutiu sezóny 2007/08 nastúpili už v sobotu mužstvá Častkova a Osuského za rozhodovania Petra Prelca, keď sa delegovaní Mikúš a Pekarovič nedostavili. Domáci z úvodného tlaku v prvej štvrťhodine nič nevyťažili, hoci šance Trimela a Holiča boli gólové. Andrej Černek v bráne hostí sa však prekonával. Meniť skóre sa mohlo aj na druhej strane, keď po chybe Mazúra sa v obrovskej šanci ocitol Baran, no netrafil ani bránku. Po oddychovej 15 - minútovke v závere polčasu trafil Holič lobom brvno a v 42. min. po akcii Šaraboka hlavičkoval úplne voľný M. Miča z 5 - ky vedľa. Po prestávke sa skóre menilo v 57. min., kedy za ruku premenil penaltu Mazúr - 1:0. V 62. min. efektným lobom po prihrávke Vančíka zvýšil Holič na 2:0. Kontaktný gól hostí dal v 75. min. Jaro Olšovský, ktorého center prekvapil Šimona. Domácich uspokojil v 86. min. M. Miča, ktorýdo prázdnej brány dorazil vyrazený center Filuša - 3:1. -komo-
Podbranč - Hradište
2:5 (1:3)
Góly: M. Kutálek, M. Pukančík - M. Kršteník 4, J. Kovačiny.
Domáci sa síce ujali vedenia, keď M. Kutálek využil nedorozumenie obrany hostí, no hostia boli futbalovejší a po góloch Kršteníka a Kovačinyho otočili stav vo svoj prospech. Nasledujúcim prvým hetrikom sezóny strelecky disponovaný Michal Kršteník poslal hostí do vedenia až na 1:5 a domáci M. Pukančík už len korigoval v 89. min. z trestného kopu z takmer 30 metrov na konečných 2:5. R Polakovič, Thao. ČK 1:0 (P. Kutálek po 2 ŽK).

Holíč B - Smrdáky
2:1 (1:0)
Góly: J. Tokoš, A. Toráč - J. Selecký.
V prvom polčase mali domáci stálu výraznú prevahu. Vyťažili z nej však iba jeden gól a dvakrát nastrelili brvno. Po prestávke sa vyrovnala nielen hra, ale aj skóre zásluhou navrátilca z Koválova Juraja Seleckého. Viac snahy v závere však vyvinuli domáci, ktorí sa v nadstavenom čase dočkali aj víťazného gólu zásluhou Aleša Toráča. R Macháček, Zabadal. (Ľ. Nečas)
Štefanov - Kátov
2:2 (0:1)
Góly: Janeček, Helt.
Na stretnutie sa nedostavil delegovaný rozhodca a tak stretnutie viedol domáci laik. Vedenia sa ujali v 20. min. hostia Janečkompo prest dom vyrovnasli. V závere dal v 89. min. Helt opäť vedúci gól Kátova, no hostia vedenie neudržali, keď v nadstavenom čase dostali vyrovnávajúci gól. (Podhájsky)
Sobotište - Kunov
1:0 (0:0)
Gól: Rado Krček.
Vo vyrovnanom zápase sa domáci presadili až po prestávke gólom Krčka, keď ďalšie šance nevyužili. Aj hostia mali šancu na vyrovnanie, no na víťazstve domácich sa nič nezmenilo. R Thao, Polakovič. (Peter Svitek)