Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Žochar cup pre Jarolína s Čárskym

Na letnom kúpalisku v Topoľčanoch sa v sobotu 21. júla uskutočnil už štvrtý ročník tradičného tenisového turnaja hokejistov Žochar cup 2007. Tohto ročníka sa zúčastnilo dvadsať hráčov, ktorí vo štvorhrách odohrali tuhé boje vo dvoch skupinách. V skupine A tvorili dvojice títo hráči: Pálenik – Ľ. Hurtaj, M. Hecl – Dráb, M. Stanislav – Košecký, Nedorost – Marcel Hossa, G. Saliji – S. Saliji. V tejto skupine si prvenstvo a postup do semifinále vybojovala dvojica Andrej Nedorost a Marcel Hossa. Na druhom mieste skončil Páleník s Ľ. Hurtajom. V B skupine boli dvojice: J. Kováčik – Chovanec, Kollár – Klemens, Švárny – Valábik, Čársky – Jarolín a Melichárek s Hippíkom. Prvenstvo si vybojovala skalická dvojica Čársky – Jarolín a z druhého miesta postúpili Chovanec s J. Kováčikom.
V semifinále to boli jasné zápasy. J. Kováčik s Chovancom si s dvojicou Nedorost – Marcel Hossa poradili celkom jednoznačne 6:0. Aj druhé semifinále malo jasnú záležitosť, keď skalická dvojica Čársky s Jarolínom porazil dvojicu Ľ. Hurtaj – Páleník 6:1.
Vo finále si to rozdali Skalica a Topoľčany. Viac tenisového umenia ukázali práve skaličania a po výhre 6:3 sa tešili z putovného pohára.
Tenisový turnaj trval celý deň a vo veľkej horúčave boli zápasy náročné pre všetkých hráčov. Organizátorom M. Heclovi a Ľ. Hurtajovi sa za pomoci sponzora M. Stanislava podarilo opäť výborné podujatie, ktoré okorenili aj hráči z NHL. Záverečné vyhodnotenie už prebiehalo v reštaurácii pri mestskej knižnici, kde hráči prišli aj zo svojimi polovičkami. Miro Hecl spolu s Marošom Stanislavom odovzdali víťazom aj putovný pohár v štýle Stanley cupa, kde sa budú pripísovať všetky mená víťazov jednotlivých ročníkov.
Víťazmi štvrtého ročníka Žochár cup 2007 sa stali skalickí rodáci René Jarolín a Milan Čársky (na foto s pohárom). Táto dvojica vyhrala svoju skupinu a premožiteľa nenašli ani v semifinále a neskôr ani vo finále. Oboch hráčov sme po slávnostnom odovzdaní cien požiadali o zhodnotenie turnaja.
Milan Čársky: Myslím si, že to bol veľmi príjemne stravený deň, vyšlo nám aj počasie. Úroveň bola dobrá, musím vyjadriť iba spokojnosť.
René Jarolín: Som tu tretíkrát a úroveň sa stále a stále zlepšuje. Je to tu super.
Kde ste sa pripravovali na novú sezónu?
Milan Čársky: Pripravoval som sa doma v Skalici s A - mužstvom. K tomu, samozrejme, patril aj tenis.
René Jarolín: Som v Poprade a boli sme aj na sústredení. 23. júla sa mi skončila dovolenka a začala sa nám príprava na novú sezónu.
René bude od novej sezóny hrávať opäť v Poprade a Milan ide „legionárčiť“ do Rumunska.
Kde teda nájde svoje miesto putovný pohár?
„Určite zostane v Skalici,“ dodal Čársky a Jarolín so smiechom dodal: „U mňa doma.“
Nuž z obhajovou v budúcom ročníku to budú mať obaja Skaličania určite ťažké.
Tento ročník možno hodnotiť ako vydarený a už teraz sa tešíme na jeho piate pokračovanie.
text a foto: (jaš)

TURNAJ MLADŠÍCH ŽIAČOK
Na tenisových kurtoch TK 77 Skalica sa v dňoch 25. až 27. júla konal turnaj mladších žiačok. Vo finále dvojhry sa stretli klubové rivalky z TK Senica Alexandra Rehušová a Petra Jablonická. Z víťazstva sa radovala Alexandra, zápas skončil pomerom 6:3, 6:4. Spoločné tretie miesto obsadili Barbora Sládková z TK Senica a Sophia Sommerová zo Slávie SPU Nitra. Alexandra nadviazala na sériu výborných výsledkov v tejto sezóne: druhá v Leviciach, tretia v Častkove, tretia v Senici, druhá v Piešťanoch. Úspešná je aj v štvorhre: prvá v Kyjove, dva razy tretia v Bratislave, tretia na regionálnych majstrovstvách. Na turnajoch sa umiestnili aj ďalšie hráčky TK Senica - Monika Kubová, nádejná Adriana Kršková a v kategórii HTO Nina Trusková. - is-