Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Turnaj zahynutých športovcov v P. Močidlanoch

V Popudínskych Močidlanoch sa v nedeľu 15. júla konal už 48. ročník futbalového Turnaja zahynutých športovcov, jedného z najstarších turnajov v širokom okolí. Týmto turnajom si každoročne pripomínajú zahynutých športovcov, ktorí bojovali za jej dobré meno na športovom poli. Ich pamiatku si uctili minútou ticha pred finálovým zápasom turnaja. V prestávke pred zápasmi o umiestnenie predviedli prítomným svoje umenie leteckí modelári z Aeroklubu Holíč na čele s majstrom sveta Oldrichom Vitáskom.

VÝSLEDKY
Semifinále: Pop.Močidlany - Oreské 2:0 (0:0), M. Foriška, D. Krchňavý. V minulom ročníku domáci futbalisti na turnaji nezískali ani bod, ba nedali ani gól. Pod vedením nového trénera Ľ. Srnca to chceli napraviť a podarilo sa im to už v prvom zápase.
Radošovce - Dubovce 1:2 (0:0), Mikula - M. Huťťa, Juríček. V druhom stretnutí sa stretli minuloroční finalisti. Dubovce boli, podobne ako pred rokom, úspešnejšie a po tesnom víťazstve vykročili za obhajobou minuloročného prvenstva.
O 3. miesto: Oreské - Radošovce 4:1 (1:0), A. Ferík, T. Kubík, Regásek, Kralovič - M. Tokoš (11). Vo veľkej horúčave bolo odvahou už len výjsť z tieňa, nieto ešte hrať futbal. Oreské sa ujalo vedenia po nedorozumení v domácej obrane a dorážke Andreia Feríka. Po prestávke síce Radošovce vyrovnali zásluhou premenenej penalty M. Tokoša, no už za tri minúty Tomáš Kubík ustál súboj s Bartalom a vedľa bezmocného K. Václava opäť dostal Oreské do vedenia. Radošovce v snahe vyrovnať otvorili obranu, začo ich ešte dvakrát Oreské potrestalo, keď presnými strelcami po únikoch boli Regásek a Kralovič.
Finále: Pop.Močidlany - Dubovce 1:1 (0:0), pok. kopy 5:3, Foriška - M. Huťťa.
V prvom polčase boli prekvapujúco aktívnejší hostia a vypracovali si aj viac streleckých príležitostí. Domáci brankár Tomáš Kocák si však veľmi dobre „postavil tyče“, ktoré ho dvakrát zachránili pred gólom a aj sám niekoľkokrát dobre zakročil. Po prestávke pomohol domácim šťastný gól Michala Forišku z trestného kopu z veľkej diaľky. Ten však vyburcoval ešte viac hráčov Duboviec v snahe o vyrovnanie. To prišlo po individuálnej akcii Romana Polláka. Hoci bol faulovaný, akciu zakončil gólom Milan Huťťa na 1:1 a tak sa penalta pískať nemusela. V riadnom čase sa už nerozhodlo a tak prišli na rad penalty. Štyria domáci hráči premenili a keď vo štvrtej sérii netrafil bránku hosťujúci Milan Madák, brankár Tomáš Kocák z nasledujúcej ako úspešný strelec definitívne rozhodol. Poslednú už Dubovce ani nemuseli kopať. Domáce mužstvo si tak pripísalo na svoje konto jubilejné 20 - te víťazstvo v turnaji. Radošovce vyhrali 10 - krát, po 7 víťazstiev majú Oreské a Dubovce, Smrdáky 2 a Chropov z roku 1998 jedenkrát. Turnaj rozhodovali Mlčúch a Drúžek.