Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Sedem medailí atlétov zo Záhoria

Sedem medailí, z toho dve zlaté získali atléti zo Záhoria na majstrovstvách Slovenska v Dubnici.
Jubilejné 60. majstrovstvá Slovenska v Dubnici nad Váhom boli dôstojným vyvrcholením prvej časti letnej sezóny. Počas slávnostného otvorenia ocenili organizátori jedenásť legiend slovenskej atletiky (Glesková, Chmelková, Mračnová, Murková, Šuranová, Blažek, Kollár, Kováč, Kováč, Plachý, Priblinec), ktorí neskôr asistovali pri slavnostnom odovzdávanie diplomov medailistom spomenuté osobnosti. Diváci mohli vidieť päť najlepších tohtoročných slovenských výkonov, medzi ktorými nechýbala ani nádejná Alexandra Štuková z AC Malacky v behu na 200 m, ktorý zvládla za 24.27 sek.
Pretekári AC Malacky získali až päť medailí. O zisk dvoch zlatých medailí sa postarali, Barbora Šimková na 100 - vke a Alexandra Štuková na 200 - vke. Obe pretekárky pridali aj dva strieborné medailové zápisy, Šimková v behu na 200 m a Štuková na 400 m. Bronz si vybojovala Aneta Hollá v behu žien na 800 m. Darilo sa aj ostatným Malačanom. Katarína Ďuricová si vyskákala štvrté miesto v trojskoku, Ján Beňa bol piaty na 800 - vke a na rovnakej pozícii dobehol aj Jakub Valachovič v behu na 3000 m prek. Z pohľadu AC Malacky sa so ziskom dvoch zlatých, dvoch strieborných a jednej bronzovej medaily, stal tohtoročný domáci atletický šampionát mužov a žien najúspešnejším v jeho doterajšej krátkej histórii.
Po domácom šampionáte dospelých sa pozornosť priaznivcov malackej atletiky upriamuje najmä na MS v atletike do 17 rokov, ktoré sa uskutočnia v českej Ostrave a na Európsky olympijských festival mládeže (EYOF) 2007 v Belehrad, ktorý sa považuje za neoficiálne ME v atletike dorastencov. K týmto letným vrcholom mieria až traja zástupcovia AC Malacky, Alexandra Štuková, ktorá bude reprezentovať v behu na 400 m, „osemstovkár“ Ján Beňa a tréner Peter Filip, ktorý ich bude sprevádzať v pozícii reprezentačného trénera výberu SR.
Obrovskú radosť z výkonov svojich zverencov musel mať aj tréner AK Junior Holíč Rudolf Roučka. Jeho nádeje z mládežníckych vekových kategórií sa pomaly začínajú presadzovať a zbierať zaslúžené športové ovocie už aj kategórii seniorov. Pred týždňom Silvia Koblišková ziskala titul v najťažšej atletickej disciplíne sedemboji (obhájila titul z haly), teraz sa presadila v hode oštepom, keď získala bronzovú medailu. Takisto bronz pridal Roučkov vnuk Tibor Mráz vo vrhu guľou, keď mu k striebru chýbalo iba 23 centimetrov. Michal Ďurkáč (na foto vľavo) opäť prekonal výšku 2 metre a skončil na 6. mieste. O jedno miesto lepšie sa umiestnil na 800 m Ján Matúš z Gbelov, i keď už vo farbách Rače.
VÝSLEDKY
MUŽI
800 m: 5. Ján Beňa, AC Malacky, 1:54.22 min., 1500 m: 6. Ján Matúš, Rača, 4:04.94 min., 10 km: 10. Michal Luhový, AŠK Grafobal Skalica, 32:57.00 min., 3 km prek.: 5. Jakub Valachovič, AC Malacky, 10:12.89 min., výška: 8. Michal Ďurkáč, AK Junior Holíč, 205 cm, disk: 3. Tibor Mráz, 39.79 m, 4. Róbert Chorvát, obaja AK Junior Holič, 38.93, guľa: 5. Chorvát, 13.67 m, ..7. Mráz, všetci AK Junior Holíč, 12.04.
ŽENY
100 m finále: 1. Barbora Šimková, 12.22 sek., 200 m finále: 1. Alexandra Štuková, 24.27 sek., 2. B. Šimková, 24.56, 400 m: 2. A. Štuková, 900702, 54.42 sek., 800 m: 3. Aneta Hollá, 2:18.23 min., trojskok: 4. Katka Ďuricová, všetky AC Malacky, 11.77 m, oštep: 3. Silvia Koblišková, Junior Holíč, 37.52 m, výška: 8. S. Koblišková, 165 cm. - komo -, foto Z.BARSKI

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?