Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

IV. liga Severozápad

Matador Púchov – SFM Senec 2:2 (2:1)
Góly: 22. Meliš, 28. Salomon – 35. a 53. Gögh.
Domáci v úvode z prevahy nevyťažili nič, najväčšiu šancu zahodil Luhový. Až v 22. min hlavičkoval do siete Meliš a o šesť minút Luhového strelu obrana zblokovala, no Salomon trafil opustenú bránu – 2:0. Potom prišli Göghove chvíle. Jeho strelu v 31. min vyrazil Ivanka na roh, o minútu z priameho kopu trafil brvno a v 35. min bombou k žrdi znížil. V 53. min zakrútil priamy kop ponad múr do šibenice – 2:2. Púchovčan Salomon bol najväčším nebezpečenstvom, ale nemal šťastie pri zakončení. V 90. min obišiel aj brankára, ale trafil len žrď prázdnej brány a Púchov si pripísal na konto jubilejnú desiatu remízu.
Pred 250 divákmi rozhodoval Ihring, ŽK: Meliš – Bocko, Gögh.
MATADOR: Ivanka – Hrehuš, Holčík, Luhový (74. Kaplan), Vanák, Mičic, Deneš (74. Mužlay), Meliš, Náther (82. Šimáček), Salomon, Martinka. SFM: Matlák – Karč, Medgyes, Szöllös (82. Lacko), Mazúch, Gögh, Šebök (61. Bodiš), Bocko, Futo (90. Blaho), Pizúr, Kolomy. JOZEF ŠPROCHA

Trnava B – Dolné Vestenice 1:0 (0:0)
Gól: 50. Turtenwald.
Rady trnavského béčka vystužili viacerí hráči ligového kádra, no na hre zverencov Alojza Fandela to nebolo priveľmi poznať. Proti poslednému tímu súťaže si „andeli“ síce vypracovali územnú prevahu, no ich strelecké pokusy väčšinou končili mimo brány, prípadne v náručí gólmana Jurenku. Po polhodine hry sa osmelili aj hostia a trikrát poriadne zavarili pred bránkou Rybánskeho. Obrane Spartaka robil problémy najmä pohyb rýchlostne disponovaného Šorca, ktorý mohol sám dvakrát rozvlniť sieť. Svoje príležitosti ale nepremenil a tak si slovo vzali červeno-čierni. V 50. minúte vyskočil na Filipov center najvyššie Turtenwald a hlavičkou prekonal Jurenku. Skóre mohol neskôr zveľadiť Vido, no na výsledku 1:0 sa už nič nezmenilo.
Rozhodoval P. Šuniar, ŽK: Braniš – Kotula, Mráz.
SPARTAK: Rybánsky – Braniš (81. M. Križánek), Hrabal, Turtenwald, Jakubička – Hlavatovič, Filip, Pilíšek (80. B. Križánek), Vido – Ivanič, Radošovský (67. Michalík). VEGUM: Jurenka – Obert, Zimmer, Kermiet, Kotula – Šorec, Koreň, Mráz, Bárta – Šimurka, Cíger. JÁN KRÁL

Rača - Slovan B
2:3 (1:1)
Góly: 16. vlastný (Struhár), 52. M. Ďuriš - 21. a 85. Schleifer, 89. Struhár.

Artmedia B – Vrbové 0:0
Domáci favorit mal počas väčšiny zápasu prevahu, ale šance futbalisti pozahadzovali. Kazili navyše veľa prihrávok. Vrbovčania sa snažili kontrovať z protiútokov a vytvorili si aj šance, ktoré však tiež nevyužili.
Rozhodoval Hádek, ŽK: Sumer, Stančík (Vrbové), 130 divákov.
ARTMEDIA B: Gála - Gáll, Koiš, Kertész, Neoveský, Piroška, Melničák (57. Kalina), Vukomanovič (35. Vangel), Nagy, Rihák, Horváth (72. Hanták). MŠK: Sedláček - Greguš, Stančík, Vlado (70. Gažík), Adamec, Sumer, Kubiš, Hnilka, Andrísek, Bogora (90. Ďuračka), Uváčik (61. Ohrablo). Pavol Vranko

Nemšová - Prievidza 0:1 (0:0)
Gól: 89. Uškovič.
V prvom polčase videli diváci bojovný futbal, ktorý sa odohrával medzi šestnástkami. Domáci proti silnému súperovi hrali od začiatku iniciatívnejšie, avšak proti dôslednej obrane hostí sa presadzovali veľmi ťažko. Blízko ku gólu bol dvakrát Šmelko, ktorému chýbal krôčik ku skórovaniu. Hostia domáceho brankára ohrozovali iba príležitostne, najväčšiu šancu mal Uškovič, ktorý však netrafil. V druhom polčase domáci zvýšili tlak, ale v 89. min ich zmrazil Uškovič, ktorý z rohu šestnástky excelentne trafil a nedal Bobotovi šancu.
Rozhodoval Bródy, ŽK: Laco, Oršula, Furka, Uškovič, Špánik, 270 divákov.
FKS: Bobot - Laco, Šmelko, Kresánek, Suchý, Ďuďák (65. Kročian), Zverec, Schlesinger, Ďuriš (73. Rožník), Augustíni, Trška (46. Častulín). Tréner P. Tomáš. HFK: Furka - Krško, Hrabáč, Pekár, Néma, Oršula (72. Rybár), Michalička, Šlosár, Uškovič (90. Pipiška), Špánik, Vurčík (68.Kubík). Tréner J. Mikloška.
Tomáš Beňo

FC Nitra B – AFC Nové Mesto n/V. 0:1 (0:0)
Gól: 63. Kadák.
Mladícky elán vyniesol rezerve lepší vstup do zápasu, z úvodnej aktivity ale vyťažila iba príležitosť Čurgaliho. Súper postupne vyrovnal hru, dirigentskej taktovky sa chopil exligista Hanko. Práve on v 22. min. poslal oblúčikom za obranu do šance Kadáka, brankár Nitry Hroššo ale vybehnutím zažehnal nebezpečenstvo. Pred prestávkou mal gól na nohe aj hosťujúci Horúcka, mieril však nad a bodku za polčasom urobila strela Guzmického. Zbytočná nervozita na začiatku druhej časti vyústila do série žltých kariet, Stano dokonca videl červenú. Práve oslabení hostia ale išli zakrátko do vedenia po hlavičke Kadáka. Hoci potom rezerva pridala, zo šancí Čurgaliho, Glendu a Machovca nezapršalo, mladíkom chýbal pokoj v koncovke i pri hre.
Rozhodoval M. Cuninka, ŽK: Šimončič, Glenda, Machovec, Mezei – Stano, Končitík, Otočka, ČK: 87. Glenda - 59. Stano (obaja po druhej ŽK), 200 divákov.
FC: Hroššo – Glenda, Karlík, Šimončič, Leško – M. Áč, Jakubjak (49. J. Bernát), Guzmický (79. Varga), Machovec – Čurgali, R. Áč (46. Mezei). AFC: Trančík - A. Šupka, Otočka, P. Šupka, Stano – Balcír (83. Omasta), Hanko, Končitík, Horúcka – Barkóci (88. Hulínek), Kadák.
ŠTEVO KORMAN

Vráble - ŠKP Dúbravka
2:0 (2:0)
Góly: 9. a 16. Pavelka.
Vo Vrábľoch videli diváci rýchly a technický futbal. V 9. min. si Pavelka nabehol do otvorenej obrany hostí a povedľa Hroša otvoril skóre. V 16. min. potiahol akciu po ľavej strane Tužinský, na päťke našiel nedôrazne atakovaného Pavelku, a ten bez problémov zvýšil. Hostia sa snažili skorigovať stav, ale ich strely buď zneškodnil Straka, alebo smerovali mimo brány. V 40. min. Simonides sám proti brankárovi lobom mieril vedľa. V 44. min. mohol dosiahnuť klasický hetrik Pavelka, ale v čistej šanci tesne minul. V 50. min. z uhla strieľal Gonda. Hostia mohli skórovať v 70. min. keď sa po zaváhaní domácej obrany do šance dostal Hajas, Straka stál na mieste. V 77. min. po rohu z pravej strany Hroš zneškodnil hlavičku Balka aj strelu Pavelku. Napriek prehre zanechali hostia vo Vrábľoch dobrý dojem.
Rozhodoval Kráľovič, ŽK: Golian, Kopúň, Pe. Šiška, Hybský, Jankovič, 1050 divákov.
SPARTAK: Straka – Gonda, Šándor, Ťuťuris, Husár – Simonides (65. Toman), Golian, Turčan, Tužinský – Pavelka (90. Fekiač), Vondra (65. Balko). ŠKP: Hroš – Kopúň, Hybský, Dzurňák (46. Novák), Pe. Šiška - Hajas, Zrubec, Pa. Šiška, Török - Jankovič, Kuba (74. Bahna).

13. FC Nitra B 19 4 4 11 20:29 16 (-14)
14. D. Vestenice 19 3 5 11 13:33 14(-13)

1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  10. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?