Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V Skalici vyhodnotili najlepších športovcov za rok 2006

Keby si každý priniesol v piatok 13. apríla 2007 na Mestský úrad v Skalici pri príležitosti vyhlasovania najlepších športovcov a športových kolektívov Mesta Skalica za rok 2006 tie svoje medailičky, tak by sa to tu jagotalo, blýskalo a veru aj cvendžalo.

MLÁDEŽ JEDNOTLIVCI

Timotej Blažek
AŠK Skalica atletika
Timo je študentom Strednej umeleckej školy v Banskej Bystrici. Atletike sa venuje štyri roky a už stačil získať titul Majster Slovenska v hode diskom. Jeho trénerom je Miroslav Bôžik.

Jakub Bundzel
ŠK Skalica - baseball
Šestnásťročný Jakub je juniorský reprezentant Slovenska, zaslúžil sa o 3. miesto na M - Európy v softballe v Hav. Brode (za ČR a Dánskom). Jeho prednosťou sú rýchlosť, bystrosť, vytrvalosť, disciplína a svedomitosť v tréningu. Jeho trénerom je Marián Budinský.

Pavel Formánek
HK 36 Skalica - hokej
Obranca a kapitán 8. ŠHT, žiak Gymnázia v Skalici. Reprezentant Slovenska do 15 rokov. Je fyzicky disponovaný, má tvrdú strelu, je vodcovským typom, priateľskej povahy, skromný a tichší chlapec, v zápasoch a v kabíne odovzdáva maximu. Jeho trénermi sú František Kazinota, Tibor Voleček a Tibor Martinčič.

Tomáš Gaža
ŠK Skalica - baseball
- nar. 20.7.1989
Šestnásťročný Tomáš so Slovenskou reprezentáciou obsadil 3. miesto na Majstrovstvách Európy juniorov v softballe. Patrí do generácie, keď sa v roku 2004 pod hlavičkou ŠK Skalica a za výdatnej pomoci CVČ Skalica podarilo založiť novú generáciu baseballových nadšencov, kedy družstvo kadetov reprezentovalo Skalicu v súťaži západoslovenského kraja v sezóne 2004/05 a 2005/2006, tu začali vynikať individuálne schopnosti jednotlivých členov družstva, takže pozornosti realizačného tímu Slovenskej softballovej reprezentácie neunikla ani športové schopnosti a výkonnosť Tomáša. Jeho prednosťami sú svedomitosť, pracovitosť, poctivosť, rýchlosť, vytrvalosť, bystrosť. Jeho trénerom je Marián Budinský.

Skryť Vypnúť reklamu

Lukáš Kaltenbach
Karate Dojo Skalica
Pätnásťročný Lukáš je žiakom 9. triedy ZŠ na Vajanského ul. v Skalici. V slovenských súťažiach reprezentuje Skalicu, v Čechách je na hosťovaní v Hodoníne. Jeho úspechy v roku 2006: víťaz na M - ČR všetkých štýlov v Ústí n/L., na Národnom pohári Goju ryu v Kroměříži, na Národnom pohári Goju ryu v Čejkoviciach i na Majstrovstvách Juhomoravského kraja v Brne. Druhý na M - ČR Goju ryu v Brne, tretí na Kachikan Cup v Nitre. Je vynikajúci študent, výborný športovec, karatista, ktorý holduje aj kickboxu, atletike a futbalu. Jeho trénerom je Peter Bureš.

Zdenko Kotvan
HK 36 Skalica - hokej
- brankár, nar. 12.8.1989
Sedemnásťročný Zdenko, vekom dorastenec, je oporou juniorov HK 36 Skalica. V tomto ročníku dostal už príležitosť aj v kádri extraligových seniorov Skalice. Vie sa už v takom mladom veku pripraviť na dôležité stretnutia, výborná práca s lapačkou aj vyrážačkou, rýchly pohyb nôh, výborný prehľad v hre, vhodne si diriguje hráčov pred sebou, jeho psychická odolnosť rastie od zápasu k zápasu. S juniormi Skalice získal striebro i bronz, je Majster SR s dorastencami HK 36 Skalica 2006/07. Jeho vzormi sú Henrick Lunqvist, Tommi Salo a Karol Križan. Je kľudný, vyrovnaný a priateľský. Jeho trénermi sú Peter Oremus, Pavel Pazourek, Milan Klement a Ivan Stúpal.

Skryť Vypnúť reklamu

Juraj Majdan
HK 36 Skalica - hokej
Reprezentant SR 16. Ako najmladší v kádri dorastencov Skalice bol najproduktívnejším hráčom, patril k lídrom mužstva a zaslúžil sa o zisk zlatej medaily dorastu 2006/07. Veľký talent, komplexný hokejista, rýchly útočník, pracovitý, húževnatý, ctižiadostivý. Jeho vzormi sú Jaromír Jágr, Sidney Crosby a jeho snom je hrať NHL. Je veselý, priateľský, ide odhodlane za svojím cieľom, pre ktorý je ochotný urobiť všetko. Odvážny chlapec do pohody aj nepohody, optimistický a vždy pozitívne naladený. K jeho záľubám patrí tenis, hudba a knihy o slávnych a úspešných hokejistoch. Trénermi sú Peter Košťál a Lukáš Hlavenka.

Veronika Šteflíková
AC Olympia Skalica - atletika
- nar. 2.4.1991
Šesťnásťročná študentka 1. ročníka Osemročného športového gymnázia v Trenčíne. Na tréningy do Skalice i do Holíča dochádzala z Gbelov. Najskôr bola iba výbornou skokankou do výšky a členkou žiackej reprezentácie Slovenska, chýbala jej však medaila z M - SR. V roku 2006 sa začala venovať najnáročnejšej atletickej disciplíne sedemboju, svoju všestrannosť dokonale využila a stala sa Majsterkou Slovenska. Jej trénermi sú Dušan Chanečka a Juraj Zapletal.

Skryť Vypnúť reklamu

Martin Štepán
HK 36 Skalica - hokej
Osemnásťročný junior HK 36 Skalica, držiteľ juniorského striebra a bronzu, s dorastencom pomohol v tejto sezóne k zlatu. Patril medzi opory, má výbornú práca s hokejkou, bojovný a dravý typ útočníka, ctižiadostivý, obetavý. Je reprezentantom SR 18, jeho vzorom je Wayne Gretzky. Jeho cieľom je štartovať na MS 18 - ročných a byť draftovaný NHL. K záľubám patrí šport, knihy, hudba. Jeho trénermi sú Peter Oremus, Milan Klement a Ivan Stúpal.

Martin Vépy
SHK Skalica - stolný hokej
Štrnásťročný junior na ME v stolnom hokeji, ktoré sa uskutočnili v Skalici, získal v kategórii juniorov do 13 rokov titul Majstra Európy, a v kategórii do 18. rokov skončil na 15. mieste. Na M - Slovenska bol tretí a prebojoval sa na M - sveta do Moskvy, ktoré budú v júni. Trénuje 2 - 3 krát týždenne, čo sa odráža aj na jeho výsledkoch; pravidelne sa zúčastňuje miestnych, celoslovenských a medzinárodných turnajov (v ČR, Maďarsku, Švajčiarsku). Vystupuje vždy príjemne, vždy rád poradí spoluhráčom a predvedie nové tréningové metódy, ktoré získava predovšetkým na medzinárodných turnajoch. Jeho trénerom je Marián Vépy.

DOSPELÍ JEDNOTLIVCI

Peter Bureš – karate, kickbox
V karate je víťazom 1. kola SP a Superpohára v Nových Zámkoch do 80 kg, 1. kola ČP v Kroměříži, na M - SR i M - ČR v karate skončil štvrtý. V karate súťaží za Rapid Bratislava a v Českej republike za Šin - mu Hodonín.
V kickboxe bol druhý v 4. kole SP v Nových Zámkoch, tretí v 5. kole SP v Trnave, bronzový na M - SR v Košiciach. Súťaží za klub Šin - mu Senica. Je cieľavedomý, bojovný, technicky zdatný, jeho prednosťami sú kopy, má veľký zmysel pre fair – play. Jeho trénerom je Ján Longa.

Dušan Dermíšek – kulturistika
Čoskoro 32 - ročný reprezentuje Skalicu pod hlavičkou klubu Fortuna Trnava. Na M - SR v Lipt. Mikuláši pri svojom debute v silnej konkurencii obsadil pekné piate miesto. S kulturistikou začal v roku 1996, prvú súťaž absolvoval na Grand Prix Martin - Trnava kondičných kulturistov v roku 1997 a potom sa venoval kulturistike (bodybuildingu). Jeho talent si všimol tréner reprezentácie Peter Uríček, ktorý ho trénuje a pripravuje na súťaže. Talent a perspektíva svalového rozvoja ho predurčujú dosiahnuť ešte rad pekných výsledkov. Sympatický športovec sa okrem kulturistiky rád venuje chatárstvu a fotografovaniu.

Tibor Kapánek - hokejbal
32- ročný stabilný člen reprezentácie Slovenska. Legionarčí v klube Oberwill Rebells, s ktorým je víťazom najvyššej hokejbalovej ligy vo Švajčiarsku a Švajčiarskeho pohára, víťazom kanadského bodovania najvyššej švajčiarskej súťaže. Prednosťami tohto ofenzívneho obrancu je perfektná strela, cit pre prihrávku, kombinačná hra, obetavosť, bojovnosť a schopnosť vyhecovať kolektív. Je prvým Skaličanom, ktorý predvádza svoje kvality aj za hranicami Slovenska (ak nepočítame hráčov pôsobiacich v Sudoměřiciach).

List: Srdečne ďakujem za pozvanie na vyhlásenie o Najlepšieho športovca a športového kolektívu za rok 2006 Mesta Skalica, ktoré ma pravdu povediac milo prekvapilo, keďže už dve sezóny pôsobím v zahraničí. Veľmi ma to mrzí, no musím sa ospravedlniť z mojej neúčasti na tomto športovo – kultúrnom podujatí, nakoľko mi moje pracovné a športové povinnosti nedovolia prísť dňa 13. apríla 2007 na toto vyhlásenie do Skalice. Chcel by som touto cestou všetkým, ktorí rozhodovali o mojom zaradení medzi najlepších športovcov Mesta Skalica za rok 2006, poďakovať a oceneným športovcom popriať aj naďalej chuť trénovať a zdokonaľovať sa, vynikajúce výsledky, športové šťastie a v neposlednom rade, samozrejme, aby sa všetkým vyhýbali zranenia. S pozdravom Tibor Kapánek.

Ľubor Komenda – hokejbal
31 - ročný reprezentant Slovenska, brankár skalického klubu Huricáni i českého SK Sudoměřice. V bránke pôsobí veľmi pokojne, niekedy až flegmaticky, no vie sa aj zdravo vyhecovať, jeho prednosťami sú vynikajúci postreh, veľmi dobrý pohyb v bránkovisku a cit pre hru. Je jediným Skaličanom, ktorý reprezentoval Slovensko ako junior i senior. V sezóne 2005/06 získal striebro v Extralige ČR v drese Sudoměřic, pravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach v ankete o najlepšieho hokejbalistu ČR. Jeho trénerom je Róbert Janík.

Tibor Kosík - hokejbal
31 - ročný stabilný člen reprezentácie Slovenska. Stredný útočník klubu Huricáni, SK Sudoměřice i reprezentácie Slovenska. Jeho prednosťou je perfektná prihrávka, periférne videnie, čítanie hry, kombinačná hra, práca s hokejkou a bojovnosť. V sezóne 2005/06 získal striebro v Extralige ČR v drese Sudoměřic, v kanadskom bodovaní Extraligy ČR patril medzi najlepších. Jeho trénerom je Róbert Janík.

Ján Križák
AŠK Skalica - atletika
36 - ročný reprezentant SR v polmaratóne. Strieborný na M - Slovenska v polmaratóne, člen družstva AŠK Skalica, ktoré obsadilo 2. miesto na M - SR v polmaratóne, druhý na M - SR v crosse. Je ťahúňom celého kolektívu, víťaz mnohých pretekov na Slovensku i v zahraničí.

Alena Mikerová
ŠKP Skalica - streľba
- členkou Športovostreleckého klubu polície Skalica je od roku 1999, okrem aktívneho súťaženia v streľbe je rozhodkyňou športovej streľby II. kvalifikačnej triedy a trénerkou III. kvalifikačnej triedy, v roku 2006 sa ako trénerka začala venovať práci s mládežou
- pracuje v Združenej strednej škole v Skalici ako majsterka odborného výcviku, popri zamestnaní študuje na Pedagogickej fakulte Trnavskej Univerzity
- najvýraznejšie úspechy dosiahnuté vo vzduchovkových disciplínach v roku 2006: 1. miesto na Majstrovstvách Trnavského kraja, 2. miesto na Akademických Majstrovstvách Slovenskej republiky, 5. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky, 1. a 4. miesto v I. kole Extraligy v Martine, 2. a 3. miesto v II. kole Extraligy v Šali
- je akademickou reprezentantkou Slovenskej republiky
- športovú činnosť začínala pod vedením trénera Richarda Bízka, v súčasnosti pracuje samostatne, tréningovú činnosť konzultuje s trénerom športovej reprezentácie v pištoľových disciplínach, so zaslúžilým majstrom športu Ivanom Némethym

Milan Rízek
AŠK Grafobal Skalica - atletika
- 4. miesto na Majstrovstvách Slovenska v chôdzi na 20 km
- húževnatý a vytrvalý atlét, ktorému učarila chôdza

Richard Stehlík - hokej
- skalický hokejový odchovanec, 22. ročný hokejista (22.6.1984)
- slovenský reprezentant v ľadovom hokeji
- obranca
- v súčasnosti hráč Sparty Praha
- účastník Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2006, Majster Českej republiky 2005/2006 s tímom Sparta Praha
- draft NHL: 76. miesto Nashville Predators 2003
- hokejovo vyrástol v Skalici, slovenský reprezentant vo všetkých vekových kategóriách, účastník Majstrovstiev sveta 18. ročných (2x), Majstrovstiev sveta juniorov (3x), kapitán reprezentácií SR“18“ a SR“20“
- devízy: tvrdá strela, pozičná hra, ofenzívny typ obrancu
- tréneri: HC Sparta Praha – František Výborný, Marián Jelínek
- skalickí tréneri, ktorí sa podpísali pod jeho hokejový rast: p. Machálek, Jozef Ivánek, p. Čermák, Pavol Ivičič, Miroslav Krídl, František Kazinota, Miroslav Černý, Ján Štepanovský, Ján Rampáček, Roman Straka, Dušan Gregor, Ján Faith, Ivan Černý, Milan Mikula
- záľuby: kick – box, alternatíva medicína, knihy, rád sa venuje mladým hokejistom a športovcom, ktorým odovzdáva svoje skúsenosti, náladu mu povzbudí černošská hudba, hip hop a rap

René Školiak
HK 36 Skalica - hokej
- útočník
- slovenský reprezentant
- nar. 28.1.1979
- najproduktívnejší hráč slovenskej extraligy po základnej časti 2006/2007 (70 bodov)
- výrazná opora tímu HK 36 Skalica
- priebojný, rýchly útočník, kombinačný, technik, má tímového ducha
- tréneri: Peter Oremus, Pavel Pazourek

List: Dovoľte mi srdečne poďakovať za pozvanie na slávnostné vyhlásenie Najlepšieho športovca a športového kolektívu za rok 2006. Nakoľko mám reprezentačné povinnosti, musím sa ospravedlniť z neúčasti na tomto vyhlásení. Veľmi si vážim Vaše pozvanie a všetkým oceneným srdečne blahoželám a prajem ďalšie športové úspechy. S priateľským pozdravom René Školiak

MLÁDEŽ KOLEKTÍVY
Mladší žiaci MFK Skalica
V roku 2006 obsadili 1. miesto na halovom turnaji v Senici, 2. miesto na medzinárodnom turnaji vo Schwechate, 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Gladbecku, obsadili 2. miesto v III. lige vo futbalovom ročníku 2005/2006 a po jesennej časti vo futbalovom ročníku 2006/2007 sú v 3. lige na 1. mieste. Trénerom je Peter Martinovský, vedúci mužstva Pavol Dutka.

ZŠ na Vajanského ul.
5. C trieda - atletika
- 1. miesto v Slovenskom finále triednych družstiev „Zdatné deti“ – 5. ročník, ktoré sa konali 16. júna 2006 v Skalici
- triedny učiteľ: Mgr. Marta Havelková

ZŠ na Vajanského ul.
8. B trieda - atletika
- 2. miesto v Slovenskom finále triednych družstiev „Zdatné deti“ – 8. ročník, ktoré sa konali 16. júna 2006 v Skalici
- triedny učiteľ: Mgr. Michaela Buchtová

Dorast HK 36 Skalica – hokej
- Majstri Slovenska 2006/07. Skvelá hokejová partia, ktorá dosiahla historický úspech pre skalický mládežnícky hokej.
Tréneri: Peter Košťál, Lukáš Hlavenka. Vedúci mužstva: Milan Kuba. Lekár: MUDr. Alojz Kvasnička.
Brankári: Tomáš Rajčák, Zdenko Kotvan, Peter Kučera, Dominik Šurýn.
Obrancovia: Ján Chocholáček, Peter Drábek, Marek Pekar, Michal Kempný, Radovan Zelenka, Henrich Jaborník, Vladimír Irša, Ivan Jankovič, Matej Štefík, Martin Chalupa, Michal Kocák, Ondrej Janík.
Útočníci: Michal Kuba, Martin Štepán, Juraj Majdan, Andrej Grunner, Milan Grman, Vladimír Lantoš, Marek Hovadík, Peter Smetana, Lukáš Sirvoň, Patrik Slušný, Vojtech Pekar, Jakub Ilčík, Matúš Herda, Stanislav Opavský, Michal Gabriška, Róbert Šohajda.
AŠK Grafobal Skalica – atletika
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v polmaratóne (Ing. Ján Križák, Miroslav Hlúpik, Peter Prešneider, Jaroslav Moravec)
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v crosse (Jaroslav Moravec, Miroslav Hlúpik, Peter Prešneider, Ľubomír Rehuš, Luhový, Králík)
- predseda klubu: Zdeněk Zalubil

SHK Skalica – stolný hokej
- za klub hrajú piati reprezentanti Slovenska, ktorí sa kvalifikovali na Majstrovstvá sveta v STIGA hokeji do Moskvy: kategória open – Richard Bartošek a Emil Galoci, kategória juniori – Martin Vépy a Tibor Valachovič ml., kategória ženy – Sandra Nogová
- svojimi pravidelnými tréningami si udržiavajú dlhodobo vysokú výkonnosť, pod záštitou Asociácie stolného hokeja sa zúčastnili na turnaji Budapest Open 2006, Czech Open v Prahe a ďalších medzinárodných a tuzemských turnajov, na ktorých dosahovali kvalitné umiestnenia
- cieľom klubu je čo najviac sa venovať práci s mládežou, ktorá dosahuje čoraz kvalitnejšie výsledky, cieľom je skončiť minimálne na druhom mieste na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 24.5.2007 v Skalici
- predseda klubu: Marián Vépy

Juniori HK 36 Skalica - hokej
- držitelia strieborných medailí za 2. miesto z Majstrovstiev Slovenska juniorov – extraliga 2005/2006
- partia skalických bojovníkov, ktorí v roku 2006 zaznamenali historický úspech skalického mládežníckeho hokeja
- kapitán: Jakub Hanka
- tréneri: Peter Oremus, Ivan Stúpal
- vedúci mužstva: Marek Gula, lekár: MUDr. Jozef Skála, masér: Juraj Říha
- hráči: brankári: Michal Ivánek, Zdenko Kotvan, Andrej Šimek, Tomáš Janeček, obrancovia: kapitán - Jakub Hanka, Martin Chovan, Martin Škadra, Ľubomír Škápik, Peter Gula, Justín Javorek, David Greň, Filip Tomáš, Peter Drábek, Adam Beňa, Ján Chocholáček, Radim Vintr, Marek Pekar, útočníci: Juraj Mikúš, Michal Šátek, Patrik Lušňák, Michal Hrtús, Filip Novák, Jozef Haring, Martin Hollý, Martin Štepanovský, Marek Mikušovič, Martin Štepán, Juraj Svíba, Lukáš Palkovič, Milan Grman, Martin Chylo, Erik Novák, Peter Penák.

- 3. miesto Majstrovstvá Slovenska juniorov – extraliga 2006/2007
- kapitán: Marek Mikušovič
- tréneri: Peter Oremus, Milan Klement, Ivan Stúpal
- vedúci mužstva: Marek Gula, lekár: MUDr. Jozef Skála, masér: Juraj Říha
- hráči: brankári: Zdenko Kotvan, Tomáš Tomek, obrancovia: Ľubomír Škápik, Martin Klučár, Justín Javorek, David Greň, Peter Drábek, Radim Vintr, Marek Pekar, útočníci: Marek Mikušovič, Martin Štepán, Palkovič, Milan Grman, Martin Chylo, Erik Novák, Peter Penák, Matej Oremus, David Janáč, Juraj Rehuš, Erik Koštuřík, Dušan Vincúr, Ľudovít Vámoš.
MONIKA KUŠNIEROVÁ

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Pomáhajte čítaním
 1. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 2. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 3. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 4. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 5. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 6. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 310
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 527
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 20 777
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 971
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 949
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 628
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 805
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 729
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 589
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 8 918
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Predbežný termín konca zákazu vychádzania je 15. november

Termín odsúhlasil aj ústredný krízový štáb.

Ilustračná fotografia.

V Skalici nebudú odberné miesta kopírovať volebné miestnosti

Na plošné testovanie vyčlenili v meste jedenásť odberných miest.

Ilustračné foto

Kraj poskytne na celoplošné testovanie stredné školy

Budú v nich zriadené odberové miesta.

Trnavský samosprávny kraj

Mestskí policajti zasahovali pri krvavej potýčke

Zranenému mužovi poskytli prvú pomoc.

Ilustračná fotka

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Už ste čítali?