* INTER: Bernady – Kaprálik, Ševela, Majerník, Matovič – Čikoš (46. Musil), Urban (86. Mezovský), V. Horváth, Hodek – Majtán, Šlahor (76. Hejčík).
* SPARTAK: Kamesch – Poljovka, T. Hanzel, Doležaj, Ľ. Hanzel – Kopúnek – Semanko (70. Ďuriš), Ujlaky, Barčík (90. + Hlavatovič), Vido (70. Kožuch) – Tomčák.
Góly: 50. Tomčák, 66. Ševela.
ŽK: Majerník, Hodek, Kaprálik, Šlahor, Bernady – Vido, T. Hanzel.
Pred 1792 divákmi rozhodoval Vlk.
Na veľmi skromne obsadených Pasienkoch sa hral v prvej štvrťhodine medzišestnástkový futbal. Oba kolektívy si dávali pozor na zadné dvierka v snahe udržať si nulu v kolonke prehier. Viac z hry mali domáci, Trnava sa snažila kontrovať cez dvojicu Ujlaky – Barčík. Prvý vzruch priniesla končiaca sa 15. min, keď Hodek obišiel Poljovku, vnikol do pokutového územia, telom oklamal Tomáša Hanzela, no na šťastie pre Spartak z uhla prestrelil. V 23. min pohrozili aj Trnavčania. Barčík uvoľnil Ujlakyho, no ten loptu priamo z prihrávky poslal prudko vedľa brány Interu. Presne po polhodine hry zahrával jediný trnavský roh Ujlaky, ale hlavička Tomčáka smerovala priamo na Bernadyho. V 36. min centroval z ľavej strany Barčík, nabiehajúci Semanko na jeho loptu nedočiahol. Snaha domácich sa končila buď na dobre fungujúcej obrane Spartaka alebo strely interistov boli veľmi nepresné a Kamescha vôbec neohrozili. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Trnavčanom, ktorí sa dostali do vedenia. V 50. min po chybe obrany Interu sa k zlému odkopu dostal Vido, hlavou posunul loptu voľnému Tomčákovi a ten zoči-voči Bernadymu s prehľadom rutinéra strelou po zemi otvoril skóre – 0:1. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať, čo sa im podarilo v 66. min. Vtedy obrana Spartaka nedokázala odkopnúť loptu Musilovi, ktorý s ňom prešiel až k bránkovej čiare a z jeho presného centra prehodil hlavou Ševela bezmocného Kamescha a bolo 1:1. Žlto-čierni ožili a preťažená trnavská obrana s predsunutým Kopúnkom sa mala čo obracať. Spartaku začal vynechávať stred poľa, Ujlakymu s Barčíkom začali dochádzať sily hlavne preto, že od krajných záložníkov nemali prakticky žiadnu pomoc. Na situáciu zareagoval tréner Šuran a na ihrisko poslal skúsenú dvojicu Kožuch – Ďuriš. Na hre Trnavy sa ich prítomnosť ihneď prejavila, ale spartakovci sa do gólovej šance nedokázali prepracovať. Naopak, bližšie ku gólu mal Inter. V 74. min neprekonal trnavského gólmana v dobrej šanci Hodek a v poslednej minúte minul tesne ľavú žrď priamy kop Musila. Zostalo tak pri remíze, z ktorej mali pochopiteľne väčšiu radosť Trnavčania, ale početný tábor priaznivcov nebol z ich hrou príliš spokojný.

ZAUJALI
Zadné rady Spartaka veľmi solídnym výkonom, keď za celý zápas urobili snáď iba dve hrúbky. V oboch bol aj Poljovka, ktorý však podal najlepší výkon na jar, svoj vysoký štandard odviedol Doležaj a obdiv bratislavských priaznivcov si vyslúžili bratia Hanzelovci. Mladšiemu Tomášovi pri jednom pohotovom odkope dokonca zatlieskala čestná tribúna. Túto štvoricu dobrým výkonom vystužil Kopúnek a všetko istil spoľahlivý Kamesch.

3. liga západ
Štúrovo - Myjava
2:1 (0:0)
Góly: 58. Varga, 71. Smatana - 82. Červienka.
Bojovné stretnutie mužstiev z konca tabuľky prinieslo hru iba priemernej úrovne. Hostia povzbudení troma víťazstvami začali aktívne, hrozili väčšinou zo štandardných situácií, ale bez efektu. Domáci sa postupne dostali do tempa a ich dve dobré šance nevyužil Tácsik. Pri prvej strelil slabo do rúk brankára a o chvíľu nato jeho lob odvracal z bránkovej čiary Pekník. V úvode druhého polčasu mali Myjavčania územnú prevahu, ale gól padol do ich siete. V 58. sa do šestnástky predral Varga a tvrdou strelou prestrelil brankára. Hostí gól vyburcoval k zvýšenej iniciatíve, ale boli to znovu domáci, ktorí po vydarenej strele Smatanu zvýšili svoj náskok. V závere vsadili Myjavčania všetko na jednu kartu a dočkali sa aj kontaktného gólu po peknej hlavičke Červienku. Srdnato bojovali o vyrovnanie, ale neúspešne, čo mohol využiť domáci Smatana, ale z dobrej pozície trafil len Solničku.
Rozhodoval Frič. ŽK: Kianek, 150 divákov.
Myjava: Solnička - Viselka (69. Vojtek), Kumančík, Pekník (81. Žák), Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Poláček (69. Coufalík), Černáček, Šarudi, tréner R. Madunický.
JÁN ORAVEC
Ďalšie výsledky: Dubnica B – Led. Rovne 4:0 (1:0), Sokol, Seye, Ondráš, Jánošík, Moravany – Neded 2:0 (1:0), Majerský, Cheben, J. Bohunice - Nové Zámky 5:0 (1:0), Mikláš 2, Tubonemi, Strečanský, Boháčik (11 m), Domaniža – Partizánske 1:0 (0:0), Vaštík, Veľké Ludince – Topoľčany 1:2 (1:2), Šátek – Sák, Teplanský, Galanta - Šamorín 2:0 (1:0), Špánik 2 (1 z 11), Gabčíkovo - Bánovce 2:0 (0:0), Liszkay, K. Csicsay (11 m).

4:1 (2:0)
Domáci sa hneď od úvodu pustili do súpera a bolo teda len otázkou času, kedy padne gól. V 17. minúte Duška peknou prihrávkou uvoľnil Pavlíka a ten skóroval – 1:0. V 37. minúte centroval Šimek a Pavlík svojím druhým gólom zvýšil na 2:0. V 58. minúte zahrával trestný kop Šido, brankárovi vypadla lopta a Šimek skóroval. V 79. minúte hostia z ojedinelého útoku znížili Mizerákom na 3:1. V 83. minúte Pavlík vysunul Šimeka a ten uzavrel gólový účet stretnutia.
Rozhodoval Jakubáč, 200 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Miča, Marík, Šido, Dobrovodský, Duška, Šimek, Kutlák (70. Potúček), Pavlík, Kavecký (82. Škrabák), Klein (61. Nosko).JÁN VRKOČ

Ďalšie výsledky: Borčice – Hôrka 3:0 (1:0), Vodecký, Berde, Staňo, H. Poruba – Prečín 1:0 (0:0), T. Staňo, Púchov B – M. Lednice 4:0 (0:0), Hološko, Luhový, Rojko, Chovanec, V. Uherce – Selec 1:0 (1:0), R. Kováč, Nováky – Kamenec 2:1 (1:0), Árgyusi, Vavro – Mat. Nechala, Oslany – Z. Kostoľany 0:4 (0:1), Adrián Oršula, Jaro Oršula, Cmarko, M. Adamec, Trenč. Jastrabie – Pov. Teplá nehrali, hostia neprišli.
Dohrávka: Nováky – Podolie 1:1 (1:0), 13. Štrbák – 51. Červeňanský.
1. Borčice 19 14 3 2 52:27 45 (+18)
2. Nováky 19 13 4 2 48:16 43 (+13)
3. Hôrka n/V. 19 10 6 3 36:18 36 (+9)
4. H. Poruba 19 11 3 5 38:21 36 (+6)
5. Brezová p/Br. 19 11 2 6 46:25 35 (+5)
12. Podolie 19 7 1 11 29:37 22 (-5)
13. Tr. Jastrabie 18 2 5 11 22:37 11 (-16)
14. Oslany 19 3 2 14 25:72 11 (-19)
15. Pov. Teplá 18 2 3 13 11:64 9 (-18)
16. Malé Lednice 19 2 1 16 21:49 7 (-20)

4. liga severozápad
Bošany – Skalica
3:1 (2:1)
Góly: 16. Papranec, 33. Šesták, 67. Ambróz (11m) - 11.Kubík.
V zápase dobrej úrovne zaslúžene vyhrali domáci. Hostia mali dobrý začiatok keď bránu súpera ohrozili už v 2. minúte. V 9. minúte neuspel domáci Papranec z trestného kopu. Vedúci gól hostí vsietil domácim v 11 minúte Kubík. Po rohovom kope sa v 16. minúte najlepšie zorientoval Papranec a vyrovnal na 1:1. V ďalšej akcii domácich našiel Papranec Šestáka, ktorý v 33. minúte zvýšill na 2:1. Hostia faulovali Ambróza , ktorý z 11 metrového kopu uzatvoril skóre na 3:1. Rozhodoval: Tomčík, Počet divákov: 200.
SKALICA: Zongor - Kucharič, Šefčík, Brezina (84. Pudelka), Urbánek, Jánošík, Krampáček, Danajk (82. R. Zongor), Štepanovský, Bajan, Kubík (80. Sprušanský).

Šimonovany – Senica
0:1 (0:1)
Gól: 38. Peter Hílek.
V prvom polčase sa hral priemerný futbal a po jedinej chybe domácich Ilek otvára skóre na 0:1. Druhý polčas sa viedol v drvivej prevahe domácich, ale ani veľké úsilie nestačilo na zvrat v zápase. Rozhodoval: Šmidovič, počet divákov:120

Ďalšie výsledky: V. Kostoľany - Mýtna N. Ves 0:1 (0:1), Ondruš, Chynorany – Hrnčiarovce 1:2 (0:2), P. Maťavka - Polakovič (11 m), Heteš, Solčany - P. Bystrica 0:3 (0:0), Gaborík 2, Hrnčík, N. Pravno – N. Dubnica 2:2 (2:0), Michal Jamrich, Čampiš – Ruman, Batla, Častkovce - Tovarniky 2:0 (2:0), Ostrovský, Šagát.

1. P. Bystrica 19 17 2 0 58:7 53 (+26)
2. Mýtna N. Ves 19 15 2 2 47:15 47 (+20)
3. T. Stankovce 19 13 3 3 49:15 42 (+12)
15. Tovarníky 19 2 1 16 11:61 7 (-20)
16. V. Kostoľany 19 1 1 17 21:63 4 (-26)

5. liga západ
Lok. Trnava – Holíč
3:1 (1:0)
Góly: 34. (11m) Laurinec, 61. Janek, 71. Hrašna – 60. Nečas
Počas úvodnej polhodiny si mohli diváci okrem pohľadu na veľmi pekne upravenú hraciu plochu užívať tak akurát príjemného veľkonočného slniečka. Futbal, ktorí hráči produkovali bol nevýrazný, hralo sa nedôrazne a bez výraznejšieho ťahu na jednu i druhú bránku. Stačilo však trocha pridať a hneď sa situácia menila. V 33. min domáci pritlačili a obrana hostí vo vlastnom pokutovom území vyrobila hrúbku, za podrazenie dostal Palkovič žltú, Laurinec strieľalpokutový kop, ktorý premenil vo vedúci gól domácich – 1:0. Hostia síce hneď z protiútoku mohli aktívnym Singhoferom skóre meniť, no jeho strela z diaľky skončila vedľa ľavej žrde. Ani ďalšia veľká príležitosť, tentoraz Lokomotívy, nebola úspešná – Hrašna po samostatnom úniku v 45. min dal vedľa. Úspešnejší nebol ani v 46. min, tentoraz jeho strelecký zámer zneškodnil Tola. Domáci od tohto momentu začali hrať o poznanie živšie, no pekná zadovka Srdoša šla nad, dorážku Hrašnu vykopla obrana z lajny a Kubík po individuálnej akcii prekopol. Logicky potom platilo nedáš – dostaneš a v 60. min po závare pred domácou bránou Nečas vyrovnal - 1:1. Domáci túto zmenu nezobrali na vedomie, pretože hneď z protiútoku Janek tiahlou strelou z diaľky pod žrď dal na 2:1. V 64. min sa ho pokúsil napodobniť Kubík, no neúspešne. Až sa konečne zadarilo aj Hrašnovi, ktorý po prieniku dokázal prehodiť brankára Tolu a v 71. min skórovať – 3:1. V tej samej minúte po fatálnej chybe domácich mohol skórovať do prázdnej brány Mihók, no nič sa nemenilo. Akurát že domáci už v týchto chvíľach ovládali dianie ihrisku a sympaticky pôsobiacich Holíčanov už k ničomu nepustili. Bodový zisk domácej Lokomotívy bol zaslúžený a udržala si ním kontakt s čelom tabuľky.
Holíč: Tola – Mihok, Madák, Palkovič, Belay, Lorenc, Nečas, Blatnický, Singhofer (Brožek), Karnoš, Š. Bradáč
Petrova Ves – Radošina
4:2 (2:1)
Góly: 20. Křižan, 29. Pet. Pochylý ml., 55. Morvay, 74. Huťťa – 40. B. Varga, 54. Kováčik
Domáci pokrstili nové dresy víťazstvom, keď v stretnutí vyrovnaných súperov sa dokázali aj strelecky presadiť. Ich aktivitu predznačila už šanca Krchnavého v 2. min stretnutia, no ba gól si museli fanúšikovia počkať do 20. min, kedy Huťťov roh hlavou dopravil Křižan do bránky Kováčika – 1:0. Vzápätí ideálnu prihrávku Krchňavého premenil v ďalší gól Peter Pochylý ml.. Hostia nerezignovali a ešte do prestávky znížil hlavou B. Varga, aby po prestávke Kováčik vyrovnal na 2:2. Neotrasení domáci z protiútoku Morvayom, ktorý dostal adresnú prihrávku od Krbicu, sa znova dostali do vedenia – 3:2. Keď v 74. min vyrazil brankár Kováčik pred domáceho Huťťu, ten sa prázdnej bránky nezľakol a dal na 4:2 a poistil domácim víťazstvo aj body.
P. Ves: Lánik – Krchňavý (M. Matula ml.), Krbica, I. Juriga, J. Juriga, Pet. Pochylý ml. (Černý), M. Matula st., Křižan, Huťťa, Morvay (Patrik Pochylý), Pet. Pochylý st., tréner Ľ. Srnec.
Piešťany – Mor. Sv. Ján
1:1 (1:0)
Góly: 8. Blahunka – 60. Koporec
Domáci mali od začiatku stretnutia územnú prevahu, tú však nedokázali premeniť na streleckú a tak z ich strany okrem gólu Blahunku v úvode stretnutia žiadne ďalšie pozitívne aktivity nebolo vidieť. Hostia sa poctivo bránili a hrozili iba ojedinelými útokmi, aby z jedného z nich dali v 60. min stretnutia vyrovnávajúci gól.
Moravský S. J.: Šimek – Kavecký, Hajdin, Buzay, Vávra, Mračna, Stuparský, Kudlička, Kánsky, Hrica, Koporec

Kúty – Prašice 0:0
Domáci hrali takmer po celé stretnutie na jednu bránku a hostia sa dostávali iba k ojedinelým útokom. V 37. min stretnutia domáci dokonca zahodili pokutový kop a v slušne hranom stretnutí im nepomohlo ani to, že v II. polčase hrali s vetrom za chrbátom.
Kúty: Pa. Škoda – Palkovič, Kubo, Ősterreich, M. Smolinský, Antálek, Mihál, Hyránek, Šimek, Pe. Škoda, Štiftner (M. Bala, T. Smolinský, Puškač)
Prašice: Sláma – Vl. Ďurík, Šimon, Pikna, Martinček, Baláž, Streďanský, Halo, Grznár, Šmatlák, P. Ďurík (Režo, Paluš)
Krakovany – Čáčov
1:0 (1:0)
Gól: 13. T. Balcír
Krakovanci sa chceli rehabilitovať po neúspešných výsledkoch a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Po úvodnom zastreľovaní sa Feranca potiahol v 13. min akciu Ilenčík a z jeho centra vsietil T. Balcír prvý jarný gól Krakovian. Čáčovania však neprišli brániť a Bondra mal šťastie najmä pri dvoch nastrelených brvnách. V nasledujúcom strelci Filuš i Balcír triafali iba do brankárov a tak sa šlo do kabín s tesným výsledkom. Po obrátke Krakovany zodpovedne bojovali, Čáčov sa snažiť neustále podkurovať a tak na ihrisku bolo živo. Diváci videli pomerne rušné stretnutie, ktoré ale neudržal rozhodca na uzde a prispel tak k druhopolčasovej zbytočnej nervozite.
Krakovany: Bondra – Hlaváč (Pekarčík), Duchoň (Pavlovič), Bejdák, Ondrejka, Feranec, Ilenčík, P. Sedlák, Kališ, T. Balcír, Strecký
Čáčov:B. Valjent – Krošlák, Pucheľ, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč, Bobek, Filuš, Václavek (Chocholáček), Hlavenka
Gbely – Trebatice
3:1 (1:1)
Góly: 26. Kudláč, 55. Križan, 60. Rozboril – 25. Horváth
ČK: Machač (Trebatice) – Mihal (Gbely)
Domáci zatlačili súpera od začiatku na jeho polovicu, aby hostia sa dostali iba k brejkom a brankár Janík musel zachraňovať. V 25. min neuznal rozhodca domácim gól, situáciu využili hostia a uderili Horváthom – 0:1. Domáci vzápätí prešli do protiútoku a Kudláčom hneď v 26. min vyrovnali – 1:1. Od 42. min hrali hostia po vylúčení Machača iba s desiatimi hráčmi zatlačili hostí a spustili doslova streleckú kanonádu a tak výška skóre bola iba otázkou času. Využili však iba dve príležitosti a to Križanom a Rozborilom. Zvyšné šance zostali nevyužité, no i tak sa aj zostatok stretnutia niesol v réžii domácich, keď u hostí dominovali brankár Dvorský a útočník Horváth.
Gbely: Janík – M. Mihal, Kollár, P. Eisner, Mackura (Šebesta), Daniel, Rozboril, Križan (M. Eisner), Kudláč, Májek, P. Mihal (Zajíček)

Ďalšie výsledky: Dvorníky – Jalšové 1:0, Krajinčák, Chtelnica – Smolenice 0:3, Augustín 2, Pluhár.

2. liga
Púchov – Vegum D. Vestenice 1:1 (1:0),Deneš – Šimurka, Rača - Nové Mesto 2:1 (0:1), Ďuriš, Bernidakis - M. Bogora, Vrbové - Dúbravka 0:1 (0:0), Zrubec, Trnava B – Nitra B 2:1 (0:0), Hlavatovič, Ivanič - Čurgali, Vráble - Prievidza 1:0 (0:0), Golian, Nemšová - Slovan B 2:1 (1:1), Ďuriš, Oliš - Peťovský, Artmedia B - SFM Senec 4:1 (2:0), Gajdoš, Rihák (11 m), Piroška, vlastný - Pizur (11 m).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Mladí ponúkli pomoc samospráve. Využijú modernú technológiu

Monitoring odberných miest bude cez kolkojetamludi.sk.

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.