Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Senica vo finále, muži Malaciek o 5. miesto

VOLEJBAL
Semifinále play off
Po vlne mediálnej kritiky a hlavne dohovore trénera za nevydarený zápas v Pezinku zohrali úradujúce volejbalové majsterky svoje tretie semifinálové stretnutie v senickej športovej hale v najsilnejšej možnej zostave a svoje súperky z palubovky doslova sfúkli. Okrem začiatku tretieho setu bol rozdiel vo výkonnosti priepastný a sympatické družstvo z vinohradníckeho mesta sa nedostalo ani k svojmu snaživému výkonu na Záhorí spred týždňa.
Senica - Pezinok
3:0 (13, 8, 16)
Senica: Viestová, Biksadská, Schlindwein, Jošović, Gálíková, Vivi Cruz, libero Kleskeňová, tréner Vladimír Sirvoň.
Pred 200 divákmi rozhodovali Kováčik a Ivanka.
Domáce družstvo začalo sústredene a už pri prvom technickom oddychovom čase viedlo 8:2. Ďalší priebeh bol vyrovnaný do stavu 16:10, no potom dovolila Senica súperkám uhrať iba tri body a set získala jasne pre seba. Druhý set bol jednoznačne v senickej réžii, hosťujúcemu trénerovi nepomohli ani striedania, ani oddychové časy. Od stavu 16:7 to odtiahla podávajúca Schlindwein až na 23:7. Vo veľmi dobre hrajúcom domácom družstve vynikla hlavne skvelá Jelena Jošovič. Na začiatku tretieho setu Pezinok tri razy o bod viedol (2:1, 3:2 a 5:4), no domáce hráčky otočili na 7:5 a potom už iba kontrolovali priebeh a dohrávali stretnutie, ktoré trvalo 49 minút a v ktorom boli Seničanky vo všetkých herných činnostiach výrazne lepšie. Víťazstvo definitívne potvrdilo tretiu účasť OMS Senica v rade vo finále o titul majstra Slovenska pod vedením trénera Sirvoňa. Senický kormidelník bol po stretnutí spokojný so zodpovedným prístupom družstva, ktoré takmer nespravilo chybu a odčinilo tým neprofesionálny výkon z Pezinka. Na zápase bol prítomný aj reprezentačný tréner Miroslav Čada, ktorý od semifinále očakával určite vyrovnanejší zápas, no videl len kvalitu Senice, z reprezentantiek v podaní Biksadskej a Kleskeňovej.
Finálovými súperkami Senice bude pravdepodobne Slávia UK Bratislava, ktorá po troch dueloch vedie nad Doprastavom 2:1 na zápasy. Prvé finále sa uskutoční v stredu 18. apríla o 18. h v Senici.
- miki -
Muži
O 5. - 8. miesto
Strojár Malacky - Zvolen
3:2 (17, -23, -24, 18, 11)
Pred 100 divákmi rozhodovali Dovičovič, K.Sarka. Hralo sa 122minút. Konečný stav série 2:0.
Malacky: Kobza, Muráň, Janík, Petrovič, Baran, Fiala, libero Podhorný (Rehák), tréner Jozef Schreiber.
Malacky aj s uzdraveným Fialom nezačali dobre, mali problém s príjmom a hneď prehrávali 0:5, pri prvom technickom oddychovom čase 3:8. No potom prišiel na podanie Baran a zrazu bolo 10:8 pre domácich, ktorým sa podaril dokonalý obrat a vyhrali hladko 25:17. V druhom sete sa hra vyrovnala, družstvá sa ťahali až do koncovky, v ktorej sa Zvolenčanom podarilo odskočiť na 23:21 a tento náskok si ustrážili. Tretie dejstvo sa začalo dobre pre Záhorákov, postupne si vybudovali náskok 14:8, viedli ešte 16:14, no potom sa Zvolenčania dotiahli a do koncovky išli s vedením 21:19. Malacky však zabojovali, za stavu 24:23 však nevyužili setbal a o set prišli. Hráči Strojára však nezložili zbrane, bojovným výkonom a s podporou publika vyrovnali na 2:2, takže sa rozhodovalo, podobne ako v prvom zapase v tajbrejku. V ňom sa od začiatku bojovalo o každú loptu, strany sa menili za stavu 7:9, no potom prišiel na podanie nahrávač Kobza, spomenul si na svoju sériu z prvého zápasu a zrazu bolo 11:9, Zvolen sice ešte znížil, no Malačania v búrlivej atmosfére dotiahli zápas do víťazného konca.
Malacky budú hrať o 5., Zvolen o 7. miesto
Púchov- Nitra 3:0 - stav série 1:1.
Strojár sa v boji o 5. miesto (o-päť na dva víťazné zápasy) stretne s víťazom série Nitra - Púchov. 14.4. sa hrá u súpera, 18.4. v Malackách a prípadný 3. zápas 21.4. u súpera.
Ženy
Malacky - Košice
3:1 (-23, 23, 23, 20)
Pred 50 divákmi rozhodovali Sloboda a M. Sarka. Hralo sa 110 minút. Stav série 1:1.
V odvete vo vyrovnanom stretnutí síce vyhrali prvý set Košice, no v ďalšom priebehu zápasu už nedokázali držať krok s domácimi volejbalistkami. Malačanky zvládli koncovky druhého i tretieho dejstva a štvrtý set už bol jednoznačne v ich réžii.
Slávia VM Bratislava - Žilina 3:1 - stav série 1:1.
Rozhodujúce stretnutia obidvoch sérií sa budú hrať 11. apríla v Košiciach a Bratislave.