Extraliga juniorov
O 3. miesto
Skalica - Košice
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Gólový film: 2. Oremus - 1:0, 18. Danko - 1:1, 19. Chylo (Javorek, Grman) - 2:1, 36. Štepán (Grman, Chylo) - 3:1, 46. Novák (Oremus, Škápik) - 4:1.
Pred 800 divákmi rozhodovali Loklšík, R. Müllner, P. Šefčík, del. Ivan Beneš. Vylúčení 8:6 na 2 min., Čerňanský (KOŠ) 10 min. OT. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Boj o tretie miesto juniorskej extraligy s Košicami bol o poznanie pokojnejší, ako zápas o postup do finále so Spišskou Novou Vsou. Prispela k tomu slabšia divácka kulisa, keď oproti zápasu so SP. N. Vsou prišlo o polovicu menej divákov. Aj priskorý začiatok zápasu, keď sa hralo už o 14. h, ako aj zjavné nie prílišné nabudenie hráčov. Darmo, sklamanie z vypadnutia o postup do finále ešte určite neodznelo.
Zápas zďaleka nedosiahol takú úroveň, akú mal posledný duel týchto súperov v základnej časti, ale nejaká iskra tu predsa bola a Skaličania chceli využiť domáce prostredie na získanie prvého bodu v sérii, ktorá sa hrá na dva víťazné zápasy. Domáci šli do vedenia Matejom Oremusom už po 72 sekundách zápasu a o gól navrch išli aj do šatní po prvej tretine, keď pred koncom tretiny na vyrovnávajúci gól hostí odpovedal Martin Chylo. V druhej časti hry mali Skaličania zjavnú prevahu a zužitkovali ju aspoň raz gólom Martina Štepána na 3:1. Tretia tretina už bola veľmi mdlá, východniarom akoby sa ani nechcelo hrať, domáci sa im tak trochu prispôsobili a aj tak dovtedy slabé tempo ešte opadlo. Trochu vzruchu a gólovú poistku v presilovke zariadil Erik Novák a výsledkom 4:1 sa zápas aj skončil. Skalica sa ujala vedenia na zápasy 1:0 a už o dva dni môže v Košiciach rozhodnúť o zisku bronzových medailí.

Košice - Skalica
2:3 (0:0. 1:2, 1:1)
Gólový film: 27. Koštuřík (Drábek) - 0:1, 28. Štepán (Klučár) - 0:2, 29. Kramár - 1:2, 44. Leitner - 2:2, 47. Chylo (Pekar, Vámoš) 2:3.
Pred 120 divákmi rozhodovali Kubuš, Gajan, Grečko. Vylúčení 6:6 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Strely na bránku 28:47.
Skalica: Kotvan - Javorek, Klučár, Chylo, Grman, Štepán - Škápik, Drábek, Koštuřík, Oremus, Penák - Greň, Pekar, Palkovič, Vámoš, Rehuš - Vintr, Michálek.
Skalickí juniori vo štvrtok 29. marca rozhodli v Košiciach o bronzových medailách pre zeleno-biele farby. A to aj napriek tomu, že v kádri chýbali dvaja najproduktívnejší hráči Marek Mikušovič a Erik Novák. Dokázali si poradiť s domácim celkom aj v druhom zápase a po striebornej priečke z vlaňajšej sezóny pridali ďalší cenný kov. Za všetkých fanúšikov im k nemu srdečne blahoželáme. Všetkým, ktorí sa o tento úspech pričinili a zároveň aj poďakovať za skvelú reprezentáciu skalického hokeja i mesta Skalica. -em-

Extraliga dorastu
HK 36 Skalica - Topoľčany
5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Gólový film: 5. Janček 0:1, 32. Štepán (Pekar) 1:1, 34. Hovadík (Zelenka, Jaborník) 2:1, 44. Pekar (Štepán) 3:1, 47. Štepán - 4:1, 52. Majdan (trest. strieľanie) 5:1.
Pred 1400 divákov rozhodovali Baluška, Tvrdoň, Goga. Vylúčení 6:7 na 2 min., Vystavil (TOP) 10 min. OT, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Strely na bránu 43:30.
V predposlednom zápase sezóny sa na skalickom zimnom štadióne odohral zápas pravdy. Stretli sa vtedy vedúci tím Topoľčian s aktuálne druhým celkom extraligovej tabuľky Skalicou. Pre hostí to bol posledný zápas sezóny, pretože posledný duel si predohrali v týždni (remizovali v Trnave 3:3). Rozdiel medzi družstvami bol tri body a to znamenalo, že v prípade zisku čo len bodu, by sa z titulu majstrov Slovenska radovali Topoľčany. Skaličania teda museli duel vyhrať, aby si ešte uchovali šancu na prvenstvo. O úžasnú divácku kulisu sa postarali tábory fanúšikov oboch celkov. V hľadisku prevládali zeleno-biele farby, ale vidieť a hlavne počuť bolo aj žlto-červených. V prvej tretine sa hralo predovšetkým pred domácou bránkou. Skaličania, vedomí si mimoriadnej dôležitosti zápasu, boli v riadnom útlme, nedokázali sa presadiť a keď sa hosťom podarilo dať z dvojnásobnej presilovky vedúci gól (sedeli Kuba a Jankovič), vyzeralo to na veľké domáce trápenie. Pred koncom prvej tretiny sa však Skaličania začali prebúdzať a častejšie sa dostávali do tretiny hostí. V druhej tretine už začali mať domáci pomaly navrch a v ich prospech hovoril nielen pomer striel, ale predovšetkým góly Štepána a Hovadíka v sieti hosťujúceho brankára, ktorými na začiatku druhej polovice zápasu obrátili skóre vo svoj prospech. V tretej tretine to bol už koncert zeleno - bielych, ktorí totálne ovládli hru a hostí nepustili k ničomu. Ďalšie tri góly pridali Pekar, Štepán a z trestného strieľania Majdan a celkom zaslúžene vyhrali 5:1. Po zápase vypukol na ľade gejzír radosti, pretože hokejisti dobre vedeli, že sa posunuli veľmi blízko k vytúženému titulu.
Skalica - Nitra
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Gólový film: 3. Drábek (Grman, Majdan) - 1:0, 4. Majdan (Jaborník) - 2:0, 10. Smetana (Majdan, Hovadík) - 3:0, 11. Šumichrast - 3:1, 42. Majdan (Grunner) - 4:1.
Pred 1000 divákmi rozhodovali Pavlovič, P. Šefčík, Navrátil. Vylúčení 6:8 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 37:19.
Nedeľa 1. apríla teda mala rozhodnúť o tom, či sa budú prepisovať dejiny skalického hokeja. A prepisujú sa! Aj ten povestný posledný krôčik sa podaril. Po skvelom víťazstve nad Topoľčanmi stačila skalickým dorastencom v poslednom zápase sezóny remíza, aby sa stali majstrami Slovenska. Na žiadnu remízu však mladí Skaličania nehrali, s prehľadom si poradili s Nitrou 4:1 a potom nastala historická chvíľa pre skalický hokej, ktorý sa od tohto dňa môže pochváliť zlatou medailou v kategórii dorastu. Od čias tímu Žiga Pálffyho a spol., ktorý v roku 1983 získal titul majstrov Slovenska v kategórii mladších žiakov, je toto najcennejší úspech zeleno-bielych farieb. Podobne ako v sobotu pri odovzdávaní bronzových medailí juniorom, boli aj v nedeľu na zimnom štadióne prezident HK 36 Skalica Ing. Ivan Chovanec a viceprezident klubu a primátor Skalice Ing. Stanislav Chovanec, ktorí odovzdali medaily majstrom Slovenska. Po slávnostnom dekorovaní majstrov Slovenska vypukol na ľade gejzír radosti, ktorý trvala dlhé minúty. Chlapci si to užívali - a právom. Majstrovský titul sa nezískava každý deň. My im môžeme iba zablahoželať. Vicemajstrom sa stali Topoľčany, tretí skončil Slovan. - em -
53. kolo: Skalica - Topoľčany 5:1, Trenčín - Zvolen 4:3, Prievidza - Detva 0:1, Sp. N. Ves - Slovan 2:5, Košice - Ružinov 5:3, Trnava - Nitra 3:5, Poprad - Martin 8:3, B. Bystrica - Žilina 6:4.
54. kolo: Skalica - Nitra 4:1, Trenčín - Detva 6:1, Prievidza - Zvolen 2:6, Sp. N. Ves - Ružinov 6:6, Košice - Slovan 5:3, Trnava - Topoľčany 3:3, Poprad - Žilina 4:0, B. Bystrica - Martin 3:5.