Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Najlepší športovci Mesta Holíč v roku 2006

Mesto Holíč pozná svojich najlepších športovcov roka 2006. V duchu doterajšej niekoľkoročnej tradícii sa v posledný marcový utorok uskutočnilo v holíčskom dome kultúry slávnostné vyhlásenie najúspešnejších jednotlivcov, trénerov a kolektívov uplynulého ro

Kategória žiaci

Richard Balážik
Trinásťročný futbalista Richard Balážik, je kapitánom družstva mladších žiakov Iskry Holíč, ktorí hrajú v 3. lige. Futbalu sa venuje od útleho veku. V Holíči začínal od prípravky, kde už vtedy patril medzi najnadanejších malých futbalistov. Hráva na poste ľavého záložníka, alebo útočníka. Svoje hráčske kvality dokáže uplatniť aj na poste posledného obrancu. Svojim zodpovedným prístupom k tréningovým povinnostiam a športovým nasadením v každom futbalovom zápase je svojim spoluhráčom príkladom. Jeho ľavačka je pre súpera hrozbou a patrí v súťaži i v turnajových stretnutiam k najlepším strelcom. Veľkou mierou sa podieľa na dosiahnutých športových úspechov svojho futbalového družstva.

Skryť Vypnúť reklamu

David Zelenka
Trinásťročný David Zelenka hráva za starších žiakov futbalového družstva Iskry Holíč, ktorí hrajú v 3. lige. S futbalom začínal v TJ Cerová. Do Holíča prišiel v r. 2005, kedy sa prisťahoval do Detského domova v Holíči. Jeho futbalový talent sa prejavil už po prvých tréningoch. Pre svojich spoluhráčov sa stal príkladom v zodpovednom prístupe a v pravidelnej dochádzke na športové tréningy a teraz patrí k najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom. Húževnatý hráč hráva na poste záložníka a útočníka.

Klára Považanová
Päťnástročná Klára ako žiačka 9. ročníka I. ZŠ Holíč reprezentovala školu a mesto v atletických súťažiach. Je členkou AK Junior, víťazkou mnohých atletických súťaží. Medzi najlepšie výsledky v roku 2006 patria 3. miesto v behu na 300 m na Kalokagatii - Majstrovstvách Slovenska základných škôl v Trnave, víťazka Majstrovstiev Trnavského kraja a Západoslovenskej oblasti v behu na 300 m, druhá na 150 m a tretia v behoch na 300 a 150 m na Halových majstrovstvách Slovenska žiakov.
Dominika Vymyslická
Trinásťročná siedmačka I. ZŠ Holíč, členka ŠŠS I. ZŠ a ŠSK Beta 77 Holíč. Pravidelne dosahuje popredné umiestnenia v okresných, krajských i slovenských súťažiach žiakov v športovej streľbe, účastníčka celoslovenskej súťaže Kalokagatia 2006. Najlepšie výsledky v roku 2006 - víťazka okresných i krajských majstrovstiev ZŠ, štyroch kôl Národnej ligy mládeže (NLM) i celkového hodnotenia Krajskej školskej streleckej ligy (KŠSL), šiesta na Majstrovstvách Slovenska žiačok.

Skryť Vypnúť reklamu

Mário Nagy
Štrnásťročný deviatak I. ZŠ Holíč, člen ŠŠS a ŠSK Beta 77 Holíč. Medzi jeho najlepšie výsledky v roku 2006 patria víťazstvá na Okresných i krajských majstrovstiev ZŠ, dvoch kôl NLM i celkového hodnotenia KŠSL, skončil štvrtý na majstrovstvách Slovenska v kat. žiakov.

Lukáš Švrček
Šesťnásťročný Lukáš zostal futbalovou loptou očarený, odkedy sa s ňou „spoznal“. Každým dňom a tréningom sú jeho dotyky s loptou istejšie v porovnaní s ostatnými chlapcami jeho veku. Stal sa výraznou oporou školského futsalového mužstva, ktoré po víťazstve v okresnom kole obsadilo v krajskom kole za účasti ligových futbalových tried veľmi pekné 4. miesto.
Jeho veľkou prednosťou je pevná vôľa a pochopenie, že pre rozvoj svojho športu musí urobiť aj niečo naviac. Zúčastňoval sa aj tréningov atletického ŠŠS pri ZŠ Holíč a školu reprezentoval na súťažiach v hode kriketovou loptičkou a behoch na kratšie vzdialenosti. Výraznou mierou svojimi výkonmi prispel k 2. miestu Šk. družstva atlétov v rámci Trnavského kraja. Jeho futbalové výkony a športová všestrannosť ho vyniesli až do 1. dorasteneckej ligy a do reprezentácie do 16 rokov, keď sa stal hráčom MFK Ružomberok.
Jozef Zajároš
Šesťnásťročný všestranný atlét AK Junior Holíč, vzorne reprezentoval školu, klub i mesto na majstrovstvách Slovenska i Západoslovenskej oblasti v behoch na 150 m, 300 m i skoku do diaľky, v ktorej získal bronzovú medailu.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória juniori
a dospelí

Marcel Noščák
Dvadsaťročný Marcel je zanieteným basketbalistom. V kolektíve je obľúbený pre húževnatosť a bojovnosť. Dokáže podvihnúť náladu a ducha družstva, ako aj zobrať vývoj a vedenie zápasu na svoje plecia. SOU Holíč reprezentoval v basketbale na súťažiach stredných škôl organizovaných SAŠŠ na úrovni okresu a kraja. Je kapitánom družstva, ktoré v roku 2006 bolo druhé v okresnom kole SŠ a najlepším strelcom tejto súťaže. Zároveň hrá 2. ligu za BO MŠK Holíč.

Michal Ďurkáč
Osemnásťročný študent 3. ročníka SPoŠ, odbor ekonomika pôdohospodárstva. Je prvým Holíčanom, ktorému sa podarilo v skoku do výšky prekonať dvojmetrovú hranicu. Stal sa víťazom v skoku do výšky na majstrovstvách Zs. oblasti výkonom 191 cm, majstrom Trnavského kraja Stredných škôl výkonom 196 cm, na majstrovstvách Slovenska dospelých skončil výkonom 195 cm na vynikajúcom 5. mieste a stal sa víťazom súťaže Zo školských lavíc do haly Elán výkonom rovných 200 cm. Vo vynikajúcich výkonoch pokračoval Michal aj v prvých mesiacoch tohto roku, keď na Majstrovstvách Bratislavy opäť všetkých príjemne prekvapil, keď si osobným rekordom 208 cm definitívne vybojoval miesto v reprezentačnom družstve juniorov SR.

Tibor Mráz
Deväťnásťročný študent SPŠS v Myjave je členom AK Junior Holíč. V roku 2006 súťažil v 2. národnej lige ČR. Tento talentovaný vrhač je zaradený do Centra talentovanej mládeže. Je majstrom Trnavského kraja stredných škôl v hode diskom, víťazom majstrovstiev Západoslov. oblasti juniorov vo vrhu guľou, na majstrovstvách Slovenska juniorov získal striebornú medailu vo vrhu guľou a bronzovú v hode diskom, medzi seniormi skončil v disku na 6. mieste. Pre rok 2007 bol zaradený do reprezentačného družstva juniorov Slovenska.

Peter Šúrek
Sedemnásťročný študent SSŠ Via Humana v Skalici je členom ŠŠS a ŠSK Beta 77 Holíč sa športovej streľbe venuje 7 rokov v kategóriách vzduchová puška a športová malokalibrovka v kategórii dorastu. V roku 2006 sa zúčastnil na 30 - tich podujatiach. Je dorasteneckým majstrom Trnavského kraja v piatich disciplínách vo vzduchových a malokalibrových zbraniach. Na M - Slovenska v streľbe zo vzduchovej pušky vyhral v streľbe po ležiačky v absolútnom slovenskom rekorde 400 zo 400 možných bodov. Druhý bol v streľbe v stoji, tretí vo vzduchovej puške 3 x 20 (ľah - stoj - kľač) a štvrtý na M - Slovenska v streľbe z malokalibrovej pušky.

Lukáš Jediný
Sedemnásťročný študentom SPŠ Myjava. Športovej streľbe sa venuje 4 roky. Strieľa disciplíny zo vzduchovej pušky a športovej malokalibrovky v kategórii dorastu. Je dorasteneckým majstrom Trnavského kraja zo vzduchovej pušky, trojnásobný víťaz a trojnásobný strieborný medailista v Národnej lige mládeže, na M - Slovenska druhý vo vzduchovej puške a šiesty z malokalibrovej pušky.

Michaela Bíliková
Dvadsaťročná študentka VŠ na fakulte ekonómie a podnikania, členka ŠSK Beta 77 Holíč. Športovej streľbe sa venuje 6 rokov v kat. vzduchová puška a športová malokalibrovka v kat. juniorov. Medzi jej najvýznamnejšie výsledky patria víťazstvá na majstrovstvách Trnavského kraja v streľbe zo vzduchovej pušky i z malokalibrovej pušky, dvojnásobné víťazstvo v 1. Slovenskej streleckej lige a 5. miesto na majstrovstvách Slovenska v kategórii juniorov v streľbe z malokalibrovej pušky.

Silvia Koblišková
Deväťnásťročná žiačka Gymnázia v Skalici, členka AK Junior Holíč. Patrí do kategórie všestranných atlétov. V roku 2006 súťažila v 2. národnej lige ČR, kde pre družstvo získala najviac bodov. Je svedomitá v tréningu a tak ju možno zaradiť medzi vzory pre ostatných atlétov.

Oldrich Vitásek
Čoskoro sedemdesiatnik Oldrich Vitásek je jeden z najhúževnatejších a služobne najstarších členov v Aeroklube Holíč. Je to osobnosť, ktorú stručnou charakteristikou v liste možno len veľmi ťažko predstaviť. Pri osobnom kontakte sa dajú jeho charizmatické vlastnosti spoznať oveľa lepšie. V roku 1958 tesne po založení letiska Holíč sa v rodinnom dome Vitáskových začala schádzať skupina mladých záujemcov o modelárstvo, z ktorej sa v roku 1960 vytvoril letecko - modelársky klub Zväzarmu Holíč. Členovia klubu na čele z Oldom (familiárne oslovovenie) stavali prevažne voľne lietajúce modely kat. A1. V roku 1962 navrhol Oldo pre kategóriu A1 nový model, ktorý sa vyznačoval veľkou štíhlosťou nosnej plochy krídla a bol vybavený, ako prvý model na svete, zariadením pre krúživý vlek (výkres modelu i s popisom krúživého vleku bol uverejnený v časopise Modelář s historickým číslom 2, ročník 1963). S týmto modelom víťazili bratia Oldo a Jozef Vitáskovci na Majstrovstvách ČSR v rokoch 1963, 1964 a 1965. Vďaka skutočnosti, že si Oldo už v roku 1960 zakúpil vo fabrike MVVS Brno jednopovelovú elektrónkovú RC aparatúru, ktorá všetkých veľmi zaujala, začala sa v klube presadzovať oblasť rádiom ovládaných modelov lietadiel, čo je prevažnou náplňou členov klubu dodnes v kategórii F3J, F3F, F3A a u makiet lietadiel. V tejto oblasti možno medzi najväčšie úspechy Olda považovať 1. miesto na medzinárodnej súťaži kategórie F3B v r. 1976 v Maďarsku, ďalej víťazstvo v roku 1977 s RC maketou Be - 56.
Výsledky O. Vitáska v r. 2006
1. miesto v seriálovej súťaži Majstrovstiev Slovenska v kategórii F3F, rádiom riadených svahových vetroňov, 1. miesto v seriálovej súťaži Majstrovstiev Rakúska o pohár Dunaja v kategórii F3F, rádiom riadených svahových vetroňov, riadenie letecko-modelárskych ukážok na letecko-modelárskom víkende AVE a mnoho ďalších zásluh, ktoré pre stručnosť našej komunikácie nie je potrebné uvádzať. Pre tieto úspechy Rada aeroklubu navrhla Oldricha Vitáska ako najlepšieho športovca za zásluhy a dlhoročný rozvoj letecko-modelárskeho športu v meste Holíč .

Milan Morava
Leteckému modelárstvu sa 53 - ročný Milan venuje viac ako 30 rokov. Členom LMK je od roku 1999. V sezóne 2006 sa venoval rádiom ovládaným bezmotorovým modelom a RC modelom s elektro pohonom. Obsadil 1. miesto na medzinárodnej súťaži elektroletov v Budapešti. V tejto kategórii sa stal majstrom Slovenska, rovnako 1. miesto obsadil aj na majstrovstvách Slovenska RC bezmotorových modelov v Martine. Získal aj rad ďalších dobrých umiestnení na verejných a seriálových súťažiach. Výhral v Liptovskom Mikuláši a v Malackách, druhé miesta obsadil v Holíči, Veselí nad Moravou a v Strážnici, tretí bol v Žiline, Veselí n/Mor. a v Strážnici.
Kategória TRÉNERI

Viera Hochmanová
Vedúca oddielu cykloturistiky Klubu turistov v Holíči, cvičiteľka a organizátorka aktivít voľného času - športu pre všetkých. Kvalifikovane vedie telovýchovný proces a venuje pozornosť výchove mládeže. Tvorí samostatný program náročného charakteru pre členov, ale organizuje i populárne podujatia typu „s bicyklom do neznáma“, „tisíc krokov za zdravím“ a je spoluorganizátorkou tradičného pochodu Po stopách Márie Terézie. V roku 2006 sa podieľala na organizácii Regionálneho cyklozrazu v Jablonici, Regionálneho otvorenia jarných kilometrov (Skalické rybníky), Regionálneho zrazu turistov (Holíč), Západoslovenského zrazu turistických oddielov mládeže a Slovenského kola PTZ (Plnenie turistickej zdatnosti) v Holíči.

Vlasta Dullová a Tatiana Lániková
Obe sú členkami TJ Sokol pri TJ Slávia SŠM Holíč. Aktívne sa podieľali na príprave žien z Holíča, ktoré cvičili medzi 250 cvičencami zo Slovenska na skladbu „Slovensko do toho“ na 14. Všesokolskom zlete v Prahe v júli 2006. Spoluorganizovali Sokolskú akadémiu, konanú v decembri 2006 v Skalici. Obidve členky sa aktívne venujú cvičeniu aerobiku a cvičeniu s deťmi.

Dušan Chanečka
Dušan Chanečka pracuje ako zástupca riaditeľa ZŠ na Školskej ulici. Na škole dlhodobo aktívne rozvíja športovú činnosť žiakov, najmä v oblastiach atletiky a basketbalu. Rok 2006 bol ďalším jeho úspešným trénerskym rokom, keď jeho zverenec v skoku do výšky Michal Ďurkáč ako prvý holíčan prekonal latku na výške 200 cm a súčasne bol medailistom z Majstrovstiev Slovenska a Veronika Šteflíková sa stala majsterkou Slovenska vo viacboji žiačok.
Družstvá žiakov ZŠ na Školskej ul. v basketbale a atletike žiakov ZŠ po víťazstve v okresnom kole obsadili na majstrovstvách Trnavského kraja zhodne 2. miesta. Soňa Kováriková sa stala majsterkou Zs. oblasti (kraje TT, TN, NR) v skoku do výšky. Jeho trénerske kvality a skúsenosti objavovať nové talenty zanietené pre tieto kolektívne športy ako v prípade Daniela Chrenku, Lukáša Holečka, Matúša Bubeníka, Slavu Moniaka a ďalších, ktorí obliekajú dres v novozaloženom mestskom basketbalovom klube, nesú známky jeho cieľavedomej práce. Zverenec Adam Bayer pôsobí momentálne v prvoligovom dorasteneckom klube Inter Bratislava. Veríme, že jeho trénerska aktivita a získané skúsenosti budú naďalej objavovať a rozvíjať športové talenty reprezentujúce Holíč v celoslovenských ale i medzinárodných súťažiach.

Juraj Hrušecký
Je trénerom oddielu pozemného hokeja, družstva mladších žiakov. Má veľmi pozitívny prístup k športovej príprave mládeže, venuje jej všetok svoj voľný čas. V apríli 2006 si v Bratislave družstvo žiakov vybojovalo 2. miesto v turnaji o Slovenský pohár.

Milan Vymyslický
Tréner školského športového strediska so zameraním na športovú streľbu pri I. ZŠ. V roku 2006, tak ako i v predchádzajúcich rokoch, zvíťazili jeho zverenci - športoví strelci, vo všetkých kategóriách okresného i krajského kola Majstrovstiev základných škôl v streľbe zo vzduchovky a budú reprezentovať mesto i kraj na Majstrovstvách základných škôl v Partizánskom. V štyroch kolách Krajskej streleckej ligy nenašli žiaci, žiačky ani družstvo I. ZŠ premožiteľa a stali sa i celkovými víťazmi tejto súťaže. Na Majstrovstvách Slovenska žiakov - Kalokagatia, obsadili mladí strelci 4. a 6.miesto. Svoje víťazstvá z predchádzajúcich rokov obhájili zverenci M. Vymyslického aj na súťažiach v Trnave a Jaslovských Bohuniciach.

Tomáš Bradáč
Dvadsaťpäťročný Tomáš Bradáč je trénerom starších žiakov Iskry Holíč, ktorí hrajú 3. ligu. Futbalu sa venuje od útleho veku. Je verný Iskre Holíč, kde začínal v prípravke v roku 1987 a za Iskru hrával vo všetkých vekových kategóriách. Hrával na poste pravého obrancu alebo záložníka. Svojimi športovými výkonmi patril medzi najužitočnejších hráčov. V roku 2002 mu zranenie zabránilo v ďalšek aktívnej činnosti. Futbalu a Iskre ostal verný a začal pracovať ako tréner prípravky. Úspešne absolvoval školenie na získanie základnej kvalifikácie trénera futbalu a v roku 2005 začal trénovať mladších žiakov, ktorí hrali v 3. lige. Keďže Iskra nemala trénera starších žiakov, na požiadanie začal Tomáš trénovať aj nich. Svojim prístupom dokázal hráčov zaktivizovať, skvalitniť zodpovednejší prístup hráčov v tréningovej príprave, zvýšiť tréningovú dochádzku a morálku, čo sa prejavilo nakoniec do záchrany v 3. lige. V tomto čase si zvyšuje svoju trénersku kvalifikáciu.
Vladimír Váňa
Je trénerom futbalových dorastencov TJ Iskra Holíč, ktorí hrajú vo 4. lige. S futbalom začínal ako žiak v Iskre Holíč. Počas aktívnej hráčskej kariéry hrával futbal aj za družstvá v okolí, napr. v Trnovci a v Pop. Močidlanoch. Tu začínal v seniorskom veku aj na poste trénera, kde trénoval družstvá dospelých. Do Holíča sa vrátil v máji v roku 2003, ako tréner starších žiakov, s ktorými po roku postúpil do 3. ligy. Po úspešnom absolvovaní základného trénerského kurzu začal trénovať dorast, ktorý v tom čase hral 5. ligu. V ročníku 2005/06 s ním dokázal postúpiť do 4. ligy. Svoju trénersku kvalifikáciu si neustále zvyšuje.
Vladimír Váňa je medzi svojimi zverencami obľúbený, je im kamarátom, trénerom, masérom a niekedy aj otcom. Svojim príkladom a spôsobom vedenia tréningov vypestoval v mladých hráčoch zodpovednosť a zdravú ctižiadostivosť dosiahnuť čo najlepšie individuálne i kolektívne športové výsledky.

Rudolf Roučka
Už vyše 50 rokov (od roku 1953) sa aktívne venuje atletike. Je ústredným rozhodcom s najvyššou licenciou a trénerom II. triedy. Trénerom je od roku 1963 a náplňou jeho trénerskej práce sú deti a mládež. V roku 1992 stál u zrodu AK Junior. Jeho zverenci Ján Matúš a Tibor Mráz sú reprezentanti Slovenska, Štefan Gažo je víťazom Grand prix juniorov. Sám stále aj aktívne športuje a v roku 2006 získal dve zlaté medaile na športových hrách seniorov vo vrhu guľou a v behu na 800 m.

Ing. Peter Suchovský
V súčasnosti je Peter Suchovský (nar. 2.1.1956) predsedom Basketbalového oddielu MŠK Holíč a zároveň aj trénerom mužov. Má veľkú zásluhu na tom, že v roku 2005 sa začal formovať basketbalový oddiel, ktorý oficiálne vznikol v júni 2006. Jeho pričinením sa oddiel prihlásil do súťaže oblasti Západ – muži, kde ako nováčik družstvo vzorne reprezentuje naše mesto. Je autorom projektu Obnovenie tradície – rozvoj basketbalu v meste Holič, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu predchádzajúcich generácií, ktoré hrávali ligové súťaže v Holíči. Cieľom tohto projektu je prebojovať sa s mužmi do 1. ligy. Peter Suchovský ako tréner odovzdáva svojim mladým zverencom nielen kus svojich skúseností a vedomostí, ale aj veľa svojho voľného času a najmä srdce, za čo mu patrí poďakovanie.

Kategória
ŠPORTOVEC
SO ZDRAVOTNÝM
POSTIHNUTÍM

Tomáš Masaryk
Dvadsaťosemročný Tomáš sa športovej činnosti sa venuje od malička. Ako 16 - ročný už hral v Holíči za mužov 4. ligu a po prestupe do Trnavy 2 roky 1. dorasteneckú ligu za Spartak Trnava. Po maturite pokračoval v štúdiu na FTVŠ v Bratislave, ktorú aj úspešne ukončil. Počas štúdia hrával futbal za Inter Bratislava, najskôr 1. dorasteneckú ligu, neskôr za juniorku a štyri štarty má aj v najvyššej futbalovej súťaži. Tomáš bol profesionálny športovec. Jeho životné ambície a ciele, iba dva týždne po promócii, zmenila ťažká autonehoda. Vďaka jeho pevnej vôli, snahe a podpore rodičov sa však už o rok začal zaujímať o tenis na vozíčku, ktorému sa od roku 2003 venuje. V roku 2006 sa zúčastnil na siedmych medzinárodných turnajoch. Trikrát štartoval v Taliansku, raz vycestoval do Švajčiarska, Česka, Maďarska a jeden štart má aj na v Bratislave na Slovakia open. Na začiatku roka 2006 mal vo svetovom rebríčku najlepšie postavenie, aké od roku 2003 dosiahol. Bol na 105. mieste na svete a nezadržateľne sa dral do prvej stovky. Začiatkom mája sa zúčastnil prípravy v Argentíne po ktorej reprezentoval Slovensko aj na Majstrovstvách sveta v Brazílii, kde v silnej konkurencii skončili na 11 mieste. Všetko bolo v poriadku až do návratu na viedenské letisko. Strata športového vozíka ovplyvnila jeho celú tenisovú sezónu. Tri mesiace trvala leteckej spoločnosti Air France úhrada a zabezpečenie nového športového vozíčka. Herný i zápasový výpadok však zapríčinil pokles vo svetovom rebríčku. V súčasnosti sa v dvojhre pohybuje okolo 190. miesta, v štvorhre je asi 130. na svete.V roku 2007 chce zabojovať o stratené pozície.

OBJAV ROKA

Ladislav Daniel
Trinásťročný Laco je žiakom ZŠ na Školskej ulica. Patrí k talentovaným atlétom Atletického klubu Junior. V priebehu roka 2006 patril k najlepším mladším žiakom družstva súťaží v Zs. oblasti. Získal 3. miesto na majstrovstvách Zs. oblasti (kraje TT, NR, TN) vo vrhu guľou, v súťaži Zo školských lavíc do haly Elán víťaz v behu na 60 m a vo vrhu guľou.

DRUŽSTVÁ

Strelecké družstvo dievčat Školského športového strediska I. ZŠ Holíč v zložení Dominika Vymyslická, Adéla Joríková, Martina Lipová.
Dievčatá v streľbe zo vzduchovej pušky Slávia zvíťazili na Majstrovstvách základných škôl okresu Skalica, Majstrovstvách Trnavského kraja a postúpilo na Majstrovstvá Slovenska do Partizánskeho.
Strelecké družstvo chlapcov Školského športového strediska I. ZŠ Holíč v zložení Mário Nagy, Ivan Kurina, Marek Oravec, zvíťazilo v streľbe zo vzduchovej pušky Slávia na Majstrovstvách základných škôl okresu Skalica, Majstrovstvách Trnavského kraja a postúpilo na Majstrovstvá Slovenska.

Atléti ZŠ Holíč, Školská 2

Žiaci Lukáš Švrček, Marián Václavík, Ľuboš Múčka, Timotej Votruba, Denis Tongeľ, Ladislav Daniel, Jozef Zajároš, Martin Pániček

Basketbal ZŠ Holíč, Školská 2
Žiaci Radovan Kovárik, Michal Ďurišin, Vladimír Kňaze, Jozef Malík, Milan Malík, Timotej Votruba, Jozef Zajároš, Dušan Flux, Miroslav Daniel.
Obidve družstvá dosiahli v školských súťažiach rovnaké výsledky, keď po víťazstve v okresnom kole obsadili na Majstrovstvách Trnavského kraja 2. miesta. Navyše Lukáš Švrček, Marián Václavík a Ľuboš Múčka obsadili v sálovom futbale na Majstrovstvách Trnavského kraja 4. miesto.

Futbal - dorast TJ Iskra Holíč
Futbalový oddiel dorastencov TJ Iskra Holíč je účastníkom futbalovej 4. ligy Severozápad.
Hráči: Studenič Adam - kapitán, Zboril Roderik, Kozány Tomáš, Václavik Marián, Blaha Patrik, Špaček Martin, Dudko Vladimír, Baláž Matej, Blaha Mário, Mučka Ľuboš, Očkaj Tomáš, Ovečka Lukáš, Štefka Adam, Jureňa Lukáš, Nagy Martin, Švrček Lukáš, Gergel Jozef, Michal Palkovič, Oldrich Irša
Družstvo tvoria mladí hráči, ktorí pod vedením trénera Vladimíra Váňu už v kategórii starších žiakov spoločne vybojovali pre Holíč postup do vyššej futbalovej súťaže. V roku 2005 takmer všetci hráči postúpili z kategórie starších žiakov do vyššej vekovej kategórie dorastu, ktorý hral 5. ligu. Počas jedného súťažného ročníka v tejto súťaži sa im podarilo svojimi športovými úspechmi z druhého miesta postúpiť do 4. ligy. Na športových úspechoch sa podieľajú všetci hráči, ktorí sa pravidelne zúčastňujú náročnej tréningovej prípravy, zodpovedne pristupujú k plneniu taktických pokynov počas futbalových zápasov a hlavne tvoria výborný zohraný športový kolektív, kde všetci spoločne sa podieľajú na športových úspechoch svojho klubu.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 2. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 3. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 4. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 9. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 10. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 1. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 2. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 5. Aj panelák môže byť Smart
 6. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 7. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 485
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 854
 3. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 199
 4. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 595
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 503
 6. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 142
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 048
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 715
 9. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 833
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 816
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Tréner hokejovej Nitry nám povedal viac o sľubnom kádri a pozrieme sa aj na začiatok druhej hokejovej ligy.


20m

Ide už o tradičnú aktivitu regionálnej organizácie a cieľom súťaže je priblížiť najkrajšie miesta na Záhorí.


TASR 13 h

Opätovne sa zapojili do medzinárodného čistiaceho dňa.


18 h

Redakcie týždenníkov MY sa rozhodli uverejňovať unikátny seriál o živote v bývalom Československu.


19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Z miesta činu unikalo biele auto.


21 h

Obnova mosta cez Váh v Hlohovci sa už onedlho rozbehne.


21 h

Priniesť má aj pracovné miesta. Pôjde o jedno z troch moderných stredísk, aké zatiaľ na Slovensku nie sú.


17 h

Epidemická situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy sú už oranžové.


21 h

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu