Extraliga juniorov
Štvrťfinále play off
Skalica - Slovan
8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
Gólový film: 31. Penák - 1:0, 32. Chylo - 2:0, 33. Vámoš - 3:0, 33. E. Novák - 4:0, 39. E. Novák - 5:0, 44. Penák - 6:0, 50. Palkovič - 7:0, 54. Oremus - 8:0.
Pred 1200 divákmi rozhodovali Jakubec, Krpelec, Valach, del. I. Beneš. Vylúčení 5:13 na 2 min., Maček (SLO) 10 min. OT. Presilovky 3:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 58:11. Konečný stav série 2:1.
Skalica: Kotvan - Škápik, Chocholáček, Klučár, Pekar, Greň, Javorek, Vintr, Drábek - Chylo, Koštuřík, E. Novák, Grman, Palkovič, Oremus, Penák, J. Rehuš, Štepán, Michálek, Vámoš, Mikušovič.
Hráči Slovana nevstúpili a druhýkrát vo štvrťfinálovej sérii v Skalici už nevyhrali. Vyrovnaná séria na zápasy sa z Bratislavy presunula na rozhodujúci zápas do Skalice. V pondelok večer sa na tento zápas prišlo pozrieť 1200 divákov a určite neoľutovali. V prvej časti sa hral bojovný a svižný hokej a podobne ako v prvom domácom zápase Skaličania priam drvili Slovanistov, no bez gólového efektu. Pomer striel v prvej tretine bol 13:2 a už to vyzeralo, že domáci juniori opäť budú ťažko hľadať recept na prekonanie brankára hostí. Presne v polovici stretnutia však táto bariéra padla a spôsobom skutočne famóznym. V rozpätí 165 sekúnd trafili Penák, Chylo, Vámoš a E. Novák a pred koncom tretiny pridal E. Novák ešte piaty gól a bolo v podstate rozhodnuté.
V tretej tretine mladí Slovanisti nedokázali uniesť krutý fakt blížiacej sa prehry a uchyľovali sa k nečistým zákrokom, ale zápas sa našťastie nezvrhol a domáci po ukážkových kombináciách pridali ešte tri presné zásahy Penákom, Palkovičom a Oremusom. Výhra 8:0 v rozhodujúcom zápase znamená postup medzi elitné štyri celky, po tretíkrát za posledné tri roky, čo je skvelá práca predovšetkým trénera Petra Oremusa. V semifinále Skaličania budú hrať v stredu 21. marca so Spišskou Novou Vsou na jej ľade
.Monika Kušnierová

Semifinále play off
Spiš. N. Ves - Skalica
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Gólový film: 2. Oremus - 0:1, 10. Pék - 1:1, 12. Rusnák - 2:1, 22. Oremus - 2:2, 24. Bezák - 3:2, 31. Šatka - 4:2, 35. Mikušovič - 4:3, 57. Javorek - 4:4, 66. E. Novák - 4:5.
Pred 310 divákmi rozhodovali Krist - Valenta, Princ, del. Okoličány. Vylúčení 6:7 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 30:32. Stav série 1:1.
Prvý zápas o postup do finále play off extraligy juniorov sa juniorom Skalice nevydaril. V prvej tretine bol pomer strieľ až neuveriteľných 20:5 v prospech Skaličanov. V priemere jedna strela za minútu počas celej tretiny bez gólu, to určite naštrbilo psychiku zverencov trénera Oremusa a posilnilo Spišiakov. Po úvodnom tlaku hostí, sa domáci k streľbe dostali v druhej tretine častejšie a boli podstatne efektívnejší, keď z trinástich striel dali dva góly. Napriek predpokladanej snahe Skaličanov zvrátiť výsledok sa im to v záverečnej tretine nepodarilo a dva góly pred koncom zápasu definitívne pochovali nádeje na úspech. Sp. N. Ves vedie na zápasy 1:0 a séria sa sťahuje do Skalice.

Skalica - Spiš. N. Ves
3:4 p. p. (2:2, 0:0, 1:1)
História sa zopakovala. Skaličania, podobne ako na východe republiky v prvom zápase, opäť nedokázali zužitkovať svoju hernú prevahu, opäť spálili až neskutočné množstvo šancí, opäť vysoko prestrieľali súpera a opäť prehrali. Objektívne treba povedať, že Spišiaci hrali vysoko takticky - nepúšťali sa do vyrovnanej partie, vyčkávali, hrali na brejky, rozbíjali hru Skaličanov. Nebol to z ich strany pekný, ale účelný hokej. A trestali každú chybu.
Už v prvej tretine potrestali dve. Domáci našťastie bleskurýchle vyrovnali a dostali sa do zápasu. V druhej tretine mali obrovskú prevahu, keď prvá šanca hostí prišla až v 37. minúte. Góly však v druhej dvadsaťminútovke nepadli. V tretej tretine padol jeden gól na každej strane a napriek zdrvujúcemu tlaku Skaličanov v závere sa skóre v ich prospech neobrátilo. Na začiatku predĺženia hrali domáci presilovku, ale nezužitkovali ju a hostia z ojedinelého brejku rozhodli o svojom víťazstve 4:3. Pomer striel bol 53:28, čiže v oboch zápasoch spolu 94:55, ale hokej sa hrá na góly a nie na strely. Skalickí juniori sú tak trochu ako brazílski futbalisti - dokážu hrať krásne, technicky s nasadením, ale „umierajú“ na krásu, keď technickú a hernú vyspelosť a prevahu nepremenia na góly. Ale treba pripomenúť, že gólman hostí dnes chytal výborne a mal aj kopec šťastia.
Skaličania budú hrať o 3. miesto s Košicami. Prvý zápas doma 27.3., o dva dni neskôr v Košiciach. Prípadné tretie stretnutie bude 31.3. opäť v Skalici.
1. liga juniorov
Posledné 36. kolo: Senica - Hoba 10:7 (2:2, 2:4, 6:1), g. d. Surový 3, Tallo a Janáč 2, Marián Ondrovič, Hladký, Yatskiv.
Pov. Bystrica - Prievidza 3:5, Piešťany - Levice 11:2, Ružinov - Žiar n/Hr. 8:3, Topoľčany - Nové Zámky 1:9.

Titul na dosah
Skalickí dorastenci hrali počas tohto víkendu dva zápasy. V Žiline prehrali 0:2 a v Martine vyhrali 2:1. Prehra v Žiline sa možno nečakala, ale šiesty celok tabuľky sa na aktuálne druhú Skalicu vytiahol. Oba góly do skalickej siete padli v presilovkách. Keďže Topoľčany si doma poradili s Košicami 3:2, odskočili od Skalice na rozdiel dvoch bodov.
Situácia pred záverečným víkendom súťaže je nasledovná: prvé sú Topoľčany (ktoré porazili Spišskú Novú Ves 11:3) s 88 bodmi, druhá je Skalica s 86 bodmi a tretí Slovan s 84 bodmi. Je jasné, že o poradí na prvom mieste rozhodne sobota 31. marca, kedy sa v Skalici predstavia práve Topoľčany. Za teoretického predpokladu, že v posledných zápasoch sezóny v nedeľu 1. apríla Skalica (so 7. Nitrou doma) a Topoľčany (s 12. Trnavou vonku) zhodne vyhrajú, Skalica musí na získanie majstrovského titulu bezpodmienečne vyhrať. V takom prípade by pri rovnosti bodov rozhodovali vzájomné zápasy, ktoré by boli v prospech Skalice (zatiaľ prehra doma 5:6, remíza vonku 1:1 a výhra vonku 3:0). Možností je ešte niekoľko, ale je isté, že dve výhry našich hráčov v posledných dvoch zápasoch sezóny by im priniesli historický úspech. K nemu budú rozhodne potrebovať divácku podporu a preto podobne ako na zápasy play off juniorov pozývame priaznivcov skalického hokeja na sobotu 31. marca o 14 h na Skalický zimný štadión.
- em -

51. kolo: Žilina - Skalica 2:0, Zvolen - Poprad 5:2, Detva - B. Bystrica 0:4, Martin - Trnava 3:3, Nitra - Sp. N. Ves 4:2, Topoľčany - Košice 3:2, Slovan - Trenčín 8:3, Ružinov - Prievidza 4:1.
52. kolo: Martin - Skalica 1:2 (1:0, 0:0, 0:2), Jaborník, Majdan, Zvolen - B. Bystrica 3:1, Žilina - Trnava 2:2, Nitra - Košice 3:1, Topoľčany - Sp. N. Ves 11:3, Slovan - Prievidza 4:1, Ružinov - Trenčín 2:5.
1. liga dorastu baráž o extraligu
7. kolo: Senica - Trebišov 9:1 (4:0, 3:1, 2:0), g. d. Štetina 2, Malek, Janík, Kadlíček, Heleši, Kajba, Konečný, Šedivý, L. Mikuláš - Dubnica 3:1, Prešov - P. Bystrica 0:12, N. Zámky - Kežmarok 5:3.
8. kolo: Senica - Kežmarok 7:1 (3:0, 3:1, 1:0), g. d. Heleši 2, Herda, Kajba, Szalva, Janík, Jankovič, L. Mikuláš - P. Bystrica 3:1, Prešov - Dubnica 1:4, N. Zámky - Trebišov 6:3.

9. ŠHT
Senica - Levice 3:5 (1:2, 2:1, 0:2), g. d. Pollák, Štefek, Chovanec. Obrovská radosť hostí po zápase, ktorí sa radovali vôbecz prvých bodov v ročníku. Topoľčany - Nové Zámky 7:4, Hoba - Piešťany 9:8, Slovan - Ružinov 7:5.

8. ŠHT
N. Zámky - Topoľčany 10:2, Piešťany - Hoba 3:0. Ružinov - Slovan 6:11.

7. ŠHT
Senica - Levice 17:1, Topoľčany - Nové Zámky 8:1, Hoba - Piešťany 2:5, Slovan - Ružinov 3:1.
6. ŠHT
N. Zámky - Topoľčany 2:6, Piešťany - Hoba 4:9, Ružinov - Slovan 6:7, Slovan - Nitra odlož. na 29.3.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 5 765

Rezervačný systém platí pre tri mobilné odberné miesta.

9 h

Pracoviská a domácnosti sú podľa regionálneho hygienika najčastejším miestom nákazy.