Krajské futbalové súťaže

3. liga Z
Myjava - Lednické Rovne 2:0 (0:0)
Góly: 70. L. Bruško, 82. Benko.
V prvom polčase si domáci vytvorili od začiatku miernu prevahu, ale do 24. min, keď sa hra v poli vyrovnala nedokázali ani z dobrých šancí skórovať. Hostia sa sústredili skôr na bránenie, ale rýchlymi protiútokmi sa snažili ohroziť bránu domácich - bez efektu. Cez zhustenú obranu sa Myjavčania nemohli presadiť, kde dominoval skúsený Bagin. V 43. min zachránila hostí tyč - po strele Benku a opakovaná strela išla vedľa. V druhom polčase začali hostia kombinačne lepšie a útočnejšie. V 53. min sa po chybe domácej obrany naskytla hosťom príležitosť po zlej malej domov, ktorú však nepotrestali. Snaha domácich, ktorí si uvedomujú postavenie v tabuľke vyústila v 70 min, keď z trestného kopu trafil do rohu brány L. Bruško. Ďalšiu príležitosť mal Červienka, ale jeho krížna strela minula cieľ. V 82. min z hranice šestnástky prestrelil múr hostí Benko a bolo - 2:0. Hostia sa v závere snažili o korekciu stavu, ale strelu Václavíka z trestného kopu vyrazil Solnička na roh. Domáci zaslúžene zvíťazili po snaživom výkone a urobil ďalší dôležitý krok k záchrane.
Rozhodoval Vörös, ŽK: L. Bruško, P. Vojtek, Šebo, Vavruš, 250 divákov.
SPARTAK: Solnička - Viselka, Poláček (74. Coufalík), Peknik (87. Kumančík), Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Bruško (79. Vojtek), Černáček, Šarudi. Tréner R. Madunický. CRYSTAL: Kováč - J. Šebo, Martinka, Bagin, Šatka, Vavruš (78. Mišík) Kadlec, Ľ. Šebo, Revák, Václavík, Országh (46. Mackovčin). Tréner V. Kavecký. Milan Vrána

3. Moravany 17 8 6 3 34:19 30
4. Dubnica B 17 7 7 3 24:15 28 5. Partizánske 17 8 2 7 31:27 26 6. V. Ludince 17 7 4 6 23:27 25 7. Neded 17 8 1 8 23:31 25 8. Galanta 17 6 6 5 21:16 24 9. Gabčíkovo 17 6 6 5 20:20 24 10. Led. Rovne 17 7 3 7 19:23 24 11. Šamorín 17 6 5 6 21:25 23 12. Nové Zámky 17 5 6 6 18:16 21 13. Domaniža 17 7 0 10 23:28 21 14. Bánovce 17 4 3 10 18:27 15 15. Myjava 17 5 0 12 14:33 15 16. Štúrovo 17 2 5 10 18:32 11
4. liga SZ
Solčany – Senica 1:0 (1:0)
Gól: 28. Lukáš Michalík
Za pekného slnečného počasia a na dobrom povrchu mali obe mužstvá opatrný nástup. V 28. minúte prekonal Lukáš Michalík brankára hostí. Druhý počas obe družstvá pritvrdili čo sa odrazilo aj na vylúčeni v 87. minúte Surového za druhý faul odzadu. Svetlý moment zápasu v druhom polčase bol nástup dorastenca Tarinu, ktorý na tomto zápase debutoval medzi mužmi. Rozhodoval: Pucher, počet divákov: 250.
SENICA: Šraga - Ferík, Hrebíček, Bajan, Karas, Nestarec, Surový, Šúrek (78. Surscyk), Varga (85. Ryčovský), Starych (70. Rybnikár), Sekáč.

Častkovce - Skalica 3:1 (2:1)
Góly: 5. a 7. Kostelan, 75. Vrábel (11m) - 16. Kubík
Domáci Ropspol začal veľkým náporom a už v 5. min po chybe hosťujúcej obrany a presnej prihrávke M. Madra otvoril skóre zápasu Kostelan. O dve minúty nato si to táto dvojica zopakovala a domáci viedli 2:0. V 16. min bojovní hostia znížili krížnou strelou z hranice šestnástky Kubíkom. V 30. min vysunul Gažo Kostelana, ale ten mieril z čistej šance vedľa. Hneď na to bravúrne zneškodnil domáci gólman Minárik strelu Štefanovského. V druhom polčase v 75. min sa stiahnutie Osuského v čistej šanci kopali domáci pokutový kop a ten kapitán domácich Vrábel premenil na konečných 3:1. ŽK: Rusnák, Ševčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Bartoš.

SKALICA: T. Zongor - Kucharič, Ševčík, Prušanský, Urbánek, (82. R. Zongor), Jánošik, Rampáček, Darajka (62. Púdelka), Štefanovský, Bajan, Kubík. Peter Halienka
Chynorany – Šimonovany 2:1 (1:1)
Bošany - Mýtna N. Ves 1:2 (0:1)
Tovarníky – Kanianka 1:6 (0:3)
Trenč. Stankovce - Nová Dubnica 2:0 (1:0), V. Kostoľany - P. Bystrica 1:4 (0:1)

Góly: Bartošek 2, Dadík, Krischke, Bochnovič
Hostia postavili svoju taktiku na defenzívu, postavili pred svojou 16-kou obranný val a všetko ostatné nechali na domácich a na náhodu. Náhoda im nepomohla a bránku Piešťan prakticky neohrozili. Tí tak mali prakticky celozápasovú prevahu a z množstva šancí využili päť na strelenie gólov a svoje jednoznačné víťazstvo i upevnenie postavenia na čele.
Kúty – Smolenice 4:1 (1:0)
Góly: Ralbovský 2, Mihal 2 – Adamec
V slušne hranom stretnutí priniesol prvý polčas vcelku vyrovnanú hru a jednogólové vedenie domácich Kútov. Tí potom v druhom polčase ovládli hru a rozhodli jednoznačne celé stretnutie pre seba.
Krakovany – Mor.Sv. Ján 0:2 (0:1)
Góly: 43. Michal Koporec, 72. Stupavský.

Dvorníky – Čáčov 3:2 (0:1)
Góly: 54. Habán, 83. Knížat (11m), 85. Farkaš – 32. Vajda, 77. Kukliš
(11m)
ČK: Koníček (Čáčov za dve žlté karty)
Prvý jarný domáci zápas začali Dvorníky veľkým tlakom a už od 22. min mali v poli o hráča viac. Boli to však hostia, ktorí sa v 32. min po štandartke sa ujali Vajdom vedenia. Do II. polčasu nastúpili domáci opäť s nátlakovou hrou, zatlačili súpera, ale veľa z vytvorených šancí nepremenili, akurát že vyrovnali na 1:1. Hostia v 79. min využili opäť príležitosť a z 11-m kopu zvýšili na 1:2 Kuklišom. Domáci sa nevzdali, Knížatom vyrovnali s premeneného pokutového kopu, aby pridali v 85. min vedúci gól. Hostia mohli vyrovnať ale výsledok ich záverečného náporu bola strela nad bránou.
Dvorníky: M. Horváth – Knížat, Hudák (Greč), P. Horváth, Harnúšek, Farkaš, Bžoch, Polakovič, Brestovanský (Habán), Cabadaj, Kolár (Pastorek)
Čáčov: Valjent – Vajda, Kňazovič, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč, Bobek, Václavek (Chocholáček), Hlavenka

Gbely – Holíč 1:0 (1:0)
Gól: 20. Péči
Domácim strelcom v tomto stretnutí zvlhol pušný prach a ich strelecké umenie skončilo v 20. min stretnutia, kedy po Zajíčkovej akcii trafil Péči do prázdnej brány hostí. Potom sa už hralo zväčša iba medzi 16-kami. V II. polčase mohol zvýšiť Križan, no trafil iba do rúk brankára. Domáci potom zahodili pokutový kop, nevyužili ani útoky na prázdnu bránu, čo bola škoda, pretože po celé stretnutie mali hru pod svojou kontrolou. Hostia mali iba minimum príležitostí, našťastie pre domácich tentoraz neplatilo nedáš – dostaneš. Takže víťazstvo bolo chudobné, ale pre kontakt s čelo tabuľky dôležité.
Gbely: Janík – M. Mihál, Kollár, Eisner, Daniel, Péči, Rozboril, Križan, (Vanek), Kudláč, Zajíček, P. Mihál
Holíč: Brožek – Gründling, Madák, Palkovič, Belay, Lorenc, M. Nečas, Blatnický, Karoš (Ivánek), Mihok (J. Nečas), Smaženka (Irša)

Trebatice – Jalšové 2:1 (1:0)

1. Piešťany 17 11 5 1 55:13 38
2. Lok. Trnava 17 10 5 2 40:19 35 3. Gbely 17 10 5 2 40:22 35 4. Krakovany 17 10 2 5 33:21 32 5. Jalšové 17 10 1 6 42:23 31 6. Trebatice 17 9 2 6 37:23 29 7. Kúty 17 6 6 5 28:24 24 8. Dvorníky 17 6 5 6 33:32 23 9. Radošina 17 7 2 8 35:37 23 10. Čáčov 17 6 3 8 34:31 21 11. Petr. Ves 17 5 6 6 19:22 21 12. Prašice 17 6 2 9 20:39 20 13. M.Sv.Jan 17 5 4 8 21:33 19
14. Smolenice 17 5 1 11 29:37 16 15. Holíč 17 4 1 12 24:37 13 16. Chtelnica 17 1 0 16 9:863

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.