S tromi bodmi v prvom kole iba Gbely

Čáčov - Gbely
0:4 (0:1)
Góly: 32., 70. a 86. Rozboril, 65. Péči
V prvom jarnom záhoráckom derby bol nakoniec výsledok, ktorý veľmi nezodpovedal priebehu stretnutia minimálne do 60. min. Napriek vedúcemu gólu hostí, ktorý strelil z ich prvého útoku v 32. min Rozboril, domáci pôsobili lepším dojmom a dokonca mali dve veľmi dobré príležitosti zmeniť gólosled vo svoj prospech. Obe nepremenili a tak hostia trestali. O ich druhý gól sa pričinil v 65. min Péči. Domáci už nedokázali strelecky reagovať a tak svojim druhým gólom zvýšil v 70. min Rozboril na 0:3, aby v 86. min svojim tretím gólom stanovil konečných 0:4.
Čáčov: B. Valjent – Vajda, Kňazovický, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč (Chocholáček), Bobek, Filuš, Václavek, Hlavenka
Gbely: Janík - M. Mihal, Kollár, Kudláč (Eisner), Ambra, Daniel, Rozboril, Vanek (Križan), Zajíček, Péči, Mackura (Šebesta)

Radošina - Jalšové
1:2 (0:1)
Góly: 58. T. Kováčik - 8. J. Krajčovič, 83. Kuna
Početná divácka kulisa bola zvedavá na výkon oboch mužstiev. Hoci domáci mali veľa gólových príležitostí, nakoniec sa z víťazstva tešili hostia. Z troch striel hostí na bránu dve skončili v sieti domácich. Už v tretej minúte diváci videli pokutový kop proti hosťom, no Rosívalova strela skončila v rukách brankára. Jediná strela hostí v prvom polčase na bránu domácich skončila gólom. V druhom polčase domáci vyrovnali po teči Kováčika, no hostia v 83. minute strelili po zle postavenom múre z trestného kopu víťazný gól. Rozhodoval: Puna, počet divákov: 280.
Radošina: Klačanský - Ďaďan, M. Varga, Rosíval, B. Varga, Hanzlík, Beňovič, Oravec, Kováčik (80.Kusý), Jozef Piršel, Juraj Piršel.
Jalšové: Spál - Čagánek (90.Močko), Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Hudek (59.Hesek), Belosowski, Kuna, Macejka, Dunar (80.Uhlík)

Holíč - Trebatice
0:2 (0:1)
Góly: 17. Bradáč (vlastný), 93. Jakubička
Stretnutie nieslo všetky typické znaky začiatku sezóny. V úvodnej časti boli šťastnejší hostia, ktorí kopali roh a tečovanú loptu si usmernil do vlastnej siete domáci hráč. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futbal, hostia si umnou hrou držali jednogólové vedenie a nepúšťali domácich k svoje bráne. Naopak, v predĺžení sa im podarilo po priamom kope Jakubičkom hlavou v 93. min streliť druhý gól. Dá sa povedať, že bolo vyťažené z minima maximum, lebo väčšie šance v stretnutí chýbali.
Holíč: Tolla – Gründling, Madák, Palkovič, Belay, T. Bradáč, M. Nečas, Ivánek, Karnoš, Dinghofer, Irša (Smaženka, J. Nečas)
Trebatice: Dvorský - Hrčka, Surovčík, Macháč, Herceg, Seitler, Lago, Bondra, Horváth, Jakubička, Kusý (Valo, Kubík)

Prašice - Dvorníky
2:2 (0:2)
Góly: 58. Kováčik – 8. J. Krajčovič, 83. Kuna
Hostia začali aktívnou hrou, čo vyústilo v ich dva góly. Domáci sa v druhom polčase zobudili, prevzali iniciatívu a dvoma zlepenými gólmi vyrovnali stav stretnutia. Záver zápasu bol veľmi nervózny, hostia bránili zubami-nechtami, ale stav sa už nezmenil. Rozhodoval: Tanuška, počet divákov: 150.
PRAŠICE: Sláma- V. Ďurík, Kapustňak, Pikna (55. Kišac), Martinček, Balaž (78. Krasula), Janega, Halo, Šmatlák, Streďanský, E. Ďurík.
DVORNÍKY: M. Horváth - Knížat, Hudák, P. Horváth, Harnušek, Farkaš, Bžoch, Polakovič (85. Hercek), Krajinčák (35. Habán), Cabadaj, Brestovanský (62.Kollar).

Mor. Sv. Ján - Lok. Trnava 0:0
Diváci videli v Moravskom Sv. Jáne futbal bez gólových šancí a hra prebiehala po väčšinu času medzi obidvomi šestnástkami. Evidentne chýbalo väčšie nasadenie na jednej i druhej strane.
Mor. Sv. Ján: Šimek - Kavecký, Kánsky, Zajíc, Vávra, Mračna, Stupavský Emrich, Kudlička, Hrica, Buzay (Koporec, Hajdin)
L. Trnava: Ryšavý - J. Horváth, Dúbravec, Janek, Holíč, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Kralovič, Jakubec, Kubík (Srdoš, A. Horváth, Braniša)

Smolenice - Krakovany
1:0 (0:0)
Gól: 73. Vajsábel.
Domácim síce patrili úvodné minúty, no potom prevzali iniciatívu hostia, ale aj keď mali viacero šancí (Kubiš, Duchoň, Bejdák), na gólovom stave sa to neprejavilo, aj keď úvodný polčas bol v podstate réžii Krakovian. V druhom polčase domáci hneď od úvodu pridali, vyrovnali hru, boli oveľa kompaktnejší, no tiež im chýbali góly (Smolík, Zajíček). Prišla však 73. min, Adamec zahrával priamy kop a od Kulíška sa lopta dostala k Vajsábelovi, ktorý dal na 1:0. Hostia síce pohrozili, no domáci tesné vedenie zachránili a tak sa nakoniec z bodov tešili oni.
Smolenice: Vravúšek – Adamec, Smolík, Nídel, Hlavatý (Švec), Slezák, Vajsábel (Cisár), Kulíšek, Haberl, Petrovič, Zajíček (Augustín)
Krakovany: Bondra – Hlaváč, Kudláč, Milec, Bejdák, Feranec, Ilenčík (Pekarčík), Duchoň, Kališ, T. Balcír, M. Balcír (Sedlák)

Petrova Ves - Kúty 0:0
Na výborne pripravenom teréne sa hralo nervózne záhorácke derby za značného diváckeho záujmu. V úvodných minútach to bol domáci brankár, čo zachraňoval a aj v ďalšom skôr hrozili hostia. Pred polčasom mohol hlavou skórovať J. Juriga, jeho lopta však šla vedľa. V druhom polčase strelci na oboch stranách znova neuspeli a v stretnutí slušnej úrovne sa celky rozišli bez gólov a s jedným bodom.
Petr. Ves: Lánik - Krchňavý, Kumpan, I. Juriga, J. Juriga, Černý, Matula st. (Patrik Pochylý), Křižan (Peter Pochylý ml.), Morvay (Krbica), Peter Pochylý st.
Kúty: Škoda - Palkovič (Šimek), Kubo, Ősterreich, Martin Smolinský, Antálek, Mihal (Hyránek), T. Smolinský, Ralbovský, Štifner, Valla

Chtelnica - Piešťany
0:2 (0:1)
Góly: 19. Kukuč, 61. Gvozdenovič.
Hoci v tomto stretnutí bojoval šestnásty z prvým, na ihrisku to nebolo veľmi poznať. Piešťany boli v útoku bezzubé, chýbala väčšia presnosť v streľbe, jednoducho v Chtelnici nepresvedčili. Domáci síce nedokázali skórovať, no potešili svojich fanúšikom aspoň snaživým výkonom.
CHtelnica: P. Lukáč - Bolla (Bašnák), Kohutovič, M. Lukáč, Rektorík, D. Blažko, Gába, Bílik, M. Blažko, L. Cibrín, Piešťanský
Piešťany: Valo - Jánošík, Bartošík, Javorka, Masár, Bábsky, Žamba, Bochnovič, Greguš, Gvozdenovič, Kukuč.

1. Piešťany 16 10 5 1 50:13 35
2. Lok. Trnava 16 9 5 2 36:17 32
3. Gbely 16 9 5 2 39:22 32
4. Krakovany 16 10 2 4 33:19 32
5. Jalšové 16 10 1 5 41:21 31
6. Trebatice 16 8 2 6 35:22 26